Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum
Érdekes,de frappáns megoldás.
Az enyém is már a dobozolás stádiumában van.Egy kiszuperált AT pc tápdoboza lesz nálam a befutó, mert nagyon nincs kedvem új kasznit venni meg azzal több lenne a fém munka. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
Sziasztok végre elkészült a digitális forrasztó állomás + Labor tápom.
Most már csak arra szeretnék megkérni valakit (akinek van tejes értékü mikrobasic programja), hogy fordítsa le hex-fájba , egy picit átírtam , csak annyi hogy 375C indul és 310 és 425 a két gomb értéke (meg szoktam a Wellert! ) Amúgy ez a Cikkek között fontlévő Digitális forrasztóállomás II. Előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2013
Külön köszönet emmzolee-nak az önrezgőtápban nyújtott sok segítségért és t0bi-nak aki kitalálta a DSS-t és Vicsysnek aki meg tovább fejlesztette!!!
Az egysoros az a Szilva féle a kettő meg a Vicsysé
Nem követtem elejétől az események láncolatát, a szilva féle forr. állomás az ő honlapján az egysoros kijelzésű, itt meg kétsoros. Akkor ez már saját átdolgozás?
Nem nagyon olvastad végig a topicot. A programot kellene átírni, de minek?
Szerintem teljesen felesleges, hogy 0-ról induljon. Pont az egyszerűsége a lényeg. Ha felfűtött, mutassa, hogy kb. hol tartok és kész.
5948-as képen amikor teljesen hideg a páka épp rádugva a DSS-re. 5953 és 5955-ös képeken a másik (Szilva terve alapján készítettem, http://szilva.info/pic-sold/V3/ ) forrasztó állomásommal együtt az új. 5956-os képen rádugva a DSS-re a páka és fűti.
Vicsys: Megoldodott a probléma, már megy. Újra bele égettem a DSS.HEX -et és már ki is írja a dolgokat rendesen. Most annyi a szépség -műkődési hiba, hogy telesen hideg pákával amikor indul a DSS az írodik ki, hogy: Páka: 157 - 160 Között ugrál, Beállítva: 145
Mit kellene állítani, hogy nullával induljon? Köszi!
Most már meg az SS.hex és a DSS.hex -et is betudtam égetni a PICbe. Viszont a DSS-en ez jelenik meg ami képet mellékeltem. Talán rá jössz mi a baj? Köszi!
Köszi! Miután rá nyomom a Pickit 2 Programmerbe hogy Write utánna elkezdi írni, a végén ezt írja ki: Programming failed at Program Memory address 0x000033. Ez meg mi?
A Vicsys / tObi féle DSS SS.hex ét valaki kérem rakja már fel, mert ami nekem van az rossz. köszi!
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
Hello!
Én is találkoztam a 1N4148-as halálával, több esetben is. 24V váltófeszültséget egyenirányított optocsatoló számára. Sem feszültség, sem áram túlterhelés nem volt, sőt pufferkondenzátor sem. Még is egy-két ki-bekapcsolási tranziens után bezárlatosodott. Azóta hálózati áram egyenirányítására soha nem használom. 1N400x típusú (erre a célra szánt) egyenirányítóval soha nem volt még problémám. Méretben sem sokkal nagyobb manapság. üdv! proli007
Ok, a hétvégén majd bekalibrálom.Egy kérdésem még lenne.Az aktuális hőfok kijelzésének az ugrálását sikerült orvosolni azóta software-esn?Olvastam,hogy a hőelem bemenetre tettek páran egy kondenzátort és az javított némileg rajta.Mekkora kondit érdemes ide betenni?
Szia!
Jó lesz az gratulálok! Ezt a diódás dolgot én nem értem. Nekem az elejétől 1n4148 van benne, és még mindig jók. A hőmérőszondának pedig kell legalább fél perc, amíg rendesen átmelegszik
Üdv mindenkinek.
Megjavítottam a hibát.Maradt minden a régiben úgy értem,hogy a GND-t nem vágtam el a graetz hídnál, viszont 1N4007-esekből épül fel már.Kapott egy MAC8SNG 8A-es triac-ot és gond nélkül teszi a dolgát.Már csak kalibrálni kell,amit ugyan elkezdtem,de hát nem lesz pontos azt már látom előre.Vagy csak a multim szenzora nem az igazi ,de magasabb hőfokon pl: 300 foknál kb 280-at mérek.Feljebb nem mertem mérni mert így is elkezdett leolvadni a mérőszonda vezetékéről a szigetelés.
Még nincs bedobozolva csak ki van terítve az asztalra.Igen kivan forrasztva a triak,úgy mértem.Most kapcsolok,hogy nem kell csodálkoznom azon,hogy a triak meghalt, mivel a dióda híd után van kötve, én meg még egyszer ráindítottam miután először meghalt.. Még jó hogy tettem biztosítékot a trafó elé a próba idejére.Igen a földelés fura,mert akkor minek van megoldva opto csatolóval a dolog.Lehet nem teszek bele dióda hidat hanem marad a led az ellenállással amit kicserélek a fesznek megfelelően, és a földet meg elvágom.Így villogni fog de annyi baj legyen.Nem raktam be a pákába a termisztort csak bekötöttem a panelra egyenlőre.Ráadással valami KT84L típust kaptam szóval nem tudom,hogy jó-e erre célra.Mert amit a tervező javasol típust az TO92-es tokozat azt talán könnyebb elszigetelve beépíteni a helyére,ez meg DO-34 tokozású.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2013
Még annyit hogy sikerült a pákaműtét után mindent jól elszigetelni egymástól?
Ha belül valami összeér, rámegy a triak.A visszajelző kör graetz -negatív ága nem tudom miért van összekötve a táp földjével... Lehet hogy ezért pukkan... Üdv.kila
Szervusztok.
Felélesztettem én is a digit.forr.áll.2-őmet,de nekem is eldurrogtak az 1N4148-ak a fűtés visszajelző körben, kb 10 perc üzem után úgy mint az előttem szólónak. Pedig elvileg nem kéne meghalnia az adatlap szerint. Vagy netán keletkeznek olyan tüskék vagy tranziensek ezen a feszültségen (kb 25.5VAC nekem is) amit már nem tolerál a 4148-as?Akkor szállt el mikor a valós érték elérte a beállítottat és elkezd ki/be kapcsolgatni a páka.Tegyek bele valami erősebb hidat mondjuk 1N4007-ből? A másik dolog,hogy a BT136 A1 és A2 lábai között zárlatot mérek.De G-A1 és G-A2 között meg csak kb 540mv-ot nyitó irányban.Még nem volt szerencsém Triac-ot multival mérni,szóval nem tudom,hogy most akkor ez is meghalt vagy sem?
Ha szerencséd van nagyon jókat ki lehet fogni. Én 10ért vettem teljesen új wsp80at kábel nélkül. Meg 20ért egy másikat, amibe csak a nyél és a kábel volt használt. A 20ba benne volt a tartó, szivacs és 2plusz hegy is. Tehát csak szerencse kérdése.
Köszi Zoli, belőttem!
Közben utána olvastam én is -hát valamit-valamiért, nagyon komoly pákák. Nekem még nem volt, de 16-e.-ért már találni felújítottat. Üdv.
Szia!
Azt elfelejtettem oda írni, hogy ezek csak körülbelüli értékek. Azért írtam, hogy be tudja lőni milyen fajta PTC ez. Azért van "nagy" áram, mert így kihagyható az erősítés rész. Hidegen (20 Ohm-on) 0,532 V, melegen (50 Ohm-on) 1,33 V megy az ADC-re. Ez már értékelhető felbontást ad. Ebben az esetben még jobb lenne, ha nagyobb árammal hajtaná, mert akkor nőne a kimeneti feszültség tartomány, de gondolom ő sem akarta tovább növelni.
Hello!
Ha belegondolsz, nem az áram értéke a lényeg, hanem hogy a mérőáram által létrehozott teljesítmény, mennyire fűti az érzékelőt. Mivel itt az érzékelő ellenállása meglehetősen alacsony az áram is lehet magasabb értékű. Ha a hővezetés a mérőeszköz és a mért pont között ideális lenne, akkor nem számítana mekkora a mérőáram, de nem az. Végül is ezeket kell összevetni és a pontossági igényünket, mikor az áramot meghatározzuk. Hogy miért éppen 26,6mA, annak gondolom az a magyarázata, hogy ennyi jön ki a választott ellenállással. üdv! proli007
Üdv!
Azért ez egy igen erős túlzás, illetve körülbelüli érték! A Weller-ben lévő PTC 0°C-on 20.9 Ohm. Szobahőmérsékleten, inkább olyan 24-25 Ohm körül van. De itt a képlet, amivel könnyek ki lehet számolni: R= R0 + T X R0 X 0,00385 ahol R a hőérzékelő ellenálása R0 ugyan ez csak nulla °C-on (20.9 Ω) T a kivánt hőmérséklet A fenti kapcsolással kapcsolatban nekem csak egy kérdésem lenne. Mégpedig, hogy a PTC árama miért éppen 26.6mA? Tudtommal nem illik 1mA-nél többet adni egy PTC-nek...
Használtan kell venni WSP80-at, 15000Ft-ért már vannak.
A PTC szobahőmérsékleten 20 Ohm-os, 450 fokon 50 Ohm.
Ha WSP80hoz akarsz vezérlőt? Mert van analóg rajzom.
-Helyesebben WSP80, és a hőszenzor EC2000D/E, de többet nem találok ennél.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |