Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   557 / 1679
(#) hadnagyakos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
A dobókocka melyik kapcsolás alapján készült?
(#) pumoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Szia!
A dobókockának el tudnád küldeni a kapcsolási, nyomtatott áramköri és beültetési rajzát mert én is szeretnék csinálni egyet.
Köszi!
(#) hadnagyakos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 26, 2010 /
 
Köszönöm! Ezt valószínűleg megépítem!
(#) pumoka válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Ok!
Az IC-t hol lehet beszerezni amiműködőképes?
(#) MolnarG válasza pumoka hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Mit értesz működőképes alatt? Megveszed, felprogramozod és működik... ennyi
(#) pumoka válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Mondjuk azt értem, hogy én nem tudom felprogramozni ezért olyan kellene ami már fel van!
(#) toncy válasza pumoka hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
olyat nem kapsz ami programozva is van. mivel tobb ezer fele programot lehet bele irni. de itt egy egyszeru "pic iro" aramkor.Bővebben: Link. de elobb olvass bele ebbe Bővebben: Link.
(#) hadnagyakos válasza pumoka hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szerintem van aki megcsinálja neked itt a fórumon. Akár az apróhirdetésekben is nézelődhetsz. Valamelyik nyákkészítős hirdetésben láttam egy ilyen opciót is.
(#) pumoka válasza hadnagyakos hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Köszi!
(#) Hp41C válasza pumoka hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia!

A Kontha-tól kb. 300 m a Chipcad Kft, a Tűzoltó u. és a Thaly Kálmán u. sarok, a legolcsóbb pic kontroller beszerzési forrás...

Szia
(#) llaci56 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
De azt még fel kell programozni...
(#) patexati hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Ha valakinek fel kell programozni én szívesen megcsinálom teljesen ingyen ha elküldi egy levélben egy válaszborítékkal és a belevaló hexet vagy asm-et emailben.
(#) newman92 válasza interferi hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Köszi az ötletet nekem is ilyesmire van szükségem.
(#) newman92 válasza G-Lex hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Nagyon jó. Tetszik!
(#) newman92 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Üdvözlet! Gondoltam megmutatom az e havi termést. Meghalt a multim pénzem nincs másikra úgyhogy csináltam egy ampermérős szakadásvizsgálót, egy hőmérőt, köztük a félkész nagyfesz generátorom meg a felújított tápom (a kábelkáoszt egy panel váltotta fel.).
Amilyen rondák, mert bevallom azok, olyan szépen működnek.

DSC00504.JPG
    
(#) gydanee válasza newman92 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Meg ne sértődj. De ez nem valami épületes látvány, hogy kétszer kelljen feltölteni.Bővebben: Link (Ráadásul a dátum rajtamaradt ezen a képen is. Így már nem igazán passzol "e havi" munkának)
(#) zoly15 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Építettem egy 4 csatornás előfokot.
Nem nagy cucc, 2Db Lm1036N tipusú hangszín szabályozó IC van benne.
A belseje kicsit kusza, az amiatt van hogy levett előlappal lehetett csak szelni, ami ugye hosszabb kábeleket igényel..
A potira egyenlőre nincsenek gombok, az majd csak később..

Üdv!
(#) newman92 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Hali!
Előkerültek fényképek a legelső műveimről. Egy kis nosztalgia. Egy "mérőműszer" meg a legelső nyákom.
(#) BZoli94 hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Sziasztok! Egy akkumulátor töltőt építettem, ez az első számomra komolyabb projekt. 12V-.os aksikat tölt, a teljesítmény állítható. Ma működött rendesen először, volt vele pár kisebb problémám. Még nincs teljesen kész, ha a dobozolásra gondolok, de már ki van találva, hogy hogy lesz. (PC tápházban) Szerintem nem rossz, pláne hogy az első NYÁKom, kb. 4hónapja volt. (villogó)

Milyen lett?
(#) bankimajki válasza BZoli94 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Egész jó, bár a trafót kicsit megtisztíthattad volna.
(#) newman92 válasza BZoli94 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Nagyon szép elsőnek! Hány wattos a trafód?
(#) Doncso válasza newman92 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ránézésre 40-50W lehet kb.
(#) BZoli94 válasza bankimajki hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Ez még nem végleges, term. meg fogom tisztítani, csak miután több órát ügyködtem rajta, már a végére kapkodtam, hogy legyen már kész, nagyon vártam.... Még mielőtt a helyére teszem lepucolom. Kösz mindenkinek! Én szerintem 40W-os tutira van, de pontosan én sem tudom. Lehet, hogy még lesz benne nagyobb trafó, de nekem most ez bőven elég, csak motoraksit töltök vele, pl: most 4Ah-sat,
(#) Csibi hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Mostanában kezdtem el WebSCADA-val foglalkozni, egyenlőre csak kezdő szinten és PLC nélkül.
Egy kis AVR mirokontroller felhasználásával (ATtiny2313), készitettem egy áramkört, mely különböző elektronikus eszközöket tud vezérelni.
Eddig nincs is semmi érdekes ebben a dologban, viszont onnan kezd érdekessé válni (számomra), hogy ráköthetjük egy számitógépre, melyen egy szerver progi fut.
Ezáltal az interneten keresztűl, élőben, bárhonnan vezérelhetjük, figyelhetjük különböző eszközeinket.

Este 18:00 óra után, néha elinditom, akit érdekel a téma az majd itt kipróbálhatja élőben

Készitettem egy kis videot a működéséről.
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza Csibi hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Jópofa, gratula!
(#) Action2K válasza Csibi hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Ez tetszik! :kalap: A WebSCADA hogy érhető el? A honlapjukon nem találtam semmit róla.
(#) tatabike hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Üdv. Olyan régen nem építettem semmit, tegnap igen. Megtuningoltam az autós porszívómat, amivel a műhelyemet takarítom. Tettem rá egy 13k fordulatú szerver-ventillátort, ami 4 centis, viszont 40 légköbméter/órát tud, és 2 ampert fogyaszt, így kb. duplájára emeltem a szívásteljesítményt.
(#) Csibi válasza Action2K hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Vicsys köszi.
Action2K, a szerver progi neve IntegraXor, a kezelőfelület elkészitéséhez pedig InkScape SAGE progi szükséges.
Ezután már csak egy PLC kell vagy egy mikrokontroller ami értelmezi a MODBUS protokollt.
(#) dizi hozzászólása Márc 29, 2010 1 /
 
Gondoltam én is felteszem unatkozásom tárgyát képező EQUINOX fém keresőt amit olyan szinten unalmamban készítettem,hogy még a nyákot is kézzel rajzoltam,hogy teljen az idő.
Van benne egy belső hangszóró, akku merülés jelző na meg műszer világítás.
Ha még lesz unalmas pillanatom tovább TUNYINGOLOM :yes:
(#) fantom45 válasza dizi hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Azigen Nagyon jó lett. Gratulálok
Következő: »»   557 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem