Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1003 / 1207
(#) szolen válasza kissi hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
A mintavevő kondi a bemenetre kötött eszköz kimenetei ellenállásán kell, hogy kisüljön?
(#) Elektro.on válasza szolen hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Szia!
Ha már biztos vagy abban, hogy a Pic tápja stabil és és nem azt hasz álod referencia feszültségnek , akkor még a következőket megprópálnám:
- Csak átfutottam a korábbi hozzászólásokat de ha jól láttam előre/visszatérő hőmérsékletet mérsz.
Én átgondolnám, hogy ritkábban veszek mintát, és ahogy írták mások is szünet legyen az ADC egység használata során. Akár 500 ms ha a feladatnál ez nem okoz gondot.

-A hasznos mérések közt beszurnék egy test potenciál mérést (vagy kettőt).
Minden AN.. bemenet ugyan azt a pici mintavevő kondit tölti. A hasznos mérés előtti test méréssel elősegítheted a kisütését .
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) ktamas66 válasza szolen hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Csak a teszt kedvéért növel a 20us mondjuk 100-ra.
(#) kissi válasza szolen hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Az tölti nagyobb vagy kisebb feszültségre ( úgy emlékszem, hogy max. 1 kohmos belső ell. az ajánlott !) !

szerk.: szerintem nem süti ki előtte 0-ra, hiszen általában úgy jársz jobban, ha az előző érték "közeléről" indul, akkor biztosabban feltöltődik rövid idő alatt!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Kontrollere válogatja. Van, amelyikben van automatikus Chold kisütés, szolen által használtban nincs.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Nem tudom melyikben van automatikus kisütés ( írj már egy példát, ránézek !), de ha olyan lenne ( Te is írtad, hogy nem olyat használ!), akkor ez az "áthallás" nem történhetne meg !
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) Bakman válasza kissi hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Pl. PIC18F14K22, lásd melléklet.

Shot_221.jpg
    
(#) kissi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Aha, köszi !
(#) f2f2 hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Amikor kérek a PIC től egy kimenő órajelet, az milyen feszültség értékekkel ketyeg ?
LOW HIGH 0 és +5V vagy eltérő
Kössz
(#) nedudgi válasza f2f2 hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Leginkább tápfeszültségfüggő. Nagyjából ugyanolyan szintű, mint amekkora egy kimenetre programozott láb feszültsége.
(#) Moderátor hozzászólása kriszrap hozzászólására (») Dec 11, 2017
 
Ennek fuss neki még egyszer, immár rendes helyesírással!
(#) kriszrap hozzászólása Dec 11, 2017 /
 
Sziasztok
Hogyan lehet ilyan "lágy" vu metert programozni mi a titka??
Az enyém nagyon ugrál nem ilyen lágyan mozog.
49 másodperc

Vagy a csúcsegyenirányítóba van elrejtve a titok ??
kapcsolás
10uf 10k ra cseréltem az 1uf ot és 1k-t.

Szerk.: Szoftveresen picel meglehet oldani egy Spectrum Analyzer-t FFT algoritmus segítségével??
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2017
(#) pajti2 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
A felbontás a titka, nagyobb teljesítmény kell hozzá. FFT pic-en is futni tud, csak nem biztos, hogy a minősége elégséges lesz neked.
(#) kriszrap válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Idézet:
„A felbontás a titka, nagyobb teljesítmény kell hozzá”


Mire gondolsz a nagyobb teljesítményre gondolva??
ADC vel be kérem az értéket 800 a maximális érték és 5és 8 ledes vu meterem van
5-nél 160 nal osztom 8 nál pedig 100 ebből meglehetne oldani ezt a lágy mozgást???

FFT pic18 nél lehet használni?? kipróbálnám.

Idézet:
„em biztos, hogy a minősége elégséges lesz neked.”

Pontatlan lenne??? Ha igen akkor miért?
(#) cross51 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
FFT PIC18

Nagyjából ilyesmi sebességet tudsz kihozni, itt van source is.
Bár ha tényleg rendes FFT-t akarsz arra inkább ott van a dsPIC vagy PIC32.
Meg ha jól tudom a Michrochip-nek vannak standard fv.-ei amik az FFT-hez vannak, de már rég foglalkoztam vele és csak futólag mert hiányzik még mindig a tudás az FFT pontos megértéséhez.
(#) pajti2 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Az egyik problémád az fft teljesítménye lesz. A számolás lefogja a procit. Az a 4550 tényleg jól mutat, de ha normális élmény kell, nem csúszhat annyit a számolás időben, mint azon a videón csúszik. Sokkal gyorsabbnak kell lennie.

A másik a minta átdolgozása. Ahhoz a lágy mozgáshoz az kell, hogy az egyébként gyorsan változó értékeket hiszterézissel kezeld, és annak a számításnak a kimenetét mutasd meg. Pld vannak az érték korlátok 0-800-ig értéknél 8 magas oszlopoknál 100-asonként. Átlagolod a jeleket mondjuk 50 mSec ideig (az fft-nek legalább 3-4x gyorsabbnak kellene lennie). Ha a jel átlag értéke nem érte el a 100-at, nem kapcsolod be a 0-100 oszlopok. A 100-200 oszlopot már csak akkor kapcsolod be, ha az átlag érték a 200-at is elérte, és csak akkor kapcsolod ki, amikor 100 alá esett.

Megcsinálod, tesztelés során majd eljátszadozol a hiszterézis korlátokkal (pld +50-el eltolod az alsó korlátot, és csak 50-750 között kezeled az értékeket), és az átlagolási idővel (a ledeknek lassabban szabad csak villogniuk, mint a ledek utánvilágítási ideje, de elég gyorsaknak kell lenniük emberi reflexekhez képest).

Ha a teljes forráskód advan van open source c-ben az fft-hez, a 32 bites forráskódot áthurcolhatod desktop pc-re is, és csinálsz képernyőre karakter grafikával kijelzést, a pcm jelszint bemenetet pedig beküldöd a programba feldolgozásra is a lejátszása mellett. Fordítónak van dev-c. Ha el tudsz boldogulni vele, megnézheted jó előre asztali pc-n, hogyan fog kinézni a végén pic-en. Ha megcsiszoltad, átrakod pic-re.

A végeredményről majd kérünk videót
(#) cross51 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Még egy apróság.
Ha jól tudom te MikroC-zel.
Na ott is implementálva van az fft.
MikroC FFT
(#) kriszrap válasza cross51 hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
De csak pic32....
Vu métert nem fft vel csinálom ha nem csúcsegyennel.....
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) cross51 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Hupsz, csak rémlett, hogy van de nem olvastam...
(#) kriszrap hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Idézet:

Átlagolod a jeleket mondjuk 50 mSec ideig (az fft-nek legalább 3-4x gyorsabbnak kellene lennie). Ha a jel átlag értéke nem érte el a 100-at, nem kapcsolod be a 0-100 oszlopok. A 100-200 oszlopot már csak akkor kapcsolod be, ha az átlag érték a 200-at is elérte, és csak akkor kapcsolod ki, amikor 100 alá esett.


Hajól értem 50 millisecig csak infot gyüjtök és azt átlagolom és és kiiratom az eredményt.
Nem fog sokat késni??

Véleményeteket kérem hogy ez is e megoldás.

8 led van összesen és az érték mondjuk 500 és elléptetem a ledeket 10ms enként 5. ledhez.
Ha kevesebb az érték akkor vissza lépkedek ha nagyobb feljebb lépkedek és igy tovább....

De lehet hogy az átlagolás az jobb megloldás...
(#) ktamas66 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Ha átlagolásba kezdesz, a növekedés is lassulni fog. Szerintem egyszerűen programod úgy, hogy ha a mért érték kisebb mint az aktuálisan kijelzett, csak egy előre megadott értékkel csökkentse a kijelzést. Így a visszaesés lassabb lesz.
(#) pajti2 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Az átlagolás egy lehetőség a durva ugrálásokat ellensúlyozni. Jegyzed sorban az utolsó 5 mintát a legújabbal, és a teljes csoportból átlagolsz. Amikor érkezik újabb minta, a legrégebbit kilépteted.

Lehet próbálkozni "finoman léptetni" is, csak lesz egy olyan problémád is, hogy mit teszel, amikor nagyon erősen dinamikus az a zene? Ha valós adatot akarsz kijelezni, akkor olyan sebességgel kell majd követned az adatokat, amire a "finom léptetés" nem képes. Vagy ha mégis képes, mert felgyorsítod, akkor meg ugyan ott vagy, mint az olyan őrült sebességgel villogó ledek esetében, amit az emberi szem csak félig fényerővel világító lednek lát - és úgy fog világítani folyamatosan minden led. Vagy dönthetsz úgy, hogy a változás sebességét korlátozod, de akkor meg hiába lágy az a változás, épp csak semmi valód információtartalma nem marad majd - sőt zavaró is lesz, hogy mennyire "el van csúszva" a kijelzett adat a hallható hangoktól.

Szerintem csinálj valami pc-s teszt programot, ha el tudsz vele boldogulni, és nézz meg a saját szemeddel pár teszt esetet, milyen módszerek milyen értékekkel mennyit segítenek a felhasználói élményben.
(#) kissi válasza pajti2 hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Szerintem itt a "jól néz ki" a lényeg, nem a korrekt mérés, így az, hogy 50-100 ms-al elmarad észre sem veszi ( az átlagolásnál meg a csúcsok tűnnének el ! ) !
(#) aroxol hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Van két gyári panelem, pic- pic-el kommunikál 2 vezetéken. Közös gnd-vel
Próbálok rájönni hogy mi lehet, usb analizátor mutat valamit, de nem tudom milyen protokoll lehet.
A pic 16F18324 RA0 és RA1 a kommunikációs láb.
(#) Tasznka válasza aroxol hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Így elsőre uart-ra gondolnék,azt oda tudja pps-elni.Az I2C-t asszem nem lehet oda pps-elni,vagy egyedi kommunikáció,bár erre pici az esély.
(#) aroxol válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Köszi, UART-ra gondoltam én is, próbáltam soros-an megfigyelni, mindenféle sebességgel, és beállítással, nem igazán hozott eredményt.
(#) Tasznka válasza aroxol hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Ha van digit szkópod,vagy valami loggered,akkor kellene valami folyamatábra,hátha abból ki tudjuk találni.
(#) kriszrap hozzászólása Dec 13, 2017 /
 
Csúcsegyennél nem lehet valamit változtatni a kondi és az ellenállás változtatásával ??
(#) aroxol válasza Tasznka hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Csatolom. Viszont érdekes hogy csak az egyik portot tudom nézni, a másikon semmi nem látszik.
Viszont biztos hogy van valami, mert ha szétválasztom hibajelzés van.
(#) Tasznka válasza aroxol hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Ez sztem soros,de eléggé lassú olyan 800-1200 baud környéki(1000).
Következő: »»   1003 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem