Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Lehet, egyáltalán érdemes ezekkel foglalkozni, lakásvilágítás terén? Bővebben: Link -540lm -700ma 11V MAX. Jelenlegi árfolyam szerint ~8000Ft
N-white nem tudom mit jelent, Warm, azaz melegfehér a kellemes a szemnek!
Ára alapján jobban jársz 8-10db Cree-vel, ami árban ekörül van így már.
N-White mint: Normal White (5000K)
Merre felé találok "olcsó" cree ledeket? Tudsz esetleg linket adni? köszi
Érdekes szerkezet, annyi szent! De a ft/lm aránya jobb a kisebb teljesítményű daraboknak, bár abból több darabot nehezebb elhelyezni talán. Én a luxeon rebelt ajánlanám, lehet úgy is kapni, hogy egy kis kerek nyákon van 3 db. Ott a rögzítés sem probléma, nincs 4000 ft, és 700 mA-en 420 lm-t tud. Már csak hetek kérdése, hogy működjön az enyém 3x3 db led lesz egy ~13 nm-es szobára. A meghajtó már készen van...
Cree: Chipcad
Beszerzésben tudok segíteni, hetente haladok el mellette. Árat honlapjukon találsz, nettó árakat. Neten meg kismillió pdf-et, ami leírja amit lehet róla tudni. www.cree.com is sokat segíthet. Felületszerelt rögzítésben tudok segíteni, munkahelyem által. SM-mel foglalkozunk, így no problem.
Nézegettem, nem rossz. Esetleg tudnátok ajánlani ezekhez a ledekhez valamiféle áramgenerátort? Nézegettem a topicot találtam is egy párat de én arra lennék kíváncsi hogy ti mit ajánlotok. Miért van az, hogy sok ember azt írogatja hogy ez a led y db "csippes" az meg x db "csippes?" Miért írják ez? mióta van egy ledben "csip"
Már elég régóta növelik így a LED-ek teljesítményét. Gyakorlatilag arrol van szó, hogy egy LED tokba több LED csippet raknak. Álltalában párhuzamosan vannak kötve. De a nagy teljesítményes tipusokban nem kizárt a soros és párhuzamos kapcsolás sem. Én már találkoztam olyan nagy teljesítményű LED-el, ahol 100db csip volt sorosan/párhuzamosan bekötve egyetlen nagy négyszögletes tokban. Csatoltam is egy képet, ahol látszanak a chip-ek egy nagy teljesítményű LED-ben
Előre elnézést kérek, de most egy kicsit eldurrant az agyam. Visszaolvasol kb. 20 hozzászólást és van ajánlat áramgenerátorra. Ha nem tetszik azt írd meg, de hogy tudunk-e ajánlani... Ezan a lapon is beszélgettünk erről és az előzőn van konkrét ajánlás! Kérlek olvass először!!
A sok chipes dologhoz: Nem tudom hol olvastad, de pl. vannak olyan ledek pl. Cree-nek, ahol egy tokban 4 db led van. (MC-E)
Kínai 1*1cm-es chipet láttam valahol neten, valami 8ezer ft-s áron, na az rengeteg kis chip-ből állt.
Bővebben: Link Itt láthatod mi az a 3chipes led! Áramgenerátor: LM317 az a legegyszerűbb, legolcsóbb! Kapcsüzeműt szoktak még, az nem melegszik, jó hatásfok.
Na igen azt láttam, viszont egy vagon kapcsolásra van az mondva hogy ez jó! Amúgy direkt csak azért kérdeztem hogy téged idegesítselek Mind egy hadjuk, maradok a skori félénél.
Értem én, és tudom is hogy mire mondják azt hogy xy db chip van benne, de miért azt mondják hogy chip ha egyszer fényemissziós dióda? abban mi a chip?
Szia
szerintem egyszerűen azért mert a chip jelentés "szelet". Azaz a diódában egy szelet félvezető található, így találóan chipek-nek nevezik ezeket a darabokat benne, ha több van benne. üdv.
Hello!
Én a zetex mellett döntöttem. Egészen pontosan a ZXLD1366 mellett. Ez 60V-ot tud a kimenetén, Azaz kb 18 sorba kötött nagy teljesítményű LED-et hajthatsz vele. A kapcsolás is egyszerű, kevés külső alkatrészt igényel, és PWM-jellel szabályozható a fényerő. Egyszerű, de nagyszerű Kép csatolva a prototípusról...
Heló!
ezt az IC-t hol lehet beszerezni mert lehet hogy engem is érdekelne, 6-8 darab luxeon Rebelt szeretnék meghajtani vele.
Sziasztok!
Az FDH Kft-től rendeltem, másnap mehettem érte. Nem olcsó, de a komplett LED-es világítás sem lesz az. 1080 ft/db... Sanya! 6 LED-hez esetleg elég a 1360-as is. Nézd meg azt is szerintem!
Lehet keszen kapni kb.25-30 cm atmeroju "tanyerokat" amiken piros , zold es kek ledek vannak ,szep feheren vilagitanak .Egy studioban lattam .Nem "disco" reflector volt amiben a szineket kulon kulon kapcsolgathajak , csak vilagitani valo.
Szerintem a legjobb megoldas othonra a 230VC-os halozatra kis fogyasztasu dioda eseteben a sorbakapcsolt LED-ek ,egy soron csak a szukseges aram kb. 20mA dioda tipustol fuggoen igy egy kis tranzisztorral vezerelheto . a veszteseg nagyon kicsi . Valami neoncsore emlekeszteto lapra lehet feltenni par szaz LED -et egy enyhe koriv profilra igy mindjart mej van oldva az egyenletes szoras is . Karacsonykor vettem telifafuzert 80 LED egy kis "chip"-el +3 tranzisztorral vezerelve vagy 8 fajta villogast es nagyon lassu kioltast tud , majdnem semmit se melegszik a vezerlo elektronika. Egy problema a LED-ek szorasa , egyes esetekben ez rossz mert nem vilagitanak egyforma erossen ugyanazon az aramon .Amit keszen vasaroltam ,lampakat , kb, egyforma LED-ekk vannak osszevalogatva.De volt olyan is hogy 4W -os "spot" 220V-ra kiegett , valahogy szetszedtem es latom hogy ket LED kiegett a 18-bol . Mig egy 1W-os LED-el kiegettem egy kis transzformatort , igaz egy eleg bovli n trafo volt ,rossz hatasfok rossz anyag egy PC asztali "erositobol" ,ami magaban is sokat fogyasztot.De ez fert bele a lampa talpaba . A LED-ek mind olcsobbak lesznek , allitolag 2010 -ben elkezdik az atallast LED vilagitasra , igy meg olcsobb lessz . Apropos , "chip" .Hat az a 100W-os inkabb "tegla" mint "morzsa"
Én már régebben építettem olyan LED sort amiről beszélsz. Ebben 72db LED van és minimumra véve az áramgenerátor (3 tranyóval megalkotva) egy olyan 2W ot fogyaszt. Maximumon 5W. Minimumon használom, mert így tudnak aludni az ősök a szomszéd szobában. Egy 470µF os kondenzátor simítja a 230V ot. Ez azért jó, mert mikor kikapcsolom egy óra múlva is halványan bevilágítja a szobát és nem esek orra ha ki kell mennem pl WC re. Másfelől építettem egy E27 foglalatba csavarható LEDes lámpát, de abban is kiment 1 LED már, pedig nincsenek csúcson hajtva. Mikor működik akkor kb 25-40W os izzó közötti a fényereje.
Sziasztok!
Szeretnék egy LED-es Headlightot, vagy ha nem is Headlight-ot, de valamilyen kézi LED - del működő zseblámpát építeni. Viszont nem tudom, hogy ezt milyen kapcsolással kellene kivitelezni, és hogy ehhez milyen LED-ek kellenek majd.(Ja, azt kihagytam hogy 9V-os vagy 4,5V-os elemről kellene járnia). Köszi
Sziasztok
Egy elég összetett problémában kérném a segítségetek. A lakásom rejtett világítását leddekel, azon belül valószínűleg (kék) Suerflux mini spot LED modul -lal szeretném megoldani. A ledeket a már meglévő fényerőszabályzós szerkezettel szeretném összehozni. Ez a szerkezet egy távvezérelhető (z-waves) dimmeres kapcsoló a falban. paraméterei a következők: a dobozán annyi áll hogy "aktor dimmer (illetve hogy Z-wave kompatibilis)" A szerkezet hátoldalán levő matricán a következők vannak: 2-Draht Technik 230V~,50Hz 25-300 W (villanykörte szimbólum) / 40-300 VA Feinsicherung: T 1,25 AH Betriebstemperature: 0celsius- 40celsius Frequenz: 868,42 Mhz Nicht für elektronische Trafos (ez baj) ezt a vezérlőt szeretném összehozni az említett LED sorral melynek paramétereia következők (/db): Áram: 25 mAmper Teljesítmény: 0,3 Watt Hullámhossz: 465 nm Sugárzási szög: 120° Fényerősség 400 mcd Méret: 29 mm x 15 mm x 10 mm LED-ek száma 1 db/modul - 10 db/méter Feszültség: 12 Volt ezekbőla ledekeből két kört szeretnék majd. Lesz egy kb 8-10 méteres (80-100db led) és egy 20-25 méteres (200-250db) (ha pontosabban kell természtesen lemérem/leszámolom). A LED sorokhoz értelemszerűen tápegységre van szükség. Így tehát adott a kérdés--> Milyen tápegységgel (transzformátorral) tudom összekötni a ledeket a vezérlővel, úgy, hogy lehetőleg a dimmer funkció is megmaradjon?Eza fórum az utolsó reményem Nagyon köszönök minden segítséget.
Sehogy. Ket teljesen kulonbozo technikai megoldast hasznalnak. A lampadban egy triakos szabalyzo van, ami a 230V szinusznak a nullatmenetenel bekapcsol es bizonyos ideig engedi folyni az aramot, majd a kovetkezo hullamig kikapcsol.
A ledekhez meg egy PWM kell, fix 12V-rol. ELVILEG a radios vevo-szabalyzo resz atmentheto lenne, de ahhoz jobban kellene ismerni a szerkezetet. Ha mazlid van, akkor a torpefesz resznel talalsz valamit, ami kiad a taviranyitos kivant fenyerovel aranyos feszt es akkor azt egy egyszeru mikroprocival es egy combosabb FET-tel megvalositva kiadsz egy egyszeru PWM-et a fix 12V-rol jaratott cuccodra, amit viszont egy kapcsitappal a leginkabb celszeru eloallitani. Ez lehet leharcolt PC-tap, de venni is lehet direkt erre a celra keszen.
Szia!
Szerintem kipróbálható, hogy a triakos szabályzóval egy 230/12V-os trafó primerét szabályozni. Hegesztőnél bevált..
Szia!
Ne haragudj de sajnosn teljesen dilettáns vagyok. Kifejtenéd ezt nekem? HA jól értem te tudsz egy megoldást. Hol kaphatok hozzávalókat? Amúgy köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat
Szia!
Ha jól értettem, van olyan 230V-os dimmered(feszültségszabályzód), ami hagyományos 230V-os izzóhoz való. Erről szeretnél üzemeltetni egy 12V-os LED szalagot? Ha igen, ki lehet próbálni a következőket: Kell egy 230V/9V-os transzformátor, kell egy diódahíd, és egy pufferkondenzátor. Ha ezekből összeraksz egy tápot, pont 12V-ot ad le. erre kell rákötni a LED-sort. A tápegységet pedig a dimmer kimenetére kell kötni. A tápegységnek olyan teljesítményűnek kell lennie, hogy elbírják a LED-sor terhelését, illetve ehhez kell igazítani a diódahíd, és a puffer méretét is. Ha jól értelmeztem a megadott adatokat(nem biztos), kb. 120W lenne az összfogyasztásod. Ehhez szerintem 200VA-es transzformátor kell 25A 100V diódahíd, és kb. 10000µF 25V-os kondenzátor. Előtte azért érdemes egy próbát tenni, hogy működik-e így a rendszer. Ehhez nem kell semmi más csak egy gagyi szabályzás nélküli 0.5-1A-es dugasztáp, és egy LSE-sor darab, mondjuk 1 méter. Rá kell kötni a dugasztápra a LED-sor, él a kis kapcsolóval be kell állítani a kimenetén 12V-ot. Ezután rá kell kötni a dimmerre, és ha lehet szabályozni a fényerőt akkor győzelem. Fontos, hogy a dugasztáp az a fajta legyen, amiben nincs belső stabilizátor, mert a stabilizátoros nem alkalmas a próbához!
Értem...Bp-i vagy? PÜ ben elküldöd a telószámod,vagy valamilyen elérhetőséged?
Üdvözlök mindenkit!
Még friss regisztrált lévén sajnos nem tudok új témát nyitni eg hétig és végignézve a témákat nem találtam a kérdésemre jobb fórumot, így ide tenném fel nektek! Tengeri akvárium világításához nagy erős fényforrásra van szükségem. A kellő fényerőt és PAR /hasznos fotoszintetikus hullámtartomány erősség/ értéket jelenleg 400W-os, HQI lámpával tudom elérni korallok számára. Építettem többed magammal 180W-os Luxeon K2-es Power LED-ekből /Cool Withe és 460nm-es kék/ kisérleti megvilágítást, természetesen áramgenerátoros tápellátással, 40x40x6cm-es ventillátoros hűtőbordával ennek kiváltására. Ez a lehetőség meghozta a várt eredményeket fényerő szempontjából. De az előállítási költsége nagon magas és csak évek alatt hozza be az árát, ha behozza egyáltalán. Ráadásul az én akváriumom nem kicsi /800 litr/, ahova 3 darabot kellene elkészítenem. Ez több száz e. forint invesztációt igényelne, amit ha lehet, kihagynék. Viszont a minap rábukkantam erre: Bővebben: Link Bővebben: Link Kimagasló hatásfok az energia hasznosításában. Amennyire lehet, átnéztem a témát, de Magyarországon nem találtam elérhető forrást,információt,értékesítőt. Segítségeteket kérném, akár privát üzenet formájában is: -el lehet-e házilag készíteni a meghajtót és meg éri-e -hol tudnék bővebb információkat szerezni a plazma világításról, link-ek,stb -készitett-e, vagy alkalmazott-e bárki ilyet és mik a tapasztalatai -hol tudnám itthon beszerezni, vagy más gyártó, forgalmazó elérhetőségei. A válaszokat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Lovas Péter A jövőben szíveskedj a LINK gombot alkalmazni, ha hivatkozásokat akarsz beszúrni. Valamint, illik legalább kis országunk nevét hibátlanul, nagybetűvel leírni. Javítottam. -- kobold
Elnézést, még ismerkedem az oldallal /link beillesztés/. Sajnos az "Y" és a "Shift" néha nem megy a Lap-Top-on, legközelebb figyelmesen átolvasom, mielött elküldöm.
Köszönöm a javítást!
Hello!
boy23w #386205 "építettem egy E27 foglalatba csavarható LEDes lámpát" Nekem az E27-es és E14-es foglalat kellene. Hol kapok ilyen foglatokat? Ha lehet készíteni, akkor miből és hogyan kel?
Helló
Általában bevásárló központokban (Én a Baumaxban szoktam beszerezni) gyűjtik a kompaktfénycsöveket, izzókat és neoncsöveket. Ritkábban E14-es foglalatú kompakt is szokott lenni ezekben a gyűjtőtégelyekben. De abba kevés LED fér. Ott általában megengedik hogy pár kompaktfénycsőt elvigyél. Azt javaslom, hogy a lehető legnagyobb kompaktfénycsőt válaszd, mert abba az alkatrészek és a LED-ek is jobban elférnek. És a keletkező hőt is jobban el tudja fűteni.
Sziasztok. Szeretnek furdoszobaba beepiteni a falba egy sor ledet 5mm-t. Kb 25-30 darab ledre lenne szuksegem. Milyen feszultsegrol kellene vezerelni? 12v vagy 220rol is lehetne? es mekkora erteku ellenallas kellene.
Ja meg megszeretnem jegyezni, hogy ugy kellene hogy ne legyen nagy fenyerejuk a ledeknek es feheret vilagitsanak.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |