Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JVC XL-V152 CD LEJÁTSZÓ
 
Témaindító: xray, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) xray hozzászólása Ápr 10, 2007 /
 
Hi van egy JVC XL-V152-es cd lejátszóm és valamiért nem akarja olvasni a cd-t.Se az erdetit se a másoltat csak annyit csinál hogy ha beteszem a lemezt felpörgeti maxra.(rendesen olyan a hangja mint egy F1-es kocsinak).Utána meg leáll.
Nagyon fontos lenne hogy megtudjam csinálni mert szükségem lenne rá.
Ha bárki tud valamit erről a lejátszóról kérem küldjön róla infót vagy hogy milehet a baja vagy ha van rólaneki kapcs rajza az is jó lenne.
A segítséget előre is köszi.
(#) Fery válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Először próbál megtakaritani oz olvasófejet.
Ezt lehetőleg egy fülpucoló pálcikával tedd nyagyon ovatosan és mindenvéle VEGYSZER NÉLKÜL, esetleg leheld meg a vattát hogy egy nagyon picit nedves legyen.
Sajna több dologra is utalhat a jelenség.
Koszos a fej, Elfáradt a fej, szervo rendszer elhalt sőt táp is lehet.
De kezdjük a legegyszerübbel és pucold meg aztán meglátjuk.
(#) xray válasza Fery hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
az már meg volt 2-szer is ahogy mondtam úgy csináltam de még sem megy
(#) Fery válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
ajaj ez nem jó.. A tápok körül szétnéztél már ?
(#) xray válasza Fery hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
igen minden jó nincs kiégve semmi és a megfelelő feszt adja
(#) Fery válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 / 4
 
Igazán szkóppal gondoltam. Mert ha valamelyik puffer bizonytalankodik és tüskék vannak a tápon az meghülyitheti a szervorenszert, a sávkövetést sőt a D-A átalakitót is.
Bár valószinübbnek tartom hogy el van fáradva a lézerdióda
Ezen csak cserével lehet segiteni vagy van egy trükk amit nem szivesen ajánlok és mindenkinek elmondom hogy csak saját felelősségére tegye.
Lehet állitani egy nagyon picit a fejáramon a fej oldalán vagy az alján levő potival, DE NAGYON ÓVATOSAN mert ha túl sok áramot adsz a fejnek akkor végleg megölöd.
Ezt a tipust nem ismerem pontosan ugy hogy nem tudom megmondani merre, tekerd, probáld meg mindkét irányba,de csak nagyon kis lépésben.
Ráadásul ez csak időlegesen segit mert a fáradt fej ha nagyobb áramot kap hamar tönkremegy, de nyersz egy kis időt mig szerzel egy másik fejet vagy gépet.

(#) xray válasza Fery hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Jó hát ezzzel a trükkel nem próbálkozok. Nem tod hol lehet kapni ilyen fejet vagy hogy hol érdemes keresni.
(#) Darazsx válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Szerintem nem érdemes új fejet venni. Az árából lehet szinte zsír új cd-t kapni. 20-25 ezerért már vannak felsőkategóriás sony-k is. Azok megbízhatóbbak mint a JVC-k (saját véleményem)
(#) xray válasza Darazsx hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
nekem jó ez én már megszoktam és valahogy nincs se pénzem se kedvem újat venni.
(#) xray válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Találtam fejet a lejátszóba a HQVideo-nál és csak 8500Ft úgy hogy meg veszem.
Meg meg találtama a hibát az olvasó lencse valamitől elvan repedve és a szalag kábelja van elszakadva úgy hogy jöhet az új fej.
Köszi szépen a segítséget Ferry.
(#) Fery válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Jézusom. Mivel javitottad azt a szerencsétlen gépet ?
Kisbaltával ?


Rengeteg CD-t, DVD-t javitottam de még életemben nem

találkoztam törött optikával. Annak ott nagy pofon kellett, hogy törjön szakadjon.

Itt már tényleg csak a csere segit szólj vissza ha sikerült.
(#) xray válasza Fery hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
nem volt ott kis balta csak egyszer naon régen még apám úgy tette le hogy zakkant egyett és lehet hogy attól van meg repedve a kábel szakadás meg azért van mert a kábel valaohgy bekerült a sín és az olvasó lencse tartója közzé.Még most semm tom hogy hogyan de szerintem ez is az apa műve.
(#) Fery válasza xray hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Én is csak viccből gondoltam a baltára.
Lehet, hogy bajba leszel, csak akkor vedd meg a fejet ha meg tudod csinálni a szalagkábelt vagy tudsz szerezni mert a fejhez nem adnak, és az nélkül meg halott buli.
(#) xray válasza Fery hozzászólására (») Ápr 10, 2007 /
 
Bár milyen furcsa itthon van hozzá kábel pedig nem is tudtam róla.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem