Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   149 / 177
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Egy kérdés , miért kell egy ekkora programnak 628 as picen a 20 mega ??? A 628 a parsiccal a 4 megát szereti ne erőltesd ...
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2014
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Miért nem tud akkor 8KHz-et mérni?..
(#) Szammer válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Nekem egy tekercselőgép számlálójában működik a 628, de csak 10MHz-ig mentem fel.
(#) Ferkógyerek válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Szia! Milyen 628-at használsz pontosan? A simából van olyan amelyik csak 4MHz-ig működik és van amelyik 20MHz-ig. Az "A" változat megy 20MHz-en.
Én írtam már több programot 16F628A-ra 20MHz-es órajellel és mindegyik kiválóan működött, LCD-vel, soros kommunikációval stb.
(#) jdani válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
628A változatok..
(#) Ferkógyerek válasza jdani hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Esetleg próbáld meg az LB1 modulban az LCD "Output delay" értékét x2 vagy x3-ra módosítani.
(#) Maxta hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a p4 frissítésével kapcsolatban. Megpróbáltam a manuálban szereplő linken, regisztrálni is próbáltam, írtam a támogatói címre is de, nincs válasz nem jutok előre. Természetesen vásárolt licenc el rendelkező p4 ről van szó. Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
Lehet hogy azért mert "sz...-" az egész . Nézd meg mit hová hogyan . Ezen már menni fog a kijelző de hogy mérni fog e ??? Egy ilyen program nagyon kevés egy frekvenciamérőhöz. Talán gondold át egy kicsit és írj egy "programot " .
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014

4mhz.PIC
    
(#) dcsabi válasza Maxta hozzászólására (») Okt 24, 2014 /
 
A freemail, email címedre elküldtem a linket...(de azt hiszem visszapattant)
P4_Upd...
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) Maxta válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 25, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) jdani hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Nem akartam frekvenciamérőt a parsiccal, csak próbálgattam mit tud mérni max. Apropó, kellene nekem egy LM35ös mérő progija, el tudnád küldeni?
Nem működik a fórumban keresés, hiába reklamálok...
Ebben a fórumban te rá tudsz keresni az LM35 szóra, hogy találat is legyen?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Az Lm35 höz elég egy egyszerű ADC kezelés és két számítás .
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Ha jól emlékszem akkor csak egész fokokat mért.
Olyannal még nem próbálkozott valaki, hogy egy LM317est öszehozzon egy LM35el? Valami ilyesmi?
El tudod küldeni a számítást, nem emlékszem már hogy volt.
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
Tavaly egy vírustámadás elvitte a terveim nagy részét a pic fájlok mind elszálltak , de itt a témában van hőmérő ha jól sejtem az első 20 oldal környékén.Ha megcsinálod ezt a táp-ic-s dolgot attól se számíts 1foknál nagyobb pontosságra sőt én 2-3 c ra saccolnám a tudását .
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) vilmosd válasza jdani hozzászólására (») Okt 26, 2014 /
 
(#) dcsabi hozzászólása Okt 26, 2014 /
 
Most valójában hova is lyukadtunk ki? Egy hőmérő a téma, ami elég pontos? Esetleg, ha újra megépíted az is azt mutassa mint a másik? Mit mérünk, környezeti hőmérsékletet? Ebben az utcában már jártam. Nem akarok eltéríteni senkit a szándékától, de ha tőbbeket érdekel teszek fel egy 16F... mintaprogit a közeljövőben. A 16F...ből 877A-s áramköröm van készen, amit ki is tudok próbálni. (újabban már csak 18F....-t használok a P4 miatt) A hőérzékelő 18B20 vagy valamelyik hasonló, ez elég pontos. A programon nem sokat lehet majd módosítgatni, mert elmászik 1W ideje... Lesz benne Termosztát kimenet állítható hyszterézissel, egy szivattyú indítás állítható hőmérséklettel és hyszterézissel, soros adatkimenet (9600) ennyi elég? (A fűtési szezonban jól jöhet) ...esetleg soros portról is állítható legyen?...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2014
(#) jdani válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
LM35öm van, azzal oldanám meg szívesebben ha lehet.
Viszont nem tudom, hogy értetted ezt a AD Vref-et 2.56 voltot....

dcsabi ha van működő programod 16F-re, megkukkantanám. Ha 18B20 a szenzor, az se gond.
Egyébként nekem max 4 különálló hőt kellene mérnem. Ez már sok, és zavarhatja egymást?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Okt 28, 2014 /
 
Idézet:
„ha van működő programod 16F-re, megkukkantanám.”
Már megint kezded a szokásos "sülgalamb " várást ? A témában van kész program csak keresni kell ! De te nem vagy hajlandó arra sem ...
(#) dcsabi válasza jdani hozzászólására (») Okt 29, 2014 /
 
Egy érzékelőt használtam Parsicban, aminek az INC. asm részletét elég macerás volt összerakni. Négy érzékelőt szerintem ne állj neki kezelni egyszerre. Előzör egyet... Aztán ha elsajátítod a hozzá való "tudást", akkor lépj csak tovább. Egymást biztosan nem zavarják, legfeljebb a PIC progi egy kicsit nagyobb feladat. Ezt így "vaktában" nem vállalom, meg szerintem más sem. Régebben csináltam több DS18S20 (...B20) egyszerre lekérdezést. Ezt akkor úgy ldottam meg, hogy egy kisebb PIC lekérdezett egy érzékelőt, egy "Mester" meg kérdezgette őket Uarton. Tehát minden érzékelő mellé egy PIC... Ezt akkor így oldottam meg, máig is hibátlanul megy, egy kisebb hőközpontot vezérel egy panzióban. Nem minden esetben a PIC-ek 100ft-os árkülönbségén kell "rugózni", hanem a feladat megoldásához milyen naprakész gyakorlati ismerettel rendelkezünk. Majd teszek fel egy progit amit említettem, folyamatban van (rádiós kapcsolattal kombinálva) Rakj össze egy áramkörileg helyes panelt helyben égetési lehtőséget és próbálkozzál. Mi is így kezdtük legtöbben... Én is. Adott esetben 10-12 órát is odaragassza az embert a cucc mellé... A hoolly...film és a basszus... leépíti az ember természetes mentális képességeit, ennek mellőzése hamarabb hoz erdményt az elektronikai fejleszésekben is...
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2014
(#) vilmosd válasza jdani hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
A PIC adatlapjat kellene olvasgatni. A PIC AD-k altalaban 10 bites felbontasuak. A mukodesebol adodoan egy referencia feszultseggel hasonlitja ossze a bejovo feszultseget. Namost ha a Vref a tap (5 V) akkor ugye 5/1024=0.0048828125 V. Ez egy elegge nem kerek szam. Viszont a 2.56/1024=0.0025 sokkal kerekebb. Na ugye a 2.5 mV a 10mV/C meredeksegu erzekeloknel pontosan 1/4 C felbontast ad. Ehhez meg hozzajon, hogy az elso esetben meg bonyolultabb szamitasokat kell elvegezni, ami ugye eroforrasokat kivan.
(#) gpityu hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
3 hét után végre megérkezett a P4 , szuper. Frissítenem viszont nem sikerült.
Üdv
(#) benko_balazs hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
Nekem is itt a Parsic4, Az spi-t kóstolgatom, de bajom van a 8 bites szóhosszal, ki kellene találjunk valamit, hogy 16 bites parancsot tudjak küldeni. van erre egy ötletem, itt a mellékelt feltöltésben. Nem a spi modult használnám, hanem a mellékelt megoldást, csak kissé nehézkes. ez még a régi parsicban van rajzolva. A4960 ic-t akarok így indítani.

spi.PIC
    
(#) proli007 válasza benko_balazs hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Hello! 16 bites táblát használsz, és egy bites a kimenet? Ehhez egy bites tábla is elegendő lenne.
(#) benko_balazs hozzászólása Nov 7, 2014 /
 
nem az a lényeg, hanem inkább az, hogy egy ilyen impulzussorozat kell szinkronban 1 órajellel + chip select
(#) dcsabi válasza benko_balazs hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Egy működő projekt részlet. Ez valójában olvas, de 16 bites. A P4 menű (2-es legördülő, utolsó) I2C /SPI altt be lehet állítani az adott eszközhöz, hogy mit csináljon. A gyári példák is segíthetnek. De leginkább, ha az adott eszközt rákapcsolod egy PIC-re és próbálkozol. Az adott chip adatlapja is fontos támpont. A példa, egy Max6675 K-tipusu hőérzékelő olvasása. Egy-két órát én is eljátszottam vele. A PIC lábait szabadon használhatod bármelyik funkcióra. Nálam az M0.5 bit egy "kamu",(kimenet helyett) hogy el legyen nevezve valaminek az írás, de én valójában nem írok, ezért ez az elnevezés, mert így nem vesz részt az automata sorszámozásban. Az ADAT és ADAT_1 a P4-ben az LO és HI byte-k. Tehát a teljes ADAT egy 16 bites változó...Az irásnál, vagy olvasásnál az alsó és felső byte sorrendiségét is meg lehet adni.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2014
(#) benko_balazs válasza dcsabi hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Köszönöm, megpróbálom adaptálni, majd felteszem amire jutottam
(#) benko_balazs hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Gondolom, ez működhet, a raw parancsot még nem tudom használni, de majd később.
Nem működik a melléklet feltöltése
(#) Peticilin hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis tanácsot,segítséget szeretnék kérni. Most ismerkedem a PWM modullal. A cél egy 12V-os ventilátor motor szabályzása,de most egy ablaktörlő motoron tesztelgetek. A szabályzás szépen működik,de eléggé sípol a motor. Mi az optimális freki neki? A pic PIC16F870, 4Mhz-n járatva. Most a kimeneten 20ms-os timer időzítéssel 3,906 kHz-t mérek.
Próbáltam rájönni az összefüggésre a 20ms és a 3,906 kHz között,de nem sikerült. Gondolom itt a pic 4Mhz-ét is valahogy bele kell venni a buliba. Légyszi magyarázzátok el ezt is. Pl. egy 500 Hz-hez milyen ms-os érték tartozik.

Előre isköszönöm válaszotokat.
(#) benko_balazs hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
én úgy oldottam meg, hogy 4Mhz-re állítottam az órajelt a parsic-ban, majd 16 Mhz-es kristályt tettem bele. Természetesen ha időzítések vannak, ezt figyelembe kell venni (hosszabb időzítéseket kell alkalmazni)
(#) benko_balazs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
ez ok, de én is így jártam, 4Mhz-en sípolt a motor, 16 Mhz-en meg nem sípol a motor, ennyi.
Következő: »»   149 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem