Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - USB - PC projekt
Ez bizony mellette szól, egyértelmű. Várom a teszt eredményét
Van egy PC usb bemenetére csatlakoztatható eszköz, ami a driver telepítése után
„USB-SERIEL CH340 (COM…) ” néven látható az eszközkezelőben és egy tetszőleges comm.sw. 115200,8,1,N beállítással tudja az adatait fogadni. Olyan hex-et keresek, amit egy PIC24FJ64GB004-be beégetve a uC hostként viselkedve kiteszi a soros portján a bejövő adatokat. Előre megköszönöm a válaszokat.
Az a ch340 az egy ttl szintű rs232/usb konverter. Simán kihagyhatod a körből, nézd meg mely lábai vannak bekötve a célharver felé, oda simán rácsatlakozhatsz ttl szinten, vagy használsz egy max232 szintkonvertert. Felesleges külön picet usb/sorosként behergelni.
Egyébként meg csak egyirányú a kommunikáció? Vagy ismeredt a protokollt, mikor mit kell neki küldeni, és arra mi a válasz? Szerintem itt fog megbukni a dolog... Célszerűen lehet inkább a PC-n hagyni, az azon futó szoftver hergeli a cuccod, te meg csatlakozz be az (ch340/cucc) rx vonalon, és hallgasd le a válaszokat..
Sajnos a gépet (pénzválogató, kb, fél millió HUF) nem szabad ,megfusizni garanciális
okok miatt. A CH340 belül van, a gépen USB-B csatlakozó. A kommunikáció egy irányú, nincs sw vagy hw flow control. Dumb terminálként kb.olyan file-t küld mint pl. egy benzinkúti számla, 15 sor, soronként negyven karakter +CR+LF. Le kell csapolnom az adatot, hogy máshová is elküldjem, A PC-hez ill. azon futó sw-hez nincs hozzáférésem.
Nem tudom mire és hogyan akarod használni, de lehet, hogy jobban járnál valami linuxboard-dal, mint a raspberry pi. Azon könnyebb összehoznod a CH340 megszólítását és utána a hálózati csatlakozás is egyszerűbb lehet.
Ezt találtam: USB host kártya (PIC24FJ64GB002), van hozzá kapcsolási rajz és letölthető szoftver. Egy megtekintést megér...
Ha már rákérdeztél:
1. Adat usb-n egy helyi PC-hez 2.Adat hálózaton MOXA-val egy távoli gépre. 3.Adat egy 625/50-es videoinzerterhez. (Felülről konvergálok a hetvenhez, a linuxhoz már nem lesz időm.Persze kösz. a fáradozásodat.)
Köszönöm, este összeütöm.
(Ha ez is úgy menne, mint a „picador”-od! Kb. fél óra volt. Panel összegányolva,14k50.hex letöltve, drv. telepítve, kalaplengetés a szerző előtt.)
Pickit3-mal beégettem azusb bill.kezelőt. Nem működik, még a led vezérlő lábak is tris-state-
ban maradnak, de az oszcillátort az mclr földelése leállítja. AZ USB_Serial.hex beégetésekor az oszc. el sem indul. Elképzelhető, hogy csak bootloaderes beégetéssel működnek? Próbálok egy 16F1825-be led villogtatót betölteni. A letöltő (ds30Loader) kiküldi a kapcsolat felvételhez a byte-okat, de a PIC nem válaszol. Szóval nem egy „picador” sajnos.
Próbáld meg előbb a ds30loader firmware-t (a bootloadert) beégetni a mirovezérlőbe!
Sajnos, MPLAB 8 kell a lefordításához, és regisztráció után innen lehet letölteni a forráskódot. Én régen foglalkoztam már utoljára DS30loaderrel, de akkor is volt 1-2 meglepetés (pl. JAL-ban fordított megszakításos programok PIC18F14K50-en bootloaderrel nem működtek, anélkül meg igen).
A bootloaderbe belenyúltam, hogy egy LED jelezze az indulást. PICKI3-al MPLAB8.92 alatt
debugolom a 16F1825-t és figyelem mit küld le a PC-n futó downloader és mit válaszol a bootloader. Összefütyülnek, de két csomag leküldése után hibakódot küld a bootloader amire a persze a downloader ki irja, hogy „verification error, try1” majd ismétlés után „write failed”-el leáll. Igaz, a hobbytronic oldaláról leszedett sw-t próbálom és nem a későbbi (2012-es) upgrade-t. Egy furcsaság. Reset után, amikor soros port engedélyezése automatikusan üzembe helyezi a kimenetet (az adatlap szerint nem kell kiadni a „bcf TRISC,4„-et), működik is, de a watch ablakban a TRISC,4 magasan van, azaz mintha bemenetnek lenne konfigurálva. |
Bejelentkezés
Hirdetés |