Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   750 / 1385
(#) ha8lls válasza mrgrassy hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Szia!

Egy ilyen szervot alakitottam at. Kiszedtem belole a kis panelt, meg a potmeter csuszkajat es a mechanikus utkozot, hogy korbe tudjon fordulni. De majd holnap teszek fel a "bonyolult" mechanikarol is videot.

Udv!
Imre
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
kaqkk! Most hullámforrasztásról van szó, nem a páka odanyomkodásáról! Ha nem lenne a fólia, akkor az öszes rézvezetőn óncsimbókok lógnának a hullámfürdő után.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Talán igy a legegyszerübb.
(#) gordonfreemN válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ok, de csak ennyi videom van rola. Szerintem lathato volt, lezerrel martak/keszitettek nyakra aramkori lenyomatot.
(#) llaci56 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ez inkább az "érdekességek" kategória. Sok ilyen video van fent a neten.
(#) elektrorudi válasza MAGA VAN hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hali!
Ez érdekelne...
Pár képet tennél fel? Gyári készülék?
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Visszavonom az állításomat .Tényleg nem "design elem" ez a fólia . Csináltam egy tesztet délelőtt : 2 perc levilágítás előhívás (megmattult) 10 perc sütés 13c -on (hőlégkeverős sütőben ) aztán 20 perc napozás . Ezután bekentem az egész nyákot ónpasztával (csak olyan volt itthon amit a vízvezeték szerelők használnak ) majd hőlégfúvóval keményen ráolvasztottam az egészet , a felesleget egy ronggyal letoltam ,majd tágra nyílt a szemem ! Semmi sérülés semmi felhólyagzás nincs a fólián ellenben mindenhol van ón ahol lenni kell neki . Ez első próbának elég meggyőző . Később teszek fel képet is az eredményről
(#) janikukac hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Mosószóda nincs itthon, de van szódabikarbóna, az is használható a dry film előhívásához?

Üdv!
(#) kkrisz75 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Ezeknél a nyákoknál, mikor meg van világítva és elkezdem az előhívást, honnan tudom, hogy jól lett előhívva és a felesleg lejött?

A másiknál jól látszott a rész és a kékes lila közti eltérés. Viszont ez sárga maradt és a réznél az átlátszóság miatt nem látom a különbséget.
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Örülök, hogy sok munkával járó kísérlettel feltaláltad a LötStop fóliát!
(#) vicsys válasza kkrisz75 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Pedig jól látható. A rajzolat barna, a leoldott sárgás, réz színű. Bővebben: Link
(#) janikukac válasza kkrisz75 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
A gyári nyákoknál én is így voltam.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Látod, hogy látod? Nalátod!
(#) karaszbandi válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Kft idézet: nyisd ki a szemed...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Igen

Amúgy, a dryos kérdésre valaki tud válaszolni?
(#) kkrisz75 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
P20 hoz vagyok szokva, ezért fura nekem, hogy átlátszó a fényérzékeny lakk. A liláskék és a réz köz van rendesen eltérés.
Nem akartam úgy járni, hogy valahol rajta marad és kapargatnom kelljen.

(közben megoldottam, látom már)
A sárgás vonal jól látható volt megvilágítás után, de az átlátszó rész teljesen réz színű volt. Előhívóba téve nem láttam a különbséget 10 perc után se. Így volt egy nagyobb tiszta felület amit ronggyal megdörzsöltem és így már látszik egy halovány eltérés.
Az előhívás látszik, mert koszolódik a folyadék. Most át dörzsöltem puha ronggyal.

Úgy néz ki sikerült, mert a vaskloridban mindenhol egyből a réz felületek elszíneződtek.

Köszi a válaszokat.
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szia! Ugyan a dry fóliához nem értek, de a két szer nem igazán ugyan az:szódabikarbóna és mosószóda
(#) janikukac válasza mps hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Hát, épp ezért kérdeztem...
(#) Axel hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Szevasztok!

Átkötéshez mit lehetne használni szerintetek? Tudom, levágott alkatrészlábat, de az csak rövid, max. pár centis lehet. Hosszabbhoz marad a fali UTP kábelekből kinyert rézvezeték, de az meg nem valami esztétikus. Szóval más ötlet esetleg? (Mint gyári paneleknél.)

köszi!
(#) Bari- válasza Axel hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Szia

Én tömör eres UTP kábelből szoktam bontani, ónszívó harisnya, gyanta és satu segítségével beónozom. Az ónszívó harisnyát visszahajtom kb 5mm-t, átfűzöm rajta a szál drótot és befogom a satuba oly módon, hogy a drót még kényelmesen mozogjon benne. 380°C környékére állítom a pákát, vastagabb heggyel, és bő gyantával, sok cinnel bevonom a harisnyadarabot ami kiáll a satuból, a drótot pedig egy fogó segítségével, pákás melegítés közben áthúzom a lerögzített harisnya darabon, így olyan lesz leónozva mint a gyári. Másik lehetőség, hogy eleve ónozott bevonatú huzalt keresel.

Bari
(#) janikukac hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Ha p20at 8percig világítottam, akkor a DRY-t meddig kell?

Üdv!
(#) vilmosd válasza Bari- hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Jo modszer, de elotte nem art meghuzni egy kicsit, hogy egyenes legyen.
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Fele addig. De csak ha jó a maszkod. Ha nem vagy biztos benne elég egy perc is, de ezt teszteld egy kis darabon.
Egyébként fényforrás függő.
(#) kaqkk válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
NEM feltaláltam csak rájöttem hogy nem jól ítéltem meg .
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Rendben.
Szerinted elő tudom hívni szóda-bikarbónával? Az is lúgos. Más nincs itthon, csak TN140, meg ez.
(#) llaci56 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
(#) janikukac hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Elég volt a 3,5 perc is, szépen látszik, mi hol van.
A maszk csúnya lett rája, de már a felső polimer lehúzásával is küszködtem. :pirul:
Most már fél órája áll a szóda-bikarbónába, elég erőset kevertem neki, de nem hívja még.. A másik polimert is levettem természetesen..

Üdv!
(#) zamatőr válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
A szódabikarbóna nem jó ,mosószóda amit boltban vehetsz és könnyen elérhető.
(#) zamatőr válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Erős lug amely az ember bőrét is leveszi csak óvatosan kezelve 9gram/ liter víz és próba ,ha kell lehet erősebbre de 1 perc után már látszik az előhívás eredménye.Nátrium -karbonát nálunk 1kg-os csomagban van , míg élek nem fogy el.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Valami erősebb lúgra van szükséged. Nincs fotózáshoz használatos előhívód vagy hideg zsíroldód otthon?
Következő: »»   750 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem