Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézervágó
 
Témaindító: kriszlord, idő: Okt 22, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 11
(#) NickE válasza Collector hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Erősebb lézerek behozatala esetén nem problémázik a hatóság?
(#) Collector válasza NickE hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Lézerek nincsenek normálisan jogilag szabályozva.
(#) NickE hozzászólása Ápr 26, 2012 /
 
Milyen védőszemüveget érdemes venni 445nm/kék/1,5W lézerhez?

Ebayen vannak néhány dollárért is szemüvegek, de jobban örülnék valami megbízható, de azért megfizethető szemüvegnek.
(#) Collector válasza NickE hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Nálad mi a megfizethető? Színszűrős szemüvegeket lehet pár ezer forintért venni, de az nem ad 100%-os védelmet (tulajdonképpen egyik sem ad).
(#) NickE válasza Collector hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
De mégis milyet ajánlanál?
(#) NickE hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Hogy lehet tesztelni egy lézeres védőszemüveget.

Vettem egy ilyet, még nem érkezett meg.

Viszonylag jókat írnak, de hát kínai, nem örülnék, ha valami vacak 200 forintos napszemüveget adnának el lézeres védőszemüvegként.

Írják, hogy EU, USA és Kanadai minősétésen is átesett. EN207/208
(#) babo hozzászólása Máj 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Szerintetek forrasztó ón megolvasztásához milyen hullámhosszú és teljesítményű lézer lenne ideális.

Gondolkodok egy lézeres forrasztón

Előre is köszönöm a segítséget
(#) Collector válasza babo hozzászólására (») Máj 2, 2012 /
 
A 35W-os 808nm-es diódám simán olvasztotta az ónt egy kis parabolatükörrel, szóval 10W is elég lehet jobb fókusszal.
(#) NickE hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Most már mindenem megvan, CNC, 500mW 445nm fókuszálható lézer, védőszemüveg, de sajnos nem nyert az átlátszó fólia. Fekete alkoholos és más filctollal besatíroztam a fóliát, de nem lett jó. Leégette a fekete fedőréteget, aztán átvilágított rajta. Kicsit látszott, hogy dolgozott rajta, de nem lett tökéletes. Pedig a neten láttam videót, amin hasonló módszerrel csinálják, de a lényeg ott sem látszik rajta.

Ma jött meg a lézer, egyelőre csak kézbe fogva játszottam vele, kicsit félelmetes a dolog, mert hiába van védőszemüveg, azért durva ez. Nem sokat játszottam vele, végül valószínűleg inkább kamerán fogom nézni az eseményeket másik helyiségből.

Viszont úgy látom, mindenképp sokkal jobb lenne színes fólia, amin nem világít át a lézer.

HA VALAKI TUD ~0,15mm VASTAG NEM NYÚLÉKONY FÓLIA BESZEREZHETŐSÉGET, NAGYON ÉRDEKELNE!!! (olyat, mint az írásvetítő fólia, csak nem átlátszó)
(#) NickE hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Vettem egy másik lézert. Piros, ez jobb minőségű szerkezet. Már megy a vágás, csak a vágás szélességével van gond. Tegnap este próbáltam először, tehát még ki kell tapasztalni...

A vágás szélességét ugyebár a fókuszálás pontossága fogja megadni. A gyártó szerint 0,08x0,06mm a legkisebb pont, amire lehet állítani a fókuszt. Én ettől az értéktől még nagyon messze vagyok.

Először úgy gondoltam, hogy közelre jobb fókuszálni, de jobban átgondolva épp a távoli fókuszálás tűnik logikusabbnak. Mégpedig azért, mert minél távolabbra fókuszálunk, annál párhuzamosabbak a sugarak, így kevésbé okoz problémát, ha nem tökéletesen a fókuszban van a fólia.

rajz

Szakértők véleménye? Fókuszálással kicsit bajban vagyok, mert a védőszemüveg teljesen kiszűr mindent, semmit nem látok, kamerázgatni akarom, de egyelőre nincs kiépítve az infrastruktúra.
(#) lazi1234 hozzászólása Máj 30, 2012 / 1
 
Tetszik ez a topik.
Alapértelmezésben a modik átharapják a torkát annak, aki nem hajlandó a sületlenségeiket visszazümmögni és hirdetni, de egy ilyen topikot lazán engednek.


Gyerekek!

A lézer nem játék. Akinek nincs meg az alapvető gyakorlata a lézerberendezésekkel kapcsolatban, az ne akarjon otthon a konyhaasztalnál "lézervágót" építeni. Egy lelazult, rosszul beállított, meghúzott tükör elég egy szem likvidálásához.

Több komolyságot.
(#) NickE válasza babo hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Youtubeon beírod, hogy "laser solder", és láthatod az eredményeket. Már 1-2Wattos lézerekkel is lehet olvasztani az ónt.

Egyébként engem is érdekel a téma, gondolkoztam már rajta, de szerintem a paszta+lézer a jó. A furatszerelt megoldás lézer+ón szerintem nagyon macerás, sok a hibalehetőség, nagyon nehezen automatizálható.

Vagy nem automata alkatrész beültetés a cél?
(#) NickE válasza Collector hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
35W dióda? Ez nem elírás?
(#) Collector válasza NickE hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Nem az. Bővebben: Link
(#) NickE hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Egyébként valakit érdekel komolyabban a project, amibe belefogtam, vagy csak magamnak írogatok ide?

Egyelőre a gravírtűvel jobb eredményt értem el, de az sem tökéletes. Ott főként az a gond, hogy a 0,1mm hegyes tűknek nagyon kopik a hegye, főleg ha egy picit mélyebbre megy...

Lézerrel már szerintem sikerült jól belőni a fókuszt, de valószínűleg az a gond, hogy az égetéshez felforrósodik többszáz °C-ra a fólia, ezért a fókuszpontnál jóval nagyobb területen olvad meg a fólia. Kb. 0,5mm volt a legkeskenyebb vágási eredmény eddig, de inkább több 1mm körül mozog. Volt fél centis is

325mW piros lézer, lehet, hogy még ez is túl erős.
(#) Collector válasza NickE hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Lézerdiódánál a fókuszt nagyon nehéz megoldani hogy kis pont legyen, gyakorlatilag lehetetlen. Speciális optikák kellenek hozzá. Nekem az jutott eszembe, hogy kéne próbálkozni mini CO2 lézerrel, ami mondjuk 4-5W-os, ezt tökéletesen lehet fókuszálni, mert párhuzamosan lép ki a csőből a fény, illetve körsugárzó is lenne.
(#) NickE válasza Collector hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Kb. mennyiből lehetne ezt megoldani?
(#) Collector válasza NickE hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ha lenne kész terv, és minden ki lenne kísérletezve, akkor pár 10 ezer forint (mindennel együtt). Viszont így, hogy ezt még meg is kell tervezni, próbálgatni, jócskán többe kerül az első darab.
(#) NickE válasza Collector hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
A gravírtűvel QFP44 padjeit ki tudtam már vágni. (Pl. Xilinx XC2C32A CPLD) Nem mondom, hogy tökéletes minőségben (picit sorjás) de elfogadható. Ha ezzel teljesen átlátszó fóliát 0.1 - 0.2mm (átmérő) fóliát nagyon jó minőségben tudnék vágni, akár mondjuk FTDI chip SSOP28 tokját is, akkor érdekelne a dolog. Már így is jó sok pénzem ráment, de ha ez nagyon jól működne, akkor még tolnék bele...
(#) Collector válasza NickE hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Keress egy megmunkálóhelyet esetleg, ahol van co2 lézer, és próbáld ki szerintem.
(#) lazi1234 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Benne van, hogy hol lehet fehér botot venni?

Látom a kötözködésben megint nagymenő vagy.
Megértetted amit írtam? Én ismerek olyan embert, aki az egyik szemével jó ha 20 %-osan lát. Lézer vitte ki.

Zárj ki. Érv hiányában úgyis ez a megoldásod.
(#) bigzoli hozzászólása Jún 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek így előre is bocsi de nálam biztos jobban értetek hozzá. Van egy Universal Laser System V460-as gépünk és kezd "elfogyni" az ereje. Hogy lehetne ezt feltölteni gázzal?

Az ötleteket előre is köszönöm
(#) Collector válasza bigzoli hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Érdemes lenne megnézni a tükrök/lencsék állapotát. De a CO2 lézernél valóban van természetes gázelhasználódás, egy idő után tönkremegy a rezonátorcső is. Gyakorlatilag nem mondtál semmilyen információt, így elég nehéz bármit is mondani. Új gép? 5 éves? Éjjel nappal ment vagy hetente egyszer?
Táppal minden rendben?
(#) bigzoli válasza Collector hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Szia.
Igazad van tényleg kevés információt adtam meg. A tükröket rendszeresen takarítjuk. Kb. 5 éve volt azt hiszem feltöltve és azért napi használatban ment is rendsen ezért gondolom, hogy a gáz van kifogyóban. A rezonátor nem tudom milyen állapotban van. A táppal nem lehet gond szerintem
(#) Collector válasza bigzoli hozzászólására (») Jún 19, 2012 /
 
Hát ezt méréssel is igazolni kéne, tehát egy terhelt feszültség és áramméréssel kéne kezdeni. Ha az megfelel, akkor szinte teljes bizonyossággal a rezonátorcsővel van a gond. 1 év 8760 óra, ezeknek a lézereknek 5000 óra körül szokott megadva lenni az üzemóraszámuk, szóval 5 év alatt napi használattal szerintem az összejöhet, így van esély a normál elhasználódásra.
(#) maxyp hozzászólása Júl 5, 2012 /
 
Üdv mindenkinek !
Dolgozik vagy dolgozott valaki Amada lézervágóval ?
egy kis segítségre lenne szükségem !
(#) doki1980 hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.


Mekkora lézer kéne max 2-3 mm vastag fémlemez vágásához? Mi lehet ennek az ára?
(#) Johnny1030 hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Nekem olyan lézervágó gépre lenne szükségem, ami vastagabb papírt, (kartont, de nem a nagyon vastagot) illtve max 2mm-es műanyagot tud vágni. Tudtok ajánlani ilyent, esetleg építhető ilyen? Pénz a legkevesebb mint mindenkinél.
(#) Tinky hozzászólása Dec 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Minap a kollégámmal azon gondolkoztunk hogy otthoni nyákgyártásban megoldható lenne lézerrel részben megmunkálni.
Mivel a réz elfüstöléshez nagy energiájú lézer kellene, ez így felejtős. Túlságosan drága lenne otthoni használathoz.
Így vetődőt fel az ötlet mi lenne ha a nyák lemezt sima spray festékkel (Pl: fekete) fújnánk le.
És a felesleges festéket lézerrel távolítanánk el, maratás után meg csak a forraszt pontokról távolítanánk el a festéket (Stop lakot is meg oldanánk egy füst alatt).
Persze még fókuszálnom is kéne a fényt, de ez talán kisebb problémának érzem.

Festék eltávolításhoz milyen teljesítményű lézer szükséges szerintetek?
Az a gond én eléggé hadilábon állok a fotózásos nyák gyártással.

Nincs tapasztalatom lézer téren, és ezért szeretném a nálam jóval tapasztaltabbak segítségét, tudását igénybe venni.

Előre is köszönöm.
(#) Graf Spee válasza Tinky hozzászólására (») Jan 8, 2013 /
 
Kb. karácsony után kezdtem én is azon gondolkodni, hogy lézerrel lehet-e nyákot készíteni (maratni)..... nos szerintem házilag egyelőre bukott dolog ... nálunk még nincs elfogadható áron olyan erős lézerdióda ami ehhez kéne.... (legalábbis nem könnyen beszerezhető, plusz a hozzá való több 10 amperes tápegység és a meghajtó áramkör se olcsó mulatság....)

Bár youtube-on láttam egy videot aki megpróbálkozott lézeres nyákmaratással:
Bővebben: Link

Blogot is ír erről: Bővebben: Link

De inkább ezt tartom a járhatóbb útnak. 200mw-ot ki lehet sajtolni egy kiszuperált DVD író lézerdiódájából is....
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2013
Következő: »»   4 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem