Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   881 / 1681
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Ha ez a prüntyi előbb lett volna, már lopom is a nevet... Bővebben: Link
Szép munka, Misimókus!
(#) Topi válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Tisztelt Moderátor Úr! A cikk már publikus

Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
De sok becenevet kapok
Bíbíbíbíbííbíb az enyém nagyobb teljesítménnyel bír.. .

Amúgy köszi a dicséretet, Mester !
(#) vicsys válasza Topi hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Köszönöm! Mindjárt kiderítem, hogy ki merészelte engedélyezni a megjelenést! Van egy sejtésem...
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Nagyon sok fejlődés látszik ki a munkáidból. Egyre igényesebben dolgozol. Gratulálok ehhez a munkához!
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Koszonom szepen, igyekszem !
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Készülőben a hordozható forrasztóállomás, solomon SL/20-as pákához. Vzoole kapcsolása alapján. Remekül működik, probléma nélkül elindult. Hamarosan a doboz is elkészül.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Szép ! Az aljáról is kaphatunk képet?
Amúgy érdekes, hogy nincs mikrovezérlő benne. Talán analóg az egész?
Üdv!
(#) Braf hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Mai kreálmány:

IR adó. Egy pic12F509 a lelke.
Nyáktervet elhibáztam. Valamiért egy pnp tranzisztort tettem npn helyett a kapcsolási rajzba (azt jól) ami alapján készült a nyákterv. PNP is jó lett volna bele, de akkor nem tudott volna TTL bemenettel üzemelni csak RS232 szinteken.

Majd ha szükség lesz rá, akkor lehet állítgatni a modulációs frekvenciát (most fix 38kHz).

Nyák vasalásos módszerrel készült, 0 hiba, még a 0,2mm-es vonalak is megmaradtak tökéletesen.
(#) denon888 válasza Braf hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Nagyon jó az a póni. Persze a többi is.
(#) lesliewednesday hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Készülőben van az új Quad erősítőm. A régi helyett most a Ludwig-féle, Alkotós panelon. Trafót, huzalellenállást réges-régről örököltem. Amit lehetett, házilag építettem. Alkatrészeknél felhasználtam, ami volt itthon. Végtranzisztorok újak, MJL-ek. Jó elrendezésű, könnyen szerelhető Alkotó végfok panelja, amit segítségével gyártattam(köszönet érte). A többi panel vasalással, itthon készült. Az erősítést visszaállítottam az eredetire, mert előerősítőt nem szándékozom elé tenni. Bemenetválasztó relés (telefonközpontból bontott relék)+Jaxley kapcsoló. A táp és hangszóró védelem panel közös. A 2-2 elkó nem egyforma, mert kettőt korábban vettem. Az előlap leszabva, de még az elrendezésén gondolkodom. Igaz, sok kezelőszerv nem lesz rajta. Főkapcsoló, bemenetválasztó kapcsoló, hangerő poti. Doboz váza alu profilokból, alja bontott szerver tetejéből készült. A teteje még hiányzik, az is a szerver tetőből lesz. Védelem, Skori-féle, amiben a zenert kellett 82V-ról (ez volt itthon) 66V-ra (szintén itthonról) cserélnem, mert nagy kivezérlésnél néha leoldott. Jaxley kicsit megviccelt, 2 vezetéket fel kellett cseréljek a helyes kapcsolási sorrendhez, amúgy elsőre indult. CD-ről meghallgattam. Szépen, tisztán, zajmentesen szól. Sajnos névleges teljesítményre nem tudtam kihajtani a meglévő hangfalakkal, de később tervezek 150W/4ohm hangfalakon is egy tesztet ismerősnél. Pár kép mellékelve a készítés fázisairól. Köszönet a fórumnak.
(#) lesliewednesday hozzászólása Márc 31, 2012 /
 
Még pár kép. Ahol tudtam, csatlakozókat használtam az összeköttetésekhez.
(#) zolika60 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Gondos munka. Gratulálok hozzá.
(#) karaszbandi válasza lesliewednesday hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Az 5802-es képen ha jól sejtem a hálózati csati van. Tegyél alá egy ugyan akkora lemart panelt. Jobb a békesség a villannyal. Vagy ne alu idomra fogasd.
(#) Alkotó válasza lesliewednesday hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Gratulálok, nagyon korrektnek látszik.
Puffer elég lesz? Nálam is 4db 10000µF van, de Én 8 ohm-os hangszórót használok hozzá.
(#) lesliewednesday válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Jogos. Próbáltam a lehető legnagyobb távolságot tartami a felfogatástól. Van vastag szigetelő fóliám tápból bontva, szerintem azt teszem alá.
(#) lesliewednesday válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Köszönöm.
8 Ohmosak a hangfalaim, ahhoz szerintem elég lesz. Bár éppen most kipróbáltam 2 HS280-al, amik 4 Ohmosak. Sajnos teljes hangerőt nem tudtam neki adni a békesség miatt, majd kerítek alkalmas tesztidőt.
(#) Zoli_bácsi válasza lesliewednesday hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Látszik, hogy megfontoltan, gondosan történt a kivitelezés. Nagyon szép munka, nagyon tetszik. Örömmel nézem az ilyen igényes munkákat.
(#) idlob válasza Braf hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Az ott Rainbow Dash a nyákon?
Egyébként mit sugároz? Vagy azt fogadja soros vonalon?
(#) zsoltee0001 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Profi!
(#) Kicsa válasza DRAWS hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Esetleg tudnál mutatni a ledszalagról is egy képet? Érdekelne a 'felépítése',hogyan oldottad meg.
Gratulálok mégegyszer!
(#) DRAWS válasza Kicsa hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Sajnos nem tudtam valami komoly képet csinálni,mert nincs itthon a fényképezőm. A led sor : egy 10mm széles hosszú műanyag lapra 2 oldalú ragasztót raktam,majd ráragasztottam a ledeket és párhuzamosan össze kötöttem őket. Az SMD ledek egy pici panelen vannak amin rajta vannnak az SMD előtét ellenállások is. Ez a sor a konyhaszekrény pult aljába van beleragasztva.

ledsor.JPG
    
(#) csapeter hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Üdv.!

Legújabb alkotásom.
Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Hát ez nagyon adja! Baromi jól néz ki, ötletes és nagyon korrekt kivitelezés. A leolvasást megkönnyítő feliratozás zseniális. Nagyon szép munka!
(#) csapeter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Köszönöm, örülök hogy tetszik.
(#) klemo86 válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szép lett, ízléses kivitelezés
(#) pepe091 válasza csapeter hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Gyönyörű, simán rámondanám, hogy gyári!
Szép munka, gratulálok hozzá!
(#) dudassandor1 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Ápr 2, 2012 /
 
Nekem is tetszik! Gratulálok hozzá, jó zenehallgatást vele!
(#) klemo86 hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Na, megjött az új hűtő, és feltettem a fí-relét. Hajmeresztő, de így jól működik
(#) eron hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Én ilyen órát építettem:

Bővebben: Link

Atmega16-al, 74164-esekkel, soros porttal van összekötve a gépemmel, de távirányítóval is be lehet állítani.
Még nincs teljesen kész.
Következő: »»   881 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem