Fórum témák
» Több friss téma |
Azért vételnél ha beküldesz egy BFO -t a demodulátor elé, hallhatóvá tudod tenni. De stabilitási okok miatt a BFO .t örökösen hangászni kell.
Ehhez egyébként mit szóltok?
Bővebben: Link Ezeknek a Kf-eknek teljesen szabványos a színjelölése? Vagy mellé lehet vele nyúlni? Nem gondolom, hogy szükségem lesz rá, de hol lehet új kf-eket kapni manapság? Az is baj, hogy a műszerezettségem kimerül egy teljesen alap multiméterben.
Olyat szólok hozzá, hogy [off]"Probléma az oldal betöltése közben"[off]
Te egy ilyen kit egy vagyonba kerülhet. Egyébként van benne minden. Kár, hogy hatalmas a panel, és van egy icipici hangszórója. Tanulságos az összerakása, de mikor már kész van, olyan könnyen nem hurcolászhatod. Doboz meg nincsen hozzá? Mondjuk az éppen megoldható. Az a 9 voltos telep sem a szívem csücske. Kapcsirajzot külön nem látok, de a panelre rá van rajzolva minden alkatrész, eltéveszteni sem lehet. eléggé szájbarágós a leírása, de csak angolul van. Végül is az ára mennyi? Nem tudom, hol kapni KF-eket. De nekem van már egy rakás autórádió roncsom. Apám is a bolhapiacokat járta roncsokat keresett olcsón, és vagy megjavította, vagy alkatrész lett belőle.
Engem a Google átirányított, ez egy pdf. fájl. Nem tudom, Atos honnan vette, hogy már nem az eredeti helyén van? ide:
Ja, különben a KF-ek minden rádióban egyforma színűek azonos pozíciókban. Egész biztosan szabványosak, De csak a távolkeletiek. (És esetleg nyugatiak.) Szép hazánkban készült régi rádiókban ugyan keregélhetsz színeket. Ugyanez áll az összes volt szocialista szomszédunkra is.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2013
Na, megtaláltam őket. Na, itt: már áraik is vannak. Nem annyira húzósak, mint a Conrad, valami jóképű házat meg majd faragsz neki valamiből.
Elnézést, a linket tényleg elrontottam és most nem látok módot a javításra. Egyébként nem rendelném meg a kit-et szerintem drága meg úgy kevéssé kalandos az összeállítás. Az tetszik a pdf-ben, hogy részletesen tárgyal mindent. Sokat tanulhatnék belőle, az angolt olvasva egész jól értem. Kapcsolási rajz a PDF alján van.
Valahogy éreztem hogy a kgst-ben nem ugyanazok voltak a kf jelölések.
Megnéztem fecameca linkje segítségével. Egész aranyos, az összes mérési metódust leírja(torzítások, behangolás). Kissé érzéketlennek tűnik, bár elég furcsa módon adták meg. FM-re 12uV, 10 dB jel-zaj viszony mellett. Nálunk 26 dB mono, 46 dB sztereó módban, legalábbis így találod magyar leírásokban. Ha magad akarsz összerakni, KIT nélkül, AM vevő egész olcsón, FM drágábban jön ki. Akinek van műszerezettsége hozzá, annak érdemes venni ilyet, vagy hasonlót.Szerintem akinek vannak mindenféle generátorai, meg szkópjai, az már rakhatott össze ilyesmit.
A mostaniakban nincs ennyi tekercs. Max 1-2 darab van, és piezo szűrőket alkalmaznak a KF-ben. Ez még a klasszikus full tranzisztoros változat. De hát ezen lehet tanulni. A mostaniakban egy IC csinál benne mindent, és borzasztó érzékenyek, szerintem a amaximura lettek tervezve. Ha rádió kell gyorsan, akkor vegyél TDA7000(7021,7088) és társai közül, ha tanulni akarsz, nézegesd a klasszikusokat. (Akár a zenében.)
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
Ismerem ezeket az összeállításokat, építettem KH-ra egyszerű rádiókat, működtek. Azután jött pár gyári készülék, azóta nem építettem ilyesmit. Mostanában meg magnóval és erősítővel foglalkozom.
Csupán arra reagáltam, hogy az a kit ma már miért nem annyira "csúcs", és hogy mihez nem muszáj hogy legyen műszer, mert anélkül is behangolom pillanatok alatt. Azt hiszem én is szüneteltetem egyelőre az építést, Nincs olyan újdonság, amire kíváncsi lennék, Tartós használatra meg én is inkább a gyárira voksoltam mindig.
Én meg még valamikor az év elején összeraktam egy ilyet egy ismerősnek.:FM rádió kit elektroncsöves hf előerősítővel. Azóta beépítettem egy elektroncsövet az autórádió belű műhelyrádiómba, és abban tesztelgetem a "csöves" hangzást. Próbálatom ki-be kapcsolni, ilyenkor mindig várni kell, míg kihűl, bemelegszik, az elektroncsővel mintha a presence (jelenlét ) lenne egy kicsit több, amúgy igazán nem látom értelmét azoknak a hibrid erősítőknek, amiket itt a fórumon is sokan építgetnek. Egyetlen egy csöves alkotásom volt ezeken kívül az életben. Azt egy haver elvitte gitárerősítőnek. Arra viszont jók ezek a csöves dolgok, nem mennek tönkre benne a végtranzisztorok, ha jelentősen túlvezérled őket, sőt még torzítót sem kell bele építeni, csak döngetni maxigázzal.
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
Itt van a leírása neki. Ezeké is elég részletes.
Van egy varázsa neki. Bár hibrid erősítőként nem látom sok értelmét, ezért páran biztosan leszólnak. Egyszerűen nem hallom a különbséget egy sima elektroncsöves, és egy hibrid erősítő között ugyanazzal a műsorforrással, ugyanazzal a hangsugárzóval, ugyanazon a helyen. Egy tiszta csöves erősítőt tartok műhelyerősítőnek. Bárhogy zúgatom neki, nem adja fel. A minap meg egy utánépített Quad végfokból mentek ki a pnp végtranyók. Erről ennyit. Ja, bocs az OFF-ért.
Igen. Conrad Kit. Elég drága. Tda7088-al már én is építettem rádiót. Sásdon jó. Elvittem a Mecsekbe és ott szinte használhatatlan volt a rossz szelektivitás miatt. Igaz elég nagy antennát raktam rá, ami meg azért kell, mert itt Meződön meg érzéketlen.... Biztos el lehet vele kísérletezgetni, meg látom a "csöves"-be már van antennaerősítő is.
Én most rámegyek a gyűjtögetésre, és összeállítom a fentebb említett AM-FM vevőt. Mindenkinek jó építgetést! A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
Idézet: Fura egy szerzet,tapasztaltam már én is. Itt a városban, felettünk már csak a padlás van, nem venni észre, hogy van-e antennája, vagy sem? Annyira érzékenynek tűnik itt mindegyik, hogy semmi antenna nélkül behoz mindent, még a külföldieket is. Aztán innen 10 kilométerre, falun, még a Kossuth is alig akart bejönni egy ilyenen, ami már tönkrement, abban volt antennaerősítő pedig, de minek? Nagy nehezen lehetett az antennát irányba forgatni, akkor is suhogott. Szelektivitás? Itt minálunk jól szelektálja még az egymáshoz 0,5 Mhz.re levő problémás adókat is, elképzelhető viszont, hogy azok az IC-k nem egyformák. Nekem volt 3, jelenleg 2 ilyen készülékem, azokat még nem próbáltam ki ott. Ellenben volt nálam már olyan gyári táskarádió, 10,7 MHz KF-el, amiben nincs elég szűrő, az még az antenna irányba forgatásával se nagyon szeparálja szét őket (A 94,9, és a 95,4 MHz frekvenciákról van itt szó.) A csövesben én nem láttam antennaerősítőt, majd újra megnézem. Sok sikert az építéshez! Szerintem manapság már pazarlás bele annyi tekercset tenni, tegyél bele olyan SFE10,7-es 3 lábú kerámiákat, amit mutattam, mindjárt kettőt az elején, így max 2 tekercses KF-el megúszod. 455khz-re is vannak olyan szűrők, az AM-be is tegyél olyat.„Tda7088-al már én is építettem rádiót.” Idézet: Nincs benne, megnéztem. „"csöves"-be már van antennaerősítő is.” A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
Szerintem van, csak nem antennaerősítőnek hívják. Az ECC85 (ez a gyakori) egyik fele modulátor erősítő, (ezt nevezhetnéd antenna erősítőnek is akár) a másik fele önrezgő-keverő.
Nem tudom, miről beszélsz, a Conrad-os kit-ben egy db 6J1 van hangfrekvenciás előerősítőnek.
Szerintem Atos bácsi mindvégig a Conrad kit-ről beszél, nem a csöves rádiókról úgy általában.
Üdvözletem!
Kicsit keresgéltem, és rádöbbentem hogy nem lehetetlen KF trafókat vásárolni, ellenben nem olcsó. Itthon nem találok, Angliában van, de egy darab 1 eurónál kezdődik. Bontva eddig csak párat sikerült előszednem. Kerámia rezonátort nem tudom hogy kell használni sajnos.... Mindegy folytatom a kutakodást. Idézet: Az a legegyszerűbb. Úgy kötöd be,mint egy csatoló kondenzátort, csak van egy középső lába, az pedig a testre megy. Számos rádió kapcsolás van, ahonnan kinézheted. Példának itt van az Unitra Elizabeth FM KFrajzából részlet, onnan kinézheted hogyan kell betenni 2 tranzisztor közé, illetve IC-s KF elé. (CF: 1,2,3.) „Kerámia rezonátort nem tudom hogy kell használni sajnos....” A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
A tekercsek a rajzon ne zavarjanak meg, azok a középhullámú KF-ek.
Értem és köszönöm a segítséget. Így már jóval könyebb és olcsóbb lesz. Egyébként van valamilyen hátránya a rezonátornak a kf trafóhoz képest? Az 1n60-as dióda még a bánatom egy kicsit, ugyanis 500 ft körül mozog az ára, és 2 db kellene belőle. Eddig még nem találtam hasonló tulajdonságút.
Szia!
Képes más, közeli frekvencián is rezonálni, ha nem a hozzá való impedanciával van lezárva a ki és a bemenete.
Leginkább előnye van a KF trafókhoz képest. Mert a karakterisztikáját, szelektivitását, csak nagyon sokkörös KF erősítővel tudnád pótolni. Használata egyszerű, csak a meghajtására, és lezárására kell ügyelni, viszont ez nem nagyon típus specifikus. Ha egy kapcsolásból kinézed, a többiben is nagyon hasonló. Persze vannak kivételek, de az ilyen szűrők a hétköznapokban nemigen fordulnak elő.
Ezeket, meg a 455kHz-est is hajdan a Kőporc is gyártotta.
Gyártott az többfélét is, különböző sávszélességgel, rezonátort, szűrőt is.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |