Fórum témák
» Több friss téma |
Na az a lol, hogy a maratásról feltett képemen, a papucs a legfontosabb
Szasztok!
Nekem Topi ötlete vált be a kezdetekkor. Egy kimunstrált (bakelit) lemezjátszó egyik oldalát megbillentettem 2-2 kazetta tokkal, majd a marató tálca aljára ragasztottam (használt radírgumiból) jól tapadó talpakat. sebességet a legkissebre, és szépen körbe áramlik a lé, én meg addíg forraszthatok tovább. (hátrány: néha megfeledkeztem róla, és azt is lemarta, amit nem kellett volna
állítsd be a telcsid vagy az órád csörgőre!
így biztos nem felejted el.
Vagy pic-el csinálsz egy automata szabályzót.
pl.:20perc múlva kapcsolja ki Egyébként tetszik az ötlet! Majd én is akarok valami hasonlót készíteni.
Ha kikapcsolod is lemarja... Csak úgy szólok
A marási folyamatot, meg jelenlegi tudásunkal elég macerás egy időzítővel kikapcsolni. De felkapcsolhatja 10szeres sebességre, és akkor lelötyög róla az össze maró. Az hogy hova, már más kérdés...
szerintem jó ötlet ez a turbó sebesség!
azé jó mert hetekig kapargathatod a vaskloridot a padlóból
Nem kell lekaparni... Eleve ott kell marni...
uhh ténleg ez nagy égés volt xDxD mind1
Akkor meg nem kikapcsolósra kell állítani hanem pl indítson egy Tokio Hotel számot, hogy biztos kikapcsold vagy éppen amit nem szeretsz.
Továbbfejlesztési ötlet:
A PIC-el vezérelt óra nyisson meg egy kis csapot, ami a maratótál alján van, és azzal engedje le a maratófolyadélkot. Ez a V 1.1. A V 1.2 pedig: A PIC figyelje a maratótál állását, hogy akkor állítsa le a forgást, amikor a csap a legmélyebb ponton van. A V 1.3: A maratás leállítása, és a marató leeresztése után egy felső edényből folyasson a lemezre vizet, ezzel lemosva a maradék maratót is... Na jó, asszem megyek aludni...
nem rossz ötlet de ez már bonyolult.
mágnesszelep+áram+pic+leengedés+lyuk fúrása a tálba+... ezeket olyan cuccból kéne építeni amit nem mar a klorid! meg nem olcsó dolog összehozni nem lehetetlen megcsinálni de ha van sok pénzed meg időd... Idézet: „Agyamentek vagytok” Ezt Tőled bóknak tekintem! Idézet: „... ezeket olyan cuccból kéne építeni amit nem mar a klorid!...” Vagyis műanyagból. Azt megmunkálni is könnyebb!
Szerintem, ha gyorsabban akar maratni az ember a vas kloriddal, akkor azt fel kel melegíteni 50-60 fokra és a martó tál aljába egy csőkígyót rakni, amiből levegő buborékok jönnek fel.
A levegő buborékok meg alapból mozgatnák a maratót és így a keringtetés is meg lenne oldva, de aki nagyon ragaszkodik hozzá az egészet, felrakhatná egy ilyen lötyögtetőre és néha forgás irányt is válthatna. (Lassan lesz egy fél szoba ahol csak a maratás technika van) Én fűtöttem a maratómat (míg tönkre nem ment az akvárium vízmelegítőm) és mire felfűtött (~1-1,5 óra) addigra egész jól mart. (~5 perc) De most valami olyan szerkezeten gondolkozom, ami olyan, mint a tea/kávéfőzőnk, hogy egy tartályba bele a kell önteni a vizet és az aljáról egy csövön, feljön a forró víz. Ez 1,5L vizet kb 10 perc alatt felforralt. Csak egy a baj, hogy ennek a fűtő tartálya valószínű, hogy fémből van (alu) és nem nagyon szeretné a maratót... Nézegetem a 3-4-500W-s akvárium vízmelegítőket is csak sajnos azok ekkora teljesítményben már igen hosszúak. (30-50cm). Nekem meg viszonylag kis méretben kéne. Nem akarok órákat várni mire kimaródik. Így is 10 perc a szárítás, majd a fotólakk beszárítása 15 perc (50 fokon) , levilágítás max 5perc, előhívás, ismét 10 perc szárítás, majd a maratás. Jó, hogy míg eljutok a maratásig, addig eltelt jó esetben fél óra, de én akkor is gyorsan szeretnék maratni!
A megoldás:
Egy nagyobb edényben (lehet fém is) felforrósítasz vizet. Ebbe teszed a maratótálat, benne a marató folyadékkal, és a maratandó lemezzel. Én két megoldást próbáltam ki eddig a külső víz melegítésére: A merülő forralót (gyors, de nem biztonságos), és a gázlángot (biztonságosabb, de lassabb). Így a maratási idő jelentősen lecsökkent, 5-10 percre. (A merülő forralót közvetlenül a maratóba mártani nem szabad, mert eleszi! És a külső vizet sem kell folyamatosan melegíteni, ha egyszer jól felmelegedett, akkor egy darabig tartja a hőfokát. Az akváriumi melegítő nekem sem vált be...)
Sziasztok
Az az igazság hogy jónéhány évvel ezelőtt elég sok nyákot csináltam még abban az időben amikor még az alkoholos filc is nehezen beszerezhető dolognak számitott. Én is kiprobáltam a vasklorid összes rohadt trükkjét, hogy egy kicsit gyorsabb legyen. Meg is undorodtam tőle rendesen. Aztán hosszú évekig nem is csináltam nyákot nem volt kedvem hozzá. Mostanában sokat olvastam erről a vasalásos nyák technikáról és úgy döntöttem kipróbálom. Az első kisérlet nem lett valami szép ráadásul az egyiket forditva nyomtattam igy használhatatlan de igazán a technikára voltam kiváncsi. Nagyon igéretes egy kis tapasztalat gyüjtés után nagyon szép nyákot lehet csinálni. Maratáshoz viszont Háztartási sósav és hidrogénperoxid+viz keverékét használtam és ez egy életre elvette a kedvem a vaskloridtól. Nem kellett melegiteni nem kellet imádkozni hozzá kb 1.5 perc alatt elintézte a dolgát nem mart alá nagyon szépen dolgozott és főleg gyorsan. Itt a két nyák. ha valakit érdekel. Remélem később lesznek jobbak is.
Én mindig is mondtam, hogy a vaskloridhoz képest "aranyat ér" a hiperolos-sósavas marató!
És ha még a fotózásos eljárásra is rászánnád Magad, állítom, hogy sorozatban akarnád gyártani a NYÁK-okat!
Azért erről nem lennék meggyőződve.
Utálatos egy meló, nem nagyon szeretek vegyszerekkel bajlódni dehát muszáj. Az a bajom a fotózással, hogy az még pepecsebb. Az a két nyák amit tegnap feltettem az volt az első amit csináltam. Biztos vagyok benne, hogy ezeknél sokkal jobbakat lehet csinálni csak finomitani kell a technológiát és nagyon fog hasonlitani a fotózáshoz. Ráadásul olyan papirra nyomtattam amire régen a szórólapjaimat nyomtatta egy barátom a nyomdába. Tehát ha jobb papiral esetleg PNP fóliával próbálom mégjobb lesz. /NPN fólia nincs ? Ha tranyóba van /Azonkivül a fotózás igazán a szériához az igazi egy egy darabhoz nekem elég lesz ez is. ja és ezt a két különböző nyákot nem egész egy óra alatt csináltam nyomtatással pucolással együtt. Az igaz, hogy nagyon finom rajzolatu nyákhoz is jobb a foto de lehet, hogyha nagyon ritkán olyan kell azt inkább megcsináltatom.
Csatlakozok hozzád én is a hidrogénperoxid+víz+sósav híve vok. A fotos technika nekem nem naon tetcett és a vasklorid hát nekem nem az igazi.A vasalós technika szerintem a legegyszerűbb mert minden háztartásban van/kell hogy legyen/ vasaló .Víz jön a csapból , sósav meg van a boltba és még a gyógyszertár is ittvan melletünk úgy hogy kapok én hidorgénperoxidot is.
Én fotózással csinálom + hidrogén-peroxidos maratóval.
Egyiktől sem kell megijedni. Ilyen rajzolatot lehet csinálni. (képek) A panelon a vastagabb vezetékek 0,5mm. A felirat magassága 2,54mm, vonalvastagsága 0,254mm. Sőt, a board outline 0,2mm volt, az is tökéletes lett. A panel kétoldalas, és tökéletes fedésben vannak a forrszemek. Ez menne vasalóssal?
Na azért ez sem fenékig tejfel. Az asszony sikitófrászt kapott amikor elmartam a vasalóját, hogy én most nyákot fogok vasalni.
Szerencsére tudok udvaron maratni igy legalább nem büdös, de a büdös kölkeimet nem egyszerü onnan elzavarni.
Nem biztos bár PNP fóliával elképzelhető.
Egyenlőre a kisérleteknél tartok ha elküldöd a nyákrajzot valamilyen nyomtatható formátumba akkor jövő héten kipróbálom. De ha van ilyen finom rajzú de kissebb akkor inkább azt mert túl sok nyákot nem akarok elszúrni. Egyébként nem ijedtség miatt nem fotózok csak nincs kedvem pepecselni vele. majd a kisérletek után ha azt látom, hogy ez nem válik be akkor lehet,hogy kipróbálom a fotózást. Csak sajna ahhoz még némi beruházás is szükségeltetik én meg három gyerekkel épitkezek ugyhogy ameddig az ötös lottónyereményre várok addig marad az asszony vasalója
Itt van egy kisebb.
A sűrűbbön 0.3mm a vastagság, és 0.2mm van köztük. A ritkábbon 0.5mm a vastagság. A szöveg, és a board outline 0.254mm vastag. De csinálhatsz tesztábrákat 0.1mm-enként lépkedve, és egyből ki fog derülni, hogy hol a határ.
Köszi ki fogom próbálni. Csinálok majd teszt ábrát is.
Még egy kicsit biztos hogy elszórakozok vele.
Egy kicsit elkanyarodtunk ugyan az eredeti témától ("A gyorsabb maratásért"), de azért én is leírom a tapasztalataimat.
Eleinte kézzel, alkoholos filccel rajzoltam. Aztán körömlakkal, injectios tűvel és fecskendővel. Aztán itt, a HE-n fedeztem fel a vasalásos technológiát, kipróbáltam, nem nagyon jött be. Nekem. Végül elegem lett a sz...akodásból, és vettem egy HMLI lámpát, valami 2000,- Ft körül volt. A kerámia foglalat volt itthon, meg vezeték, kapcsoló is. Néhány lécből összedobtam hozzá egy keretet, rá a lámpa. Az egész cakkli-pakli kijött mondjuk 3ezerből. Ja, a helyi üvegesnél vettem egy kb. A/4-es, 2mm-es üveglapot, lecsiszolt szélekkel, az öreg 200,- Ft-ot kért érte. A pausz nem volt egy hatalmas összeg, de még az írásvetítő-fólia sem. Nyomtatni meg a vasalásos módszernél is kell. Ráadásul az a papír nem olcsó... A fotólakk az egyetlen, ami kicsit drágább, de ha ügyesen bánik vele az ember, akkor sokáig elég egy flakon. A vasalással az volt a bajom, hogy soha nem tapadt teljesen fel a festék a lemezre. Biztos az én hibám, bár igyekeztem mindent előírásszerűen végezni. Szóval nekem a fotózás vált be jobban, még ha nem szériás gyártásban készítem is a lemezeket... De a döntés - természetesen - a Tiéd!
Szia. Én sem mondtam le végleg a foto technológiáról de a vasalás egyszerübbnek tünik, és főleg gyorsabbnak. Az a papir amire én nyomtatom egész jónak tünik csak nem tudom milyen papir. A régi szórólapjaim vannak nyomtatva rá nyomdai úton. A másik fele üres arra nyomom én a nyákrajzot.Szerencsém van mert a másik oldalt levő nyomdafesték nem zavarja a dolgot.
Ebből a papirból A/5 méretben maradt több ezer db. Nagyon bevált láttad az első két panelt. Első kisérletre nem rossz. Nekem régebben volt rossz tapasztalatom a lakkal lehet, hogy a lakk volt rossz vagy én voltam béna de nem igazán sikerültek. Ja és akárcsak te én sem akarok meggyőzni senkit arról, hogy melyik technológia a jobb csak a tapasztalataimat irom le hátha lesz valaki aki esetleg kevesebbet kinlódik vele, és akkor már megérte. A gyorsaságról meg annzit, hogy kiprobáltamazt is ha 20%-sosav és hidrogénperoxid keveréket viz nélkül. 17 másodperc alatt mart le egy 6 cm x 4 cm-es panelt. Persze ezzel nagyon kell vigyázni érdemesebb inkább higitani mert ha nem vagy elég gyors alámar mp-ek alatt. Én is csak kiváncsiságból csináltam, de meglepödtem a sebbességén. Idézet: „A gyorsaságról meg annzit, hogy kiprobáltamazt is ha 20%-sosav és hidrogénperoxid keveréket viz nélkül. 17 másodperc alatt mart le egy 6 cm x 4 cm-es panelt” Én sohasem adok hozzá vizet. 1 H2O2 + 6 HCl a keverék. Ezzel a vékony lakk is bírja. Ha vastagabbra sikerül a lakk, akkor lehet 5 HCl, és gyorsabb lesz, de így is csak pár perc. Ja, én sima 150W-os halogéncsővel világítom 15 percig. Olyan, mint a kültéri mozgásérzékelős reflektorokban is van. Anno ilyen volt itthon, és ez maradt. Mellesleg próbáltam mezei 100-as izzóval, azzal is jó volt, csak a csővel homogénebb a fény eloszlása.
Nem értem nekem a 20 %-os sósav és fodrász kellékesben beszerzett Hidrogén peroxid nagyon gyors volt. Pontos arányt nem tudok mondani mert csak hasra kevertem.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |