Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   188 / 399
(#) Norba21 válasza 769gregory hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
igen,csak az egyik ment ki! nem találtam elfüstölésre utaló nyomokat... csinálok képeket a szerkezetről.

köszönöm a válaszodat!!!
(#) Norba21 válasza Norba21 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
(#) reloop válasza Norba21 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Szia! Nem szorosan kapcsolódik a kérdésedhez, de feltűnt a nagy felbontás miatt, a védelem R16, R17 a végét járja. Ezeket az ellenállásokat hosszabb lábbal kell beültetni, hogy körbe járhassa a hűtőlevegő.
A Quad-nál zárlatos végtranzisztorra gyanakszom. Ha méred őket, vedd figyelembe az egyiknek 22 ohm van a bázis-emitter között.
(#) 769gregory válasza Norba21 hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igazi szép régi kivitel! Amit lehetett kapni, és ami volt a fiókban, az mind benne van. Sajna a kép alapján tényleg nem látszik szemre semmi. Akkor jöhet a méregetés.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Vég Tranzisztorokat nézzed meg meg a tekercsek körül mondom, hogy nézd meg mi van.
(#) Norba21 válasza 769gregory hozzászólására (») Júl 22, 2012 /
 
Igen,édesapám csinált régen rengeteg erősítőt,de ez volt az utolsó és a kedvence is. Egy éve lett felújítva és azóta az enyém.
Az egész erősítőről kép

Köszönöm a válaszokat,jövőhéten neki esünk a szerelésnek mert augusztus elején már balatonon kell teljesítenie
(#) kakuk_marci hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A QUAD405-ösöm Tesla gyártmányú, KD3773 jelzésű végfoktranyókkal van szerelve, amelyek közül az egyik kiment. A boltokban úgy látom, hogy 2N 3773 jelzésűt lehet kapni. Nem tudom, hogy a KD/2N része mit jelent a jelzésnek. Felcserélhető a kettő? Vehetek 2N jelzésűt az egyik helyre?

Köszi!
(#) kadarist válasza kakuk_marci hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Szia!
Felcserélhető, mert gyakorlatilag ugyanaz a kettő.
(#) kakuk_marci hozzászólása Júl 24, 2012 /
 
És még egy... 4A-os olvadóbizti kell a táp bemenetekre?
Köszi!
(#) kakuk_marci válasza kadarist hozzászólására (») Júl 24, 2012 /
 
Nagyon köszi a gyors választ!!
(#) Norba21 hozzászólása Júl 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Erosito hibaja eseten mi megy el a vedelembe?(zarlat volt)Tapot kap,ic jo,ellenallasok jok. A rele nem huz be,a led meg nem vilagit csak felvillan mikor bekapcsolom az erositot.
Erosito: Quad 405
hangfal vedelem: urban elektronika fele

Bocsanat,hogy ekezetet nem hasznalok,csak wps telenonrol irok...
(#) gepesz13 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Az OPA604 nem felhasznált lábait nem kell valahova kötni? Jó úgy hogy a levegőben lóg?
Köszi.
(#) Gránátalma válasza gepesz13 hozzászólására (») Júl 28, 2012 /
 
Hagyd őket üresen, lógni a levegőbe.
(#) dudassandor1 hozzászólása Júl 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy valaki nem mért-e kimenőteljesítményt az Urbán-féle 200 W-os Quad végfokon? Én tavaly építettem belőle egyet és a héten gondoltam megmérem mit is tud. Maga az erősítő tökéletesen működik, hangja szép, zajtalan. Én úgy építettem meg, hogy csak 8 Ohm-os hangsugárzókkal használom. Az adatok:
-terheletlen tápfeszültség: +-63 V, (2*300 Watt toroid)
-terhelve: +-58,5 V
-puffer: 2*20.000 uF,
Igaz nincs szkópom, de ésszel hajtva (nem lepadlózva a végfokot, a keverő is csak 0 dB-ig vezérelve) 8 Ohm műterhelést akasztva a kimenetre, 32 V-ot mértem rajta. Ha igaz, ez csak 128 W. A gyári ajánlás szerint +-60-65 VDC tápfeszültséggel 8 Ohmon 200 W-ot kellene tudjon. Hol lehet a hiba? Vagy én nem tudok számolni? A tápfeszültség esése okozhat ekkora kimenőteljesítmény csökkenést?
(#) Ge Lee válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
A hiba a szkóp hiányából is adódhat. Anélkül honnan tudod hogy teljesen ki volt-e vezérelve? Akkora tápfesszel 160-180W-nak ki kellett volna jönni. Aztán okozhatnak gondot az alacsony bétájú végtranyók is (a Quad-nak ez gyengéje). Egy-egy végtranyó 200W-ra elég merész.
(#) soos csaba válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Szerintem is kevés egy egy vég tranyó 200W-ra, 4 darab már jobb volna. Mj 15003-as tranyót teszel négyet, azzal már jobb lesz, csak annyit csinálsz hogy az emitterekre teszel egy egy 0,22ohmos ellenállást.
(#) CIROKL válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Idézet:
„Egy-egy végtranyó 200W-ra elég merész”

Miért is ?
Csak halkan mondanám hogy én ezt a kapcsolást már közel 20 éve használom és nem otthoni zenehallgatásra , vagyis ipari felhasználásra .
Soha de soha nem volt vele gond , egy megfelelően elkészitett és használt erősítőnél miért is merülhetne fel bármely gond , probléma!
Amennyiben a panel stabil az alkatrészek jók és megfelelően van dobozolva , hűtve és még netán a táp része is rendben van akkor az az egy pár végtranzisztor örök élet .
(#) Ge Lee válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Nézd meg a tranzisztor adatlapját, egy kicsit gondolkodj és majd rájössz. Vagy rajzold be a szimulátorba, akkor gondolkodni sem kell csak esetleg egy kicsit számolni. A 15003 egy elég jó tranyó, de nem azért használnak belőle a gyári erősítőkben sem 4-4db-ot a 400W-hoz mert sok a gyárban a felesleg...
Azt meg nem hiszem hogy 20 éve használnád a 200W-os verziót, pláne nem 200W-on! Az elsőt én is még a 80-as évek végén építettem, elhiheted hogy van némi tapasztalatom vele. Az eredeti (100W-os) Quad valóban örök élet (még a legelső is megy valahol ), ha max. 80W-os, vagyis ennél többet nem veszel ki (illetve nem tudsz kivenni) belőle.
(#) CIROKL válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Szimulátor ide oda meg a nem hiszek senkinek ide oda az megy látom el jössz megmérheted meghallgathatod tesztelheted és hinni fogsz a saját szemednek . fülednek ennyi nem kell itt semmi rémhireket terjeszteni meg többet sem tudni vagy akarni többet mint a másik a valóság az valóság és nem kell fölösleges elméleteket szőni mert annak nincs értelme és csak a kicsit hozzáértőket félrevezeted.
A további vitát kötözködést kérném mellőzni !
(#) Moderátor hozzászólása Júl 29, 2012
 
Uraim!
Kérem, hogy a személyeskedést azonnal fejezzétek be! Ha erre igényetek van, azt legyetek szívesek privátban rendezni!
(#) dudassandor1 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Tudom jobb lenne szkóp mellett nézni a terhelést, de csak ezért nem veszek, ismerni meg nem nagyon ismerek akinek van, és el is vállalna. Ha a végfokot teljes hangerőre teszem, akkor sincs több mint 33-33,5V. A keverőmet meg ismerem, 0dB körüli jelszintnél 0,8V a kimenő jel szintje. Ennyi kellene a Quad-nak is. Nem értem a dolgot.
Például összecserélhettem annó az alkatrész beültetésnél mondjuk két ellenállást egymással, és ez okozna ilyen "erőtlenségi" gondot? Ezt még megvizsgálom holnap.
(#) gyula1990 hozzászólása Júl 29, 2012 /
 
Sziasztok! lenne egy gyors villám kérdésem!
BD 249c vagy 2sc5200 melyik a jobb és miért?

2sc5200-el szebb lenne a hangja a quadnak?

Üdv!
(#) Gránátalma válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Nem hinném, hogy az ellenállások összecserélése ekkora teljesítmény vesztést hozna. A tranzisztorok bétája inkább csinálhat ilyet.

Az én quadomban olcsó BD tranzisztorok vannak jelenleg (mert sürgősen kellettek és csak ilyenek voltak) és nekem is csak ~85Watt jön ki rajta 50V mellett. (Ez 100W-os példány.)
MJE kéne bele csak hát mivel jól működik a francnak sincs kedve szétszedni pláne, hogy urbános panel és annyira nem szereti az átforrasztgatást.
(#) Gránátalma válasza gyula1990 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Előre szólok ez csak az én véleményem az adatlapot látván...de nem próbáltam ki:

Szerintem a BD249c jobb, mert csak 3MHz a felső határfrekije így nem termel efelett felharmonikusokat sem.
Ezen kívül nagyobb kollektor áramot jelöltek meg neki, tehát gondolom jobban lehet bordára szerelni is, illetve jobban bírja a terhelést is.
A hangját nem ismerem a 2sc..-nek, de én meg vagyok elégedve a 249c-vel.
(#) dudassandor1 válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Lehet igazad van, és a végtanyók a felelősek. Bár elvben úgy adják el a boltban, hogy válogatott tranzisztorokkal!
(#) Alkotó válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Hol van az a 33-33,5V feszültség? Illetve hogyan mérted? Mit értesz erőtlenség alatt?
Ha ez a kimeneten van, feltételezzük a jelalak épségét és mondjuk 8 ohmos műterhelés mellett, akkor az 33x33/8=136W teljesítmény. Sőt ha ezt 4 ohmos terheléssel mérted, akkor 33x33/4=272W. Tehát ha az alapkapcsolásról van szó, akkor nem stimmel a dolog, mert az áramkorlátnak jóval előbb be kellett volna avatkozni.
(#) Alkotó válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Pl. az áramkorlátban lévő 0,091R-os ellenállások értékeltérése okozhatja a hamarabbi vágást (persze csak ha az eredeti rajzról van szó).
(#) Gránátalma válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Nekem urbános panelem van és 0,1 Ohm ra cseréltem az említett ellenállásokat. Lehet akkor ez okozza a teljesítmény csökkenést. De nem merültem bele nagyon a dologba, mert műterheléssel nem mértem.Hangszórókkal meg ugye csalóka, hogy valóban 8 és esetleg nem 9-10 Ohm a terhelés éppen. Ráfogom a tranyókra, a következő panelem meg nem urbános lesz és nem BD-s
(#) Ge Lee válasza dudassandor1 hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Egy ilyen feladatra egy 5000Ft-os szkóp is jó, az szerintem senkit nem vág földhöz. Ha 2 ellenállást felcserélsz az jóval nagyobb gondot okozna. Meg kéne nézni az áramkorlátot is, ezekkel az értékekkel fogalmam sincs hogy mekkora áramot enged ki. De mivel visszahajló karakterisztikájú, elvileg nem szól bele a kimenőjelbe csak akkor, ha csökken a terhelőimpedancia értéke.
(#) dudassandor1 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
A szkópon elgondolkodom.
Következő: »»   188 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem