Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum
2.5A / mm2 az átlag áram sűrűség. Így 2.375A
Közben megmértem a trafó vezetékét... 1,1mm vagy 1,2mm a pontatlanságért elnézést de ennyire kicsit éppenhogy csak megbírtam mérni . Mekkora Árammal lehet ezt leterhelni?
Egy illető már megcsinálta ezzel a trafóval. Mutatom a linket. Azt írja hogy 1 éve megy hibátlanul a dolog. Egyébként kb 3kg maga a trafó szóval szerintem csak elbírja azt a áramot.
Epson trafós Forrállomás
Szia!
azért nézd meg milyen vastag drótból van a 30V-os tekercs, nem vagyok biztos benne hogy tud 2A-t
Van itthon a lomosban egy Epson FX tápegység. Tudtom szerint 2 kivezetéses. 9V és 30V. 9V-ról táplálnám a PIC-et meg az LCD-t és a hozzá tartozó IC-ket, 30V-ról pedig a forrasztó pálka fűtését. Hogy tudom a 30V-ot lecsökkenteni 24V-ra? Vagy elbírja viselni a 30V-ot a fűtőszál?
Hello!
- Az R7 az R6 rossz oldalára megy. (Bár én nem bíznám a hőelem feszültségét egy mezei LM358-ra) Hideg-pont kompenzálás sincs.. - A PWM jelnél és az optocsatoló/trac-nál, csak a lassú PWM jöhet szóba, mert az opto nullpontkapcsolós, de a triac sem kapcsol ki, csak a nullpont közelében. üdv! proli007
Hát a végén mivel nem kaptam segítséget úgy döntöttem tervezek egy sajátot . A vázlat el is készült. Kérném pár ember segítségét hogy nézze már át hogy a fűtési rész jó lesz-e így?
Az elgondolás a következő.. Ha OC1A láb +5V-ot ad ki akkor kapcsoljon be a fűtés ha pedig GND-t akkor ne fűtsön a pálka. Most egyenlőre csak kapcsolgatós megoldás lesz az AVR-ben, a későbbiekben PWM vezérléssel akarom majd megoldani. Jótanácsokat szivesen veszek, ez az első úgymond "komolyabb" tervezésem. Az LCD és a vezérlőgombok még nincsennek bekötve mert számomra az még mehet más-más lábakra. Ezek már fixek nagyjából.
Egy kérdés! Valakinek nincs esetleg eladó Digitális forrasztó állomása? Pálka nélkül érdekelne. Lehetőleg a második verzió ami az oldalon található a kapcsolások között.
Sajnos nincs időm megépíteni pedig szeretném, meg 1-2 alkatrész beszerzésével bajban vagyok. Köszönöm előre is!
Félreértesz! Egyet értek azzal hogy kalibrációra szükség van. Csak azt nem értem miért kell egy bájtos felbontáshoz ragaszkodni, hogy 100-foktól 356 fokig vagy 150 foktól 406 fokig stb... lehessen állítani a hőmérsékletet. Ha két bájton számolunk akkor kompromisszumok nélkül matematikailag 0-tól 65535 fokig tudunk értéket beállítani, tehát a kívánt 100-foktól 450 fokig terjedő tartomány egészében tudunk kijelezni/szabályozni.
A kalibráció egy más tészta, de azt szintén megkönnyítené a két bájtos számolgatás.
OK!
Maga a progi engedélyezheti az ADC, vagy a fw kalibrálást, nem is kell hozzá semmi más, ez így tényleg jó. Attila86 jól látod, ha már programozunk, akkor ez nem lehet akadály, mégis azt hiszem az eddigi hozzászólásokból, hogy valamilyen kalibrálásra szükség van, ez pedig könnyebb így 256-256 biten, az 512 (vagy még több) bitet meg nem is nagyon lehet kihasználni.
4 bájton sem vészes már, így 2-3 év után... :zavart1:
Érthető, hogy kevés alkatrésszel akartad megoldani, nincs ezzel semmi gond... Egy tipp még, ha már spórolni szeretnél. Még egy szabad IO-vel eldöntetheted a kalibráció "helyét". Vagy programból figyeli, vagy az ADC-ről olvassa, így eldöntheti mindenki, hogyan jobb/ egyszerűbb/ költséghatékonyabb. Bár az az egy darab trimmer... Egyszerű, kisméretű pad-et készíteni a jumper helyére, és akkor még az sem kell bele pluszba, csak egy ónhíd szükséges.
Ez egy nagyon frappáns ötlet! Csupán egy analóg bemenet kell, ami maradt is még a PIC-en, meg egy csöppnyi program módosítás.
Be kell vallanom, olyan kapcsit akartam készíteni, amiben minél kevesebb alkatrész van. Ezért akartam direkt szoftveres kalibrációt. Saját építésü PICkit2 klónom van, amivel gyorsan tudom a programot változtatni. Külső trimmerrel viszont tényleg gyorsan és akármikor be lehet állítani a mért értéket. Most nem tudok ezzel foglalkozni, de később átírom a programot (ha addig valaki meg nem teszi)
A rossz programot úgy értettem, hogy nem a megfelelő kapcsoláshoz valót. vicsys által betett nyákon 1-2 érték eltérő az eredeti kapcsoláshoz képest.
Hegy hőmérsékletét MX-25 306 DMM műszerrel mértem, jól beónozott hegyhez erősen odaszorítva , közel egy percig. A hegy 100C fokkal nagyobb hőmérsékletét az is bizonyítja, hogy 400C-ra beállítva már nem is kapcsolja le a fűtést.
Idézet: „mindenki egyénileg kell, hogy kikisérletezze” Ezt megértem, csak az a furcsa, hogy három pákával is próbáltam, alig volt közöttük különbség, 10C fokon belül volt. Ha ha hőelemek szórása miatt lenne ez a nagy eltérés, akkor három pákánál már érzékelhető lett volna. Ezért nem értem a 100C fok eltérést. Ennyi szerintem nem lehetne. Vagy rossz programot égettem be?
Nem ismerem a projektet, csak nem ez az első, hogy azt olvasom, programban kell turkálni a kalibráláshoz. Nem lenne egyszerűbb, ésszerűbb (a kezdők, illetve a programozáshoz nem értők szempontjából), hogy azt a 0-256-os értéket egy trimmerrel be lehessen állítani?!
Nekem a 200-456C közötti tartomány használhatóbb lenne. Sajnos program írásban nincs gyakorlatom, ezért a kívánt módosításokat sem tudnám megoldani. Így csak a 150k változtatásával és a poti GND pontjába bekötött soros 1k ellenállással tudtam némi eredményt elérni. Most 195C ról indul 400C-ig, saccolni már lehet a hegy hőmérsékletét, kb. annyira pontos, mint ha a poti gombját skáláznám be. Kicsit luxus a kijelző használata, de jól néz ki.
Itt a beállítás elég lenne minimum 150 és 450C ig
Mert forrasztani 400C kell ólommenetes ónnal.
Ha 512 hőmérsékleti pontot állítunk elő, az 2 egész számu többszöröse és lefedi a kívánt hőmérsékleti tartományt, vagyis ez jó lenne. Egy baj van vele, hogy 2 bájtot igényel, ami bonyábbá teszi a programot. Ezért választottam 256 pontot (ez pont egy bájt), viszont itt meg kell határozni a kezdeti hőmérsékletet. Ha ez 200 fok, akkor a műszer 200-tól 456 fokig mér. ( ha 150, akkor 150-406-ig). Tehát egy konstans értéket mindig hozzá kell adni az ADC-n mért értékhez és ezt kell a displaynek kijelezni.
Hogy a páka csúcsa milyen meleg, az nagyon sok mindentől függ, még a mérési eljárástól is. Viszont elvileg 1 fok pontossággal beállítható a kijelzett érték, mert a konstans 0-tól 256-ig állítható, de hogy mennyi pontosan, azt mindenki egyénileg kell, hogy kikisérletezze. Indulásnak jó, ami a programban van, de látszik, hogy különböző okok miatt akár 100 fok is lehet az eltérés.
Elhiszem, csak szerintem felesleges, több hátránya van mint előnye, nagyobb átfogás miatt nehezebb a beállítása (poti esetén).
Nekem ami van gyári készülék 50-450 ig lehet szabályozni.
Ok.
Nincs kedved vissza rajzolni a tápodat, hogy legyen egy konkrét példa? Milyen a táp? Önrezgő? (olvasom Skori oldalát. Ha jól tudom onnan szerváltátok a táp ötletét.)
Az 50C nagyon kevés, én az általam használt forrasztó ón olvadási hőmérsékletét veszem alapul, ezért számomra 200-450C lenne ideális. Jelenlegi programmal 400C fok a vége, igaz valós hőmérséklet ilyen beállításnál 450C felett van jóval.
Pákával forrasztásra való, én nem olvasztok műanyagot vele, hegyet nagyon elhasználja. Arra van más megfelelő szerszám.
Általában egy forrasztóállomás 50C fokról indul és 450C fokig lehet szabályozni. Az ideális hőfok 400C.
Idézet: „150 C fokról indul, ez a hőmérséklet semmire nem elegendő.” Tévedsz... műanyagot olvasztani tökéletes
Nem próbáltam, csak a 150k ellenállással játszadoztam, kb 200k környékén már elfogadható 20-25 C eltérést mértem, igaz a skála elején és végén kicsit rosszabb a helyzet.
Számomra az sem logikus, hogy a beállítás 150 C fokról indul, ez a hőmérséklet semmire nem elegendő. Szerintem jobb lenne 200-450 C fok között szabályozni, programot így módosítani. |
Bejelentkezés
Hirdetés |