Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1042 / 1679
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 25, 2013 /
 
Már régóta megszerettem volna építeni!! Most folyamatban van!
(#) vicsys válasza apac hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Egy ilyet, még én is szivesen elfogadnék!
(#) apac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Még szerencse hogy a cégnél van lézer amivel szépen és pontosan lehet vágni.
(#) vicsys válasza apac hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Tényleg szerencse...!
(#) marcell05 válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Ez mi lenne?
(#) lajos1969 válasza apac hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Ha az én képemre gondolsz akkor ez nem látott lézert!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Építettem egy új szekrényt a korábban készült tetejére. Az egyik ok az volt hogy kellett még egy szortimenter mert a 90 fiókos kicsit kevésnek bizonyult. Így már van egy 90 és egy 36 fiókos ami így már bőven elég lesz. Ha nem, akkor van még otthon két 21 fiókos.
A másik ok hogy hiányzott egy lézernyomtató a munkahelyemre is, ezért vettem még egyet de ennek kellett a hely, nem akartam csak szimplán a nagy kocka tetejére tenni. Mivel ez a fa kocka-műhely vagy minek nevezzem messze van attól a helytől ahol a laptopomat használom, ezért nem megoldható az USB-kábeles összeköttetés, ezért WIFI-s nyomtatót vettem (Samsung ML-2165W).
A harmadik ok hogy nem volt elég helyem néhány ritkábban használt dolognak, ezért kellett még egy polc.

Sajnos az új szekrény ajtaján a zár helyét rossz helyre fúrtam, ezért vágattam egy új ajtót de az csak keddre készül el, akkor majd kicserélem.

Az alsó szekrényen módosítanom kellett egy kicsit mert kiderült hogy a műszerek, főleg a szkóp illetve természetesen a páka eléggé melegednek és a felszálló hő gyönyörűen megreked a fa kocka belsejében hátul. Ez semmiképp sem jó, főleg a felső polcon helyet foglaló oszcilloszkópnak. Ezért nekiestem dekopírral és kivágtam az alsó szekrény tetejéből (hátul) két lukat és tettem oda két darab 12cm-es 230V-os ventilátort. A két venti közt látszik egy hálózati csati, az azért van ott hogy a felső szekrénybe ott fog egy kábel segítségével átjutni a 230V, mert a nyomtató ugyan USB nélkül megy, de 230V nélkül nem annyira.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) vicsys válasza marcell05 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Gondolom, valami zenész midicucc Valami ilyen
(#) lajos1969 válasza marcell05 hozzászólására (») Máj 25, 2013 / 1
 
Valami ilyesmire lehet használni!
Bővebben: Link
(#) apac válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Nem a tiedre, hanem hogy nem kell sokat bajlódni a lemezek kivágásával.
(#) sargarigo válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
Végignéztem a videót, de megvallom csak néha sikerült elkapnom, hogy egy gombnyomás, vagy csavarás milyen változást hozott. Számomra ez kb a mágia kulcsszóval jellemezhető. Ezt mindet fejben tartani, hogy mi mit csinál, hogy mikor csinálja, és hogy mi lesz az eredmény.. ráadásul mindezt realtime. Ehhez szerintem egy külön élet kell! Szóval le a kalappal aki ezzel foglalkozik
(#) eyess válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 25, 2013 /
 
A lehetőségek tárháza széles .
Ha most alapul veszel egy szintetizátor belsejét , amit kicsit megspékelsz egy két dologgal , és még tanítható is , akkor már is ott vagy , hogy neked is van egy ilyened.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2013
(#) Zoli_bácsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Hát barátom, ez nagyon-nagyon szép kivitelezés! Igazi gyártmány. Én mindig nagy csodálattal nézem a munkáidat. Minden darabon látszik, hogy gondosan és precízen végzed el az adott munkafeladatot.

Le a kalappal, gratulálok!
(#) szamóca válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Ahogy az ISO minőségbiztosítási trutyikon szerepel, a minőség nem a véletlen műve, hanem egységes, rendszerbe foglalt, tudatos, és folyamatos munka eredménye.
(#) Zsora válasza apac hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Gratulálok, ez elég "gyári" lett! Egyedül a laposalátétet hiányolom a felső csavaranya alól.
Egyébként nagyon szép a tervezés és a hegesztés is.
(#) Szammer válasza szamóca hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
Idézet:
„a minőség nem a véletlen műve, hanem egységes, rendszerbe foglalt, tudatos, és folyamatos munka eredménye”

Sziasztok!
A midi cucc tényleg szuper.
Amit az ISO-val kapcsolatban írtál, az is igaz (évekig dolgoztam ISO alatt).
De: Az ISO nem írja elő, hogy ha sza...t csinálsz, azt ne csináld, csak mindíg dokumentáltan és egyformán kövesd el.
(Bocsánat az off-ért.)
(#) sargarigo válasza eyess hozzászólására (») Máj 26, 2013 / 1
 
Ezzel tisztában vagyok, de nem is erre mondtam, hanem a használatára. Beethowen is csak írkált meg billentyűket nyomkodott mint tudjuk..
(#) Erick hozzászólása Máj 26, 2013 / 1
 
Sziasztok!

Ma lettem készen egy pár BEAG hangfal felújításával. Sikerült, ahogy sikerült!
(#) eyess válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 26, 2013 /
 
A használata meg megint csak egyén , és funkció függő na , és kreativitás kérdése az egész.
Bizonyos gyakorlás , és egy kis jártasság a zenében elég még, csak hallás szintig is, már is le utánozható bármely dallam , illetve ütem.Feltéve , hogy a megfelelő ütem , és dallam minta létezik az adott készülékben , vagy milyen hangsávot képes átfogni , hogy kihozható e belőle az , amit éppen le szeretnénk utánozni.
De ez csak egy példa volt , azért írtam , hogy a lehetőségek tárháza széles a különféle effektek , és hangminták, Bpm , visszhang , és még sorolhatnám .Szórakoztam én is hasonló dologgal egy ideig , de aztán másra kellett az idő.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2013
(#) lajos1969 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 27, 2013 /
 
Köszönöm Zoli bácsi!!! Igyekeztem!
(#) Gránátalma hozzászólása Máj 28, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Elektronikai technikusi vizsgafeladat, áramkörépítés és mérés kategóriában.
Impulzus generátort kellett építeni, stabil négyszögjelekkel, illetve változtatható impulzusszélességgel. Valamint változtatható frekvenciákkal, 3 tartományban. Ideális lehet PWM-el szabályozható berendezések javítása során. Itthonra is fogok egyet építeni belőle.
Ezúttal le a kalappal az iskola előtt, nagyon jó löt-stoppos, szitázott PCB-t kaptunk, vadi új alkatrészeket, szitázott alu előlapot.
Nagyon tetszett a beültetése.
Nem volt mindig ilyen jó ám ez a témakör felénk, sokszor voltak elég hulladék panelek elkészítve....

Üzemeltethető 9V-os elemről(9-12V DC), vagy 230V hálózati feszültségről (jumperrel váltható) is akár, terheletlenül 37mA áramfelvétele van, ilyen eszközöket persze nem is szokás terhelni.
4, vagy 5Voltos amplitúdójú négyszöget adott le. Halál pontosan ugyan annyi volt végig a mérés során. (1óra)
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2013
(#) storm válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 28, 2013 /
 
Igen ez már az újfajta viszga, nem elég beültetni előlapra is kell kábelezni. A NYÁK ha jól tudom Egerbe készül ( de többe kerül mint amenyit ér )
(#) hotib hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Sziasztok,
Én is alkottam, bár ez nem túl bonyolult, de legalább saját termés. 1,5A tápegység TS317-tel. Valamilyen AC-t igényel a felhasználás függvényében (max. 26-27V) minden egyéb a nyákon van.
Én 20VAC-vel próbáltam, 2,5 - 24,5V között tudtam beállítani a kimenetet. Még néhány kép a tápról.
(#) storm válasza hotib hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Szép lett
(#) pjg válasza hotib hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Szép. A hűtőborda és az IC közét tettél hővezető pasztát? A bordát kicsinek találom, de ez persze felhasználás függvénye.
(#) hotib válasza pjg hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Köszönöm, igyekeztem, hogy szép is legyen. Én nem tettem semmit az IC alá, így vettem őket "lapra szerelten". Szerintem valamilyen elfekvő készletből származnak, gépi beültetésre előkészítve méretre vágott lábakkal. Meg sem bontottam - imbusz csavaros a rögzítés - így nem tudom, hogy gyárilag tettek-e alá valamit.
(#) fifadani hozzászólása Máj 29, 2013 /
 
Nálunk egy kb 100-110 alkatrészes unipoláris léptetőmotor vezérlő volt az építés-mérés vizsgarész.. Frankó volt!
(#) Csupasz válasza storm hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Ilyet ne mondjál, mert egyik kollegánk csinálja....
(#) sargarigo válasza hotib hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Szép esztétikus lett! A kondi mekkora? Pont nem látszik egyik képen sem. Amúgy ha jól látom, az az imbusz az voltaképpen torx.
(#) bankimajki válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 29, 2013 /
 
Eltorxult imbusz. Amúgy szerintem imbusz az, csak becsapós a kép. Nekem is vannak olyan csavarjaim.
Következő: »»   1042 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem