Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   876 / 1319
(#) vicsys válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Itt van hozzá CCS forrás is. Szerintem működik.
Bővebben: Link
(#) Sanyi806 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Ez a Digital Clock and Temperature:
  1. if ((D & 0x80) == 0) output_low(EXP_OUT_DO);
  2. else output_high(EXP_OUT_DO);
  3.      D = D << 1;


Ez a gyári CCS:
  1. If((*(Data_74595 + (NUMBER_OF_74595 -1)) & 0x80) == 0) Output_Low(EXP_OUT_DO);
  2. Else Output_High(EXP_OUT_DO);
  3. Shift_Left(Data_74595, NUMBER_OF_74595, 0);


és sajnos ugyanaz a kettő csak másképp van leírva, de ezt már ma dél körül átnéztem, és
nem jó; de méért nem...bele -ök...
azt sem tudom, hogy software-s vagy hardware-s hibám van? Kísérleti panelen szereltem rövid kb.5cm vezetékekkel.
Mindenesetre mégegyszer köszönöm a segítségedet.
(#) icserny válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Milyen programozód van? PICkit2-vel logikai analizátor módban meg lehet nézni a jelalakot, hátha kiderül a turpisság. Ha nincs PICkit2, akkor pedig szimulációval kellene megnézni, hogy az megy-e ki, amit szeretnél.
(#) Attila86 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Az a baj Vicsys hogy nagyon sok variáció kellene így és elég átláthatatlanná válna az LCD-t kezelő programrész (menürendszer) amúgy sem túl egyszerű kódja.
(#) tardis válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Esetleg a fordítónak gondja lehet az előjellel. Én megpróbálnám így:
  1. void send_byte(unsigned char data){


Hardware-esen le tudod tesztelni, ha kitéped a picet, DS(14)-t tápra kötöd és rugdosod az SH_CP(11)-t. Előbb-utóbb meg kell jelennie az egyesnek Q7'(9)-en. Ilyenkor az ST_CP(12)-re adott impulzussal aktiválódnia kell az összes kimenetnek.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Akkor, továbbra is a GLCD-t javaslom. :yes:
(#) Sanyi806 válasza tardis hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
icserny igen, PICKit2-m van, de aszt hiszem, csak MPLAB-ban lehet jelalakot nézni, én meg CCS-ben (PCM) vagyok, és őszintén szólva nincs kedvem telepítgetni, és bevallom, pár napja van meg a PICKit2 és nem tudom, miket tud, de ha van hozzá kis debugger a vizsgálathoz akkor természetesen megnézem, de kérnék hozzá szamárvezetést.

tardis a fordítónak nincs baja, de kipróbálom unsigned int -el, de ez a hardware-es próba igazán felkeltette a figyelmemet, és holnap délelőtt ki is próbálom és beszámolok a fejleményekről.

Köszönöm az infókat!
Jó éjt!
(#) jdani hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Helló. Ugye a 628Anak is van olyan funkciója, hogy be lehet kapcsolni benne a belső felhúzóellenálást. Így ha egy kapcsolót akarok a PIC-re kötni, elég ha be van kapcsolva a felhúzóellenállás, és a kapcsoló, csak a testet kapcsolja össze az RB.x bemenettel, igaz?
(#) potyo válasza jdani hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
628A-nak van olyan funkciója, hogy az adatlapjában írja, hogy milyen funkciói vannak.
(#) jdani válasza potyo hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Kösz..
(#) Sanyi806 válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Csak nem bírtam ki és megcsináltam a hardware tesztet.
/OE -> GND /MR -> 10K kersztül +5V DS -> +5V
SH_CP és ST_CP nincs bekötve.
Az összes led folyamatosan világít. Ez normális??
Ha /MR felhúzását megszakítom elalszik minden led, SH_CP-t rángatom +5V-ra (/MR "levegőben") és kb a 20. érintésre kivillan az összes led, ST_CP nélkül. Mind a két IC ezt csinálja. Szerintem halottan vettem őket...vagy mi lehet az ok? -mert ezek után az előző hsz-ből kiindulva nyilvánvaló a hardware-s probléma...
Előre is köszönöm a válaszotokat!
(#) nemgyuri hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Épiteni akarok egy servohajtást mikronos felbontással és egyenáramu motorral. Egy tengely 1 PIC12F690-et kap és a parancsokat I2C buszon kapja. A mérés forgójeladóval megy megszakítással - ez rendben lenne, bár az I2C egyenlőre csak megszakitásból megy ami a mérésnél hibát okozhat.
A fő problémám most a PWM-el van (full H híd meghajtás) ! MPLAB szimulátorán korrektnek látom a felfutást-lefutást (gyorsít-lassít) és a folyamatos haladást. A PWM kimenetekre kötött LED-eken viszont azt látom, hogy az iránykijelölés rendben van, de a modolációs kimeneteken levő LED-ek csak "bevillannak". Az I2C busz működésének ellenőrzésére van 1 LED. A modulációs kimeneteken levő LED-ek csak ezzel szinkronban villannak be. A szimulátoron ennek semmi nyomát nem láttam. Ehhez kérek segítséget. ("egyszerü" szimuláláshoz Pstatus =2 és Astatus =0x0A -t kell beállítani)
NGy
(#) icserny válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Idézet:
„PICKit2-m van, de aszt hiszem, csak MPLAB-ban lehet jelalakot nézni”
Ugyan, dehogy! A PICkit2 saját kezelőprogramja kell hozzá. A Tools/Logic Tool menüpontot kell választani.

Alapértelmezetten a Logic I/O Mode ablaka jön be, de a jobb felső sarokba kattintva át lehet váltani (Analyzer gomb) Logic Analyzer módba. Itt vizsgálható a kimeneteken megjelenő jel, mint egy logikai analizátoron.

PICKIT™ 2 LOGIC TOOL USER GUIDE
(#) tardis válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Nem hiszem, hogy 2db egyformán rossz IC-t kaptál.

Ki kellene ezt próbálnod úgy is, hogy határozott potenciálra kötöd a lábakat. Lehet, hogy a lebegő lábak össze-vissza adnak be jeleket.

A 10k-t hagyd ki az MR-nél. Az összes bemenet mehet direktben földre/tápra.

Nem tudom, hogy a CCS-nek van-e szimulátora. Én ilyenkor MPLAB-ben meg szoktam nézni a kimenetek idődiagramját.
(#) Gery hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Most kezdek PIC-t programozni a Topi-féle cikk alapján. Az első kérdésem az lenne, hogy ez az égető működni fog USB-RS232 átalakítóval?(dell inspiron laptopom van és ezzel az átalakítóval a festo plc-k mindegyikét lehet programozni)
(#) trudnai válasza Gery hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Ez eg JDM tipusu programozo, tobb a szivas vele, mint amennyit nyersz a sporolason. Egy PicKit2 klon nem draga es nem is bonyolult, nezd meg Watt, Szilva vagy Hp41C klonjait es epitsd meg az egyiket.
(#) vilmosd válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hali
Csak ugy halkan megkerdezem, hogy a RA4 rendelkezik felhuzo ellenallattal? Mivel ez OD kimenet, csak alacsonyba tudja huzni a kimenetet. Masik: Hasznald a CCS-t MPLAB alatt. Le kell tolteni a CCS-tol a MPLAB Plug-in-t telepiten, es utana az MPLAB SIM segitsegevel gyonyoruen lehet szimulalni a programodat.
(#) Gery válasza trudnai hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia,

Akkor érdemesebb pickit2 klónt építeni? Amiket ajánlottál azok közül ez nyerte el a tetszésemet. De ez mivel tud többet, és miért érdemesebb megépíteni(még nem hallottam róluk)? És ebben is van PIC látom, az mire szolgál? Az USB kezelésére?

Még egy mellékes kérdés. Win7-en érdemes ezzel foglalkozni, vagy inkább szerezzek be egy gépet XP-vel?

Üdv.:Gergő
(#) Hp41C válasza Gery hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!

A PICKit2 előnyei:
- Gyári tervezés, gyári program, (egyenlőre még) a megjelenő új típusok követése,
- USB, tápot az USB -ről veszi - nem kell külön táp,
- Széles típusválaszték egy programmal, egy eszközzel: 10F tól a 32F ig..
- I2C, SPI, 1-wire, Firewire EEPromok programozhatók vele,
- Nem csak programozó, hanem debugger is (32F kivételével - az csak PICKit3 -mal megy),
- 3 csatornás logikai analizátor,
- Logikai ki/bemenet jelek méréséhez,
- TTL szintű USART

Watt féle és a furatszerelt klón:
- Állítható Vdd (2.5 - 5.0V),

Furatszerelt klón:
- Teljes körű Program & Go funkció bővíthető memóriával. Ld. cikk.

Mindegyikben egy 18F2550 végzi el a feladatokat, a megépítéshez egy felprogramozott példány szükséges: Felprogramoztatni valakivel, megépíteni egy egyszerűbb programozót (Watt félét - nem egyszerű JDM -et) és azzal felprogramozni a 18F2550 -et.
(#) hilbi hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.

Van egy érdekes kérdésem.

Van egy JDM alapú programozóm, és 16f877A.
Beégetés után a IC-Prog hibát jelez.
Csak ennél az egy PIC nél írásközben, minden Word nek az utolsó byte- ját elrontja. PL 3AFF helyet 3AE3, 28D2 helyet 28C2.

Szerintetek mi lehet a hiba?

Beraktam egy 16f84A de azt gond nélkül írja, olvassa.

Hilbi
(#) Hp41C válasza hilbi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Szia!

A programban a 16F877A -t választottad ki? A 16F877 és a 16F877A programozása eltérő (belső latch-ek száma különböző). A 16F84 -ben nincsenek ilyen latch -ek, ezért működik jól.

A JDM működése géptől függ, a modernebb gépeken nem működik jól...
(#) vilmosd válasza hilbi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hali
Probald meg a WINPIC800 programmal.
(#) hilbi válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Eddig probléma mentessen ment.
Igen jót választottam ki. 16f877A.
Valószínű hogy tönkrement.
Csak érdekesség képen mondtam, noh meg hátha van rá orvosság.

Minden esetre köszönöm
(#) hilbi válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Hiba ugyan az...

Sajnos.

Üdv
Hilbi
(#) watt válasza Sanyi806 hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Az LVP bitet letiltottad? Ha nem akkor a PGM láb hová van kötve, mire van használva? Az MCLR-t mindenképpen kösd fel a 10k-val, vagy 22k-val. Hiánya egyrészt resetben tartja, vagy resetelgeti a PIC-et, ha nincs letiltva az MCLR funkció, ha meg le van tiltva, akkor meg egy bemenetet nem szabad lebegve hagyni. Arról nem is beszélve, hogy a lebegő MCLR/Vpp láb tönkre teheti a PIc-et simán.
(#) watt válasza hilbi hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Vagy a JDM áldott hatása, vagy rossz a PIC. (De hogy az is mitől romlott el ugye...)
(#) hilbi válasza watt hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
Lehet a JDM töl...
Kéne egy Pickit2 ???
Látom már..
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Üdv!
16F690 pic-el megoldható az hogy egy fotodiódán mért feszültség alapján mondjuk felkapcsol egy ledet ?
(#) Hp41C válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Jan 5, 2011 / 1
 
Igen, ld. Adatlap A/D vagy komparátor fejezete...
(#) Gery válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 5, 2011 /
 
"a megépítéshez egy felprogramozott példány szükséges"
Ezzel az a baj, hogy nem ismerek olyan embert akivel ezt meg tudom csináltatni.
Watt oldalán annyit olvastam, hogy JDM-et semmiképp ne csináljunk. Ez se nyugtatott meg annyira.
Most arra gondoltam, hogy megépítem a Topi félét, annyira csak nem lehet rossz, ha bele rakta a cikkébe, aztán kipróbálom több gépről is, hátha megy, ha meg nem akkor valamit kitalálok. Ha így döntök, és működik, akkor azzal elvileg fellehet programozni a pickit2-höz szükséges pic-t is igaz? Vagy semmikép ne építsem meg (most bizonytalan lettem)?

Üdv.:Gergő
Következő: »»   876 / 1319
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem