Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Ezért írtam nem minden a név. Haupa kábelkésem 1 kábelt nem bírt megnyúzni az is egy hideg téli nap volt sajnos egyből eltört... De benti néha néha blankolásra kiváló amit linkeltem.
Nekem ilyen PTS4-es van. Nagyon bevált. Évek óta megvan (8 éve kb.), rengeteget blankoltam már vele.
Még annó édesapám egyik ismerőse szerezte a helyi kábelgyárból (autóba gyártanak kábelkorbácsot).
Bővebben: Link Nekem ilyet sikerült venni valamikor még az őskorban Samunál, tökéletes ma is.
Édesapámnak van ilyenje. Hihetetlenül sokat bír az is, bár az övében már eltörött a rugó középen, azóta egy biciklibelső darab van rá húzva, az húzza össze a pofákat a rugó helyett.
Az övé mondjuk zöld és ha jól emlékszem PRO's KIT-es. De ugyan így néz ki.
Jut eszembe, nekem is eltört az a rugó.
Pont ugyanilyen kinézetű csak olcsó árkategóriában volt nekem is kettő. Az egyikkel semmit nem lehetett csinálni, egy idő után szét is ugrott az egész. A másik olyan volt hogy az egyes és a másfeles kábelhez jó volt, a vastagabbakról már nem bírta lehúzni a köpenyt, a vékonyabbaknál meg tépte a drótot is. Egy kis jelű árnyékolt kábel már teljesen esélytelen volt, mert azt egy az egyben eltépte.
Dolgoztam már olyannal én is, de amikor már harmadszor tépte el a 1,5mm2-es sodrott drótot, visszaadtam az osztálytársamnak akitől kölcsönben volt.
Idézet: „Inkább megblankolom bicskával!” Így 8 év után kezdi már a vékony tömör telefondrótot tépni, de az ugyan olyan méretű sodrottat gond nélkül blankolja. Made in Italy.
Nekem még nincs ilyen, de nagyon meggyőző a videó.
Találtam teljesen hasonló árban, eltérő gyártótól, teljesen hasonló funkcionalitással két féle fogót is. Mindkettő 6000 alatt van.
El lehet ezt így kép alapján dönteni, melyik a jobb választás? A NEO-ról sokkal több információ van, és azt "ipari"-nak titulálják. ezért erre hajlok inkább. Stanley-ben is van 6600-ért. A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
Az első kettővel nincs személyes tapasztalatom, de a Stanley-vel azt tapasztaltam, hogy óvatosan kell vele bánni. Kollégámmal együtt néhány szerszámunk egyforma és Stanley márkájú, hasoló használat mellett pl nekem a racsnis kulcsom pár használat után szinte szét hullott, az övé mai napig kiváló, mint az új... De van ami neki ment szét nekem meg teljesen jó maradt. (Konklúzió számomra: van amit jól megcsináltak az jobb mint várnánk, ami meg nem annyira sikerült jól, az rosszabb... Jaa és mind olyan ami nincs napi használatban.)
((Jobb már a műhelyed mint Jimmy Diresta-nak .. He-he))
Valóban meggyőző, egy villanyszerelő számára. Szívesen megnézném hogy mit csinál mondjuk egy 0,25-ös árnyékolt kábellal, mert azt macera késsel blankolni, nem a másfeles rézdrótot.
Sziasztok! Gipszkarton profilt voltam kénytelen vágni Ez a lemezolló jött velem szembe árához képest meglepően jó! (amennyit használni fogom akár örökös is lehet)
Megvettem a NEO-t. Nincs mivel összehasonlítanom, csak a videókon látottakhoz tudok viszonyítani. (A darabolást, és blankolást próbáltam, saruzást egyáltalán nem.)
A szerszám 5.780 Ft bruttóban, ami szerintem jó, lényegesen kevesebb mint az itteni linkek szerinti ár. A fogó nyele hosszú, rövidebbre számítottam. Az eszköz kivitele tökéletesen profi. Se fémen, se műanyagon, se gumin sehol semmi sorja, vagy gyártási anomáliára utaló jel. A "pofák" színe kissé eltérő, ami eltérő anyagminőségre enged következtetni, illetve hőkezelésre, de ez persze szemre akár túlzó is lehet. A stabil fém testen erős és ergonómikus műanyag van, aminek a külső széle tapintásra kiváló gumi. Tehát nem ugyanaz a műanyag csak más színben, hanem tényleg guminak érződik (sportcipőknél szokás színes foltokat tenni a talpra, mintha azok eltérő anyagok és keménységek lennének, közben meg dehogy -olcsóbb fajtáknál főleg- mert azért vannak jó cipők kompozit talppal is meg homogén anyagból is). A blankolás pont olyan mint a videókon. Könnyedén megy, nincs sérülés, nincs szakadás, nincs hiba. Az ehhez kellő erő is barátságos, lényegesen nagyobbra számítottam. Akár egész nap lehet vele blankolgatni. A huzalvágó rész is príma, ami egy új szerszámtól el is várható. Majd kiderül változik-e némi használat után. Az számomra szokatlan, hogy nem két él vágja el a huzalt, hanem egy laphoz szorított él, de még a cérnát is elvágja (olyan kábelen is próbáltam, aminek van egy fonat a belsejében). Egyetlen apróság zavar csak egy kicsit, mégpedig a darabolás közbeni "üres" blankolás. Minden vágásnál a teljes csupaszító mechanizmus is mozog. Van egy állító csavar a fogó szemben lévő oldalán a tartó pofán. Ez a videók szerint bizonyos mértékű állítóst tesz lehetővé a blankolt vastagsághoz. De én tüzetes szemlélődéssel tudtam felfedezni semmilyen lemozdulást, billenést, vagy egyéb változást, ami tekergetés hatására bekövetkezik. Tudja valaki mit állít az a csavar az elején? A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
Idézet: Vágáshoz másik vágásra optimális fogót jobb használni, ez csak alkalmi esetekre van ha nincs más, ügyetlen a használata. Ahogy fogjuk a fogót, lényegében egy keskenyebb körbezárt nyíláson kell bedugni a drótot, ha ez többszálú a szálak szétállnak, babrás a dolog. Ezzel szemben a spec. vágófogó nyitott, csak rátoljuk a drótra, és kész. „Minden vágásnál a teljes csupaszító mechanizmus is mozog.”
Szia!
Nekem is ugyanilyen Neo blankolóm van. Az oldalán a csavar a fogópofák szorítóerejét állítja, amik a kábelt megfogják. Ha nagyon szoros, a puha szigetelésű, vékony szálú sodronyok szálait tépkedheti, mert nagyon szorítja, ha meg gyenge, akkor a keményebb szigetelésbe nem kapnak bele a fogak és elcsúszik. A mechanizmus az, hogy a csavar egy rugót nyom egy golyónak, ami az átmérőjénél kisebb lyukban ül. Amíg a golyó ki nem mozdul, addig az a forgáspontja a szorítópofának, és nyomja a körmöket a kábelnak. Ha kimozdul a fészekből, akkor megszűnik ez a forgáspont és kezdődik a blankolás. Kisebb rugóerőnél hamarabb kimozdul a golyó, kisebb szorítóerőt fejt ki. Az elmozdulás mindig ugyanakkora.
Sziasztok !
Kétkorongos köszörű Makita vagy Metabó ? Metabó 600 W Makita 550 W . Ár csak 3 e. forint különbség ! Melyik jobb szerintetek ? , melyiket érdemes megvenni ?
Egyik sem. Tradicionális magyar asztali vagy bakköszörű használtan, aukciós oldalról.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
Makita és Metabo gépekkel van tapasztalatom, konkrétan köszörűkkel nincs. Előbbiekből azt mondanám, kb. mindegy.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
Az egy rugót feszít elő, ami a tartónak feszít e stiftet. Ez annyit tesz, hogy a szorítóerőt változtatja, vagyis a szigetelő összenyomása változik tőle. Ha vastag a szigetelő a vezetéken akkor jobban be kell csavarni, ha vékonyabb a szigetelő, akkor lazábbra kell hagyni. Általában elmondható, hogy vastagabb kábel vastagabb szigetelő -ergo nagyobb feszítés kell. De majd tekergeted, és tapasztalni fogod a működését. Javaslom, hogy mielőtt igénybe veszed új szerzeményedet, kend be a forgó, csúszó felületeket. Különösen ezt az állítható részt. Szét tudja koptatni az egészet. Kiveszed az állítót, a rugót és a stiftet, és mehet bele egy kevés zsír. Időnként ismételd a műveletet. Ha leveszed a hátsó fekete borítást, látni fogod a működését. És azt is, hogy hol kell kenni.
Már belenéztem hátulról is. Jelenleg van rajta gyári kenőanyag. Fura állagú, átmenet a zsír és az olaj között. Egészen kicsi a mennyisége, de éppen ott van ahol kell. Pótolom szükség esetén.
A fogók kenegetésével korábban nem értem el sikert, nem tudtam a kellő helyre eljuttatni a síkosítót. Ezért most a fogók egész fejét bemártom olajba, és ott hagyom pár órát (befőttesüveg, és motorolaj). Ezután a nagyját hagyom lecsöpögni, és megtörölöm a külső részeket. Akár évek is eltelnek mikor ismételni kell. Kivétel a metszőolló, mert azt mindig kenegetnem kell, egyébként megrozsdásodik.
Én WD40-el szokom befújni a fogók, ollók csuklópontjait. Gyönyörűn (és gyorsan) befolyik a szűk helyekre is, utána pedig nagyon könnyen járnak a szerszámok. A kis KNIPEX csípőfogómat 1,5 éve kellett befújnom, mert el kezdett "darálni". A metszőollónk kint maradt a télen az udvaron (kint felejtettük), két kézzel kellett erőltetni, hogy össze lehessen csukni. Fújtam bele egy kis WD40-et, megjárattam egy kicsit, tökéletes lett. 1-2 perc alatt megvolt. Van olyan szerszámom amit 2 éve fújtam be és a mai napig jó. Ennél hosszabb tapasztalatom viszont nincs vele, lehet, hogy még hosszabb távon nem válik be.
Most sokak haragját kivívom... A WD40 Semmire nem jó, ipari környezetbe sok mindenre próbáltuk főleg ha extrém(pl-10 fok) Semmire nem való...
Rozsdásodó dolgokra inkább petróleum, az valóban befolyik mindenhova, ahol egyéb okok miatt nem lehet pl. rozsdaoldót használni.
Hogy érdemben is hozzá tudjak szólni,pár éven keresztül hóba esőbe kint dolgoztam. Csatolok egy fotót mit használtam a fogóimhoz. (hozzáteszem így is 2 évet húzott pl egy stripax)
Én is ezt vallom. Úgy beszélnek róla, mint ezermesterről. Igazán nem ért semmihez.
Egy területen nekem bizonyított már. Kludi kerámia csapbetét csúszófelületét fújtam be vele, amolyan tűzoltó megoldásként, mert egy cseredarab ára vetekedett az egész csaptelepével, és nem is volt hirtelen elérhető. A csap viszont már nagyon szorosan járt, tehát szétszedtem, és a csúszófelületeket befújtam. Ennek több mint egy éve, az időközben beszerzett pótlás azóta is a fiókban van.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |