Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   843 / 843
(#) exabit válasza Potkiller hozzászólására (») 12:29 /
 
Csak apró megjegyzés, de egy 150VA-es (illetve 2x150VA) trafó picit szűken van méretezve egy 150W-os táphoz, ami adott esetben kb ~185VA-el is tudja terhelni a trafót.
(#) exabit válasza exabit hozzászólására (») 13:27 /
 
Pontosítok: és ez még csak arra vonatkozik ha hídegyenirányítás és pufferelés után akarsz kivenni a trafóból 150W-ot. Ha a labortáp panel kimenetén akarod kivenni a 3 ampert akkor még nagyobbra célszerű méretezni a toroidot.
Én kisebb feszültségre (30V/3A) építettem meg ugyanezt, mert a toroidom csak ennyit tudott. Ha ezt a labortápot 3 amperrel terhelem a kimenetén, akkor az egész táp 125W/150VA-el terheli a hálózatot.
A hozzászólás módosítva: 13:27
(#) Potkiller válasza Suba53 hozzászólására (») 13:41 /
 
Egy üzenetben válaszolva a többi fórumtársnak is:

Suba53 - a rajzról tényleg lemaradt némi vezeték - puszta sietségből és hanyagságból -, de a szekunderek "lógó" kivezetései mennek a bekötöttekkel szorosan egymás mellett a helyükre elnézést, valóban megtévesztőre sikeredett az ábra.

Alkotó - , a Graetz után lesz puffer/szűrés, csak a fent említett okokból ezeket se rajzoltam be.

exabit - köszönöm a tanácsot, legközelebb körültekintőbb leszek.

Mennyi gondot tud okozni egy félinformációkkal teli ábra. Igyekszem majd a jövőben ezt elkerülni
Következő: »»   843 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem