Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   532 / 843
(#) qvasz2 válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
4-es, vagy inkább 5-ös profilt kéne szerezned. Több, mint 300 W-ot akarsz elfűteni!
(#) Ghoost válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ha nem szeretnel elektromos kontaktot a ket egyseg kozott, akkor mehet.
Kulonben Indian telefon lehet beloluk.
(#) Alkotó válasza szili83 hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Mit értesz újabb alatt? Beszúrnál egy linket nekem?
(#) havranarpi hozzászólása Dec 25, 2013 /
 
Lehet nagyon elvetemült hülye ötlet de megkérdezem.
Ha az asszimetrikus 48V-ot átalakítom Szimetrikussá.
Az egyik oldal kapja a +48V-ot és a 0 pontot
A másik oldal kapja a 0 pontot és a -48V-ot.
ez a "nem létező" nulla pont nem megfelelő elválasztás?
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2013
(#) Alkotó válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ez így csak egyutas (dupla puffer kell), és még így sem független. A segédfeszültségekből is külön kell a két tápegységhez.
Egy labortáp költséges szerkezet, de kimagaslóan értékes darabja lehet az amatőr fegyvertárnak. Semmiképpen sem célszerű már az elején kötöttségekkel indítani. Jól kell felmérni az igényeidet és a lehetőségeidet, és ez alapján tápot választani. De bármilyet is választasz, ahhoz gyártasd le az ideális trafót. Persze ez kiadást jelent, na de annyi mindenre költünk fölöslegesen.
(#) havranarpi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Rendben köszönöm.
Kijelzőnek a te álltalad tervezettet tenném.
Csak az a kérdés ,hogy az Rx1-Rx2a, Rx2b mekkora értékű?
(#) Ghoost válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Az akárhány V-os digitális alapműszer cimu rajzol kiderul az is.
Avagy te magad is kiszamolhatod egy kis segitseggel
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) Ghoost válasza Ghoost hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Bocsanat, de osszekevertem a sergitsegeket.
A muszerosztok kisztamolasahoz ez a kis Alkoto-s esszé segit.
Az elozo hsz "Pioneer tervei alapján készült, és v2.7.2 verziószámon emlegetett
labor-tápegységnél, adott határadatok beállításához szükséges
alkatrész értékek meghatározása."-ra szolgal.
(#) szili83 válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Tényleg jó ez az Alkotós műszer, de én rendeltem az e-bayről, 20%-ba kerül, s nem kell dobozolni sem.
Nem azt mondom ne csináld meg, hanem van alternatíva is.
kicsi: Kicsi, doboz nélkül ~300Ft
Nagy: Nagy dobozolva ~420Ft
(#) Attila86 válasza szili83 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Hát igen ezzel lehetetlen versenyezni. Ha megrendeled egy panelmérő alkatrészeit akkor maga a postaköltség több mint ezek a kis cuccok. De még ha személyesen is mész el az alkatrészekért, az üzemanyag/jegy ára is többe kerül és akkor hol vannak még az alkatrészek árai. Plusz el kell érte menni, sorba kell érte állni, haza kell hozni, be kell ültetni stb. Mondjuk nem is olyan jók de akkor is... 400Ft...
(#) BarnaPili válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 26, 2013 / 1
 
Idézet:
„Plusz el kell érte menni, sorba kell érte állni, haza kell hozni, be kell ültetni stb.”
A többire ott a Mastercard...
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Arról nem is beszélve, hogy utóbbit esztétikusan bele tudod tenni egy dobozba, egy 2x16-os LCD-hez meg kell még valami beépítő keret is, mert anélkül elég bután néz ki...
(#) Attila86 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Buta?

DSCF9957.JPG
    
(#) Ge Lee válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 26, 2013 / 2
 
Egyrészt kerettel ez is jobban nézne ki, másrészt akinek nincs gépe (vagy türelme, ideje, pénze stb.) normálisan megcsinálni az előlap kivágását, annak a beépítő keret tökéletes megoldás. Mert "ápol, s eltakar".
(#) Lac364 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Szomorúan hallom a véleményed a Fok -Gyem labortápról.Ép most vettem egyet a Vateráról. Természetesen használt és állítólag jó álapotu. Nagy összegeket kérnek a Fok-Gyem labortápokért.Talán egy uj gyengébb kategóriás labortáp is kijönne az árából már. A tipusa TR9175/A . De mivel minden alkatrésze megtalálható még a elektronikai szűkületekben úgy gondoltam nálam örök életű lehet . Labortáp fórumnak inkább rendszeres olvasója vagyok ,nem igazán szoktam "megszólalni" .Viszont egy kéréssel fordulnék hozzád , még pediglen az lenne ,hogy ha az összes mérést elvégezted a labortápokon nem e tennéd meg ,hogy egy hozzászólásban írnád le az őszes elvégzett mérések mibenlétét. Azt hiszem nem csak én hanem majd sokan mások is hasznát tudnák venni a későbbiekben ,hisz nem kellene több oldalt átrágni a mérések
mibenlétét illetően.És egyben megkérdeznélek hogy javasolnád e a megvett labortápomnak idézőjelben vett rekonstrukcióját? Értem ez alatt kondi cseréket ill potméter és netán az LM324 cseréjét LT1365 re. Válaszodat ill válaszaitokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2013
(#) havranarpi válasza Ghoost hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Köszönöm.
Tehát akkor nekem az 50V/5A-hez kell:
Rx1:100 Ohm
Rx2a:25 K Ohm
Rx2b:25 M Ohm
(#) Ghoost válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
nem egeszen :
Ha Rx1= 100 Ohm
Akkor neked az 50V kijelzesehez a 200V-os mereshatart kell beallitanod.
Ott az Rx2a =100k es Rx2b nincs beepitve.
S az 5A kijelzesehez a 20V-os mereshatart kell beallitanod.
Ott az Rx2a =10k es Rx2b=1M
(#) Attila86 válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 26, 2013 /
 
Természetesen a labortápok mérési eredményeit egy terjedelmes cikkben összefoglalva közzé teszem majd a weboldalamon és ha Isten és Chuck Norris is úgy akarja akkor itt a HE-n is. Nem azért méricskélem végig ezeket a tápokat hogy én boldogabb legyek, ezek a mérések a hobbistáknak készülnek.

Az a táp amit mérni próbáltam azért olyan amilyen mert öreg. Szerintem igen jó eséllyel ha felkondiznám és a potmétereket kicserélné rajta, végigfújkálnám kontakt spray-vel tökéletes lenne. De sem időm, sem energiám, sem kedvem, sem indíttatásom nincs hogy újjá varázsoljam.

A tápod rekonstrukcióját én mindenképp javaslom hogy tedd meg! Rá is tapintottál a lényegre; elkók, potik. És esetleg az OPA. Bár a rajzát nem láttam még nem tudom mi van benne, de az elkók szoktak öregedni és az elektromechanikus alkatrészek (potik) mennek tönkre. A műveleti erősítő pedig sosem baj ha jobb.

Apropó!
Elvileg egy illető megígérte hogy ma reggel fél nyolcra hoz nekem egy másik Alkotós labortápot de aztán mégsem jött, e-mailemre pedig azóta sem válaszolt. Szóval ha az övé így kiesik akkor kellene egy másik Alkotós. Valaki? Illetve nagyon cudarul állunk gyári labortápok terén; gyakorlatilag csak egy van de az a Sanyinál és még egyszer (ráadásul csak ezért) nem akarok kimenni hozzá méricskélni. Lemérek szívesen mindent de ennyit már nem költök erre (benzin).
De utánépített, házi készítésű labortápok is jöhetnek mondjuk LM317-től felfelé!
(#) Lac364 válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Köszönöm a válaszodat.
Csak érdekesség kép feltöltöm a táp kapcsolási rajzát. Meglepően igen egyszerű ránézésre, de az oldalankénti Ac 5V Ac2x10 Volt szimmetria táp rész és a szabályozandó Ac45V Kicsit zavartá teszi a kapcsolást számomra . Nem értem miért alkalmaztak 0-40voltos tápban "45Vx1.41=63V"63V os betápot.

Bőven elég lett volna dc50V nem?A tranzisztoroknak szabályzásnál kevesebbet kellet volna elfüteniük.Illetve még egy kérdés egy szakavatott szemhez . Lát e esélyt arra valaki hogy
2A-ről módisítható lehetne a tápegység tranzisztor kimenete 3-4A-re valami módon?
TR9175A
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) Attila86 válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Bocsi, de erre nincs kapacitásom hogy átlássam ennek a működését és tanácsokat adjak vele kapcsolatban.
(#) scooby_ válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Egyszerű: A stabilitás miatt 20V ráhagyás. Illetve ha megnézed, van benne előszabályzás, ami rögtön a váltakozófeszültséget szabályozza két triac segítségével, valószínűleg azon nagyobb feszültség esik. Egyébként az előszabályzás miatt nem melegszenek a végtranzisztorok túlzottan! És igen, szerintem van esély kicsit nagyobb teljesítményt kihozni belőle. Egyébkén ez a táp az egyik kedvencem!
(#) Lac364 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Hm Most már azt áruld el légyszives hogy , hol látod a kapcsolási rajzon a két triac-kot.? Mert ilyet az alkatrész könyvtárban sem látok .
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) bakos13gab válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
A türelem és egy reszelő sokra képes.
(#) papus51 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Szia!
Ebben a kepcsolásban nekem sem sikerült triakot találnom. Az előszabályozást sem fedeztem fel igazából. Viszont a rengeteg segéd táppal elég komplikáltnak tűnik. 5-6 perces tűnődés alatt nem sikerült T4 valódi szerepét kifigyelnem. Ha erről képben vagy tedd meg légy szíves, hogy leírod.
Köszi.

Annyi sejlik, hogy esetleg R30-R31-en keresztül némi áram kikerüli T4-et, ezzel csökkentve a disszipációját?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) proli007 válasza papus51 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Hello! A T4 maga az "előszabályzó". Amennyiben a két ellenálláson átfolyó áram értéke nem elegendő már a táp kimenti feszültségének előállításához, és a T5-ön ezért lecsökkenne a kollektor-emitter feszültség a segédtáp feszültsége alá, kinyit a T4 és söntöli a két ellenállást. üdv!
(#) papus51 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Igazán köszönöm.
Elmés.
(#) scooby_ válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Jogos a felvetés, előttem EGY MÁSIK TÁP rajza volt... Abban viszont így van megoldva az előszabályzás.
(#) mex válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Ezen a rajzon sem látok triakot, viszont kettő tirisztor valóban van az előszabályzóban.
(#) Lac364 válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Semmi gond .És ehez a tipushoz esetleg megoldási ötlet az áram növelésére?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2013
(#) Alkotó válasza Lac364 hozzászólására (») Dec 27, 2013 / 1
 
Ennek a tápnak az elődjét, vagy testvérét (nem tudom a születési sorrendet) Én már sok éve megépítettem (mellékletek szerint). Ma is megvannak 2 példányban.
De vedd észre, ehhez nagyon egyedi trafó kell, illetve egy 50W-os ellenállás, amit akkoriban nagyon nehéz volt megszerezni.
Ezen a tápon már akkor digitális kijelző volt, mikor ilyeneket még újságban is alig lehetett látni.
Következő: »»   532 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem