Fórum témák
» Több friss téma |
hozzá értők segítségét kérném nagyon fontos lenne !
Szakdolgozatnak egy fa felületre gravírozót szeretnék összedobni és kérdezném hogy ehhez a típushoz a hűtésen és a tápellátáson kívül kell még valami és ha igen akkor mi , illetve hogy hány wattos lenne megfelelő hogy ne legyen túl lassú a folyamat de ne is égesse szét egyből a fa felületét mert a ( vajmi kevés ) kontrasztot az egy pontra jutó idővel szeretném befolyásolni és még hogy ez pennyire részletes milyen méretű egy pont ? Segítségeteket előre is köszönöm. http://www.ebay.com/itm/0-5-1-2-3-4-5W-808nm-High-Power-Laser-Diode...f82212
Ha esetleg tud valaki valami alternatív megoldást esetleg olyan helyet ahol olcsóbban megúsznám a lézert azt is nagyon megköszönöm !
Jó minőségű optika + fókuszlencse amivel egyetlen apró pontba tudod állitani a dióda kilépő fényét.(~0,1-1mm)
A dióda nem baj,ha hermetikusan zárva van,mert a gázok gőzök füst azonnal hazavágják ha pl C-mount tipust használsz(ráégnek a lézer chipre) de a TO3-asnak sem tesznek jót,mert a kilépő ablakot is beszennyezik.Erre a célre fiberes megoldás lenne a legjobb,de az nagyon drága. A folyamat sebességét a dióda teljesitményének modulálásával lehet befolyásolni a legkönnybben.Ezzel akár árnyalatokat is lehet a fába vagy más anyagba égetni(gravirozni) Sajnos mindenképp PC/CNC/uP/uC vezérlést kell alkalmaznod. Valamelyik nap eltévedtem a neten és egy iszonyatosan profi holográfikus lézeres cnc oldalra bukkantam,ahol az iparit is megszégyenitő alkotásokat láttam. Természetesen amatőrök keze által.Lézerrel graviroztak teljesen életszerű képeket hihetetlen árnyalatosan sőt láttam szinesben is,bár azt nem tudom hogy csinálták. Ha megtalálom újra a site-ot,belinkelem. Megmondom őszintén,soha nem foglalkoztam ezzel,tapasztalatom nincs,de megpróbáltam egy kis segitséget adni. A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
Meg is találtam és most nézem ez egy magyar oldal...
Bővebben: Link
Szia,
nálunk müxik egy matuzsálem, de csövek és zártszelvények megmunkálására való csőlézer (tube cutting laser). Mit szeretnél tudni? Kb. hasonló kategória: Bővebben: Link
Nem teljesen logikus a következtetésed.
Vékonyabb anyag vágásához kisebb fókusztávolságú, vastagabb anyag vágásához pedig nagyobb fókusztávolságú lencse dukál: Bővebben: Link Fig. 3 (3.ábra) szemléletesen bemutatja, hogy miért. Ráadásul a hullámhossznak megfelelő ZnSe (cink-szelenid) lencse kellene: Bővebben: Link Kisebb teljesítményeknél lehet üveg lencsével is próbálkozni, mérsékelt sikerrel...
Idézet: A józsefvárosi piacon , balról a 3. sorban keresd Cseng-et... „esetleg olyan helyet ahol olcsóbban megúsznám a lézert”
Azt tudja valaki, hogy a 808nm ill. 980nm hullámhosszú lézer mit csinál az átlátszó fóliával? Vágja, vagy csak átvilágít rajta, mint a látható tartományba eső fény?
Azt tudom, hogy a 355nm (ultraibolya) vágja és a 10600nm (infravörös) is vágja, illetve utóbbi inkább égeti, ez a baj...
Milyen anyagról beszélünk? Meg kell nézni az anyagra jellemző áteresztési spektrumot. De igen valószínű hogy nagy részét átengedi a közeli infrának is. A CO2 lézer teljesítményét meg vissza lehet venni, akkor nem fog égetni.
Nézd meg ezt, az oldal közepén van egy összehasonlító kép: Bővebben: Link
Rengeteg CO2 lézeres stenciljét láttam már a neten, szerintem amit ezzel a technológiával el lehet érni, azt kb. elértem. Ki tudom vágni TQFP44 tok lábait elfogadható, célnak megfelelő, de azért alaposan megnézve messze nem tökéletes eredménnyel. Több helyen szétnéztem, az igazán profik mind UV lézert használnak erre a célra. (ha jól tudom, a szemműtét is UV tartományba eső excimer lézerrel történik, persze tudom, az nem házi tákolt kategória, de nekem nem is kell az a pontosság) Egyébként a CO2 lézerrel sokat játszottam, brutális elfújás + abszolút minimum lézerteljesítmény + maximális sebesség kombinációval nem rossz az eredmény, de még jobbat szeretnék. Itt van még egy videó, ezen 355nm lézerrel vágják a fóliát, kár, hogy az eredményből nem sok látszik: videó Ez milyen lézer lehet? YAG?
A YAG az infra. Ez fiber lézer Bővebben: Link.
Az excimer az ennél kisebb hullámhosszon működik, és szerintem nem is lenne jó erre a célra.
Sziasztok
Jutott valaki valamire lézervágó építésben? A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
Szia, Hát nincsen nagy élet az oldalon, én ennyit találtam. Én csak egy gravírozó építését tervezem, ez ügyben szerettem volna többet tapasztalt kollégákkal értekezni. Minek még egyszer feltalálni a Spanyol-viaszt!
Milyen gravírozó? Ha nem írod le nem fog tudni senki sem válaszolni.
Infrával csak sötét anyagra lehet gravírozni ilyen kis teljesítménnyel. A fát éppen viszi még.
Valahol mintha azt olvastam volna, hogy pont az a hullámhossz-tartomány a megfelelő... Akkor melyik a "hatékonyabb" ? Ez mire jó?
Lehet, hülyeségeket kérdezek, de eddig nem foglalkoztam lézerrel. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
A yag lézer 1064nm-es hullámhosszát felezi le 532nm-re, azaz az infra lézerből zöld lézert csinál.
És azzal a fenti IR lézerből jobb hatásfokot tudnék kihozni? De lehet célszerűbb lenne a kérdésemet megfordítani, mit javasoltok inkább?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
Mitől lenne jobb a hatásfok? Pont, hogy rosszabb lesz.
Nagy teljesítményű infra lézerekkel tudsz gravírozni. Wattos tartományban nézelődj! (3-20W.) Nyilván nem ezer forintba fog kerülni, jó tápegység (áramgenerátor) kell hozzá, valamint VÉDŐSZEMÜVEG. Gyakorlat és kellő elméleti tudás nélkül hozzá se kezdj. Ezek a lézerek nagyon veszélyesek!
Megfelelő, de mire? A fa és a műanyag is különböző, nem beszélve arról, hogy a műanyagok közt is van vagy 1000 féle. Fehér teflon vagy fekete PVC közt óriási különbség van. Amit itt szem előtt kell tartani az az, hogy az adott hullámhosszt az anyag elnyeli, vagy inkább visszatükrözi. A másik, hogy neked ez hobbira kell, vagy egy nagyon komoly sok darabszámos munkára?
Az infra azért jó, mert könnyedén elérhető olcsón. Ami még szóba jöhet az a kék 445nm-es 1W-os kék lézer, de ez mind csak egyszerű hobbilézer kategória.
Köszi a tanácsokat! Hobbi célra akarom, ismerkedni vele. Persze az lenne a legjobb, ha lenne pár-ezer db-os megrendelésem, Akkor vennék egyet, akár hitelre is, de az nincsen. Képeket feliratokat, logókat gravírozni, fára, tollra, ceruzára, stb. Kékben ezt találtam most legolcsóbban, nem tudom mennyivel jobb, mint az IR.
Vázban ezt találtam ami nagyon tetszik, de az ára is olyan. Ahhoz pedig, hogy megcsináljam, be kellene szabadulnom egy gépműhelybe.... A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
Két helyen is sántít. A kék lézerdióda nem jobb, mint az infra.
Lézerhez pedig nem kell ilyen masszív mechanika. A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2015
Igen az CNC maróállvány, nyilván egy diódát is elbír. Én nem terveztem ilyen erősre, 2x8mm-es menetes-száron futna, 20x20-as zártszelvény keret lenne az alja. Max A4 méretben, a többit az Arduino megoldja, majd bogarászok hozzá programot. Akkor marad amit vettem, adatlapnak ezt küldték hozzá.
Idézet: „A kék lézerdióda nem jobb, mint az infra.” Ez a felhasználástól függ, volt alkalmam letesztelni rengeteg hullámhosszt, nagyon sokféle anyagon, a kék olyan dolgokat is vitt, amit az infra meg se karcolt.
Szia, pont azért kérdeztem,mert a kristály biztosan "levesz" a teljesítményéből, de az a hullámhossz lehetséges, hogy hatékonyabb. Csak onnan gondolom, hogy DVD-ből kiemelt blue-ray diódával, olvastam, hogy lehet égetni.
A kristály jóval többet levesz, mint amennyit nyernél vele bármilyen anyaghoz. Ezért jó a kék meg az infra, mivel ezekhez nem kell kristály. De a kék is véget ér 1-2W körül, ezen felüli teljesítményben csak infra van.
Ha többet áldozol rá, akkor szóba jöhet CO2 lézer is, ezzel üveget és plexit is lehet gravírozni.
Sziasztok.
6mm es fa vágásához milyen teljesítményű lézer szükséges ?
6mm fához?
Fűrészlap. Lézersugárral csak a felületét tudod égetni,vágni nem
Vagy ha elég nagy a teljesítmény, felgyújtja az egészet!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |