Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   490 / 1385
(#) KissAttila hozzászólása Aug 29, 2010 /
 
LB1824-es IC-vel meghajtott leptetomotor az ujabb szerzemenyem.Keresem az lenne, ha tudnatok segiteni a motor sebesseg szabalyozasaban. Az angol tudasom elegge gyatra, ezert az adatlap altalam valo tanulmanyozasa kizart. Tehat, ha van megoldas a problemamra, kerlek segitsetek. Amig megfogalmaztam jottem ra ,hogy itt elegge OFF-olos a keresem,de hatha megbocsajtanak az M. urak.
(#) dinokal válasza KissAttila hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia! Az LB1824-es IC Power Brushless Motor Driver. Mivel PWM-el működik, biztos lehet állítani a sebességen. Nézd meg az adatlapját. Gondolom ha a kvarc helyett változtatható frekvenciát adsz neki, a sebesség is változni fog, bár biztosan van egyszerűbb módja is.
(#) slogan hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Sziasztok !

Én tegnap este kipróbáltam ,összeütöttem egy stepperes megoldást.
Baromira nem hajtotta a hengereket ,viszont a motor 3-4 perc múlva elég meleg volt.
Majd teszek fel képet a motorról ,hátha valaki próbálkozott ezzel a fajtával.
18V ,kb. 6-700mA -el hajtottam ,nem PWM ben.

Nem végeztem még el (Tecsó drágábbik) a mechanikán azt a változtatást ,hogy a görgök kevésbé feszüljenek egymásnak.Lehet ez baj ?

Van esetleg valakinek eladó olyan léptetőmotorja ,ami bevált ?

Üdv
(#) dinokal válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia! Tegyél fel kapcsolási rajzot, a motorról képet vagy adatot? Áttétellel, vagy anélkül hajtottad meg a hengereket? A steppermotor állandó feszültséget kap, ezzel tartja a pozícióját is. Erre megoldás, hogy ha nem kell pörögnie, megfelezed a tápfeszültségét. Ezt használja féknek is, hogy ne legyen a lépésszám több a kelleténél. A PWM-et csak akkor szokták használni, ha nagyobb feszültségen járatják az előírtnál, így nagyobb az ereje, de nem kap nagyobb áramerősséget a kelleténél, nem melegszik túl.
(#) dinokal válasza dinokal hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ha kell, tudok adni léptetőmotort, van egy felesleges kétirányban forgó laminátor motorom is.
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!
Egy ”aprócska” léptetőmotor könnyedén meghajtja a laminátor hengereit, de csak akkora áttételen, mint az eredeti motormechanikában is van. (Kb. 1:80). Ha meghagytad ezt a fogaskerék mechanikát, akkor működnie kell. Az általam beépített motor 8.5V/160mA-es teljesítmény felvételével vígan forgatja teljes terhelésen is a Holamo 3 laminátor hengereit. A hengereknél semmilyen változtatás nem történt, maradt az eredeti ”gyári” beállítása.
(#) slogan hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Köszi mindkettőtöknek !
Este rakok fel képeket ......Üdv:István
(#) gulasoft hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Na megnéztem a kiskönyvemben, és az ónII-klorid az valóban a kémiai ónozáshoz kell.
Van belőle 1 kiló. Mondjuk ezt benéztem, mert azt hittem ez kell a galvanikushoz, most meg itt állok 100 flakonnyi kémiai ónozó feljavító anyaggal. Remélem 30-40 évig nem romlik meg
Mondjuk az is igaz, hogy a gyári Kémiai ónozó más anyagokat tartalmaz mint a galvanizáljunk otthon című kiskönyv.
A könyvben két módszer van.
Sárgaréz:
ón(II)-klorid 2,5g
kálium-hidrogén-tartarát 1g
víz 100ml
Vörösréz:
ón(II)-klorid 3g
nátrium-hidroxid 6g
víz 100ml

A nyákon vörösréz van ugye? Ha igen akkor délután ki tudom próbálni a könyves verziót, mert van ahhoz otthon minden.

A galvanikus ónozáshoz sajnos olyan anyagok kellenek, amik a vegyszerboltban csak rendelésre hoznak, de már írtam nekik, várom a választ. Azt tudom hogy a fenolt is kilós kiszerelésben árulnák 9000Ft-ért és közben egy literhez kell 5g (100ml-enként 0.5g ez a szemcseméret finomítás miatt kéne)

Ezt a részt két úton viszem, van egy cég aki árul ilyeneket, remélem tudnak adni kis mennyiségeket kísérleti célra.
(#) Attila86 hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Kicsit OFF:
Az első gyártatott paneljaim.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Az ic3-nál látható hogy nem középen vannak a fúrások, ahhoz képest, hogy gyári, az illesztés elég rosszra sikerült a gyártó cégnek. Nem hiszem, hogy a fúró hibázott volna, mert az egy cnc gép.
Ilyet szeretnék én is csinálni, csak az a nyomoronc furatgalván ne lenne ennyire bonyeszos.
Ami meg nem kémiai az meg rohadt drága.

Nem kell káromkodni, így is értjük.
Frankye
(#) Ricsi89 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A forrasztásgátló réteg is el van csúszva picit a második képen, hogy ha már a hibáknál tartunk.
(#) gulasoft válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen, ezért mondtam, hogy sz.r, ez lett moderálva rossz-ra pedig szerintem ez nem rossz hanem az amit először írtam. Nem tudom miért káromkodás ez.
A rossz nem ezt takarja, de hát a moderátor dönt.
Mondjuk inkább úgy, hogy nem néz ki jól. Így én is tudok illeszteni otthon, sőtt jobban is. Azért megnézném a 80 vagy 100 lábú pic-emhez a lödstoppot. Ha azt ennyivel eltolnák csak a kivezetéseken lenne forrsztásgátló réteg, és akkor a fejükhöz lehetne vágni, itt mondjuk nem annyira fontos a pontosság, csak hát "rosszul" néz ki.
(#) Ricsi89 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen egy nagyobb lábszámú IC-nél már gond lenne a pár tized mm eltérés is. Itt nem gond, de látszik a minőség.
(#) Attila86 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
A lakk egy hajszálnyit sincs eltolva, csak bemozdult kicsit a fényképező. Ha otthon leszek csinálok egy normális képet. A furatok viszont tényleg egy hangyányit alrébb vannak.
(#) Moderátor hozzászólása gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2010
 
Meglehetősen kicsi a szókincsed, ha csak ezt az egyetlen "igazán kifejező", alpári szavacskát ismered arra a rossz minőség kifejezésére...

De a gyengék kedvéért óvodás szinten elmesélem, miért van ez így, ahogy: az oldal létrehozása óta a legtöbbünk kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a vulágris szavak lehetőleg irtva legyenek. És ez pedig azért van így, mert bőven elegendő mennyiségű hasonló megnyilvánulással lehet találkozni az utcasarkon, meg a kocsmákban, meg a plázákban, nem kell ezt bevezetni mindenhova feltétel nélkül, mindenáron. Tudom, hogy az ilyen "magasröptű dolgokra" te éppenséggel teszel rá magasról néhány másik emberkével egyetemben, de ez a mi hozzáállásunkon és szemléletünkön mit sem módosít.
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Megéri. Ha a filmek árát nem számolom, akkor kb 300Ft-ra jön ki 1db ilyen panel.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
És ha a filmek árát is hozzárakod?
Persze egyébként 20-as darabszámtól egyértelműen jobban megéri, bár a minőség nem biztos hogy megfelelő, vagy mondjuk inkább, hogy pocsék, vagy ócska.
Az egyetemen jobbat csinálnak, csak lényegesen drágábban.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Igen, az ócska és a pocsék megfelelő helyettesítő, igyekszem ezt használni.
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Két kép ...
A motorról és a "gyári " áttételről....
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!
Ez bizony elég nagy erejű motor, ezzel az áttétellel alkalmazva nem lehetne ott semmi gond. A meghajtó áramkör kapcsolási rajzát is kellene látni hozzá, talán ott lesz valamilyen hiba. A motor adatlapján talán ez látható, 7.5fok, 24V/4 Ohm. Ehhez megvan a "saját" meghajtó áramköre, vagy építettél hozzá egyet?
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Még csak a forgatás menne .....

laminalo.jpg
    
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!
Minden bizonnyal a léptető áramokkal, vagy időzítésekkel lesz a gond. Mi után nem tudjuk hogyan van a PIC programozva, nehéz lenne bármit is mondani ehhez a vezérléshez. Próbáld csak egész alacsony fordulatra programozva dolgoztatni a motort. Ha az lehetséges, akkor hogyan viselkedik a meghajtás.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Próbáltam
1 mp -enkénti lépésekkel kezdtem.
Majdnem jó , néha még viszi is a görgőket ,de aztán "szalajt". Ha beillesztem a nyáklapot ,na akkor aztán végképp kerreg.
Nem a fogak ,hanem a motor.
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Ez esetben mégis lehetséges, nem jól "illeszkedik" a motor a vezérléshez. Már igen nagy áramokkal hajtottad, mégsem tudja megforgatni stabilan a hengerművet. Szóba kerülhet egy "másik" motor beépítése is kipróbálásra, de lehetőleg kisebb feszültségű, legalább 20-30 Ohm-os tekercsekkel. (Csak ez az egy van kéznél?) Meg lehetne egy másik egyszerű vezérléssel is próbálni a motort, mielőtt kiszerelnéd. Ezt javasolnám inkább a következő lépéshez.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Aug 30, 2010 /
 
Újságok fényes lapjai/borítója tényleg működik??
(#) IMi válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Szia!
Van ideje a motornak lépni,elég ideig kapja a vezérlést?
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Akkor kb 680Ft/db. De ha nagyon akarom akkor az első 12 darabra azonnal találok vevőt, utána meg csak kb 300Ft.

Már ne haragudj, de ha te ennyiért elkészítesz nekem mondjuk 50db full extrás panelt (kétoldalas, furatgalvanizált, mindkét oldalon forrasztásgátló lakkos és pozíciószitás, kontúrmart), ráadásul jobb minőségben, akkor azonnal szólj mert akkor inkább majd veled gyártatok! :yes:

A másik dolog, ha ez szerinted ócska és pocsék, akkor a te paneljaid milyenek? Mert ne mondd már nekem hogy te ennél jobb panelt csinálsz!

Tessék, 10MP-es vakus képek, nehogy bemozduljon megint:
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP1
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Na ......

Előkerestem ,van itthon még két ugyan ilyen motor.

Hát kérem ez harmat gyenge sajnos !
Nézek valami egyebet....
(#) slogan válasza IMi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Köszi ,ezen túl vaygunk....

30 és 2000 Ms között próbálgattam ,de mint kiderült kézzel simán (szó szerint ) le lehet fogni.
Ennek a motornak sajnos nem ez lesz a rendeltetése.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Nekem tetszik, de még így is drága az én kis pénztárcámhoz. A harmadik képen viszont elég csúnya a panel jobb alsó sarka. Olyan mintha letörölték volna valami oldószerrel. Ugye ezt a példányt ingyen adták? Egyébként szabad megkérdezni (így nyilvánosan), hogy ki ez a cég?
Következő: »»   490 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem