Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Van 2 db akkus fúrógépem, egyik se tartja meg a töltést.Szétszedtem az akkukat és mind a kettőben egyforma NiCd-s akkuk vannak (1200mA).Az egyik akksia 19,4V (16 cella x 1,2V) másik akksia 12V -os (10 cella x 1,2V) Kérdésem mennyi esélyem van a 2őből eggyet csinálni? Hogy tudom megnézni hogy melyik cella épp? Próbálkoztam kicserélni a rosszakat amin a feszültség 0V -volt, de így se igen működött, mert mikor terhelve volt fél perc alatt lemerült.
Hello!
Egyetlen értelmes módszert lehet követni. - Egyenként feltöltöd, az előzőleg kisütött cellákat, majd 120mA árammal 13órán keresztül feltöltöd. - 100..200mA árammal kisütöd a cellákat, és közben figyeled az időt, hogy mennyi a kapacitásuk. (pld. az egyszerű kis kisütővel, amit készítettem) Ráírod, melyik hány órán keresztül üzemelt. - Az azonos kapacitású cellákból készítesz új pakkot. (persze, ha nincsenek ponthegesztve) üdv! proli007
sziasztok!
Kaptam egy akkus fúrógépet amihez nincs meg a töltője.12V os az akksija . 10db 1200mAh-s Ni-Cd cella van benne sorbakötve. Tudna valaki ajánlani egy jó töltőkapcsolást? Előre is köszi a segítségeket! üdv : Tiva
Hogy is van ez a NICD aksi kisütés?
8,4V 1200mAh 7x4/5SC cellás Ni-Cd típusú akku Kisütésnél mennyinek kéne lenni a feszültségnek? És mi van ha egyszer kétszer gyorstöltéssel töltöm? Előre is köszönöm a válaszokat.
Hello!
A NiCd aksit a memóriaeffektus elkerülése miatt ajánlatos kisütni. A kisütési érték, azonos a NiMh aksikkal, azaz cellánként 1V. Soros cellák kisütése nem veszélytelen (főleg több), mert az eltérő kapacitású cellák miatt a legkisebb kapacitású cella átpolarizálódhat a kisütés alatt. De ha cellák külön nem férhetők hozzá, akkor más út nincs. A célszerű kisütő áram a kapacitás ötöde. A töltés módja alapvetően nincs hatással a kisütésre. Az élettartamot egyesek szerint növeli, mások szerint csökkenti. üdv! proli007
Heló
Tudna valaki segíteni akkumulátor töltőt szeretnék építeni 14.4V-os NiCd akuhoz és nem tudom hogy hány amperos?
Van egy fényképező ikon vagy a hozzászólás alatt is szokott lenni.
Ezek közül melyik jó 14.4V os akkuhoz?
Én ezt megcsináltam 12V/6V -ba, amit zselés akkumlátorhoz használok, eddig nem volt vele gondom.
Egy másik topikba belinkeltem ezt a képet és azt mondták, hogy nem érzékelné az akkumulátort, hogy menyire van feltöltve. De ezzel az átalakításokkal működne 14,4V-os NiCD akkupakkal?
14.4 volthoz kevés a 12 volt én minimum 16-17voltot használnék és az akkupakk kapacitásának 1/10-vel tölteném. (töltés előtt a NICD akksit süsd ki mert beáll nálla a memória effektus és akkor vége az akkupakknak)
Ez a töltő igy ahogy van jó hozzá? Kell rajta módosítani valamit?
Az egyik 1000mAh a másikat meg sajnos nemtudom, hogy mennyi, de jóval nagyobbak az elemek benne, mint a 1000mAh-sé.
Az elotetellenallasok erteket kell csokkenteni hogy kissebb toltoaramod legyen.
Akkor sok lesz neki a töltő, vagyis az ellenállást kell cserélni, illetve kiszámolni. A kapacitás 1/10ével kell tölteni. Feltöltöttem egy kapcsolási rajzot, én azzal töltöm az akksikat, eddig egysze rnem volt gondom vele! Klikk Olvasd végig, leirtam pár dolgot. Előnye, hogy fokozatosan tudod állítani az áramot, és nem ugrásszerűen (tehát nem 2 amperenként).
De ez csak max 12V-os NiCD akku pakkhoz való, nem?
Ha a kisütő nélkül csinálnám meg, akkor is működik?
Nagyobb trafót teszel bele! 16-18V-osat.
Persze, hogy működik, de a NICD akksit töltés előtt illik kisütni!
Az LM358 IC melyik lába melyik kivezetés?
Klikk Itt megtalálod, vagy részletesen az adatlapon
Meg tudnád mondani, hogy melyik lábat hova kössem?
Esetleg így könnyebb Klikk. innentől már csak úgy kell mint a rajzon van. A két része teljesen egyforma, tehát a döntés a Tiéd melyiket hova.
Sziasztok!
Vásároltam egy ilyen USB-s elemtöltőt. Megnéztem, hogy mi a töltő elektronika, és összesen 4 ellenállás, és 2 dióda van benne... Mondjuk amennyi pénzért árulják, nem is csodálkoztam. Segítséget szeretnék kérni, mégpedig keresek olyan cél IC-t, vagy kisebb kapcsolást, amit SMD-ben bele tudnék tuszkolni a képen látható bal oldali "töltőbe". Találtam egy IC-t, pl: bq2004 , viszont ez fix 4.1-4.2V-tal töl, nem tudom, van-e ennek 1.2V-os változata. Az eredeti oldal: (Bővebben). Ha van ötletetek, lehet bármilyen tokozású IC, vagy pár tranzisztorból álló kapcsolás, minden érdekelne. A lényeg, hogy 1.2V-os 750-900mAh-s akkumulátort (AAA) szeretnék tölteni, 80-100mA-rel, és miután feltöltött, vagy jelezze, vagy csepptöltéssel folytassa a folyamatot (esetleg kisütés, de az már nagyon extra). Egyébként hány V-nál számít feltöltöttnek egy ilyen ceruza akksi? Mert ha elég lenne csak a feszültségét figyelni, akkor össze lehetne dobni egy fix áramgenerátort, feszültség figyeléssel. De ha lehet, inkább rábíznám egy erre specializálódott cél IC-re a munkát. Köszönöm!
Szerintetek ez megoldaná a problémámat? Bővebben: Link LM350 helyett használnék SMD LM317-et. Ha jól láttam, ez 12V-os autóakkumulátort tölt, és 150mA-es töltőáram alatt kikapcsol (vagy az osztók jó helyen is lennének majdnem, 12V-ból lenne 1.2V, 150mA-ből 15mA, na ezt átnézem, ha lesz időm!). Rendesen át kellene számolni az értékeket...
Minden kapcsolásban van valami, ami nem stimmel
Szia!
USB-s töltő:USB Powered AA NiMH and NiCd Battery Charger
Köszönöm!
Jól néz ki a kapcsolás, pozitív, hogy figyeli az elemek hőmérsékletét. Kicsit gondolkodom hangosan, hátha valami hibát vétek, és ki tudtok javítani: Két elemnél a Vref=3.37V, ezt lecsökkentem felére, mert én egy elemet szeretnék tölteni egyszerre, és inkább 2x építem meg a kapcsolást. A 750ohm határozza meg az átfolyó áramot (kb. 90-es bétával számolva), én azt szeretném csökkenteni 80-100mA-re, ezért 3-4kohm-ra növelem az előtét-ellenállást (jól látom, hogy a 47k-val nem lesz teljesen a földön a bázis? Ennek mi a célja(csak hiszterézis?)?). Töltés során az 1-es láb alacsony lesz, így eltolódik a Vref. 3.835V-ra, akkor nekem újra kell majd számolni ennek a felére az osztókat, vagyis 1.9175V-ra. A 22k-TR1-es osztó még a kérdéses, TR1 értékére nem is találtam utalást. Két dolgot nem értek: Mitől függ, hogy mikor fejeződik be a töltés? Kizárólag az elemek hőmérséklete által létrehozott referenciafeszültségtől? Azt látom, hogy az elem feszültsége vissza van csatolva, de az a Vref-re megy, nem pedig a Vtmp-re... Plusz a LED világítása nem tiszta számomra, mintha az is a hőmérséklettől függne... Viszont ha az elem feszültsége a Vtmp-re menne, akkor a LED is az elem feszültségétől függően világítana. Tetszik ez a kapcsolás Esetleg linkeljem át a kérdést a kezdő kérdések topicba? Köszönöm!
Az Az USB-töltő eredeti oldala: Bővebben: Link
Itt pontosan leírja a működését. Egy kényelmes egycellás töltésvezérlő:DS2710 |
Bejelentkezés
Hirdetés |