Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1372 / 1679
(#) manolo válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 / 1
 
Az egy téglalap alakú nyák! A készülékben meg egy négyzet alakú van beépítve.
Lehet, hogy te átlátsz a nyák-on, de én nem látom a négyzet alakú nyák rajzolatát!
Mielőtt kioktató hangnemben kritizálod a fórumtársad munkáját, nem árt megnézni!
(#) vzoole válasza manolo hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szerintem állítsd be a monitorod, mert az a nyák az, ami benne van!
(#) manolo hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Sziasztok! Üdv. mindenkinek!
Nem hagyott nyugodni ez a nyák kép, és magamtól rájöttem, hogy mégiscsak az a nyák lehet beépítve! De valami trükkös ez a fotó, mert elforgatva már sokkal jobban hasonlít egy négyzetre.
Nem nagyon értek a fotózáshoz, és nem is akarok túlzottan belemélyedni a rejtelmeibe,
de, ha én csinálok egy képet, az elforgatástól nem változik így meg.
Én pont ezért nem cserélem le a monitoromat, mert nem szeretek torz képeket nézegetni.
Utálom azt, ha egy vékony balett-táncosnőt vaskos kövér nővé változtat a monitor, vagy a TV képernyő.
A tévedésem miatt vzoole és kivancsi4 fórumtárstól elnézést kérek, de a kioktató hangnemre tett megjegyzésem ennek ellenére fenntartom, és biztos vagyok benne, hogy a monitorom is tökéletes. Részemről ezt a témát lezártnak tekintem, és azt kérem mindenkitől kövesse a példámat!
Még egyszer elnézést, hogy ezt besz0ptam.
Szép napot kívánok mindenkinek!

manolo
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) kapcsrajz válasza t0bi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia!
Amit építettél, arról hol találnék egy kicsit bővebb leírást ? Illetve a mobilra milyen progi kell ?
Köszi.
(#) f27 hozzászólása Ápr 26, 2016 / 21
 
Sziasztok.
Némileg elektromos dolog ez is
Az egész bringát magam terveztem hegesztettem építettem.
A bringa fedélzeti computere is saját ötlet,viszont a megvalósításában már nagyon hozzájárult az öcsém is Don_peter,aki szintén itt fórumozik.
Ő írta a teljes szoftvert rá,és maga a nyák tervezését is bevállalta
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) Kovidivi válasza f27 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia!
Nagyon szuper, nekem tetszik! 78V-os akksi feszültséget mutat a kijelző? Mi van benne? A motor hány Wattos? Sebesség szabályzás a markolattal történik? PWM-mel hajtod a motort? A kijelző elé majd kelleni fog egy jó kis esővédelem. Gratulálok!
(#) t0bi válasza kapcsrajz hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Helló!
Neked is , és gerleimarcinak is egy kis olvasnivaló. Ennek alapján építettem, a mobilra nem kell semmilyen progi.
Bővebben: Link
(#) f27 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
84V 20Ah az akku benne.
3KW csúcs teljesítménye van a motornak.
Igen PWM-es gyári 3 fázisú vezérlő van benne.
Sebessége 80Km/h
Hatótáv 40Km terepen kb 100Km aszfalton biciklis tempóval.
(#) Kovidivi válasza f27 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Köszi. Szép adatok! Milyen akku? 12V-os akkuk sorba kötve?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) kapcsrajz válasza t0bi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Köszi ! Jónak néz ki.
(#) f27 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
4,2V 10,000mAh cellából van benne 40db
az az 20 sorba kötve.és 2 párhuzamosan.
(#) zsoltee0001 válasza f27 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia
Engem az akku része érdekelne, erről tudnál pár képet feltenni? Töltőt, védelmet te csináltad hozzá?, hogy van megoldva a töltés, az egészet tölti egyszerre?
A párhuzamosan kötött akkuk védve vannak, a másik esetleges zárlata ellen?
Üdv
(#) szebee hozzászólása Ápr 27, 2016 / 12
 
A megszámlálhatatlan projecteimből kettővel sikerült elkészülnöm, igaz csak 99,9%-osnak tekintem mert valami szép designos táp csatlakozót még be kell szereznem. A fúratok nem a legszebbek mert kézi dremellel mélyítettem.
(#) Csupasz válasza szebee hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Gratula, ügyes! (bár a csavarfejeket inkább eltüntettem volna)!
De a mancs jár!
(#) f27 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 2
 
az első képen az akku látható.
A második képen egy cellánkénti töltő,(_)független tölti a cellákat egymástól.
A harmadik képen egy gyors töltő látható,(_)áramkorlát állítási lehetőséggel,(_)meg feszültség állítási lehetőséggel, 500W-al tölt folyamatosan.
Nincs védelem semmi,(_)ha zárlatosra üti magát akkor annyi hogy a vezérlő a feszültség esése végett leáll.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) pixels válasza f27 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Szia!

Nagyon komoly. Nem problémás a leolvasása? Nagyon egybefolynak a számok a kijelzőjén.

Cellánkénti töltés hogy van megoldva? Ennyi leágazásos trafód van? :O
Esetleg a kapcsolás publikus?
(#) f27 válasza pixels hozzászólására (») Ápr 27, 2016 / 3
 
Igen ennyi kapcsoló üzemű tápegység van benne
20db és mellé 20db töltő elektronika,amit lehet állítani hol hagyja abba a töltést stb..
De igazából csak megépítettem mert használni semmire nem használom.
Szerintem lebontom majd az értékesítem a belsejét.
(#) kala1982a válasza szebee hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Direkt amplifire? Vagy csak elírás? Amúgy szép doboz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2016
(#) zsoltee0001 válasza f27 hozzászólására (») Ápr 27, 2016 /
 
Nagyon komoly! De nincs ez egy kicsit eltúlozva?
Azért ez egy kerékpár akku, még ha spéci is, nem gondolom, hogy egy zöld rendszámos kocsiba (direkt nem akarok márkát írni) minden cellához külön kapcsolóüzemű táp van.
Lehet, hogy nem vettem észre, li-io, vagy li-po az akku?
üdv
(#) f27 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Két féle képen tudsz cellát ki egyenlíteni.
Vagy cellánként töltöd az akkukat,vagy pedig cellánként ki egyenlíted az akkukat BMS-el.
A cellánkénti töltésnél ha egy cella tele van ,akkor abba hagyja és így tovább.
A BMS-nél ha egy cella tele van,lekapcsolja a töltőt elkezdi kisütni és újra kezdi a töltést,addig amég minden cella nem lesz egyforma.
A BMS az olcsóbb és egyben ezt használják minden hova.
Ezek LI-PO 20C-s akkuk.
A legerősebb akkunk ami hétköznapi embernek beszerezhető,de egyben a leg veszélyesebb is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) szebee válasza kala1982a hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Köszönöm! Csak elírás, de ha nem szólsz akkor soha nem tűnt volna fel.
(#) szebee válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Köszönöm! El vannak azok tüntetve, be vannak süllyesztve.
(#) cua válasza szebee hozzászólására (») Ápr 28, 2016 /
 
Amplifier?...kozben latom mar mas is szovatette
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2016
(#) Lucifer hozzászólása Ápr 29, 2016 / 4
 
A cégtől távozó kollégának készítettünk egy tesztállomás makettet búcsúajándékba: Bővebben: Link

Az elején a csipogás a Symbol vonalkódolvasó boothangját hivatott utánozni.

1.8" SPI-os kijelző (160*128) van benne amire egy Atmega32u4 és SD kártyáról játszik BMP-ket.

Tanulságok:
Ha ebayen veszünk bármi filléreset abból kettőt kell venni. Volt egy darab LCD-m a amit a fejlesztés közben sikerült elrepeszteni, cseredarab után még itt a HE aprón is folytattam hajtóvadászatot. Végül került másmilyen de méretazonos.

Az AVR-eket el kell felejteni. Hogy ne kelljen szintet illeszteni az LCD, meg SD kártyával az AVR-t is 3V3-ról járattuk. Igen ám, de ilyenkor a biztonságosan elérhető maximum frekvencia valahol 10.6MHz körül van. A panelon ami volt 16 MHz kavics volt amit a beépített osztóval felezve 8 MHz-s órát kaptunk. Ennek köszönhető az alacsony frissítési rate.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) csatti2 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
8bites AVR-el 3V3-on (400x240 16bit). (képek szintén SD kártyáról, internetről töltögetve, a képcserélgetés jóval gyorsabban is működik, itt már lelassítottam kicsit mert zavaró volt...) Valahogy sose fejeztem be ezt a projektet, mindig vannak újabb ötleteim a továbbfejlesztésre (most épp netrádióvá akarom átépíteni).
Videó
Ez az a projekt amúgy...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
(#) Lucifer válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Ez az LCD is SPI-os?
(#) csatti2 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Nem, 8bites adatbusz és még pár vezérlőláb.
(#) Lucifer válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Akkor megnyugodtam. Ez SPI-os és az SD órajelet nem tudtam felhúzni FCPU/4 (esetünkben 2 MHz) fölé. Mondjuk ez inkább valami signal integrity problémára vezethető vissza a vezetékelés miatt.
(#) csatti2 válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Az én projektemben a külső SRAM 64MHzes jelei kezdtek kicsit inkább egy krumplira hasonlítani Túl vastag volt a 10mil-es vezetősáv...
(#) 187BodyGuard hozzászólása Ápr 30, 2016 / 16
 
Sziasztok!

Ezt ma építettem, volt egy fogadásom valakivel hogy nem tudok tranyó és egyéb aktív alkatrész nélkül LED-es futófényt készíteni, hát bebizonyosodott az ellenkezője...
4 LED Futófény

Kíváncsian várom a véleményeket!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
Következő: »»   1372 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem