Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   141 / 1386
(#) gulasoft válasza lgyk hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Vasalni nem lehet, ám ha végre sikerülne egy egyenes behúzású nyomtatóra szert tennem vennék bele durabrite tintát, az megtapad a nyákon is, és felejthető lenne minden levilágítás meg hasonlók.
(#) sprofan válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Vegyél Hewlett Packard Deskjet 1280 -asat
Igaz, kicsit drága ( újonnan 74.000ft) de a papírút egyenes és vízszintes benne. Egyébként nem rossz ötlet.
( bár engem nem izgat ez a dolog de havert igen) Úgyhogy nemtud valaki ilyen "gagyi" + "ócsó" egyenes papírutas nyomtató?
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Gulasoft Megtaláltam a megoldást a problémánkra!!
A poligon parancs! kitölti gnd-vel az üres felületeket!
utána kiveszed a forrszemeket .És tadam kész a fekete fóliád !!! A kezelését megtalálod az eagle manuálban!
Ha nincs meg a manuál az eagle 416 témában megtalálod.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Igen ezt ismerem, de gondoltam valami egyszerű parancs is van rá, hiszen egy szitázáshoz is kell ugyan ez.
Bár azt még mindig nem vállalom, hogy a tapétát 100 helyen kilyuggassam.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Nem értelek !! Megoldott a fekete fólia már nem kell a tapéta (az csak egy ötlet volt) Talán nem is a legjobb!
Mostmár megvan amit szerettél volna !

kimararod , ujra lakkozod , levilágítod (a teli fóliával) előhívod és ott a végeredmény . Mi még a gond???
De azért a jogdíjjat felezzük oké?
(#) Frankye válasza ndavid87 hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Amikor pdf-ből nyomtatsz, vedd ki az "Átméretezés"-ből a pipát, és a nagyítás mértékét állítsd 100%-ra, akkor nem fogja eltolni a mértetezést.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Már bocsi de ez miben különbözik az eredeti vissza lakozzuk, újra előhívjuk csak a forrszemeket módszertől?
(#) karesz49 válasza lgyk hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Kösz a választ, sajnos ilyesmitől tartottam, de nem baj majd megoldom fotolakkal, ha másnak sikerült nekem is fog. üdv.Karesz
(#) ndavid87 válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Köszönöm, majd megpróbálom.
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Anyiban hogy itt az egész felületen marad lakk !
Nem csak a vezető rajzolaton.Ezt akartad nem?
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Azt akartam, de ezt már 30 kérdéssel előbb megírtuk, ewrre mondtad, hogy sok fekete tint fog fogyni, és én erre mondtam, hogy ott eszi a fene, nem olyan drága, főleg, hogy ez már mehet lézerrel is, nem baj ha nem fed 100%-osan csak 99.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
De legalább kitaláltuk !! Csak 30 kérdés és válasz kellett
hozzá. Amúgy meg csak a mevalósítás mikéntjét
tárgyaltuk ha jól értem már egy ideje .
(#) imbra hozzászólása Ápr 4, 2008 /
 
Üdv! Azt kérdezném, hogy 90Gr-os, vagy 180gr-os műnyomó papír közül melyik a legjobb?
(#) kaqkk válasza imbra hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Üdv Szerintem mindegy. Csak anyi a külömbség hogy
a180g-s vastagabb .
(#) Dietrich hozzászólása Ápr 4, 2008 /
 
Valahol hallottam, hogy lehet nyomtatni közvetlenül a NYÁK-ra is...hallottatok már róla? Nem találok semmit a guglin

(hasonlóan, mint a CD/DVD-re nyomtatás)
(#) karesz49 válasza imbra hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Szia imbra, szerintem a 90g-ost próbáld mivel a papir itt csak a hordozó, tehát a nyomat ugyan úgy átmegy róla mint a vastagabbról, de viszont a 90-es könnyebben le fog ázni a végén.
(#) hapro válasza imbra hozzászólására (») Ápr 4, 2008 /
 
Szia!

én 90g-ost használok. Igazából vastagabbat nem próbáltam még, de ez tökéletesen megfelel nekem mindenre amit nyákkészítésnél tudni kell a papírnak.
De most hogy jobban belegondolok, a vastagabb talán azért jobb ha nagyobb nyákot vasalsz mint a vasalótalpad, és ha sokáig hagyod egyhelyben a vasalót úgy, hogy előtte a papír nem ragadt oda mindenhova a nyákra, akkor a vastag kevésbé fog hullámosodni. De a 90g-ossal is készítettem mér kb 20X15cm-es nyákot, csak kellő odafiugyeléssel kellett végezni. 3-szori vasaló áthelyezést igényelt mire ott lehetett hagyni egy hosszabb ideig egy adott helyen. A papír felhelyezését meg úgy csináltam, hogy először a nyák közepét melegítettem meg, és akkor oda ragadt rá a papír, majd a széleit egyenkét. És ha már mindehol rendesen oda ragadt, utánna hevítettem sokkal tovább. Minden hevítés után, egy rongy darabbal erősen rányomtam a papírt.

üdv.:

Zoli
(#) Moderátor hozzászólása Dietrich hozzászólására (») Ápr 4, 2008
 
Ha a fórumban rákeresel, pl. a "PCB nyomtató" kulcsszavakra, akkor látni fogod, hogy van ezzel foglalkozó téma...

(Csak hogy le ne essen az ujjadról a karikagyűrű, íme, ez az a téma.)
(#) imbra hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Üdv!
Köszönöm a segítséget! Ezek szerint a kettő között (90gr-180gr) vastagságbeli külömbség van. Sajna nem tudták az írószer boltban megmondani. Zoli
(#) karesz49 hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Van 1 ötletem, régebben foglalkoztam filmnyomással, na már most a szitához használt emulsió (fényérzékeny) nagyon jól ragad szinte minden tiszta tárgyra. Ezt egyszerűen felkenjük a nyákra- megszárítjuk- levilágítjuk- a felesleget vízzel lemossuk- kimaratjuk és kész a nyák. Utánna egyszerűen emulsió eltávolítóval lemossuk. Ha kipróbálta már valaki megírhatja a tapasztalatait.
(#) PCB válasza karesz49 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Szia !

Ha van egy ötleted, miért nem próbálod ki te

Üdv!
(#) karesz49 válasza PCB hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Na erre nagyon egyszerű a válasz. Itt az isten háta mögött ahol lakok még a kávéfőzőhöz sem kapok kapcsolót, nem hogy emulsiót tudnék venni. Csak az emlékeimben kutattam és így jutottam erre az ötletre, ha lenne anyagom már kipróbáltam volna, szerintem működik a dolog. Jól tapad és bírja a savat.
(#) lidi válasza karesz49 hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Csak azt kéne kideríteni, hogy olcsóbb-e mint a fotolakk. Meg hogy hogyan hordod fel egyenletesen.
(#) lidi hozzászólása Ápr 5, 2008 /
 
Ha előhívás után úgy néz ki hogy nem jött le mindenhonnan, visszarakhatom még világítani ? Mert én visszaraktam, de olyan mintha előhívás után már nem lenne UV érzékeny. Nem javult töle, és az ujabb világítás után se jött le több lakk az előhívóban. Tök bosszantó hogy a próba jol sikerul, az 1. nyák is jó, a 2. meg nem..
(#) huba válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Kicsit nem vastag az a fotolakk?
(#) lidi válasza huba hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
hát egyszer vékonyan fujtam, az se vált be, ott mind lejött. Még a végén tényleg meg kell próbálnom fóliával világítani.
(#) mex válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Többször volt róla szó: a nyákot megvilágitás előtt tökéletesen meg kell száritani fénymentes helyen.
Nekem sk.lakkszáritóm van (eredetileg tekercslakkhoz),ezt beállitom 70fokra és egy óra hosszan száritom. Fontos,hogy lefújás után egy pár percig sötétben pihentetem,igy a lakkréteg tökéletesen,egyenletesen szétterül,és ezután rakom be száradni. Igy aztán,ha esetleg vastagabbra is sikerül a szórás van ideje átszáradni,az oldószer elpárolog maradéktalanul,és sikeres lesz az előhivás.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Ezért jó a gyári lakkozott nyák . Nem pancsolsz(a lakkal)
nem
várakozol (a száradásra) Nem idegesít hogy nem sikerült.
A lakkozott panellal az első levilágításom sikerült !
talán 2 nyákot rontottam 1 év alatt .A P 20- 1 négyzetméter nyákra elég , abból menyi a rontott?
Én csak ajánlani tudom a gyárilag lakkozott lapot
(régebben használtam p 20-at )Már nem venném a kezembe.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Amúgy nem lehet hogy nem volt elég meleg a hívó?Én 50c körüli hőmérsékletű és 1-6 arányú hívót használok.
Lehet hogy a p 20 -hoz ez tömény de az 1-9 ami a flakononra van írva az sem mindíg jó !! Ki kell kisérletezni
Úgy mint a levilágítási időt .Az is készülék függő !
Milyen fényforrást használsz?
(#) mex válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 5, 2008 /
 
Akkor sem,ha volna több négyzetméternyi nyáklemezed?
Szerintem nem a tó a hibás,ha a kacsa nem tud úszni....
Következő: »»   141 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem