Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   566 / 1385
(#) vagnerjazon válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Érdekes, nekem rá szokott menni a műnyomóról az összes festék... Na de hogy reagáljak is: szerintem nagyon szép lett!
(#) sucuka válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Ez nálam már bevett módszer pozíciórajzolat felvitelére.
Nagyon finom polírpapírral az egyoldalas nyák sima felületét feldörzsölve garantáltan rátapad az összes festék.
Ezt kiegészíthetnéd mondjuk löt-tsop lakkfóliával, és akkor garantáltan nem fog lejönni a pozíciószita soha többé.
Ezeket én csináltam, nézd meg:
Bővebben: Link, bár lehet hogy már láttad is pár hsz.-el lejjebb.

Különben gratula hozzá, jó lett!
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Gratulálok ! Én már lamináltam alumínium előlapra is feliratot , és mechanikai védelemnek rányomtam még egy
lamináló fólia réteget is (fotók-iratok laminálálására használt fóliát) Mostanában a pozíciórajzolalatokat egyszerűen lefújom szintelen lakkal ,Mechanikai védelemnek tökéletes, és a rajzolat is feketébb tőle
(#) janikukac hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Szerintetek milyen lapra nyomtathatok, hogy aztán vasalhassak? (arra gondolok, hogy most nincs itthon műnyomó p., s nyomtatnék. Újság? Stb..)
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Tesco újság pl.
(#) janikukac válasza slogan hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Aha, okés !! Köszike!
(#) janikukac hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Hali! Kaptam műnyomó papírt ! Furának tartom, mert olyan , mint a kartonpapír ! Azaz hasonló. Fényes. Kaptam különböző fajtát, egy vékonyat, meg egy vastagot. Valami ötlet?
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
MIlyen 'ötlet'-re gondolsz pontosan?
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hát, hogy jó-e, hogyan csináljam, stb. Na, meg a rajz, amit kaptam sem jó. Szerintem.
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Nekem van ötletem : tedd be a nyomtatóba ,és próbáld ki mindet , úgyis észreveszed melyiket "szereti " a nyomtatód és a vasalód !
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hát először is méretre vágod a NYÁK lemezt. Aztán lesorjázod a szélét, aztán alaposan zsíroldóval megpucolod. Én ezután szoktam 1-2 percig a maratóban áztatni, majd megint alaposan átmosni, de ezt nyugodtam ki lehet hagyni Aztán ha ez kész kinyomtatod méretarányosan a tervet de NE tükrözd. Aztán fogod szépen ráilleszted a megpucolt NYÁK lemezre a tervet, majd az előmelegített kb. 200 fokos vasalóval szépen jó alaposan rávasalod az egészet. Az elején még csak óvatosabban aztán nyomhatod erősebben is. Ha kész megvárod még lehűl aztán langyos vízbe beledobod és semmiféle segédeszköz nélkül elkezded az ujjhegyeddel dörzsölgetni, amíg le nem jön a papír nagy része. Aztán mehet a maratóba és kész is
(#) janikukac hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Okés, köszike ! Így is gondoltam. Az a baj, hogy 1-1 példányom van a lapokból, és nem bírok kisérletezni...
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Priv megbeszélhetjük szívesen megtanítalak a nyákkészítés rejtelmeire
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hát, nyákot már készítettem, csak nem vasalóval. Most éppen tökölök, mert rossz rajzom van, nem tudok méretarányosan nyomtatni...
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Oké ha nem sikerül a vasalás vagy elakadsz keress nyugodtan , szívesen segítek !
(#) janikukac válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hát, már el vagyok akadva. JPEG-ben kaptam a nyákrajzot , amit ha kinyomtatok, akkor egy egész A4.re felmegy. 50szer nagyobb lesz. Ha kicsinyítem, akkor meg romlik a minőség.. :S
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Ha vas SL5-öt akkor a JPEG képet átkonvertálod bmp-be (paint-el) majd beillesztet sl5-be és ott tudod méretezni
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Köszike, megpróbálom !
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Azt elfelejtettem írni, hogy vagy a paint-be méretezel, mielőtt konvertálnál, vagy majd a nyomtatási képnél a progiban
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Nem lehet ! Ezt nem lehet ! Hibát ír ki ! Valaki megcsinálja nekem ?Bővebben: Link
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Tess! habár a minőség romlott át tudod rajzoolni a progiba, aztán az egészet új munkalapra teszed, és nyomtatod.

1234.lay
    
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Basszus! Németül kiír valami hibát, és nem nyitja meg. Átrajzolná totál valaki? Remélem, ez nem nagyon tahó kérés! :pirul:
(#) Dániel X válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Üdv!

Nekem is németül kiír valami hibát.
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
és most??

1234.lay
    
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Á, mostmár jó! Köszönöm szépen ! Nagyon! Mostmár vasalható?
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hát ha neked megfelelnek a vonalak akkor igen feltéve ha alapból nem volt tükrözve.
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Nem, nem volt tükrözve. Így kell. Remélem semmi hiba nincs benne. Köszike , még egyszer !
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szívesen
(#) janikukac válasza storm hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Hogyan tudom azt az IC makrót eltávolítani?
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
nyomtatási képnél a B1 layert kiszeded.(bal felső sarok a kis pipát kiveszed)
Következő: »»   566 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem