Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC távvezérlése
 
Témaindító: oldboy3, idő: Feb 4, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) oldboy3 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!

A munkahelyemen a fűtés-és klímarendszer PLC-vezérléssel van megoldva.
A rendszerben a különböző beállításokat egy P3-as külön erre a célra alkalmazott számítógéppel és programmal lehet elvégezni, valamint a különböző hibajelzések is ide futnak be. A számítógépen Windows NT oprendszer van és a soros portján keresztül kommunikál a PLC-vel.
Meglehetne-e azt oldani valamilyen formában hogy a fenti fütésrenszert otthonról is tudjam irányítani akár telefonvonalon vagy interneten keresztül?

(#) Lucifer válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 4, 2010 / 4
 
Ha főkókányban akarodmegoldani, akkor teszel fel egy VNC szerver a gépre, és gondoskodsz arról, hogy kívülről el tudd érni. Ha szofisztikáltabb megoldást akarsz, akkor használsz valami ethernet-soros átalakítót.
(#) oldboy3 válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A VNC vel az a gond hogy a gépen Windows NT oprendszer van ami - megelhetősen régi - és nem biztos hogy telepíteni tudok rá mai programokat.
Erről az ethernet-soros átlalakítóról viszont még nem hallottam hogy működik ez, hol lehetne utánanézni?
(#) Lucifer válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A program ami a gépen fut csak alkalmanként kér le adatokat a rendszerből, vagy folyamatosan monitorozza azt?

Soros-ethernet átalakítót gyárt pld. a tibbo:
http://www.tibbo.com/

De meg lehet ügyeskedni akár 18F PIC-el (A michrochip tcp/ip stackban van sorosról socketre fordító példa), akár valami hekkelt soho routterrel. Itt a kérdés az, hogy a programodat hogyan hozod össze egy sockettel.

(#) oldboy3 válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szerintem folyamatosan, vagy bizonyos időközönként kéri le az adatokat, mert ha valami hiba történik a rendszerben akkor nemsokkal utána hibajelzés látható a számítógép monitorán és hangjelzést is ad.

Én ezt a távvzérlést úgy gondoltam hogy összeállítok itthon egy hasonló P3-as gépet, leklónozom a munkahelyi gép winchesterét és azt berakom az itthoni gépembe. Tehát lenne itthon is egy ungyanolyan számítógépem ugyanolyan szoftverrel mint a munkahelyi. Telefonvonalon modemes kapcsolattal ez így már működne. Bár jobb lenne az internetes kapcsolat mert a telefonkapcsolat az ugyebár külön pénzbe kerül. Ez az ethernet-soros átalakító jó megoldásnak tűnik, csak egy baja van - az ára.
Mindjárt megnézem PIC-es megoldást is . . .
(#) Lucifer válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Amit még tudok javasolni az a Senao CB-2511. Ez egy régi IP2022 alapú wifi bridge, amit előszeretettel használtak az ilyen kis magyar mikrohullámú internetszolgáltatók, ezért elég sokszor össze lehet futni vele olcsóért aukciós oldalakon.

Annyi a lényeg, hogy van hozzá ingyen fejlesztői környezet némi levelezés árán, illetve a benne lévő panel demóboard jellegű (van rajta programozó csati, illetve sorosport csatinak helye.) Illetve betonstabil valami, ugyanis nálam ~6 évig ilyenről jött ment az internet.
(#) dil válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Nézd meg a "Távoli asztal - Webkapcsolattal" funkciót a két gép között működhet-e. Ha igen segédeszköz nélkül babrálhatod a P3-at neten keresztül otthonról, mintha ott ülnél a benti előtt.
(#) ha6pc válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Gyakorlatilag semmi akadálya nincsen.
A cégünknél egyre gyakoribb,hogy egy adott rendszernél-ha gond van-a gyártó cég a NET-en keresztül még át is tudja írni a programját egy PLC-nek.
(#) Giants válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Teljesen igaza van dil-nek! Oldboy3 anyagi szempontból elég szigorú megkötésekett tett, így egyéb külső eszközök felhasználása elég költséges a nullához viszonyítva. Az NT stabilan elérhető kívülről minden járulékos hardver nélkül. A saját terminálszerverén vagy akár más platformon keresztül (pl. teamviewer). Teljesen felesleges egy ismeretlen rendszerbe több energiát beleölni.... (klónozás, router, soros/ethernet átalakító stb)
Az adott terminálszerver kapcsolatnál úgy láthatod a gép felületét, mintha előtte ülnél. És persze akkor amikor csak akarod. A kapcsolat kialakítása mintegy fél órát vesz igénybe legrosszabb esetben is, feltételezve azt, hogy az NT szerver rendelkezik internet kapcsolattal és kívülről elérhető (pl DMZ zónában van, vagy van rá port-forward).

G
(#) 925 válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Szia
Idézet:
„Erről az ethernet-soros átlalakítóról viszont még nem hallottam hogy működik ez, hol lehetne utánanézni?”

eternet/soros átalakítót itt is találsz Bővebben: Link
én az XP1000... tipust használtam, néhány külső alkatrész kell hozzá, nagyon egyszerű és jól használható berendezés. Siemens PLC-vel kommunikáltam vele (RS485-ön), és nagyon jól üzemel!
(#) Kalex50 válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szia!

Ne aggódj. Itt vannak az elérhető op. rendszerek:UltraVNC runs under Windows operating systems (2000, XP, 2003, Vista, Windows 7 ) 32 and 64bit. 95, 98, Me, NT4 require v102. Its embedded Java Viewer allows you to connect (and make File transfers) from a simple Web Browser on any Operating system supporting Java (Linux, Mac OS...) to an UltraVNC server.
Innen meg letöltheted:
Bővebben: Link
Nekem egy gázkazán felügyeleti rendszer megy ezzel a módszerrel.
(#) Szirty válasza oldboy3 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Helló oldboy3!

Idézet:
„Meglehetne-e azt oldani valamilyen formában hogy a fenti fütésrenszert otthonról is tudjam irányítani akár telefonvonalon vagy interneten keresztül?”


Tulajdonképpen már leírtak egy lehetséges megoldást. Az én hozzáfűzni valóm annyi, hogy W2K-n problémamentesen futtatható pl. UltraVNC.
Azonban ha a vállalati hálózat és az internet között router a kapcsoalt, ami annyit jelent, hogy az említett Win2k gépnek nincs publikus IP címe, ami elérhető az internet felől, akkor sajnos a vállalati routeren bizonyos beállításokat el kell végezni, különben a gép nme lesz kívülről elérhető.
Esetleg VPN kapcsolatot kell létrehozni (ami ad egy kis biztonságot is egyébként).

Továbbá az ilyen "terminál átvevős" megoldások hátránya az, hogy bár egyszerre több user is nézheti, de kezelni csak egy fogja tudni, illetve mivel mindenki ugyanazt látja, egymásnak be tudnak kavarni, ami adott esetben kényelmetlen vagy megengedhetetlen.
Át kell gondolni a dologt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem