Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   640 / 1385
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ezt most nem értem, milyen lakkra gondolsz, bár úgy sem hiszem, hogy meg tudom csinálni, mivel nincs mivel 80 fokozni..
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Hajszárító sincs? Az is tud 80 fokot szerintem.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Van hajszárító, azzal szoktam szárítani 20 percig a nyákot, fújás után...
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Írtam a múltkor a lötstopp lakkrór. abból volt 1 liter 7000ft körül. Hajszárító is jó lehet csak sötét helyen tárold.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
És hol lehet szerezni? Te alkalmaztad már? Linkelnél róla?
(#) gergelyaki hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
Az lenne a kérdésem hogy a transparent 21 lakkal lefújt papír miért nem lesz áttetsző? Vagy csak azm uv fény megy át rajta?
(#) Zoli_bácsi válasza gergelyaki hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Ha nincs fólia akkor próbáld ki a pausz papírt. Papír-Írószer boltokban kapható és jó a foto eljárásos módszerhez. Bár nemileg hosszabb ideig kell világítani, mint a folia esetében.
(#) gergelyaki hozzászólása Szept 11, 2011 /
 
értem de megvettem ezt a 21-est és nem teszi átlátszóvá a rendes papaírt
(#) WaRL0 válasza gergelyaki hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Nálam sima papírral is egész szép nyákot sikerült készítenem.Napos időben 5percet "világítottam" . ITT egy kép rólla.
(#) gergelyaki válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Sima papír meg transparent lakk?
(#) WaRL0 válasza gergelyaki hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
Csak egyszerüen papír semmi nélkül.
(#) blackdog válasza gergelyaki hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Helló,

Én pont tegnap este próbáltam ki a 21-et mivel elfogyott az írásvetítő fóliám. Annyi, hogy nem 5 percig hanem 7 percig világítottam. (3db 8W csövem van.)

Amúgy azt ne várt, hogy tökéletesen átlátszó legyen. Inkább a pauszra fog hasonlítani.

Mellékelem az eredményt. (Sajna a gépem már nem a legjobb képeket készíti.)

DSCF4747.JPG
    
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Én csak olajoztam az sem sokkal rosszabb. Hasonló lesz az is a pauszhoz, annyi van, hogy a papír és az üveg közé kell rakni egy fóliát, hogy ne olajozza össze az üveget.
(#) pluto válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
"Vegyél 8000ft-ért lötstopp lakkot. Találj valami egyszerű felhordási módot, annál olcsóbb nincs."

Megtennéd, hogy leírod a beszerzési helyet? Van ugyan lötstop fóliám még a fiókban és csatlakoztam a mostani fólia rendeléshez is, de nagyon érdekelne ez a lakk. Eddig egyszerűen sehol sem találtam. Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs. Vélhetőleg én vagyok a béna.

Előre is köszönöm!
(#) gulasoft válasza pluto hozzászólására (») Szept 13, 2011 / 1
 
Már 1000* leírtam, mit nekem 1001* is. Lenstar Kft-t keress. Náluk vettem a Dry fóliát is.
Egyébként 15-től felfelé jobban megéri ez a festék mint a fólia. NEkem van otthon olyan kis csivacshengerem mint a youtubos videón, azt hiszem 360 forintért vettem a kis edénykéjével együtt
(#) pluto válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Azért meg bocsi, hogy nem találtam a régebbi hozzászólásaidat. (Tudom, tudom, hogy van kereső...)
(#) gulasoft hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Rendeljek ilyen lakkot? Tudjuk valahogy úgy szétporciózni, hogy aki elviszi mondjuk a felét is tudja légmentesen nagyon sötétben tárolni? Ezzel nehéz lenne teleönteni egy papírhenget, illetve nem is az lenn nehéz, hanem érkezés után kifacsarni a hengerből a festéket. Emzolee úgyis ki akarja próbálni, Plutoval már vagyunk akkor 3-an.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Jaja. Ez pontosan melyik cucc? Tudsz egy linket dobni?

Én amiket eddig találtam azok ezek:

Bővebben: Link

Olvastam a paramétereket, és itt kifújt a dolog.
Jó lenne ha ez a ráhengerelős dolog nem lenne drága. Tehát ne kelljen eldobni a kicsi szivacshengert, vagy ki öblíteni drága oldószerben, és ne kelljen sok festéket hiába elpocsékolni.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Linket nem tudok róla dobni, mert még nem kértem pontos típust, de olyn mint az ebay-es dobozos, csak ez 7 decis+3 deci aktiváló. Ha ennyire érdekel felhívom őket és kérek egy pontos tipust, utána megkeressük a neten.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Persze érdekel, mert akkor nem veszek Octamexes fóliát.

Kössz előre is.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Küld adatlapot két hét múlva jön szállítmány ahhoz hozzá tudja csapni ha kell, Van nekik több színben.
Van külön szitához is de gondolom szitázni nem akarsz.
Ja meg mondta, hogy nem is egy kilós hanem 2 de szétszedik mert két aktivátor van hozzá, viszont aktivátorral összekeverve már csak max egy hét oszt megköt mint a beton. Nekünk mindenképpen kicsi adagokra kell porciózni, kezd gyűjteni a kis fél decis pálinkásüvegeket
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
A csavaros kiflit?
Én nem iszok meg annyi páleszt 10 év alatt sem. Lehet veszek a gyógyszertárban gyógyszeres tégelyeket.

Ha megjön az adatlap, akkor küldd át, vagy szúrd be ide.

Kössz.
(#) mrobi válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Szia. Megkérdezhetem hogy ezt az anyagot melyik videóban láttátok. Lehet hogy engem is érdekelne.
(#) emmzolee válasza mrobi hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Tekerj vissza egy pár oldalt leírtam mindent, még a video linkje is benne volt.
(#) zenetom hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Mivel sokan vasalással készítenek NYÁK-ot (én is), ezért inkább ide írom a problémámat.
Van egy HP Laserjet 1200-as (lézer)nyomtatóm utángyártott tonerrel. De nagyon kevés festék jön ki belőle, nagyon spórol a festékkel (már bő 1 éve vettem használtan). Nagyon jó minőségbe nyomtat, de amikor nagy területen van festék, akkor mintha kevesebb festéket nyomna ki. Sikerült kikisérleteznem hogyan tudok még így is aránylag jó minőségű NYÁK-ot csinálni, de nem mindig sikerül. Hallottam olyat, hogy az utángyártott toner miatt van.
Vagy lehetséges hogy csak ki kéne tisztitani belül a nyomtatót?
Másik kérdésem: nem lehet valahogy hardveresen állítani, hogy több festéket rakjon a papírra?
Aki találkozott már ilyennel, vagy hasonlóval, és leírná a tapasztalatait, azt megköszönném.
(#) pcroland hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Hello! Hogyan kell furatgalvánozni?
(#) kaqkk válasza zenetom hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Én ezt a hp2100 nál úgy hidalom át hogy a "teliföldet "kockásra tervezem (nálam is spórol a tonerrel a nyomtató,de így átverhető) Ez a legtöbb hp lézernyomtató programjában benne van nem a toner hibája.

kép.png
    
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Úgy hogy használod a keresőt, és visszakeresel arra a részre ahol oxygen részletesen leírta a pontos anyagmennyiségekkel.
(#) gulasoft hozzászólása Szept 13, 2011 /
 
Az adatlapok, sokat nem volt időm nézegetni, de 90 fokot ír 20 25 percre.
(#) zenetom válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
Köszi a választ!
Én is csak ezt az egy megoldást találtam. Még meg kéne próbálni hogy 2-t rávasalni a nyákra (a másodikat rá az elsőre, hogy vastagabb legyen a festékréteg). Csak mondjuk 0.3-as vagy vékonyabb vonalnál már nem jó ha félremegy.
Következő: »»   640 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem