Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   23 / 48
(#) csigabiga1 hozzászólása Jún 18, 2014 /
 
Nem tudom mit értesz "extrás" kapcsolás alatt, nem egy bonyolult dolog ha figyelmesen csinálod. Föbb szempontok:

- testpontok megfelelö szétválasztása (nagyjelü, kisjelü...)
- bypassing
- visszacsatolás és bemeneti ellenállás beállítása, alsó vágási frekvenciák(!)
- kondik minösége
- egyéb szürö tagok igény esetén
- stb...

Természetesen a tápot is megfelelöen méretezni kell, a legjobb eredményt dual-mono felépítéssel érheted el, de ahhoz két trafó kell, de legalábbis független szekunder tekercselésü.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
(#) reloop válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Szia! A hozzászólás fejlécében van egy aláhúzott Válasz felirat, arra kattints, hogy tudjuk kinek szól a válaszod!
(#) csigabiga1 válasza reloop hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Ok, az elözö hozzászólónak (MusicMan), szerintem logikus. De legközelebb figyelek...
(#) csigabiga1 válasza isamisa hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Mi is okozza fizikailag a jobb hangot ha dupla hidat használunk egy helyett? Én még nem jöttem rá hogy ez tényleg így van-e vagy csak amolyan "városi legenda"...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
(#) szamóca válasza csigabiga1 hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Egy 2006 Nov. 1.-ei hozzászólásra válaszoltál.
(#) csigabiga1 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 18, 2014 /
 
Tudom, és miért baj az? A kérdés attól még jogos lehet, nem?
Inkább díjazzátok hogy átrágom magam a fórumon...

Szóval én elsö körben arra gondoltam, hogy közös trafó esetén dupla híddal el lehet érni a csatornánkénti külön, független csillagpontot, de ez a teória dugába dölt kipróbálás után....
(#) csigabiga1 hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Látom sokakat nem mozgat meg a téma...

Szóval, a dupla híd alkalmazásának elönyei:
http://www.tkiraaly.hu/audio/vf_alap/vf_alap.html
(#) MusicMan válasza csigabiga1 hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Köszönöm a tervet elnézést, hogy csak most reagáltam csak nem voltam olyan sokat gépközelbe, hogy megnézzem a válaszokat.
(#) szamóca hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
(#) gb197 válasza csigabiga1 hozzászólására (») Aug 10, 2014 / 1
 
... néhányan azért dolgozunk a témán, csak a fejlesztések lassúak és nagyon költségesek. Az általam korábban csatolt lm4780-as végfokhoz készítek most egy "super high end" bemeneti fokozatot, (relés hangerő szabályozó, relés bemeneti választó és egy aktív super buffer. ) Már próbapanelon minden működik , ráadásul megdöbbentően szól. Majd ha készen leszek rakok fel néhány képet róla.
Üdv: Gábor
(#) MusicMan hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Készítettem lm1875 ichez egy egytápos nyákot amit az adatlapon meg lehet találni csak egy kicsit átalakítottam az elrendezést hogy elférjen ahova kerül, az lenne a kérdésem, hogy rendben van e és ha valaki megépítette mik voltak vele a tapasztalatai és ha alakított valamit rajta az mi volt?
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Üdv!
Javasolnám, hogy inkább pdf-ben tedd közzé a tervet, mivel ezt lay6-ot nem mindenki tudja olvasni.
(#) MusicMan hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Itt a pdf-es változat
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Kapcsolástechnikailag rendben van. Én a kicsatoló kondit messzebb raknám az ic-től, mert nem biztos, hogy elfér a hűtés miatt, meg hát a hő miatt is. Ami viszont egyáltalán nem javasolt, hogy felhurkolod a rendszer GND pontját, pláne mert ez ic-s kapcsolás, ezt nem szereti. Vigyél a betáp GND pontról külön szálat az 1M és a 10µF talppontjaihoz , úgy rendben lesz. (Ne adj okot a gerjedésre.)
(#) MusicMan válasza gb197 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsokat átalakítom és még annyit, hogy 30v mennyire lenne egészséges az ic-nek vagy inkább maradjak a 25v-nál?
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Simán adhatsz neki 30V-ot annál jobb hangot produkál, bár kérdéses a hangszóró impedanciája, ha túl kicsi (4 vagy kevesebb), akkor nem ajánlott magas tápfeszen járatni. Nem tudom milyen teljesítményt szeretnél kivenni belőle, 10-15W-ig optimális.
(#) MusicMan válasza gb197 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
4 ohm a hangszóró és ilyen 25w-hoz közeli teljesítmény kellene igaz az 1khz-es méréssel adja le de ezt kéne produkálnia ha lehet és ez ilyen hordozható hangfalamba kell amire nem nagyon lesz figyelve, hogy mennyire van hajtva tehát lehessen nyúzni rendesen
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Akkor az lm3886 -os ajánlom, kb. egy ellenállás és egy kondival bonyolultabb, az vígan tudja a 25-30W-ot.
(#) MusicMan válasza gb197 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Nézegettem azt is csak azzal az a gondom, hogy 4 ohm-on kicsit erősebb a kelleténél ahogy használva lesz nem nagyon engedném rá a hangszóróra ami 20/30w meg van otthon egy lm1875 minél olcsóbban oldanám meg a dobozban nem fér el trafó :/ és külső adapter kell neki lm1875-nek az áramfelvételéhez (túlméretezett nem árt) még lehet normális áron adaptert venni közben megcsináltam az átalakítást csatolom
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Közelít az optimálishoz, de van benne egy un. Zobel-tag (soros RC tag, 1ohm+ 220nF) annak is "vedd le" a gnd pontját az (1M + 10µF -tól). Indulj el balra a betáp gnd-től két vezetékkel, az egyikre a Zobel-tag 220nF-ja megy, a másik vezeték pedig az 1M + 10µF közös gnd-je legyen kötve. Úgy lesz tökéletes.
(#) MusicMan válasza gb197 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Így remélem jó lesz és akkor a 30v mehet neki vagy 25v?
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Jó lesz a nyák, a tápot inkább 30 V-ra válaszd, ha kell a 20W.
(#) reloop válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
(#) MusicMan válasza gb197 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
(#) gb197 válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Szívesen, remélem hasznos volt.
(#) MusicMan válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Erre az ic-re is gondoltam ez lenne az egyik legjobb megoldás gondolkozok még rajta csak van otthon egy lm1875 ami fölös és egy nagyon jó hangú ic meg az is fontos, hogy a bemenete bírja legalább a 775mV (0db) de ha többet tud az se lenne baj gondolkodok még a tda2050 mellett.
(#) latyakosa válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A tda2050 és a LM1875 tokozása, lábkiosztása azonos, így a linkelt nyáktervet a saját IC-hez is használhatod
(#) MusicMan válasza latyakosa hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Meglátom mi teszek végén de szerintem maradok az alapoknál majd rakok fel képeket a szerkezetről azért köszi mindenkinek!
(#) skoda555 hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az LM3875-tel épített Gainclone kapcsolások mennyire képesek szépen megszólaltatni az instrumentális/klasszikus zenéket?

Dual mono kapcsolásban gondolkodtam, egy tápos 200VA-s toroid trafóval, ez így elég lesz-e a 2 csatornának?
Valamint mi a különbség a 2 szimmetrikus szekunderű, és a 4 "sima" szekunderű toroid használata között? Előbbinél csatornánként 1 diódahíd, utóbbinál 2 szükséges. Van jelentősége? Melyiket érdemesebb?
(#) gb197 válasza skoda555 hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Szia!
Idézet:
„Érdeklődnék, hogy az LM3875-tel épített Gainclone kapcsolások mennyire képesek szépen megszólaltatni az instrumentális/klasszikus zenéket?”
Mihez képest ? Milyen rendszerbe szeretnéd illeszteni?
Az abszolút minősége elég jó egy 2000 Ft-os ic-hez képest, de a 1875 és a favoritom a lm4780 mindkettő jobban szól kicsivel. Nem biztos, hogy észre vennéd a különbséget, a két utóbbinak a részletező képessége (felbontása) jobb inkább, de ahhoz megfelelő forrás és hangszóró is kell.
A dual mono kapcsolás nekem is tettszik, az "az egy táp "alatt nem tudom mint értesz? A hagyományos kicsatoló kondis szimpla táp, a felsőbb régiókban nem játszik !
Következő: »»   23 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem