Fórum témák
» Több friss téma |
Szervusz!
Köszi a választ, de úgy látom elbeszélünk egymás mellett. Az FTH7010 -hez készült programozóknak csak egy GND- és egy "DATA" kimenete van. Más: nem ismerem az általad említett terminál programokat, sajnos. Az áramkörök amiket építettem egyszerűen leellenőrizhetőek, mivel csak szinteket illesztenek, viszont a soros port, a szoftver,és a rádió ellenőrzése már meghaladja a tudásomat. Sajnos!
Szia!
Természetesen áttanulmányoztam én is a leírtakat, viszont még nem vettem fel a kapcsolatot az amatőr társsal aki írta, úgyhogy ez következik. Az Eservice oldalról nem akar engedni semmit letölteni a gépem, nagyon gyanús lehet valamiért. Köszönöm a választ! Idézet: Akárcsak a Yaesu kézi rádiómnak, de ez nem akadály.. „programozóknak csak egy GND- és egy "DATA" kimenete van” Meg tudom találni azt az egy diódát és rövidrezárom..
Sziasztok!
GM 300 hoz csináltam soros porti programozót. Elindul a kiolvasás de a végén error 58 hibakóddal megáll... Vin XP Dosos program. Mi lehet a baj?
Milyen soros portos programozót használsz?
Az ilyen rádiókat én "rendes" DOS-al, "rendes" soros porttal programozom. Erre tartok egy 386-os processzoros ősi laptopot. A túl gyors gép, egy USB-soros átalakító, DOS emulátor okozhat gondot. Már nem emlékszem, hogy melyik Motorola rádiónál, de mintha olyan is lett volna, hogy egy újabb verziójú szoftverrel programozott rádiót már nem lehetett utána a régebbi verzióval programozni.
7407 és max 232 ic néhány sallangal próbapanelen p1 gép xp alatt dos gm 300 service szoftver.
Én az eredeti Motorola programozó átalakított változatával szoktam programozni. Ugyanez a kapcsolás, BC182, BC 212-es tranzisztorokkal, a ic helyett pedig LM324 van. Ezzel a programozóval sokféle Motorola rádiót lehet programozni, persze a megfelelő szoftverrel, és megfelelő géppel.
Ugyanezen az oldalon van pár másmilyen kapcsolás is (lehet, hogy a te általad használt is köztük van), azokkal nincs tapasztalatom. Bővebben: Link
Nem emlékszem melyik rádiónál a biosban a cache-ket is ki kellett kapcsolni.
A HT800-hoz kellett mindenféle lassító módszer, ha nem volt elég lassú a gép.
Tranzisztoros ránézésre igen instabil...
Ez van
Az a baj hogy hiába megy az elektronika szoftveresen elvérzek...
Ezekkel a programozókkal ezres nagyságrendben programoztak Motorola rádiókat... Soha nem volt rájuk panasz.
Dosbox + FTDI-al is életre lehetett kelteni még Linux alatt is 13 éve modern HW-n:
http://users.atw.hu/balubati/blog/index.php?entry=entry100103-163212 A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |