Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3559 / 3559
(#) Rosszmáj válasza Suba53 hozzászólására (») Sze, 9:12 /
 
Warren Buffett üti az én egymillió dolláros nigériai hercegemet
(#) mnyugger válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 12:03 / 1
 
Szívatásról szó nincs, de látom átment a dolog személyeskedésbe.
Ezért itt hagyjuk abba.
Magamról annyit, hogy évekig energetikus voltam egy gyárban, ahol villany 2300KW/ó és gáz 2500m3/ó folyt a csövön. 80L-es bojlerrel nem volt még dolgom. Azt hittem lesz akinek napi gyakorlata van vele. Nem szócséplésre gondoltam.
Köszönöm.

ENNYI! VÉGE!
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Sze, 12:19 /
 
Ki fogja majd összeszedni a levelet a kastélykertbe? Nagy lesz ám.
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Sze, 13:48 /
 
Nem értelek? Egy kérdésre válaszolni kellene nem következtetéseket levonni abból. Itt nem iskolában vagyunk, és Te nem vagy tanár! Te sem, én sem, más sem tud mindent. A fórumban az a jó, hogy segítséget kaphat az ember, ha valamilyen problémája van. Segítséget, és nem véleményezést! Sajnálatos a hozzáállásod a dologhoz! Ez meg az én véleményem volt.
(#) mek-elek válasza mnyugger hozzászólására (») Sze, 13:54 /
 
Annak idején én is ismertem a helyi "szakit". Nem semmi a Ti munkátok adott helyen. Igazából kevesen ismerik a munkátokat, pedig alapvető egy nagyobb cégnél. Nevezzük alapszolgáltatásnak.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Sze, 14:15 /
 
Lesz postaláda, nem kell behajigálni a kertbe.
(#) sany válasza Suba53 hozzászólására (») Sze, 15:35 /
 
Meg nehogy úgy járj ám, mint a kedvenc trombitásunk. Nagy lesz ám birtok.
A hozzászólás módosítva: Sze, 15:35
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Sze, 16:14 /
 
Idézet:
„Nem értelek?”

Nem, nem értesz te sem. Mindenki válaszolt a feltett kérdésre, aztán kiderül, hogy igazábol nem is az volt a kérdés ami le lett írva, meg mnyugger igazábol tudja is a választ és ne oktassuk ki.
(#) Suba53 válasza sany hozzászólására (») Sze, 16:39 /
 
Nem is biztos, hogy a trombitás tudta, hogy mi zajlik az alagsorban.
Ha tudta volna, hogy mit kockáztat, szerintem elhajtotta volna a "mestereket".
Hiszen valószínűleg nem is volt rászorulva az óccó áramra.
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Csü, 13:26 /
 
Ha Te mondod...
(#) elactrofan hozzászólása 14:34 /
 
Üdv!
MEgszállták a darazsak az ablakom és a fal közöti sarkot. Találtak egy kis rést és oda költöztek, de amikor az ablakot cserélték a fal nagy része is sérült. Ezt nikecell-el potoltuk most ezt bontogassák, hogyan tudnák megszabadulni tölük?
Elég nehezen hozzáférhető helyen van. Köszi ha tudtok tanácsot adni.
A hozzászólás módosítva: 14:35
(#) Gafly válasza elactrofan hozzászólására (») 15:08 /
 
Éjszaka fújd be bőven a lyukat hangya és csótányirtóval.
Ott már a darázs is gyalog jár, este meg már ők is alusznak...
(#) Suba53 válasza elactrofan hozzászólására (») 15:10 /
 
Az attól függ, hogy van-e kijárata a résnek máshová. Én fognék egy purhab palackot, és telefújnám a rést. A résben lévők beleragadnak, és elpusztulnak.

Vagy begipszeled a rést, esetleg előtte telefújod repülő rovarok elleni szerrel, és utána rá a gipsz. Ha a résnek nincs hátsó kijárata, bent elpusztul mind.
(#) elactrofan válasza Gafly hozzászólására (») 15:23 /
 
Ezt mar megtettem igaz nem este, de semmi hatasa nem volt
A hozzászólás módosítva: 15:23
(#) elactrofan válasza Suba53 hozzászólására (») 15:29 /
 
Purhabra én is gondoltam, de idővel azt nem fogják átrágni?
Nem a bent ragadtakra értem. Pl egy másik csapat? Begipszeltem tegnap, de nem nagyon férek hozzá, igy nem is sikerült tökéletesre. Társasház 1. Emelet ablakon meg nem fogok kiállni, nincs kedvem mélybe esni
A hozzászólás módosítva: 15:33
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») 15:33 /
 
Ismerősnek, miután panaszkodott a kocsmában, hogy jönnek le a plafonról a bogarak a cső mellett, javasolták a púrhabot.
Jól el is ment az OBI-ba, vett egy flakonnal. Szépen be is fújta a lyukat, csepp sem maradt a flakonból.
Másnap csengetnek, jön a felső szomszéd, hogy:
- Nem volt valami felújítás maguknál?
- Nálunk aztán nem.
- Azért nézze meg.
- Hát legalább rá lehet ülni.
Azóta ObiVanPúr a beceneve...
(#) VIM válasza elactrofan hozzászólására (») 15:35 /
 
Szia! Ahogyan azt "Gafly" is írta, meg kell várni amíg beülnek a helyükre és az őrszemek is eltűnnek a bejárattól. A bejáratot csak Te tudod, hogy mennyire körülményes megközelíteni a sszámodra, hogy ha menekülnöd kell az merre történjen onnan. A széljárást okvetlenül vedd figyelembe de a legjobb ha a menekülési útvonaladtól ellentétes rányba fúj. Venned kell 750ml-es Protect darázsirtó sprét kb. kettő flakonnal. A sprés flakon fúvókájára éppen rámegy a klíma tisztító spré csöve amit a nehezen hozzáférhető helyekre lehet bevezetni. Ennek hossza attól fögg, hogy a "bejárat" milyen vastag réteget alkot. A cső vége az három irányban van speciálisan kinyitva, hogy minden irányban tudjon a tisztító hab szétterjedni ami fontos a darazsak helyének hatékonyabb bepermetezéséhez. A többi már csak bátorság és lelki felkészültség a kezdéshez a megfelelő időpontban. A csövet be kellene tudni vezetni a bejáraton a hatékonyság eléréséhez. Ha ez nem megy elsőre akkor az első flakont, azt kellő távolságról működtetve célbavéve a bejáratot (és közben oda világítva) addig kell szakaszosan odafújni a szert amíg van a flakonban és lehetséges azt működtetni a kihulló ill. menekülni képes egyedektől. Valószínű, hogy első alkalommal nem is sikerül maradéktalanul kiirtani csak gyéríteni a számukat de a következő alkalom az jobb esélyeket ad, mert a bejárat és környéke be lesz fújva a számukra mérgező anyaggal, így nem nagyon lesz őrszem a következő alkalommal és valószínű, hogy majd csak akkor lehetséges a cső bevezetése a fészekhez közelebb. Röviden ennyi.
A hozzászólás módosítva: 15:38
(#) VIM válasza elactrofan hozzászólására (») 15:40 /
 
Jaaaa, akkor az egész felejtős!
(#) VIM válasza elactrofan hozzászólására (») 17:34 /
 
Még annyit lehetne tenni, hogy ha nikecellből van az a rész ahol és ami mögé befészkelték magukat és Te ezt csak a bejáratuknál tömted be akkor az említet cső és spré még használható megoldás lenne. A klímatisztító csöve annyira kemény, hogy át lehet vele szúrni még a dryvites vakolatot is, így be lehet juttatni a csövet a kaptárba és ki lehet őket irtani. Ha nem teszed meg akkor ki fogják magukat rágni máshol és az lehet, hogy még kedvezőtlenebb lesz mint a mostani.
(#) Bakman válasza elactrofan hozzászólására (») 18:24 /
 
Mindegy hogy giszelsz vagy PUR habot fújsz, hajnalban tedd, akkor mindeni otthon van. Ha nagyon em éred el a rést, vegyél kimondottan darázsírtót, azzal több méterre is el lehet lőni, vékony sugárban szórja a jóságos írtószert. Permetezés szintén hajnalban.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») 22:57 /
 
Hát igen. A purhabbal való találkozás első alkalommal komoly meglepetéseket tud okozni.
A pisztoly purhab állítólag nem tágul olyan mértékben, mint a normál. De azt még nem próbáltam. A sima purhabbal már sokat dolgoztam, finoman kell bánni vele.
Következő: »»   3559 / 3559
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem