Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1069 / 1385
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Akkor áldozz rá pár ezret még, és vegyél ÚJAT! Az garantáltan jó, és 500oldalas toner van hozzá(legalábbis nekem ekkora volt benne)
(#) peti333 válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Nemrég jutottam hozzá egy aukció keretében egy PagPro 1400w-hez. Transzfer papírra tökéletesen nyomtat, és mellesleg tele festékkel és egy utántöltésre való porral 7000 ft-ért jutottam hozzá. Mondjuk az aukció mindig lutri, de ismertem a márkát és a típushibákat, így nem volt vele gond.
(#) Medve741 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Készítettél vele nyákot? Hogy vált be?
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
A választék széles ki mit engedhet meg magának , és a későbbiek folyamán mennyire fogja kihasználni.Azért kell igazítani az árat úgy , hogy jó legyen.A samsung M2022 es típus a ML1640 újabb kiadása sok mindent nem tettek hozzá valószínű.Tehát sokkal jobb minőséget nem tud , mint a korábbi elődje.
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Készítettem vele nyákot, bár még nem túl sokat, és teljesen használható, jó a minősége. és azt is megtanultam, hogy a ,,hordozható" 800W úti vasaló nem igazán alkalmas ilyen célra....
(#) Medve741 hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
1200*1200 dpi felbontás elég nyák készítéshez?
(#) Medve741 hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
A printerből kijövő papirt rá lehet vasalni másra is? Mondjuk, ha előlapot szeretnék csinálni egy RH sávvevőhöz?
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Nekem eddig bőven elég volt. 1206 ellenállásnál kisebbel nem volt még dolgom, de biztos hogy a legtöbb dologra elegendő a felbontása...
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Valószínűleg igen, de ha fémre vasalsz azt javaslom kicsit ,,előmelegíteni" hogy ne dermedjen rá a felirat, hanem rá tudjon olvadni a festék.
(#) Medve741 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Van egy Hewlett Packard Laserjet 2100 lézer nyomtató 10 ezerért. Erre gondoltam, hogy megveszem. Még éppen befér a keretbe. Szerinted jó választás?
Mi ez a "1206 ellenállás"?
Ha az alu lemezt ráteszem egy másik vasalóra, és felülröl rávasalom a papírt, és minden jól megy, lehet, hogy szép előlapot kapok. Ja... Trisós vizben kifőztem az alu lemezt, gyönyörüszép fehér felületet kaptam, ( meg egy kis morgást az asszonytól)
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
A 1206 ellenállás az egy felületszerelt alkatrész méret. (5050, 0805, meg még nagyon sok ilyesmi van)
(#) niedziela válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia !

Jó az a nyomtató hozzá bőven.
(#) Medve741 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Ok, akkor megveszem.
Nagyon sokat segítettél, Köszi szépen!
(#) niedziela válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Azt azért nézd meg a toner mennyire bírja, mert kifogyóban lévő tonerrel már nem annyira jó.
Ha nincs benne toner, vagy kifogyás előtt van, akkor még plusz 10eFt-ot számolj hozzá
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szerintem jobban jársz azzal, ha még 7000-et hozzáteszel, és akkor van egy vadi új nyomtatód, ami 1200x1200dpi felbontást tud, 20oldal/perc sebességgel, 500 oldalas toner, és 2 év garanciával kapod a gépet.
(#) Medve741 válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Gondolod, hogy kapnék újat 17ért?
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Meg egy demo tonerrel , ami után vehet egy újat hozzá.
(#) rockersrac válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Én is ennyiért vettem.
(#) rockersrac válasza eyess hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Az a ,,demo" toner egy félig lévő toner, ami 5-600 oldalnyi festék. A toner tény hogy nem olcsó, de egy használt nyomtató sokkal rizikósabb, lehet 10 oldalnyi festék van benne, amit te nem tudsz...(és ő sem)
(#) Mircsof válasza Medve741 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia!
Én 2-3 hónapja vettem nyomtatót vadonat újat 9e-ért..!! Tipusa
Nem a fent linkelt helyen vettem, a felbontása 1200*1200
Semmi hibája nincs, gyönyörűen kinyomtassa a lapot, és a technikám csiszolgatása után az eddigi legjobb nyákjaimat sikerült vele megalkotni (0,3mm vezetősáv simán megy).
Szerintem felesleges a lap/percet nézni úgyse fogod sorra nyártani a lapokat vele.
Ha olcsót szeretnél és jót is (20 alatt) akkor néz szét ezen a linken házhoz szállítással együtt is olcsóbb mit 20e.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) eyess válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Persze senki nem tudja ez nyilván való én csak azt írtam , hogy számítani kell , hogy kell bele venni egy másik tonert , és az általában majdhogynem fele annyiba kerül mint maga a nyomtató.
A demo toner elhasználtsága sok mindentől függ , ki milyen fedettséggel nyomtat , és minőségben bármit is .De általában hiába a demo toner por szintje a tonerben jóval hamarabb le fog tiltani minthogy kifogyna.És egy új tonert venni bele csippel együtt az már megint zsebbe nyúlós téma.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Sziasztok!
Bőrpauszra lehet nyomtatni lézer nyomtatóval, igaz? Fotóeljáráshoz kellene.
Van valami, amit állítani kell esetleg a nyomtatón, hogy több toonert használjon a biztos fedés miatt, vagy valami? Mert ugye a pausz amúgy sem túlontúl átlátszó!

Üdv!
(#) BarnaPili válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Csak a nyomtatás előtt küldd át a papírt a nyomatón(üres lapot nyomtass)A pausz szeret hőre összébb menni. Több toner,jobb fedés.
(#) Mircsof válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
ÉS szeret hőre felhólyagosodni
(#) trickentrack hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Elkezdtem probalkozni a vasalasos nyakkeszitessel. Viszont nagyon ritka ha viszonylag jol sikerul. Altalaban csak. Egy ket foltban marad meg a festek rendesen a tobbi helyen vagy szemcses lesz vagy semilyen. Probaltam mar tobb fele modszert is. Probaltam 7-80 fok korul es 230 fokon is. Mindig ugyan az. Mindig megvarom vasalas utan meg kihul es langyos vizbe rakom 3-40 fokosba. Rendesen meg van tisztitva a nyak rengeteget csiszolom nagyon finom csiszolovaszonnal es mikor lesziszoltam kicsit meg meritem viszben nem pereg le rola a viz. Papirboltban vettem munyomot nem tudom hany g os ez az egy volt de sztem eleg vastag( barmeddig vasalom nem latszik at a minta). Sajnos nincs lezernyomtatom ezert a polgarmesteri hivatalban par forinter kinyomtattatom. Biztos hogy nem lesz zsiros mert mindent. Gumikesztyuben csinalok.
Na durvan ennyi. Pfuu mennyit irtam. Na van valami otlet? Meg annyit hogy a vasalo taljesen lapos de regen valami ra lett egetve es megfogja feketen foltokban a papirt es kicsit erdes is. Lehet ez a gond ha igen akkor nem lesz baja a vasalonak ha megcsiszolom csiaszolovaszonnal?

Elore is koszonom a valaszt!
(#) Doncso válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 30, 2014 / 1
 
Nem jó a papir és a lézer nyomtató tonerja, vagy kevés a festékanyag. Próbáld meg máshol kinyomtatni vékonyabb hordozóra. Ha a nyák nem zsiros, és a festékanyag kellően vastag a hordozón, akkor annak jónak kell lenni. A régi kifogyóba lévő toneremmel nekem ugyanez volt a gondom. Az ujjal alig kell vasalni és úgy rá köt mint a fene, alig birom maratás után levakarni. A nyákot nem kell agyon csiszolni, tisztitani viszont igen, súrolószer és mosogató szivacs hátulja, a durvábbik fele aztán hajrá, jó sokáig minden irányba mindenhonnan.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) eyess válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 30, 2014 / 1
 
Sok a ha .Tehát felsorolhatnék sok olyan tényezőt ami nagyban befolyásolja a vasalásos technikát.
Biztos , hogy műnyomó az a műnyomó? Biztos , hogy jól tisztított a nyák , és nem sorjás a széle ?Biztos , hogy a vasaló megfelelő hozzá?Biztos , hogy nyomtatáskor jól van beállítva minden? És még sorolhatnám.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) trickentrack válasza eyess hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Hát megkérdeztem a papírboltban hogy van-e műnyomó papírjuk és mondta hogy ott van a polcon darabja xFt és ott volt több színben is. A nyák biztos hogy jól meg van tisztítva és tűreszelővel lecsiszoltam a széleit elég rendesen.A vasaló szerintem jó, teljesen lapos viszont a hátsó részére rá lett valami égetve ami kicsit érdes.Nyomtatást nem tudom, hát berakják az oldaltálcába én meg a Sprinnt Loyut al (Bocsi ha rosszul írtam!) kinyomom. A nyomtatóról fogalmam sincs hogy milyen.
(#) eyess válasza trickentrack hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Máris egy hiba én műnyomó papírt még csak fehérbe láttam.Nem értem a színes papírok mik?
És többi feltétel is elég hiányos , így nem nagyon tudok segíteni.Viszont szerintem, az a papír nem az a papír.
(#) Medve741 hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
En láttam itt a neten, hogy, újságból kivágott papírra nyomtatták a nyáktervet, és valami magasnyomó papirról beszélnek. Szóval úgy tűnik, hogy lehet szines is.
Következő: »»   1069 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem