Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
kb. 10 centi
Most olvasom vissza hogy 330nF-os kondit is próbáltál vele mérni.
A műszer felső méréshatára 100nF és 10mH !
A vezetékeket jobb minél rövidebbre venni a legjobb ha egyáltalán nincsenek.
Ha a nyák nem tartalmaz hibát és mindent jól kötöttél be akkor sajnos nincs több tippem mi okozhatja a galibát.
jaaa? 100nF ? valamelyik képen azt láttam ,hogy 250 nF-os kondit mértek vele . OK holnap megpróbálom a vezetékeket lecsökkenteni aztán meglátjuk , köszönöm szépen a segítséget !
bocsi ,250pF volt !
hali ! szóval a vezeték nem befolyásolja ,mert lerövidítettem és ua. Nálad a config bit-ek hogy vannak beállítva ?
Hi!
Én innen töltöttem le az lc007a.hex fájlt http://ironbark.bendigo.latrobe.edu.au/~rice/lc/ A confignál arra figyelj hogy az oszcillátor XT legyen nálam a Power Up Timer kivételével a többi inaktív volt. De ezt csak onnan sejtem hogy újra letöltöttem és megnéztem ugyanis már nem emlékszem rá .
Sziasztok
Van EZ az LC Mérő kapcsolás. Ehhez ugye 1x16-os LCD Kijelzőt írnak. Namost, nekem 2x16-os kijelzőm van. Olvastam egy másik topicban hogy ha más méretű kijelzőt akarunk használni akkor a programot kell átírni. Namost, ennek ugye HEX-ben van a progija, és ezt nem lehet módosítani. Tudna valaki valamilyen módszert hogy a 2x16-os kijelzőmet tudjam vele használni? Esetleg egy HEX -> ASM konvertáló progi? Nagyon köszönöm
Tessék parancsolni
De mivel kommentek ugye nem lesznek az asm file-ban, kell még szerkeszteni a végeredményt ahhoz, hogy valamennyire olvasható legyen...
Jaaj, naaaagggyon köszönöm...
Húú, most nézem...
Nagyon örülök a proginak, de azé' megilyedtem. Ha így hagyom mint amire kikódolja és így konvertálom HEX-be majd ezt égetem PIC-re akkor működne?
Szöveges állományba kódolja ki, azt nem tudod beégetni, csak ha lefordítod. Akkor meg viszont már a fordítód tiltakozik, elmaradt deklarációk stb. miatt, ha valami nincs rendben.
Akkor ez nekem nem fog menni. ASM-ben nem tok programozni, a parancsokat sem tudom... sajna. Még... Nem tudom valaki átírná nekem :no:
Kicsit nem értelek
Kérsz egy hex-asm disassembler-t, és kapsz is egyet, olyat-amilyet. Ha nem tudsz mit kezdeni az asm kóddal, mire kellett a disassembler?
Húú, nem mentegetőzni akarok csak kíváncsi voltam, és szeretnék valamit tanulni.
PHP-t is úgy tanultam meg írni hogy csak nézegettem a kódokat... Gondoltam evvel is valahogy elindulok. De nem erre számítottam. Azt hittem egy kicsit részletesebben kikódolja, dehát tévedtem...
Meg még régebben olvastam hogy csak egy két karaktert kell átírni, HEXbe konvertálni PIC-re égetni és kész. Valamelyik cikkben olvastam itt a HE-n...
Azt hittem teljesen kikódolja a változókig... Hinni a templomban, akarni meg a toaletten kell...
Elég részletes az, csak olvasni kell. A reg_0070 (vagy ilyesmi) az a RAM 0x70-es regisztere, azaz egy változót tároló hely az eredeti progiban. Címkék helyett label1, label2, stb.
Ha megvan a visszakonvertált állomány, én először bemásoltam valami szövegszerkesztőbe, aztán jöttek a cserék: pl. MOVWF reg_0070 cseréje MOVWF reg1, és ezután beszúrtam egy sort a legtetejére, hogy reg1 equ 0x70; címkék meg akkor lettek cserélve, ha tisztulni kezdett a forráskód, és sejtettem már, hogy melyik rész mit is csinálna. Így gyakorlatilag az összes regiszter olyanra nevezhető, amilyenre szeretnéd, és ha az include file-ból jól szedi ki a speciális regiszterek neveit, akkor előtted van az eredeti asm file. Az már mehet MPLAB projektbe, ahol szimulálhatod, fordíthatod kedvedre. A legnehezebb úgysem az olvasható kód elérése lesz, hanem a logika és a rutinok megértése.
A logikádat értem, mert Delphiül is tudok hála istennek de szerintem ez így hogy egy árva kukkot sem tudok ASM-ből ez nem fog menni. Szerintem valamennyire ismerni kell az ASM-et... Dehát ez van...
Maradok annál hogy maaajd veszek egy 1x16-os kijelzőt. Azért köszönöm
Hát, igen... Némi MPASM, VB és C háttérrel én is nekiugrottam az exe file-ok rejtelmeinek, trial verziók kiterjesztése céljából. Bele is kavarodtam rendesen, és az Intel utasításkészlet tanulása ad ugyan némi segítséget, de nagyon gyorsan el lehet benne veszni. PIC-re nem ennyire veszélyes a helyzet (kevesebb utasítás, rövidebb program), de ha nem nagyon látta még az ember az ilyesmit, az első program visszafejtése, értelmezése hetekig is eltarthat.
Nem lehet az eredeti asm file-t megszerezni valahonnan? A kommentezett, szépen deklarált alakra gondolok.
Háát nem tudom.
Lehet valahol fent van a neten, bár google barátommal nem sok sikerrel jártunk. Bár nekem csak addig kéne hogy 1x16-osról át tudjam írni 2x16-os kijelző kompatibilitásra.
NEMÁÁÁÁÁ
Kösziiiiii Húú, nagyon köszönöm...
Ja...ezt csináltam meg...s bevált...működik frekvenciamérőként is...De van már pontosabb is
Időközben vtsoftware kollégával megtaláltuk a választ, de ideírom, hátha másnak is jól jön egyszer: a linken lévő oldalon van egy zip állomány, az abban lévő kóddal nem kell semmit csinálni, csak beletölteni a prociba. A J1 jumper zárt állapota kétsoros, jumper nélkül egysoros kijelzést álít be.
Nem. Nem kell a dicsőség...nekem.
TE találtad meg és oldottad meg a dolgot!!!
Ahhoz a kapcsoláshoz amelyik pontosabb kaphatnék egy linket?
Szerintem ez ugyanaz, mint amiről fentebb beszéltünk (legalábbis vtsoftware ezzel indította a témáját).
Igen én is ezt építem meg...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |