Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   151 / 292
(#) StMiklos válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szevasz!

A szokásos bekötése ezeknek a 3 "lábú" kompresszoroknak. Óramutató járásával:
közös, főfázis, segédfázis.
Igen-igen ritka, de létezik, hogy más a sorrend, 20 év után találkoztam eggyel, azóta se.
Klixonja jónak látszik, de mi a kompresszor típusa?

Ha lehet ne rontsd el, üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
Az érintés védelemmel tisztába vagyok. Úgy gondoltam a kipróbálást, hogy a motor kapcsaira teszek egy-egy sorkapcsot amit az elosztóba dugok az indító tekercset egy pillanatra rá adom, járatom egy ideig majd leállítom. Pár perc alatt csak hűt annyit, hogy érezhető legyen. Csatoltam képeket, ilyen indítórelé kellene bele, vagy olyan amelyik kapcsolható hozzá, valami típus szám kellene, vagy ha tudnál olyan "pogácsával" úgy mond meg kínálni szívesen elfogadnám. Az orczy webáruházban találtam Bővebben: Link vagy;Bővebben: Link vagy;Bővebben: Link és;Bővebben: Link vagy;Bővebben: Link ezeket találtam, az utolsó hasonlít valamelyest az enyémre, az enyém száma F93.
Üdv!
(#) laccika77 válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Még mindig nem tudjuk a kompresszor típusát, ahhoz kell relét választani! Az MPV 25, vagy38 lesz jó. De előbb derüljön ki,hogy jó-e a kompr. mert ha nem akkor nincs min gondolkodni. Az esetek 80%ában a döglődő kompresszor nyírja ki a relét, mindenképp kell "próba üzem"
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
"Pár perc alatt csak hűt annyit, hogy érezhető legyen."
Pár perc kevés, először nem is a hűtést, hanem hátul a kompresszor nyomócsövén lehet először biztató melegedést észlelni..
Ha elindult, finoman remeg ez érezhető, hűtés is lesz majd, hagyhatod nyugodtan járni, de figyeld, ha bármi gond van, meg fog állni a kompresszor, és nem tudna újraindulni.
Ameddig jár, remeg, hagyhatod nyugodtam, 10 perc után motoroldal felől bizakodhatsz.
Üdv: StMiklos
(#) Horvath65 válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
Most már kezdek belegabajodni mint kiscica a házicérnába.
Mellékelek újabb képeket a motor tipusát nem találom vannak rajta számok sajnos lefotózni nem bírtam. A számok a következők: M1040C*R12CLB
2708236527
220/230V~50Hz
ezeket találtam Type vagy Típus jelölést nem.
Mellékeltem rajzot a motor bekötéséről a két száron 37R mértem ami összege a két tekercsnek, a tizedek nem számítanak mert a műszerem alapból csal 6-8tízedet.
Most már csak azt szeretném tudni miként kössem be a motort próbához?
Üdv!
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szevasz!

Biztos jók a képek?
Mert a középsőn a klixon közepétől, az a rozsdabarna festék(rögzítő)pötty a legtávolabbi pontig 16,8, a másik képen 21,8 ohm?? (Sokat ittam?)
Szerintem a középső képen nem jó a felírás..
Ettől a zavaró körülményektől eltekintve (igencsak időbe telt, amíg rájöttem??) a középső képet nézve a 16,8/21,8 közös pontja legyen a fázis, a 16,8 szabad pontja 0, és ide kell átmeneti időre hidalni a 21,8 szabad végét, azaz itt is 0-át kap max. 2 másodpercre.
Üdv: StMiklos
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
A képek jók, a középső kép felel meg a valóságnak, a második kép csak megfordult a mobilon.
Ezen gondolkodtam én is, mert a "pogácsa" is ezt a két pontot kapcsolja össze.
Csak a fázis, nulla pontos helyét nem tudtam ki silabizálni. Ma már nem tudom kipróbálni, mert bekellet izgatnom a katlant, zsírszalonnát sütök.
Nem tudom mikor sikerül folytatnom, amint lesz eredmény jelentkezem.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Módom lesz rá, jövök egy sörrel!
További szép estét! Szia!
(#) laccika77 válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
st Miklos kolléga leírta a megoldást.
(#) Horvath65 válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
Most kaptam a jó hírt, nem kezdődik el számomra az év holnap, hanem csak holnapután.
(ami nálunk még nem is biztos, mert a góré még dönthet másképp is reggelig)
Úgy, hogy lesz időm holnap lepróbálni.
Köszönöm a segítségedet.
Jövök egy sörrel!
További szép estét! Szia!
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia!
Ma beizgattam a kompresszort, az ampermérőmön keresztül, indításkor 8-9A körül vett fel, üzem közben 0,98 tól 1,09-ig ment fel. Járattam kb tíz percig, majd kikapcsolt a műszerem. Rámérek még délután.
Arra szeretnélek meg kérni, hogy ehez passzoló indítórelét segíts beszereznem. Az orczy webárúházat többször is próbáltam, de csak a központ kapcsot, ügyintézőt több percnyi várakozás után sem kapcsolt. Nem tudom mivel lehet helyettesíteni az indítómat, vagy szerintem a PTC csere is jó lenne, de erőlsem találtam infót a neten. Kérlek segíts, mit hol, milyen címszó alatt találok.
A kompresszor kimenete szépen melegedet, remélem minden jól fog működni.
Ez úton is nagyon köszönöm a segítségedet. További szép napot! Robi
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Én egy olyan boltban dolgozom, ahol régebben volt ilyesmi, kotorásznom kell, van-e még valami ...
Nekem van táblázatom, milyen kompresszorokat használtak ide, de a tekercsellenállások, többféle típusnál sem egyeznek.
Ettől még találok valami, most első körben nem találtam, igazából nem tudom mihez..

Üdv: StMiklos
(#) Horvath65 válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia!
Előre is köszönöm.
További szép estét! Robi
(#) cspeto hozzászólása Jan 5, 2015 /
 
Sziasztok,

Mi igaz abból, hogy ha egy hűtő/fagyasztó sokáig áll, akkor a rendszerben lerakódások keletkeznek ami dugulást okoz és később meghibásodást okoz?
Azért kérdem, mert karácsony előtt meghibásodott egy NoFrost-os AEG hűtőm, ami azóta áll. Valaki azt mondta, hogy már sosem lesz tökéletes. Most költenék a javítására, de hamarosan újra kell. Ha úgyis ki kell dobnom, akkor már nem költenék rá.
Köszönöm...
(#) Mate Tarnok válasza cspeto hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia, ne agódj nemlesz semmi gond, lerakódás nem fog keletkezni.
Mi a hibája amúgy? Mik a tünetek?
(#) cspeto válasza Mate Tarnok hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia, Pont veled egyeztettünk Itt. Szerdán jön egy szerelő...
Köszi a segítséget.
(#) Mate Tarnok válasza cspeto hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Nincs mit.
(#) StMiklos válasza Horvath65 hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szevasz!

Létezik ilyen..

Üdv: StMiklos
(#) lefituta hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!
Talán kaphatok tanácsot a kb 10 éves Indesit hűtőmhöz. A kompresszor nem jár elég ideig és nem hűt rendesen. Leáll és ha feljebb veszem a hőfokszabályzót, akkor kattan de nem indul. Kis idő után kattan egyet lenn is és változatlanul nem indul, Azonban pár perc múlva megindul de ismét leáll még azelőtt, hogy megfelelően lehűtött volna. Kuka?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) Mate Tarnok válasza lefituta hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szia valószínű, hogy csak a relé vagy a ptc tag ment tönkre, rosszabb esetbenn a konpresszor megkene nezni a relet!!!!
(#) cspeto válasza Mate Tarnok hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szia, Látta egy szerelő a gépet. Gázhiányos. Valahol lyukas. Ahogy Te is írtad.
Azt mondják, 80%, hogy a hátfal becsövezése lyukas, az pedig nem javítható. Új hűtőt kell vennem.
10000 Ft-ba kerülne, hogy ezt leellenőrizzék és ha mégsem ott lyukas, akkor 40000-ből oda-vissza szállítási díjjal együtt lenne egy javított gépem, ami nem tudom meddig bírná még. Érdemes?
(#) lefituta válasza Mate Tarnok hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A relé az kattan, mikor behúz , akkor a PTC? Az hogy néz ki egy Indesitnél? Át lehet hidalni?
(#) Mate Tarnok válasza lefituta hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szia ha reled van akkor PTC nincs!!!
Valószínűleg akkor a kompresszor lesz rossz!
(#) Mate Tarnok válasza cspeto hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Olyan nincs hogy nem javítható ahh kár, hogy nem lakom közelebb.
Es egyáltalán meg az sem biztos, hogy az lyukas. Nagyonn sokszor nem az lyukas, hanem a nyomo fele. Radasul No-Frosztos aminek nincs hatfalracsozasa. Tehat nagyonn valószínű, hogy a nyomo fele lyukas ez sajnallatos, hogy a szerelő ezt mondta.
(#) lefituta válasza Mate Tarnok hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Köszi!
(#) laccika77 válasza cspeto hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Attól,hogy gàzhiányoos még a kompresszornak mennie kell(ene)! Inkàbb a kompresszor a hunyó
(#) Mate Tarnok válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szia az övében mükodokepes a kompresszor.
Az egy masik tema volt
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) Geza46 hozzászólása Jan 12, 2015 /
 
Sziasztok!

Két problémám is lenne, amiben ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném!
Pontos alkatrésznevekkel és szakkifejezésekkel nem vagyok tisztában, de megpróbálom érthetően leírni a problémákat és képeket is mellékelni!

Egyik nap arra lettem figyelmes, hogy a fagyasztóláda hátulja felől furcsa szakadozó "zümmögő, cicergő" hangok jönnek ki, mintha próbált volna bekapcsolni a kompresszor és hűteni, de nem ment neki. Gyorsan kihúztam a konnektorból, nehogy valami komolyabb bajt csináljon. Később visszadugtam, -lehet nem kellett volna- mert egyből lenyomta a villanyórát és többet nem volt hajlandó bekapcsolni, akárhova állítottam a hőfokszabályzót rajta és hiába világított az elején lévő panelen folyamatosan az ilyenkor szokásos piros lámpa.
Kivettem belőle az "indító relét", abból pedig ezt a "pogácsa" nevezetű dolgot és láttam, hogy a rugós része el van égve.
Kérdésem az lenne, hogy szerintetek javítható a dolog vagy a kompresszor ment tönkre benne, van valami módszer, amivel ezt meg lehet állapítani? Ha javítható csak alkatrészcserével, akkor milyen alkatrész kellene bele és kb. mennyibe kerülne?

Másik: Van egy lehel hb230 ETF típusú fagyasztószekrényem, ami pedig folyamatosan hűt, nem hajlandó leállni egyáltalán. Hiába van csak az 1-es fokozatra állítva, a "super" gomb kikapcsolva rajta, akkor is a hőmérője -15 és -20 fok között mutat folyamatosan, és teljesen le van fagyva a belseje. Mit érdemes megnézni benne, lehet a hőfokszabályzó kapcsolója ment tönkre?
Esetleg valakinek kézikönyve van ehhez a típushoz?
(#) laccika77 válasza Geza46 hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Az első szinte biztos,hogy kompresszor hibás ki kellene mérni a tekercs ellenállásokat, és ha jónak tűnik nem is zárlatos akkor ki kell próbálni. Kicsit visszaolvasol, meglátod hogyan. A szekrény gyengélkedik valami miatt, és nem bír annyira lehűteni,hogy kikapcsoljon! Vagy gázhiányos,vagy elhasználódott a kompresszor.
(#) Mate Tarnok válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 12, 2015 /
 
Szép hozzaszólás, egy az egyben ugyanezt akartam irni !!!!
Még mongyuk hozzátenném megnéznem a szekrény hatulját illetve az alját, hogy nem e vizes a habozása, ha az akkor kikell szedni a habot és újrahabozni! Egyáltalánn nem nehéz munka, csak lehet , hogy egy kicsit időigényes.
(#) Geza46 válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 13, 2015 /
 
Köszi a választ mindkettőtöknek. Akkor úgy tűnik mindkét fagyasztó kukás lesz!?

Szekrénynél tuti nem lehet hőfokszabályzó kapcsoló probléma? Tegnap megnéztem és teljesen egyenletesen le van fagyva a hátulja mindenhol nincs kimaradva egy kis rész sem, a kapcsoló érzékelője is odaér rendesen a hátlapfalhoz, a habozás nem vizes, csak nem akar egyszerűen kikapcsolni. Mondjuk a hátulján lévő "rács" az csak ilyen befőttes gumival van feltákolva, az nem lehet probléma? Ha a kompresszor rossz benne, akkor hogy tud ennyire hűteni?

Ládánál a mérésekhez tudtok adni egy kis infót, hogyan kellene?
Következő: »»   151 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem