Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   160 / 575
(#) DoDo69 válasza norBOSS hozzászólására (») Feb 24, 2013 / 1
 
A kazán fűtő vize 60fokos de nem tudja a hőt átadni, a másodlagos hőcserélőnek. Igaz kisavaztad. Milyen meleg a gyártott víz? És a mennyisége ? kifolyt meleg víz 1 perc alatt ? Gázfogyasztás 1 perc alatt? Kb 44 litert gázt kellene fogyasztania az a 24 kw teljesítmény. 10liter tud melegíteni 1 perc alatt . 30fokot tud emelni a bejövő víz hőmérsékletén, ha jó a hőcserélő. Gondolom a fűtés tökéletes
(#) norBOSS válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Igen a fűtéssel semmi bajom.Eddig ez a probléma nem volt.
(#) DoDo69 válasza miklos40 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Üdv! A tágulási tartály tele van vízzel. Kicsi az előnyomása, mivel elengedte a levegőt , a nyomásod gondolom 1 bar tol indul és ha megy a készülék nagyon hamar felmegy a nyomás .Vagy valahol szivárog a víz… A szelepen mit ellenőriztél?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
(#) todi2 válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Üdv!3 lehetőség szerintem :1-valahol a rendszerből a víz szivárog...szelep,cső , radiátor,kazán stb.....2-levegő szivárog kiegyenlítőből.. pumpaszelep ereszt ..levegő utántöltés..3-kiegyenlítő
gumimembrán szakadt,/víz folyik a kiegyenlítőből ,ha a pumpaszelepet lenyomva tartjuk..
/csere..!/4.-..ami a legritkább és az első lehetőséghez tartozik a kazántest kilyukadása ...
/Berettánál találkoztam vele/- nem látszik szivárgás mert fűtésközben a hajszányi lyukon szivárgó víz gőzként a kéményen távozott .Három nap alatt esett a nyomás kritikus szint alá.
Kikapcsolásnál lehűlt kazántesten beszűkült lyukon nem volt csöpögés, miután szét lett bontva a kazántest vált láthatóvá a szivárgás helye és egy kicsi rozsda folt..../csere -garanciába csak alkatész,-garancián túl készülék kompletten....
(#) VIM válasza csfejes hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Idézet:
„Amikor kikapcsolgat ez úgy történik, hogy a láng csökkentésekor azonnal lekapcsol,”
Talán itt van a hiba kulcsa elásva a lángőrző elektródánál, de még mindig nem tiszta az, hogy miért kötődik ez az esemény az esti időszakhoz. Az ionikus elektródát próbáld meg megtisztítani és a lángnyelvben fókuszba állítani. A földelési hálózatoddal ugye minden rendben van?
(#) toro hozzászólása Feb 24, 2013 / 1
 
Kollégák!
Segítsen valaki, hogy megírja a westen novadens siemens pannellal e 168 hibakód mit takar!
(#) BCS1 válasza VIM hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Szia VIM!

Erős 20 napot bírt a kazán hibakód nélkül, az NTC csere után..
Megint beállt túlmelegedés hibával, de a szivattyúja egészen addig megy, míg ki nem reset-elem..
Megmértem a régi NTC-t egy Cillites 3 napos áztatás után, ami leoldotta a fekete lerakódást és szerintem jó..
A szerelő legutóbb levette 60-65C-ra a vízhőfokot, lehet, hogy ezért bírt ki 20 napot..
Tanácstalan vagyok, főleg azért mert nem nagyon "szeretem" a 15 ezres próbálkozásokat..
(#) DoDo69 válasza koryu hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Meg oldódott?
(#) koryu válasza DoDo69 hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Nem, sajnos.
(#) DoDo69 válasza koryu hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
lekéne venni az elejét és egy képet feltenni .hátha okosabb lennék..
(#) baxieco hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy Óceán Baxi Eco 20 i kombi kazánunk. A HMV hőcserélőt kiszeretném vízkőteleníteni ( már elkezdett morogni ), de nem vagyok biztos a szétszerelés helyes menetében. Tudna valaki segíteni ebben? Illetve háztartási sósavat használhatok a tisztításhoz?
Köszi a segítséget előre is.
(#) istvan5555 válasza BCS1 hozzászólására (») Feb 28, 2013 / 1
 
Szervusz BCS1!

Minimum garanciába vissza kell hívni a mókust. Háromezres javításnál még két év múlva is garanciába javíttatnák a videót, tv-t nálam. Nem értem, a gázosoknál nincs semmire gar.? Ha meg van, akkor rajta. Persze egyes emberkék ilyenkor új hibára más lomot cserélnek ki... újabb 15-ért. Nnna ez a szemétség, vagy a nagyfokú hozzánemértés---elnézést a nem érintettektől!

Az, hogy lejjebb vett hőfokkal üzemelt pár napig, azt jelenti, hogy az elektronika elvileg rendesen szabályoz. A fő gond az, hogy a meleg nem megy ki a kazánból. Ha viszont van rendes áramlás, mégis az elektronika szórakozhat... Gondolom, ez megnyugtat...

István
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) kokaix hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Mit tudnék csinálni az egyik automata légtelenítővel, (ami a rendszer tetején van) mert ha nem megy a fűtés állandóan ereszti ki a levegőt, sziszeg? Ha megy a fűtés akkor viszont csendben van. Elzárni sajnos nem tudom, mert valószínűleg eltörött a menet benne és eléggé megközelíthetetlen helyen van.
(#) mugab válasza kokaix hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Tölts a rendszerre még vizet, mert szerintem nem ki, hanem befele megy a levegő hidegen...
De a légtelenítőnek egyébként pont az a szerepe hogy légtelenítsen, viszont ezt csak akkor tudja ellátni, ha nyomás alatt van.
(#) kokaix válasza mugab hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Értem, köszönöm!
(#) percsinebea hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Nagy gondom van. Van egy Saunier Duval Therma Classic kombi kazánunk.
Reggel 5-kor arra ébredtem, hogy nagyon hideg van... F1 hibával leállt...
Utána néztem a neten a használati útmutatójának és abban az szerepel, hogy az F1 hiba = nincs gáz és hívjak szerelőt.
Na már most. Gáz van, legalábbis a konyhában van...
Kikapcsoltam és levettem a fűtés részét, majd bekapcsolás után mintha mi sem történt volna, zölden világít, minden rendben.
Felvettem a fűtést, be is indult, adja a szikrát is, de nem gyújtja be a gázt és leáll az F1 hibával.
Tudnátok segíteni, hogy mit kezdhetnénk vele?
Előre is köszi
(#) toro válasza percsinebea hozzászólására (») Márc 2, 2013 / 1
 
A kazánon van egy biztonsági hőmérséklet kapcsoló, ami letiltott.
A bal oldalon van a hőcserélőn.
A két vezeték közözz van egy kis gomb, azt kell megnyomni!
Nagy valószínűséggel koszos a hőcserélőd vagy kevés a rendszerben a víz!
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) vw hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok,
Segítséget kérek az alábbiakban:
Van egy Immergas Victrix 26 KW kombi cirkóm ami tegnap előtt feladta a működést.
A hibakódja 02 ami a kéziköny alapján "biztonsági termosztát beavatkozása miatti leállás(túl melegedés) lángellenőrzés meghibásodása"
A kihívott szerelő szerint panel csere a megoldás,most alkatrészre várunk.
Szerintetek is ez lehet a gond?Mert nem tűnt valami határozottnak.
Köszönettel: VW
(#) DoDo69 válasza percsinebea hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Üdv! Mivel a gyújtási folyamat vége a gáz begyújtása, szinte biztos hogy a gázszelep vagy a vezérlése, esetleg a láng érzékelés rossz Ha az érzékelők lennének aktívak ( füst, höm.korlátozó, NTC ……) nem akarna gyújtani. Az F1 hiba inkább azt jelenti,hogy nem érzékel lángot. Első körben ezt kellene megnézni. Ha leveszed a burkolatot látni fogod ha a szikra megtudja gyújtani a gázt, és aztán le áll. Ez azért fontos , mivel ha így van akkor a gázszelep és a vezérlés jó. A láng érzékeléssel van baj. Ha az égőtér burkolata levan véve , az ionizációs elektróda a égősor bal oldalán található , annak a felületét megkellene tisztítani, egy nagyon finom polír vászonnal , dörzsikével . Hátha csak ez a baja… Toro linkelt egy használatit, ott sematikus rajzon 7pont jelöli az érzékelőt.
(#) DoDo69 válasza vw hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Jó lenne tudni a két hiba melyik. Reszet után indul a készülék és le áll , vagy nem oldható a hiba? Magyarul szikráztat e …ha igen, lángérzékelés hiba.. és az nem biztos ,hogy panel .. mielőtt kifizetsz 70ezret csak meg kellene nézetni…valakivel . Ha nem világos minden privibe , írd meg az elérhetőséged !
(#) toro válasza vw hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Keresd meg a hőmérséklet korlátozót, az kapcsolt le!
(#) vw válasza toro hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Szia,
És azt hol találom szerinted?Vmi ötlet?
Köszi előre is.
(#) vw válasza vw hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Esetleg a biztonsági termosztátra gondolsz?
(#) fege hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Sziasztok,hozzáértő Emberek

Most tervezem egy átfolyós vízmelegítő vásárlását.
A család 4 tagú, és szeretünk fürdeni.
Ha van valakiknek jóötlete szivesen venném.

üdv fege
(#) toro válasza vw hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Ha így nevezed, akkor az. Egyébként hőmérséklet korlátozó ( stemco, STB).
(#) toro válasza fege hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Jó dolog a fürdés.
Kéményes vagy turbós az elgondolásod?
A nyitott égésterű ( ti. kéményes) kizárólag csereként építhető be olyan lakásba, ahol össze nyítható a bojler felszerelési helye a lakótérrel.
A teljesítménye nem lehet nagyobb, mint a régié.
Most mivel melegítitek a vizet ill. mivel fűtetek?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2013
(#) Szabolcs79 hozzászólása Márc 2, 2013 /
 
Segítsen valaki nem tudom meg nézni a hozzászólásotokat!!!!!!!
(#) zolika60 válasza Szabolcs79 hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Akkor mibe és hogyan?
(#) holusoft válasza percsinebea hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Üdv.
F1 (gyújtási hiba),lehet gázszelep,panel,kábel, piszok vagy pók.Pervezitásuk beszőni magukat az égő azon részbe ahol a szikrásztató vagy az ion elektróda van.Egy beüzemelés során a gázszelep mágnese előtt volt egy.Szipus egy banda. Viccet félretéve a túlfűtésnél F5 a begyújtás utáni lángkimaradás F4.
(#) fege válasza toro hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Jó reggelt

Turbós az elképzelés, a berendezés külön helyiségben lenne elhejezve.

Üdv fege
Következő: »»   160 / 575
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem