Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1866 / 3588
(#) _ampervadasz_ válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Mindenkinek lenne állása.

Az építőipar egyből virágzásnak indulna.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
A rossz idő Komáromot is elérte.
(#) pepe091 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Látom nem nyugszol, amíg el nem úszik a gép
Egyébként szép képek
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Egy pár kép tegnapról:
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Meg néhány.
(#) samsys válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia
Így fogsz járni :eek2:

Canon_cr.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Köszönöm a dicséretet.

Gyakorlatilag ez meg is történt. A Fényképező alján található dokkoló port kapott telibe egy dagot, amire egyböl kilöktem az akkut a gépből, majd késöbb vissza raktam, és nem indult el.

A Portot a pólómmal igyekeztem kitakarítani, csak ez sem ment könnyen, mert az érintkezősort, egy visszacsapó fedél védi az idegen tárgy bejutásától.
Pár perces takarítás és szárítás után ismét ment megint a gép és akkor közvetlenül készült ez a fénykép.
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Mai alkotásom. Itt semmi jele a rossz időnek.

IMG_6576.jpg
    
(#) _ampervadasz_ válasza samsys hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ezt meg is értem, mivel, a fényképező, nem alkalmas a föld hullámainak megörökítésére (földrengés pédául).
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Nagyon jó kis kép lett, bár csak az a bogár is jól látszódna az oldalra kibukó porzón.

A nagy ho ho féle gépre természetesen jobban vigyáznék, arról nem beszélve, hogy szebb makrókat lehetne lőni vele.
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Hidd el, ezért is megizzadtam. Komoly géppel rosszabb a makró, kicsi a mélységélesség, ahogy látod is. Kell beszereznem egy jó makró obit, mert ez így elég szenvedés. Távolság a virágtól a lencserendszer elejéig 2-3 centi. Mélységélesség minimális, nagyítás óriási, legkisebb mozgások is látszódnak. A képen a gyöngyvirág egy virága látható. Sose gondoltam volna, hogy így néz ki, még nem kezdem el fényképezni nem is tudtam. 5÷6 mmes tárgyat fényképezni, és közben legyen ugyanennyi mélységélesség is, nem kis kihívás. Itt már kör alakú képet rajzol a szenzorra az objektívrendszer.
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Akkor mit mondjak? Nekem csak egy Nikon DSC S550 -es gépem van erősen viseltes állapotban. Meg se próbálok ilyen képeket készíteni, mert tudom, hogy erre teljesen alkalmatlan.

Azt például nem tudtam, hogy milyen géped van és az mennyi küzdelem árán lett ilyen, mert a kép EXIF része hiányzik (fényképező típus. beállítások stb.), és ahogy a szavaidból is kiderült, volt küzdelem rendesen ezért gratulálok, hogy így sikerült összehozni.
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Megadom az Exifet, mert kiolvasni úgy se tudnád. ISO800, 1/4sec, 100-300mmes telém 100mmen teljesen nyitva (5) szembefordítva az 50/2,8 teljesen zárva (22), 40D-n. Régi kézi élességállítású obik, élőképre fókuszálva, távkioldóval, állványról, hason fekve
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Dehogy is nem értettem, még azt is tudom, hogy sütött rád a nap egy fátyolfelhő mögül!
(#) pepe091 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Most nézem, az Időképen is jelen vagy, vagy tán' ők is olvassák a HE-t?

Időkép.jpg
    
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A manuál obik adatait nem írja be az EXIFbe a gép. Felhő nem volt, napsütés igen. Már megint el leszünk innen pakolva.
(#) _ampervadasz_ válasza pepe091 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Oda külön töltöttem fel. Akkor Percről Percre rovatban jelent meg, aztán néztem egy nagyot, mikor a kezdőlapon is ez fogadott.

Ezért már megérte a kockázatot.
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A fényképező típusaát legalább megtudtam volna, kiindulásnak még az is elegendő.
Remélem azért nem pakolnak el. Van ennek valamiféle topikja? Ez inkább off jellegű, már mint a képek, nem technikai, még a téma sem, szerintem belefér.
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Akad Most nem csak azt tudod.
(#) _ampervadasz_ válasza KTobi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ott viszont elég nagy hangsúly van a technikai elemeken is, azért figyelembe veszem.
(#) mate_x hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Szerintetek ez a monitor: Bővebben: Link megér ennyi pénzt? Laptophoz szeretnék még egy monitort, hogy egyszerre két monitort is nézhessek például nyák tervezésnél
(#) _ampervadasz_ válasza mate_x hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Mennyire számít, hogy világos legyen a kép?
(#) pepe091 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Megy a gőzös, megy a gőzös...

Vicc volt..
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
(#) csinidani hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Éppen fejhallgató vásárlás előtt állok.. Nézegettem sok félét a 10-20 000 Ft-os árkategóriában, de ez a Sony megtetszett, ráadásul elég kedvező az ára. Rock zene hallgatásra lenne, iPhone-hoz, PC-hez és ha kicsit jobban el leszek eresztve, akkor fejhallgató-erősítőhöz, mégpedig ehhez. Erről a kis erősítőről mi a véleményetek? Tankcsapda, AC/DC, Deep Purple, Black Sabbath, Def Leppard, néhány metál zene és mai rockzenekarok számai üvöltenének mind az erősítőn, mind a fejhallgatón. Szerintetek ezek jók lesznek?
Köszönöm a válaszokat!
(#) vilmosd válasza csinidani hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Ugy ezek inkabb mint a sony. Egy-ket kategoriaval felette az osszes sony-nak.
(#) csinidani hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Na szóval.. Még nézegettem pár fejhallgatót, hasonló árkategóriában.
Íme:
Sennheiser HD 202
Panasonic RP-DJ600
Sennheiser HD 419
Szerintetek melyik a legjobb?
(#) csinidani válasza vilmosd hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Köszi! A Sennheiserekből a 15 000-es árkategóriában milyenek a fejhallgatók?
(#) janikukac hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Zenés témába visszamenőleg, Erről mi a véleményetek? Régi, és szerintem jó.

Amúgy hétfőn lesz apa szülinapja, mit vegyek neki? Ötleteket várok!
(#) csinidani válasza janikukac hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia!
Régi és nagyon gyönyörű szám. Mit szeret/ mi érdekli apukád?
Következő: »»   1866 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem