Fórum témák
» Több friss téma |
Nem tudom mit értesz "extrás" kapcsolás alatt, nem egy bonyolult dolog ha figyelmesen csinálod. Föbb szempontok:
- testpontok megfelelö szétválasztása (nagyjelü, kisjelü...) - bypassing - visszacsatolás és bemeneti ellenállás beállítása, alsó vágási frekvenciák(!) - kondik minösége - egyéb szürö tagok igény esetén - stb... Természetesen a tápot is megfelelöen méretezni kell, a legjobb eredményt dual-mono felépítéssel érheted el, de ahhoz két trafó kell, de legalábbis független szekunder tekercselésü. A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
Szia! A hozzászólás fejlécében van egy aláhúzott Válasz felirat, arra kattints, hogy tudjuk kinek szól a válaszod!
Ok, az elözö hozzászólónak (MusicMan), szerintem logikus. De legközelebb figyelek...
![]()
Mi is okozza fizikailag a jobb hangot ha dupla hidat használunk egy helyett? Én még nem jöttem rá hogy ez tényleg így van-e vagy csak amolyan "városi legenda"...
![]() A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2014
Egy 2006 Nov. 1.-ei hozzászólásra válaszoltál.
![]()
Tudom, és miért baj az? A kérdés attól még jogos lehet, nem?
Inkább díjazzátok hogy átrágom magam a fórumon... ![]() Szóval én elsö körben arra gondoltam, hogy közös trafó esetén dupla híddal el lehet érni a csatornánkénti külön, független csillagpontot, de ez a teória dugába dölt kipróbálás után.... ![]()
Látom sokakat nem mozgat meg a téma...
![]() Szóval, a dupla híd alkalmazásának elönyei: http://www.tkiraaly.hu/audio/vf_alap/vf_alap.html
Köszönöm a tervet elnézést, hogy csak most reagáltam csak nem voltam olyan sokat gépközelbe, hogy megnézzem a válaszokat.
... néhányan azért dolgozunk a témán, csak a fejlesztések lassúak és nagyon költségesek. Az általam korábban csatolt lm4780-as végfokhoz készítek most egy "super high end" bemeneti fokozatot, (relés hangerő szabályozó, relés bemeneti választó és egy aktív super buffer. ) Már próbapanelon minden működik , ráadásul megdöbbentően szól. Majd ha készen leszek rakok fel néhány képet róla.
Üdv: Gábor
Sziasztok!
Készítettem lm1875 ichez egy egytápos nyákot amit az adatlapon meg lehet találni csak egy kicsit átalakítottam az elrendezést hogy elférjen ahova kerül, az lenne a kérdésem, hogy rendben van e és ha valaki megépítette mik voltak vele a tapasztalatai és ha alakított valamit rajta az mi volt?
Üdv!
Javasolnám, hogy inkább pdf-ben tedd közzé a tervet, mivel ezt lay6-ot nem mindenki tudja olvasni.
Kapcsolástechnikailag rendben van. Én a kicsatoló kondit messzebb raknám az ic-től, mert nem biztos, hogy elfér a hűtés miatt, meg hát a hő miatt is. Ami viszont egyáltalán nem javasolt, hogy felhurkolod a rendszer GND pontját, pláne mert ez ic-s kapcsolás, ezt nem szereti. Vigyél a betáp GND pontról külön szálat az 1M és a 10µF talppontjaihoz , úgy rendben lesz. (Ne adj okot a gerjedésre.)
Köszönöm a tanácsokat átalakítom és még annyit, hogy 30v mennyire lenne egészséges az ic-nek vagy inkább maradjak a 25v-nál?
Simán adhatsz neki 30V-ot annál jobb hangot produkál, bár kérdéses a hangszóró impedanciája, ha túl kicsi (4 vagy kevesebb), akkor nem ajánlott magas tápfeszen járatni. Nem tudom milyen teljesítményt szeretnél kivenni belőle, 10-15W-ig optimális.
4 ohm a hangszóró és ilyen 25w-hoz közeli teljesítmény kellene igaz az 1khz-es méréssel adja le de ezt kéne produkálnia ha lehet és ez ilyen hordozható hangfalamba kell amire nem nagyon lesz figyelve, hogy mennyire van hajtva tehát lehessen nyúzni rendesen
![]()
Akkor az lm3886 -os ajánlom, kb. egy ellenállás és egy kondival bonyolultabb, az vígan tudja a 25-30W-ot.
Nézegettem azt is csak azzal az a gondom, hogy 4 ohm-on kicsit erősebb a kelleténél ahogy használva lesz nem nagyon engedném rá a hangszóróra ami 20/30w meg van otthon egy lm1875 minél olcsóbban oldanám meg a dobozban nem fér el trafó :/ és külső adapter kell neki lm1875-nek az áramfelvételéhez (túlméretezett nem árt) még lehet normális áron adaptert venni közben megcsináltam az átalakítást csatolom
Közelít az optimálishoz, de van benne egy un. Zobel-tag (soros RC tag, 1ohm+ 220nF) annak is "vedd le" a gnd pontját az (1M + 10µF -tól). Indulj el balra a betáp gnd-től két vezetékkel, az egyikre a Zobel-tag 220nF-ja megy, a másik vezeték pedig az 1M + 10µF közös gnd-je legyen kötve. Úgy lesz tökéletes.
Így remélem jó lesz és akkor a 30v mehet neki vagy 25v?
Jó lesz a nyák, a tápot inkább 30 V-ra válaszd, ha kell a 20W.
Erre az ic-re is gondoltam ez lenne az egyik legjobb megoldás gondolkozok még rajta csak van otthon egy lm1875 ami fölös és egy nagyon jó hangú ic meg az is fontos, hogy a bemenete bírja legalább a 775mV (0db) de ha többet tud az se lenne baj gondolkodok még a tda2050 mellett.
A tda2050 és a LM1875 tokozása, lábkiosztása azonos, így a linkelt nyáktervet a saját IC-hez is használhatod
Meglátom mi teszek végén de szerintem maradok az alapoknál majd rakok fel képeket a szerkezetről azért köszi mindenkinek!
![]()
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az LM3875-tel épített Gainclone kapcsolások mennyire képesek szépen megszólaltatni az instrumentális/klasszikus zenéket?
Dual mono kapcsolásban gondolkodtam, egy tápos 200VA-s toroid trafóval, ez így elég lesz-e a 2 csatornának? Valamint mi a különbség a 2 szimmetrikus szekunderű, és a 4 "sima" szekunderű toroid használata között? Előbbinél csatornánként 1 diódahíd, utóbbinál 2 szükséges. Van jelentősége? Melyiket érdemesebb?
Szia!
Idézet: Mihez képest ? Milyen rendszerbe szeretnéd illeszteni?„Érdeklődnék, hogy az LM3875-tel épített Gainclone kapcsolások mennyire képesek szépen megszólaltatni az instrumentális/klasszikus zenéket?” Az abszolút minősége elég jó egy 2000 Ft-os ic-hez képest, de a 1875 és a favoritom a lm4780 mindkettő jobban szól kicsivel. Nem biztos, hogy észre vennéd a különbséget, a két utóbbinak a részletező képessége (felbontása) jobb inkább, de ahhoz megfelelő forrás és hangszóró is kell. A dual mono kapcsolás nekem is tettszik, az "az egy táp "alatt nem tudom mint értesz? A hagyományos kicsatoló kondis szimpla táp, a felsőbb régiókban nem játszik ! |
Bejelentkezés
Hirdetés |