Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1391 / 1681
(#) manolo hozzászólása Aug 20, 2016 / 2
 
Még képek:
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Igen az jó lenne de akkor újra kell fúrni a felfogató csavaroknak, mert a kivezetések közel lesznek a nyákhoz.
(#) TAKLACO válasza djhans hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
HELLO !
Nekem elso látásra ugy tunik hogy nem kell semmit ujra furni csak 180 fokkal elforditani a trafot !
(#) aulac válasza djhans hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Csak kérdezem:
Azok az 1W-os ellenállások nem kicsik?
Nekem 2W-osak vannak és eléggé melegszenek.
Amúgy szép munka.

qu405-ak.jpg
    
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Nem látszik a képen, de általában a trafók felfogása szimmetrikus, és ha ebben nem tévedek, akkor csak meg kell fordítani, és máris csak harmada lesz a vezetékhossz a diódahídhoz.
De ez csak észrevétel, mérlegeld a lehetőséget mielőtt nekifognál csavarozni.
(#) djhans válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Először úgy akartam de a kivezetések belelógnak a táp nyákba. A Csavarok szimmetrikusak de a cséve a kivezetésekkel jobban kilóg azon az oldalon. Főleg a 230V-os kivezetés ami a képen nem látszik.
(#) djhans válasza aulac hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Köszi. Azok bizony 2W-osak. Erről a tápfeszről nem melegszenek annyira.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Akkor is javaslom megfordítani, és ha kell, akkor fúrd hátrébb a trafót, hogy több hely legyen elől. Elég színvonalas ez a készülék, megérdemelne egy ilyen modifikációt. Sok nézet létezik a trafó + diódahíd + puffer közti vezetékek milyenségének témájában, de abban mind egyetértenek, hogy lehetőleg legyen rövid, és vastag. Ennek fő oka a puffer töltögetéséhez szükséges áramcsúcsok nagysága.
(#) Elektro.on válasza djhans hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Nagyon szép munka!
Gratulálok!
(#) Stewe válasza manolo hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Kivételesen igényes munka!
Nem vagyok steampunk, de az ilyeneket szokták plexi dobozba tenni!
(#) djhans válasza Elektro.on hozzászólására (») Aug 22, 2016 /
 
Köszönöm.
(#) morzsa15 hozzászólása Aug 24, 2016 / 5
 
Sziasztok!

Építettem egy ilyen kicsi nyák lötykölőt dvd olvasóból illetve arduinoból szerintem egész jó lett. Tervezem hogy tudjon időre menni illetve fűteni tudja majd a TN-150-et. Szóval mondhatni ez csak egy prototípus.

Itt egy videó működés közbe róla: Bővebben: Link

pcb.jpg
    
(#) BarnaPili válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Nagyon frankó,csak minek hozzá proci...? A következő Bluetooth,wifi esetleg műholdas helymeghatározóval lesz szerelve
István
(#) madzagos hozzászólása Aug 24, 2016 / 2
 
Üdv Mindenkinek!
Építettem egy 1Hz-s oszcillátort a készülő TTL órámhoz.Az alapja egy kiszuperált kvarcórapanel.A többi alkatrész pedig a lomtárból került ki.
(#) reloop válasza madzagos hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Egyrészt gratulálok, másrészt töprengek, milyen fondorlatos eljárással tetted képlékennyé az ónt, mert forrasztásra egyáltalán nem hasonlít
(#) madzagos válasza reloop hozzászólására (») Aug 24, 2016 / 1
 
Kovácstűzben hevítettem!
(#) tkovacs hozzászólása Aug 24, 2016 / 4
 
Üdvözletem Mindenkinek.
Tesztelgetnem kellet mostanában pár Li-Ion cellát. Ehhez építettem gyorsan egy konstans áramnyelőt.
Ez csak egy egyszerű kísérleti cucc, talán később építek egy MCU vezérelt nagyobb tudásút.
(#) sargarigo válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Ez tök jó! Az előlapot égetted? Nagyon bejövős, főleg hogy csak úgy "gyorsan" elkészült
(#) granpa válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
A "fiókos" megoldás nagyon jó! Ki kellene réselni alul is, hátha melegszik.
(#) szikorapéter hozzászólása Aug 24, 2016 / 1
 
Szép napot. Elkészültem egy hordozható,egyszerű labortápegységgel (összesen 7 óra kellett a megépítéséhez). 723-as ic a lelke ,3-26v 1,1A ,később bővítem 2,5A-ig. Az egész tápegység láda fia,tehát csak bontott alkatrészeket tartalmaz. Később bekerül még egy feszültségmérő is,meg ha túl nagy lesz a hő a dobozban akkor egy vékony ventilátor is kerül a MEV 2N3055-ös felé. 1,1A-en még kevés a disszipáció,maradhatott így a zárt doboz.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2016
(#) tkovacs válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Az előlap 0.6-os kukorica maróval 1.5mm mélyen lett CNC-vel marva, semmi festék.
(#) tkovacs válasza granpa hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
A doboz alul is végig réseket tartalmaz, de a teli fiók miatt arra nem megy levegőáramlat. Egyenlőre felül is kifújja a meleglevegőt.
(#) mofesa hozzászólása Aug 24, 2016 / 23
 
Sziasztok. Én is össze ütöttem egy kis fejhallgató erősítőt 6N3P - 6N6P csövekkel.
(#) granpa válasza tkovacs hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Konkrétan a fiókra gondoltam.
(#) zsoltee0001 válasza mofesa hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
1 darab fülhallgatóért? Ez rengeteg munka. Nekem egy kicsit ágyúval verébre tűnik.
Tényleg szép.
Üdv
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Talán azért, mert nem hallottad még a fülesemet szólni. Jecklin Float
(#) zsoltee0001 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 24, 2016 1 /
 
Egyszer nagyon meghallgatnám a külömbséget, de ha eleve egy mp3 lejátszót dugok rá, gondolom ez se tud csodát művelni, márpedig én drága lemezeket és hifi lejátszót nem fogok venni.
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Kinek mire van igénye. Amúgy az 1985-ben vásárolt Sennheiserem az mp3-at is szebben adja vissza, mint az 1972-es BEAG-om.
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2016
(#) mofesa válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Köszönöm, de miért ne lehetne? Eddig deszkán figyelt, így legalább senki nem érhet a kellemetlen részeihez.
(#) kameleon2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 25, 2016 /
 
Ez igény kérdése. Én maradtam a CD-imnél és kazettáknál - még ha nem is SACD, de DDD-ben nem rossz például Bach-ot hallgatni. A legjobb amikor az orgonaszó előtt meghallod benne a zenészt levegőt venni - Na erre az MP3 kevés.
Következő: »»   1391 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem