Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   146 / 221
(#) BI-AMP hozzászólása Máj 17, 2015 /
 
Szaiasztok!
Szeretnék építeni egy ilyen JHL erősítőt. Tudnátok ajánlani egy egyszerű, jól müködő kapcsolást. Végfokoknak 2n3055-ös tranzisztorokat szeretnék.
(#) Orbán József válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szervusz!
1969-es ős JLH, egy rúgásra indul, egyszerű és remek.
(#) BI-AMP válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Kérhetnék egy nyák rajzot és egy kapcsolási rajzot...
Amúgy az 1969 azt jeleti, hogy ekkor tervezték?
(#) Orbán József válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 17, 2015 / 1
 
Igen. ... és keress egy olyan nyákot itt, amin Fényharcos felirat van és vasalós. Tuti. De a többi is jó lehet, keresgélj.
(#) BI-AMP válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Rendben
(#) BI-AMP válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
nem nagyon találom az említett tervet
(#) granpa válasza BI-AMP hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Én nem nagyon kerestem:A téma képei közt 2-3 lapot visszanéznél, megtalálnád. A többi is jó, bevált.
(#) djkoko hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Sziasztok!
Még tavaly nyáron építettem egy JLH75-öt, az azóta is kollégámnál dolgozik hibátlanul. Most magamnak is építettem egy példány. Minden beállítás jó, 0 volt a kimeneten 100mA nyugalmival, de a hangereje nagyon gyenge, a 10 wattosom is "nagyobbat" szól. A BC556 helyett BC212-ök vannak, a 2n3440 helyett BC141, de BC182-vel is ez a gond. Egyébként a hangja nagyon rendben lenne, a hangszíne igen jók. 36 volt járatom.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Máj 19, 2015 /
 
Csak a kérdésem maradt le! A negatív visszcsatolásban a 22k és 680Ohm végzi ez 30-szoros erősítést végez, ha jól tudom, de itt minden rendben, a zéneren is meg van a 12 volt. Mi lehet a gond szerintetek
Köszönöm a segítséget!
(#) djkoko hozzászólása Máj 21, 2015 / 1
 
Sziasztok!
Egy kerámia kondit néztem be, ettől nem volt "hangja", ennek cseréje után tökéletes lett. Csatolok pár képet a JLH 75-ösömről. Egy öreg Akai tuner dobozába költöztettem be.
(#) zimi1991 válasza djkoko hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Az a hűtőborba elég lesz neki?
(#) djkoko válasza zimi1991 hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Bőven, nem melegszik úgy mint egy A osztályos, és csak a lakásban zenél, nem buli erősítő.
(#) Alkotó válasza djkoko hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
A JLH "A" osztályban üzemel. A kivezérléstől függetlenül állandó, és jelentős áram fűti. A tényleges érték koncepció kérdése, de biztosan jelentős.
(#) keszeg01 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Jó estét.
Szerintem a 75w-ost építette meg az meg AB ha jól tudom.
(#) Alkotó válasza keszeg01 hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Figyelmetlen voltam. Elnézést.
A fejemben csak egyetlen JLH létezett eddig, és az "A"-volt.
(#) zimi1991 válasza djkoko hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Én ragaszkodom hozzá, hogy kevés lesz még 20 watton használva is az a hűtő felület!
(#) djkoko válasza zimi1991 hozzászólására (») Máj 23, 2015 /
 
Eddig nem jelentkezett hosszabb üzemeltetés után sem ilyen gond. Egy észrevételem van, egy kicsit magasba húz a hangja.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Máj 23, 2015 / 1
 
Szia! Valószínűleg nagyon magas az intermodulációs torzítása, hivatkozás cseréld a C2-t 1nF-ra!
(#) sancy0814 hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Végignézegettem a képeket és nem találtam ehhez a kapcsoláshoz véleményt,nem tudom találkoztatok -e ezzel és ha igen mi a véleményetek .
A mai napon hallgatam meg az eredetit,nekem csak a kimeneti kondi nem tetszik benne,ez viszont kettős táppal megy igy lemaradt az.
Itt találtam meg :http://electronics-diy.com/electronic_schematic.php?id=484
Kérhetek véleményt?
Köszi:Sanyi!
(#) djhans válasza sancy0814 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Azért én erre nem kötnék rá komolyabb hangfalat. A kimeneti 0V-ot semmi nem garantálja hosszútávon. Akkor már inkább a kimenőkondi.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) zimi1991 válasza sancy0814 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Jó minőségű kicsatoló kondival jobban jársz...
Nekem ennek nem igazán jött be a hangja valahogy mindíg a kondis volt jobb...
(#) sancy0814 válasza zimi1991 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Mit ajánlasz?Mert olyan sok féle van a neten,nekem kb 20 w-os kellene.
Ez pl:mit tud?Találkoztál már vele?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) zimi1991 válasza sancy0814 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ez volt életem első erősítője
Teljesen úgy szól mint a jlh, de jócskán fűt!
Jobb minőségű low esr kondikat tegyél a kimenetre és a bemenetre is fóliát...
Én pl most mundorf kondikat tettem darabja 8 ezer volt, de nagyon megérte!Kategóriákat javul a hangja minőségben és nem beszélve arról, hogy 125 fokosak így az élettartamuk is több ekkora hőfokon...
(#) reloop válasza sancy0814 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
(#) kiriadam hozzászólása Aug 31, 2015 / 1
 
Sziasztok! Ismét itt vagyok, hosszú idő után. Végre befejeztem a jó pár éve abbahagyott jlh projektemet. Néhány képet szeretnék megosztani veletek. Valóban nagyon szép hangja van még "alsó" kategóriás hangfalakkal is(Sony SS-MF450H,Orion HS284). Most tervezem valami komolyabb hangfal beszerzését. Még nincs teljesen befejezve, némi díszítés lesz még

Millió linket töröltem.
Használd a link gombot, vagy töltsd fel a képet ide!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2015
(#) kiriadam válasza kiriadam hozzászólására (») Aug 31, 2015 / 1
 
Bocsánat....legközelebb nem lesz gond
(#) kiriadam válasza kiriadam hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Még egy kevés....
(#) Alkotó válasza kiriadam hozzászólására (») Aug 31, 2015 /
 
Szokatlan dobozolási technológia, és számomra kissé elnagyolt megjelenés. De ez másodlagos, a lényeg milyen barátságot tudsz a hangjával kötni.
Ezektől függetlenül, brutálisan durva a két "nyomásmérő" az előlapon. Ha az valamilyen kivezérlés mérő, akkor az óriási dizájn, még nem láttam ilyet sehol.
Ha esetleg hőmérő, akkor fölösleges, tudjuk, hogy meleg és kész.
(#) kiriadam válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Pedig az csak két egyszerű hőmérő. Nekem jó hogy mutat valamit...Kivezérlés mérőből olyat amilyet szerettem volna nem találtam, ezért maradtam a hőfokmérőnél.Több órás üzem után kb 62-63 fokos a borda.
(#) Alkotó válasza kiriadam hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Ha hőmérő, akkor nem látom értelmét, vagy ha mégis akarod látni a meleget, akkor valamilyen egyéb kijelző kellene ehhez (pl. számjegyes, ledsor).
De ha már szóba hoztad a hőmérsékletet, és annak bordán való mérését, akkor erre ráfűznék egy rövid gondolatsort. A borda hőmérséklete egész konkrétan senkit sem érdekel, mert szélsőségesen jól tűri a meleget, legalábbis az olvadáspontja alatti tartományban. Egészen más a helyzet a félvezetők hőmérsékletével, mert azok paraméterei rohamosan megváltoznak melegedés hatására, és bizony egy adott hőfoknál a folyamat már visszafordíthatatlanná válik.
Legjobb lenne a lapka tényleges hőfokát mérni, de ez megoldhatatlan, ezért a következő legjobb hely az ehhez legközelebb eső tokrész hőmérsékletének mérése. Na de itt is baj van, mert ha mondjuk jó sok félvezető vesz részt a munkában, akkor nehéz mindet méregetni, és a mért értéket értelmesen feldolgozni. És itt kanyarodunk vissza a bordához, ami egy hőgyűjtő központként "kiátlagolja" a félvezetők melegét A hidegebbeket felfűti, a melegebbeket meg visszahűti. De egészen biztos, hogy a félvezető tényleges hőfoka, és a borda között valamilyen hőmérséklet különbség van.
Tehát mikor a borda 60 °C, akkor a félvezető akár 90 °C is lehet. A tényleges eltérést érdemes méréssel ellenőrizni, és ha nagyobb 10-20 °C-tól, akkor a felfogás módján változtatni érdemes.
Következő: »»   146 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem