Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2577 / 3588
(#) steelbird válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Szia. Hivatalosan egy hét, de hamarabb szokták utalni általában.
(#) janikukac válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Köszönöm! Azért remélem nem fog 1 hétbe telni, habár a hétvége jól megcsúsztatja az egészet.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 30, 2016 1 /
 
Most hogy van két hónap gyakorolt időm otthon villanyszerelőként mennyit kérjek? Nemsoká úgyis fel kell mondjak és jó lenne tudni. Mert például egy interjún nettó 150 alatt szóba se állnék velük akkor se ha ócón akarnák megoldani.
(#) Norberto válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 / 2
 
A szakmabeli tapasztalatot általában években szokták mérni.

Mindemellett az nagyjából reális lehet összegben, amit írtál. Kérdés, hogy a valóságban mennyit értesz a témához.
(#) jani1987 válasza Norberto hozzászólására (») Ápr 30, 2016 1 /
 
Amikor ide kerültem már az elején kijelentettem, hogy nem értek az épület szerelési rajzhoz. Hogy később nyugtom legyen neki állnék a lehetséges helyeken javítani. Pl szolnokon is befigyelt a szigszalag.
(#) BarnaPili válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Most Elvileg meg fognak lódzlni az építkezések.Mindenki azt harsogja,higy nincs elég szakember. Otthon is tudnál esetleg Zsákán csinálni házakat. De amit csak tudsz,tartalékolj! Miért akarsz fölmondani? Ennyire ******(rossz)/ Bocsi... \ a helyzet? Nincs meló,vagy nem fizetnek?
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) SALáta válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 / 1
 
2 hónap az semmire sem elég nem egy szakmát kitanulni . Én már túl vagyok azon amin te. Nehéz volt és "rabszolga sors" de most már sok évet tudok beírni az önéletrajzomba.

Évente lépek annyit a szakmai tapasztalatba mostanság mint az előző évek szakmai tapasztalata együtt.
Példa 3 évvel ezelőtt csináltam 10 alkatrészt, program jó lett. Aztán két éve is csináltam ugyan ebből 10 et, az gyors lett. Tegnap csináltam ugyan ennyit és a hihetetlen sebesség jelző illik rá sőt még védtem a környezetet is. Jövőre ha kell ez bevállalom a "lehetetlen sebességet" és poén hogy ötlet is van. Amúgy sok mindenbe merésznek kell lenni, de a kitalálok jobbat majd az igaz.
Fejlődni csak megfelelő környezetbe lehet. Dolgoztam olyan környezetbe ahol 5 év alatt fejlődtem annyit mint most fél év alatt.

Nemrég beszélgettem pár "szakmabeli" fiatallal. Tanultak sok mindent. Például havat söpörni, gazt szedni. De ennek a fémiparhoz kevés köze van. Ok nincs elég gép (elég oktató) és hiányoznak a tanműhelyes cégek. 20-30 év múlva pedig nem lesz szinte semmi. Tényleg elit lesz aki fiatalként a szakmájába dolgozik és komoly szakmai munkát végez.
(#) bajtaig válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 30, 2016 / 2
 
Nem kell szakmunkás, mert azt meg kell fizetni, betanított munkás kell, annak elég a minimálbér, ha esetleg szakember kell, akkor az minimum mérnök legyen, és dolgozzon szakmunkásként!
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2016
(#) jani1987 válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 1, 2016 1 /
 
A másik csapatnak a hírek szerint közel 5 000 euroval tartoznak. En 13 000 miatt feljelentettem a volt albérlet tulajdonosát a jussom miatt.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Idézet:
„En 13 000 miatt feljelentettem a volt albérlet tulajdonosát a jussom miatt.”

No! Ezt nem értem.
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Idézet:
„No! Ezt nem értem.”

Pedig 13 000 Euró nem kis pénz
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Az nem. De mi köze a volt albérlet tulajdonosának a jusshoz?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 1, 2016 / 1
 
Idézet:
„már az elején kijelentettem, hogy nem értek az épület szerelési rajzhoz. Hogy később nyugtom legyen neki állnék a lehetséges helyeken javítani.”

Én a te helyedben erőltetném még ezt a német dolgot és egyben kihasználnám tanulásra.
Rajzot olvasni mindenképpen kell tudni, az kell a javításhoz is. (Mellesleg a javításhoz is kell tudás...) Most van alkalmad egy kicsit ezt is tanulni. Kérdezni kell, ne álljon be a szád. Ha úgyis ott akarod hagyni őket, akkor még az sem számít, hogyha emiatt esetleg "hülyének" néznek. A következő helyen legalább már ezt nem kell megkérdezned... Olvashatsz hozzá szakirodalmat is.
Ami a nyelvet illeti, ennél jobb alkalmad nemigen lészen. Ráadásul ingyen. Könyv, szótár gondolom van nálad...
Az hogy nem fizetnek? Olyan munkát itthon is találsz eleget Szerintem most még könnyebben mozogsz, vállalhatsz be ezt-azt.
De ez csak az én véleményem, a Te életed, tiéd a döntés joga és felelőssége...
(#) 20sz Jófiú válasza pjg hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Szerintem az a 13000 az forint és a feljelentés még itthon történt.
(#) jani1987 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Pontosan. Még Szolnokon adtam le a 20000 forint kauciót. És ebből levontuk az egy hét ott tartózkodás árát.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Viccből mindig azt mondtam a többieknek, hogy egy tranzisztoros rajzot hamarabb kiismerek.
(#) szamóca válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
De te nem vill.szerelőnek tanultál?
(#) jani1987 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
De csak tudjátok az úgy volt, hogy kaptunk egy céget csengerből. Se oktató eszköz, se gyakorlat.
(#) zenetom hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Tire ski jump
Szerk.: a végén a nagy abroncs..
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2016
(#) Bakman válasza zenetom hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
A kettő kombinációját szeretném megnézni. Bővebben: Link.
(#) szamóca válasza zenetom hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Ilyen csakis egy japán fejében fordulhat meg!
(#) szamóca válasza Bakman hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
(#) SALáta válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Nos nálunk nem így megy. Szakmunkás kell (olyan mint a régi időkben volt, de csak a korszerűbb dolgokat tudja amire szüksége van , fejlődjön, önállóan döntsön) szóval a régi világból az önálló alkotó tevékenységet kell vinni a mai technológiai színvonalon. Legjobb példa hogy régen mindenhol a villanyszerelők tekertek trafót (mindenhez) mert értettek ehhez is .

Betanított munkás nem nagyon kell mert elvégzi a robot is.
(#) szamóca válasza SALáta hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Az én egyik szakmámban, már több mint tíz éve megszűnt a képzés. Mostanra már nincs utánpótlás, már "bárkit" felvennének, de ennek ellenére sem fizetnek többet, hiába hiányszakma.
Van olyan üzem, ahol a három műszakban csak egy szakember van, aki betanított két másik embert, ha baj lenne behívnák őt. Ennek ellenére a fizetése mélyen szánalmas, 12órát dolgozik naponta, nincs hétvége sem, szabira sem engedik, fizetett ünnepen is dolgoznak, kettős jelenlétit vezetnek, természetesen minimálbéren bejelentve. Ez ma a magyar tulajdonos.
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
A mi cégünknél is "áll a bál".

Csak idén 6-an megyünk el az idei 5 hónap alatt. Azt hozzáteszem, nem kis hozzáértéssel és tapasztalattal rendelkezik mindegyikünk. A főnökök vállrándítva engedtek mindenkit el, szó sem volt marasztalásról, vagy egy szimpla kérdésről, miért ez a hullám, nincs-e valami, ami miatt mégis maradnánk, pl. kis plusz pénz vagy bármi más...? Arrafelé tart az ügy, hogy most már csak a selejtek maradnak... szóval gratulációt érdemelnek innen is. Az előző vezetés 20-22 éves munkáját tönkretenni 2-3 év alatt. Nagy hozzáértésre vall.
(#) minicooper hozzászólása Máj 1, 2016 / 1
 
Üdv.! Mivel sok okos és hozzáértő ember jár ezen az oldalon gondoltam ki kérdem a ti véleményeteket.
Ki mit gondol erről ?
Csak szerintem hamis? Súrlódás mentes alkatrészek és hasonlók.Túl szép hogy igaz legyen(szerintem)
(#) Bakman válasza minicooper hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Éppen lehet benne valami, bár itt-ott túlzó a dolog, a súrlódásmentes mindenképpen. Igazábol laboratóriumi körülmények között kellene összehasonlítani egy hasonló, hagyományos motorral, hogy látni/igazolni lehessen a találmány létét. A videók kb. négy hónapja lettek feltöltve a YouTube-ra, tehát nem állítható, hogy régóta lappang, mert valójában nem működik.

Várjuk ki a végét. Az ilyen találmányok többsége vagy Spanyol viasz, vagy butaság, vagy a kettő keveréke. Igaz, néha a kapanyél is elsül. Én így látom, gépészetileg nem tudom megítélni a dolgot.
(#) Ge Lee válasza minicooper hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Mint mindent, az idő majd ezt is eldönti. Ha van is benne valami elterjedni akkor sem fog mostanában ha jobb is mint pl. egy otto motor, mert bizonyos érdekek azt nem fogják engedni (erősebb kutya dolog).
(#) szamóca válasza minicooper hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Sülyésztőbe került már sok magyar találmány, (feltaláló) mint a kapacitív motor, a fogregeneráló szer, árokparti hulladékkal működő motor, stb. Ez is eltűnik majd.
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Idézet:
„Ez is eltűnik majd.”
És utána megjelenik egy nagy ország termékeként igen olcsón. Feltéve, ha jó a dolog.
Következő: »»   2577 / 3588
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem