Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok !
Az NiCd aksiknak mi a tolto feszultsege ? Ha jol tudom tolteskor melegszik igy 35°C-nal 1,35V ?
Szia! 1,4-1,45v körül van általában teljesen feltöltve. Függ az állapotától is. Az 1,35V szerintem kevés. A melegedés töltőáram függő, ha az egy tizedével töltöd, nem nagyon melegedhet. Gyors töltéskor igen, melegszik a végén.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
NiCd akkumulátorok töltésére két protokoll létezik. A kíméletesebb megoldás a cella feszültségét figyeli, a feszültséggörbén keletkező ugrás jelzi a teljes töltöttséget.
A másik módszer a cella hőmérsékletének megemelkedéséből állapítja meg a töltés befejeztét.
Szaisztok
Segítsetek nekem , Van egy csavarbehajtóm de nincs hozzá töltöm 3,6 voltos 1000 mA mint olvastam nemigen érdemes egyenárammal tölteni de ha lehet akkor hogyan, ideiglenesen 90 ma töltöm de kellene egy megbízható egyszerű töltő rajz hogy hosszútávon is használhassam.
Szia, Gondolom a 3 cella egy tokban van, egyzserre kell tölteni. Itt egy minimum 3 cellás soros NiCd töltő rajza, s leírása.
Szia!
Én szerintem azokban benne van a töltő is, csak táp kell neki. A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2018
Van ilyen is, olyan is. Amíg nem árulja el, addig nem tudjuk meg!
Sziasztok!
Van egy kis akkus csavarozóm, aminek a pakkja másfél éve ki lett cserélve, de sajnos azóta nem volt használva. Az eredeti töltő nincs meg. A pakk 4 darab 700mAh-s NiCd cellából áll. A csavarozónak dugasztaljzata van. Elsőre egyszerű, változtatható feszültségű univerzális táppal (Lidlis kis vacak) töltöttem, de kb pár perces használat után lemerül, valószínűleg ez a táp nem alkalmas ilyen fajta töltésre. Másodjára jelenleg labortáppal töltöm, valamint műszerrekel nézem az áramot, feszültséget (a tápon). A csatolt kép alapján el lehet-e dönteni, hogy mekkora töltőáram lesz az ideális? Vagy ne bonyolítsam, hanem legyen 0.1C, azaz 70mA? A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2018
Sztornó az egész. Szétszedtem és kiderült, hogy rosszul emlékeztem, NiMh akksik vannak benne.
Első körben indulj ki abból, hogy a cellák jók. Ez azt jelenti, hogy 70mA-rel töltsd 12 órán keresztül. A töltés végén a cellák langyosak lesznek. Ezután próbáld ki, mennyit bír az akkupakk. Ha eleget, akkor mehet a töltés így tovább, vagy szerzel egy deltaU töltőt. De ha régóta nem volt használatban az akksipakk, simán lehet, hogy tönkrement az egész.
Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni, abban, hogy van egy elemlampam amiben NiCd akkupak van. 4,iv, es talan 1800mAh. A lampanak sajat gyorstoltoje van, amit ugy tudok a modellezesben, sokszor 1A is lehet. Tudtok valami kesz toltoberendezest, amivel ovatosan, nagyon kimelve tudnam tolteni? Ahol esetleg en tudnam megvalasztani a toltoaramot? Mar reg hasznaltam a lampat. A legutolso mert kapocsfeszultsege 4V. Nem vagyok muszeresz, sajnos toltot nem tudnek epiteni..... Koszonom!
Sziasztok!
Javított már valaki Maktec DC1850 tipusú Ni-Cd 9,6-18v -os töltőt? Alap helyzetben a kimenetén 37v Dc mérhető. Ez gondolom nem normális. Ilyenkor merre keresendő a hiba oka? Konkrétan még nagyon nem mélyedtem bele, gondoltam előbb megkérdezem hátha más is találkozott ilyen problémával.
Sziasztok!
Van egy B&D 12v-os csavarozóm, aminek a töltője tönkre ment. Helyesebben csak a töltő dugasz tápja. A dokkolóban csak egy dióda híd és egy soros 8,2 ohm-os ellenállás van. A dugasz táp primerje leégett,ez helyett kellene egy másikat keresnem. Az van ráírva,hogy: 14,5V Dc-220mA. De ebben persze egy sima Ac kimenetű trafó volt. Az lenne a kérdésem,hogy ez a 14,5v Dc hogy jött ki? Ennyivel tölthette az akkut? Mert akkor gondolom egy 16-17v Ac kimenetű trafó jó lehet a régi dugasz táp helyett?
220 mA terhelő áram esetén 14,5V az egyenirányított, terhelt feszültség.
(Üresjáratban egy Bosch töltőn 27V a feszültség csúcsértéke - most mértem meg.)
Köszi! Tehát töltés közben a töltő kimenetén 14-14,5v körüli értéket kellene mérnem?
Szerintem az akkumulátor pillanatnyi feszültségét tudod mérni.
Nem egy "okos töltő", sokat ne várj tőle...
Üdv.
0-voltra huzamosabb ideig lemerült Ni-Cd akkukat van értelme még feltölteni vagy nincs már értelme mert amúgy is kuka?
Hello! Általában nem lesz belőle semmi. Anno több góliát Varta hevert a fiókban évekig. A tizede feléledt. De az eredeti áramára/kapacitására már nem lehetett számítani. A többi "kuka" volt..
Akkor nem hernyózom velük, mennek a gyűjtőbe. Köszi a választ!
Üdv!
NiCd akkukat cserélnék le két B&D akkupakkban. Ez a második csere lesz, az első 2018-ban volt. Annó csak berendeltük a cellákat, pont annyit amennyit kellet és csak összeraktuk a pakkokat. Mivel most többet rendeltünk, összesen 4db extra cella van, ezért jobban ügyelnék a "megfelelő" párosításra. Ha már van rá lehetőség. Mivel a cellák 1,26-1,34V közötti feszültséggel érkeztek, ezért úgy gondoltam, jó lenne ezeket egységesen felölteni, hogy megtalálhassam a "gyenge" láncszemeket. A kapacitásuk... kérdéses, mivel 3400mAh-s ként lettek megvéve. (Ha 1200-1400-et tudnak már jó lenne.) Szóval, van egy USB-s fogyasztásmérőm, amiről egy próbapanelbe összerakott feszültségszabályzón keresztül töltöm az adott akkucellát. A fesz. szabályszó egy MCP1826S aminek a feszültségét R1 és R2-vel állítom be. Óvatosan kezdtem csak 1,42-volt adtam a cellának, papíron... Papiron, mivel: - a használt ellenállások, ami kéznél vannak, csak 5%-os toleranciával rendelkeznek (előtte ezért egyesével megmértem őket multiméterrel és a kapott "pontosabb" értékekkel számoltam) - a multiméter sem tévedhetetlen itt is van hibafaktor - a vezeték vesztesége is, ez esetben, jelentősnek mondható (50-100mV) szóval mire a cellához ér a feszültség, már nem volt meg a 1,42V. Óvatosan emelgettem a feszültséget R1/R2 módosításaival. Jelenleg a "töltő" 1,57V-ot ad le, de a cellánál már csak 1,43V jelenik meg. Az fogyasztásmérő szerint 70-100mA-t vesz fel a töltő. A multi szerint viszont 130-140mA. A cella nem melegszik. A fogyasztásmérő szerint már több mint 3400mA-t kapott. A feszültsége nem emelkedik. Röviden, hogyan tudnám a cellák valódi kapacitását/teljesítményt/állapotát megkapni? SB |
Bejelentkezés
Hirdetés |