Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - USB - PC projekt
Az nincs, de mi a gond? Te döntöd el, hogy ha két USART van a PIC-ben, hogy mikor melyikre küldesz, vagy akár mindkettőre egyszerre. A vétel persze már bonyolultabb, mert ott az USB-t meg kell osztani időben, de ez sem lehetetlen, feltéve, hogy az adatmennyiség átfér rajta. Ezt tervezni kell előtte. Tehát a sima CDC demót át lehet alakítani könnyen.
Megjegyzem, nem tudok hirtelen olyan PIC-et amiben 2 USART lenne és USB-s. Viszont elvileg meg lehet oldani a szoftveres UART-ot, mint második csatornát, csak lehet, hogy az időzítésekkel gondban leszel. Idézet: „Megjegyzem, nem tudok hirtelen olyan PIC-et amiben 2 USART lenne és USB-s. Viszont elvileg meg lehet oldani a szoftveres UART-ot, mint második csatornát, csak lehet, hogy az időzítésekkel gondban leszel.” A MAPS szerint van pár darab a 8 bitesek között is ( a konkrét adatlapokat nem néztem meg ) , tehát nem szükséges a szoftveres UART . Steve
Köszönöm a kiigazítást, nem tudtam erről, én leragadtam a 18F2550-nél!
Én sem ismertem ezeket a "csótányokat", csak a MAPS-et és kíváncsi lettem !
Steve
Atirnam, azzal nem lenne gond. Viszont pontosan az kellene, hogy a PC-n kulon-kulon COM portkent jelenjenek meg. Azt meg nem igazan tudom merre is kezdjem. Eleg lehet vajon az inf filet atirni?
Ebben nem tudok segíteni. Biztosan meg lehet oldani, hiszen ismerünk olyan eszközt, ami sok porttal rendelkezik, de annak egyedi PC drivere van. Tehát itt nem a PIC oldal a gond...
Hat akkor lesz egy USB HUB + 2x MCP2200. Azt hiszem igy lesz a legegyszerubb, leggyorsabb.
Hogyan fogod azonosítani, hogy melyik MCP2200 melyik COM porton látszik?
Ooooo, ez jo kerdes. Esetleg mas megoldas Linuxra?
Ebben a hozzászólásban írtam le, hogy hogyan lehet az egyedi sorozatszámot módosítani. Az MCP2200 firmware azonban nem publikus (szerintem).
A VID/PID módosítása egyszerűbb, ahhoz az MCP2200 Configuration Utility programot kell futtatni, s utána az .inf állományt is hozzá kell igazítani.
Emlékeztem halványan, hogy leírta valaki, de nem mertem állítani! Köszönet!
Még régebben találtam ezt: Bővebben: Link
Az mcp2200 és 14k50 oda-vissza alakításáról egy projekt. Azt írják, hogy az mcp2200 olcsóbb, mint a 14k50 (pedig azonosak), úgyhogy lehet így valami minimálisat spórolni. Idézet: „Azt írják, hogy az mcp2200 olcsóbb, mint a 14k50 (pedig azonosak)” Ez az "azonosság" még ellenőrizni kellene. Nincs rá gyári garancia ugyanis, hogy egyáltalán van benne ADC, vagy feszültségreferencia, vagy hogy úgy működik, ahogy a 14k50 adatlap írja (vagy az Errata...). Az olcsóságról a régi vicc jut az eszembe: - Megveszem ezt a festményt 10 000 Ft-ért. - Ne vicceljen uram, nekem az üres vászon is többe került! - Lehet, de akkor még nem volt összemázolva.
Én se spóroltam rajta, van itthon 4 db 14k50, mcp2200 viszont egy se. Csak gondoltam, ötlet szintjén megemlítem.
Azon az oldalon, amit belinkeltél, hivatkoznak Honken USB stack-jéra, ami csak CDC ugyan, de azért hasznos, mert a Microchip licensz kötöttségei nélkül használható.
Az MCP2200-nál az lenne a nagy vívmány, ha valaki kijavítaná a gyári firmware fogyatékosságait - ha ez egyáltalán lehetséges.
Köszönöm a sok segítséget. Lehet akkor maradok a 14k50-nél, az van is itthon. Viszont Linuxra még nem próbáltam. Arra egyáltalán van CDC drivere?
Sziasztok!
Gondolkoztam azon, hogy csinálnék egy kormányt 3 pedállal és kapcsolópálcával, ez USB porton kommunikálna a számítógéppel aminek a kapcsolását teljesen én tevezném és a programot is én írnám (vagy ha vannak valami firmware-ek akkor azok segítségével). Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez kemény dió lenne, ugyanis PIC-USB-PC a kommunikációt még nem próbáltam eddig, nem tudok róla majdnem semmit, vagy eseteg, hogy tudnám gyorsan és egyszerűen megérteni/megtanulni. A piccolo projekben az USB-ről szóló részt átnézegettem de ott nem találtam az én problémámmal kapcsolatos infót. Előre is köszönöm!
Szia!
Keress ra a Mjoy8-ra es az Mjoy16-ra a neten. Ez egy AVR-rel megvalositott joystick project. Ha ezt modositod, akkor az biztos jo lesz a kormanyhoz es a nyomogombokhoz is...
Köszönöm a segítséget, megnézem a linkeket
A MAL (Microchip Application Library) USB Device - HID mintapéldáit ajánlom figyelmedbe. Van joystick mintapélda is, de a "custom" demóval pedig azt csinálhatsz, amit csak akarsz.
Van példa a PC oldali programozásra is.
Rendben, köszönöm, megnézem a példákat!
USB HID-nél a küldött ill. fogadott csomag mérete max 64byte lehet? Watt példaprogramjában van egy függvény:
Átírtam a progit, majd délután kipróbálom és leírom hogy sikerült.
Idézet: Nem, mert a HID az maximum 64 bájtos csomagokkal dolgozik. Kevesebbet küldhetsz, de többet nem. Ha nagyobb csomag kell, akkor használj Bult transfert, erre is találsz példaprogramot a microchip demók között. „Ha én pl. átírom a tömb deklarálást meg a memóriaelhelyezést úgy, hogy 90byte legyen, és a függvénybe is 90-et írok, akkor elküldi a 90 byte-ot a PIC?”
Bult transfer? Nem bulk? Bulk transfernél 512byte lehet high speed-nél. Bár nem nagyon ástam magam bele...
De az 512 byte/frame az a High-speed-re érvényes, a Full-speed- nél ugyanúgy 64 byte a framenkénti maximálisan átvitt adatmennyiség. Ráadásul a bulk transfer alacsony prioritású kommunikáció, tehát, ha a buszon más nem bulk transferes eszköz is van, akkor azok kiszolgálása előbb megy végbe. Időkritikusabb dolgokat nem lehet vele megoldani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |