Fórum témák
» Több friss téma |
Kerámiakondit kellene inkább használni, de szerintem valószínűleg nem ez lehet a fő gond, hanem a kialakítás. Ha kondenzátort pl. hosszú lábbal kötsz be, a lábak induktivitása 300 MHz-en már komoly illesztetlenséget, csillapítást okozhat. Ha az árnyékolás megszakítását gondolnám jó megoldásnak (ezzel csak azt mondom, hogy nem biztos, hogy eredményre fog vezetni, mellesleg lehet, hogy a melegpontot is meg kellene kondival szakítani), akkor én a következőt csinálnám:
- körvevágnám az árnyékolást - széthúznám a vágási felületeket 3-4 mm-re - a szétválasztott árnyékolást összekötném chip kondenzátorokkal, körben, úgy hogy szinte befedjék az árnyékolás folytonossági hiányát. Nem feltétlenül kell persze befedni, de mindenképpen több kondenzátort raknék körbe (4-6 db-ot legalább, körben egyenletesen elosztva). A tuti biztos galvanikus leválasztást egyébként egy jó nagyfrekvenciás transzformátorral lehet megoldani.
103 lap kondenzátor feszültségére lenne szükségem,ha valaki megtuná mondani megköszönném.
Ha csak ez a szám van a kondenzátoron, ami egyébként a 10 nanofarados értékét jelöli, akkor ebből még nem állapítható meg a feszültségtűrése.
Hello!
Köszönöm a választ. Ha bemegyek az üzletbe,elég ha majd annyit mondok:Kérnék 6-8 db chip kondenzátort.? A belső vezeték nem okoz zavart.Megpróbáltam.Azt már leválasztották a bekötésnél valamelyik elosztóba. Azt hittem majd az értékekkel kell variálnom. De ha ezt jó megoldásnak tartod,hát kipróbálom. Köszönöm.
Nyilván értéket és feszültséget is kell mondanod meg valamilyen méretet. A feszültséget a galvanikusan elválasztandó részek feszültségkülönbsége határozza meg. Ha az többszáz volt, akkor az chip (SMD) kondenzátorokkal csak bonyolultan oldható meg, akkor inkább nagyfeszültségű tárcsakondenzátorokkal kell hasonlóan megoldani ahogy írtam. (Többet párhuzamosan kötve a kapacitásuk összeadódik, az induktivitásuk, amely a bajt okozza, pedig osztódik.)
Ha az SMD szóba jöhet, akkor kérj 10 (-től 100-ig valami) nF-os 100V-os legalább 1206-os méretű (3 x 1,6 mm) kondenzátort. A kondenzátor értéke nem olyan fontos, de összesen legyen azért legalább 47-100 nF, vagy nagyobb.
Hello!
Most mattot adtál. Az elválasztandó részek egy antenna kábel a UPC-től. A már leírt 10 nF-os 250V-os kondiból van még 3 db. Ha ezeket is felhasználom a leírt módon az segíthet? Előre is köszönöm a türelmed.
Segíthet, és oda szükséges is lehet a 250V-os kondi.
Sziasztok az lenne a gondom, hogy van az LM1036-os hangszínszabályzóm, és abba kellenek 0,22uf-es kondik. Na bementem a boltba és kértem ilyeneket, de az eladó nem tudott adni ilyet csak egy Remix c219-es 220n-os kondit. Van rajta egy jelölés csak az nem tudom hogy a +-t vagy a - jelenti. Egy vonal. Ha tudnátok segíteni hogy mit jelent, meg egyáltalán jó lesz e ez a fajta kondi.ű
A válaszokat előrte is köszönöm.
Ezt a kondit mind1 hogy teszed az áramkörbe,nincs polaritása,ha jól tudom,amúgy ez egy sokkal jobb választás a hangszínszabályzóba mintha egy elkót tennél a helyére ...szerintem
Sziasztok
Tetszik ez a topic, már régóta keresem kérdéseimre a választ, úgyhogy itt fel is tenném. Szeretném elkészíteni az audio spektrum analizátort, amit itt a hobbielektronikán találtam.Szóval a problémám az , hogy az alkatrészlistában a kisseb kapacítású kondenzátorok mellett "fólia" áll, de a képen Bővebben: kép viszont nagyon úgy látszik, hogy azok kerámiák. Tanácsotokat szeretném kérni, hogy meijket is használjam!!! Én mondjuk a kerámiára szavazok, mert azokról jobb dolgokat halottam, de lehet hogy tévesek az infóim. Előre is köszönöm
Köszönöm szépen a választ!
Mostmár legalább gazdagabb vagyok egy lényeges információval (legalábbis nekem nagyon jól jött). Akkor azt hiszem meg is rendelem itt a fentebb található oldalon a fóliakondenzátorokat. Mégegyszer köszönöm.
Nekem is gyanúsak azok a kondik... szerintem sem fóliák hanem kerámiák. Ha nem tévedek Attila mester l*mex-be vásárolta azokat a kondikat, ott pedig úgy rémlik, hogy ilyen kerámia kondikat adnak. De legkönnyebben úgy derül ki ha Izeq megkérdezi Attilát, hogy milyet használt..
Igen, tudom, hogy az van odaírva, de attól nem úgy néznek ki, mint ahogy a fóliakondenzátorok kinéznek
szerintem :gumicsirke:
Zoli, sajnos meg kell, hogy cáfoljalak: ezek a kis kék színű lapos 2-lábú játékok valóban kerámiakondenzátorok, ez 100%.
Igen ezek multilayer kerámiák.
Sziasztok
Elnézve, elég vegyesek a vélemények.Én már megrendeltem a fóliakondenzátorokat, remélem jó lesz. Egyébként találtam a KI MIT ÉPÍTETT topicban egy képet erről a kapcsolásról, és szépen meg van építve FÓLIÁKKAl :yes: Köszönöm szépen a véleményeket.
És amíg Izeq és én cáfoltuk addig nem volt meggyőző?
sziasztok
Megkérdeztem Attilát, és azt mondta ebbe az áramkörbe mindegy meilyket rakom(rakjuk) .T ehát jó lesz oda az a fólia, nem érzékeny rá a kapcsolás.
hali még tanuló vagyok és nem nagyon vagyok tisztába ezzel a sok kondifajtával!"de szerintem nem csak én vagyok ezzel így"
(kerámia,fólia,tantál,szalag,műanyag...stb) hogy akkor most pontosan mi is közöttük a különbség??hogy egy kapcsolásba berakhatom bármeiket vagy nem mindegy??és ha nem akkor miért nem??vagy hogy van ez??
gyártástechnológia: nem akármekkora értékű kondi gyártható az adott tipusból.
gyártási pontosság/tűrés,öregedés,max feszültség hőfokfüggés. frekvencia tartomány. méret, ár. biztos hagytam még ki pár dolgot általános helyre berakhatsz majdnem akármit, de ha a 'normál felhasználástól' eltérő az alkalmazás akkor oda kell figyelni. pl. smd kerámia kondik között is lehetnek nagy eltérések, idézném egy levlistáról a Béla levelét: ----------------- A kerámiakondik viselkedését a szigetelőanyag határozza meg. Az NPO (vagy NP0) még csak-csak kondi, de ez párszáz pF -nél véget ér. Nagyobb kapac kapható X7R anyagból, ez is elmászik úgy 10 - 20 %-ot, de még kapacnak nevezhető. Hidegítésre elmegy. Hanem a többi: Z5U és Y5V anyagok, ezek felejtősek. Hiába csinálnak belőle akár µF -os kondit, ha megmelegíted, akkor pl. az 1µF-os Y5V kondi kapaca 50nF-ra (ötven nanofarád-ra) esik vissza. Te meg azt hiszed, hogy kondi van az áramkörben. Közben csak egy kapacitív hőérzékelő ... Hangolt körbe az SMD kerámiakondi szerintem felejtős. A többi kerámia is. Tegyél bele fémezett polipropilén kondit, az is kapható a Lomexben, 2 raszterre ültethető kicsike jószág. Igen jó féle típus. üdv: béla --------------- remélem sikerült még jobban elbizonytalanitsalak Pipi
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy előerősítőt dinamikus mikronhoz és a kapcsolási rajzban a sárgás kondin elakadtam. Milyen fajta kondi kell hozzá? Most elektrolit kondenzátor-t raktam a helyükre.
helló! Egy hangszínszabályzót építek és van benne olyan kondi hogy .033 és .0033 ezek most akkor 33nF és 3.3 nF??
Sziasztok
Szukseges az erositomben kondikat cserelni az egyik havert kertem meg hogy hozon 2 db-ot neki utba eset az uzlet.Agond a kovetkezo en fizikailag egy kise kicsinek talalom eket lehet hogy eszt az erteket tugya de nem erositobe.Csatolok egy kepet kerlek irjatok hogy mijen a tapasztalatal vagytok erol a markarol es menyire megbiszhatok a termekeik. A kondi amirol szo van az egy 63v es 22.000uf.Nipon chemi-con ese sajnos csak 5 centi hoszu es 3,2 cm szeles.Szerintem azer a meret is szamit Udv es kosz valaszaitok
Ne azt nézd hogy mekkora
Sokkal lényegesebb hogy eredeti-e :yes: A Nippon kondik jó minőségűek (az eredeti), használd őket nyugodtan. A méretet az alkamazott dielektrikum réteg vastagsága is meghatározza, ez pedig tipusonként más lehet.
Szisztok! Van egy k50-12 jelű, 50 mikrós, 450 voltos, régi orosz kondim. Egy kivezetése van, a másik a ház. Melyik lehet a negatív?
Valószínű hogy negatív testelésű, tehát a ház.
Ha lehet csatolj róla képet. |
Bejelentkezés
Hirdetés |