Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sony SDP-E300 végfokrelé kikapcsolgat
Lapozás: OK   1 / 1
(#) whisky hozzászólása Jún 20, 2006 /
 
Szaisztok!

A témában említett erősitőmmel egy kis gond akadt: a relék kattognak össze vissza. Van benne egy relé a táptranszformátor előtt, az néha bekapcsol, néha nem.
Aztán ha véletlenül bekapcsol a főrelé, akkor már csak a végfokrelé állhat a zenehallgatásom útjába, ugyanis az detto ezt csinálja.
Azt már észrevettem, hogy ha egy kicsit megkoppintom az erősítőt, akkor egyböl kikapcsol.
Nem a hangerő fügvénye, hogy mikor oldanak a relék, esetleg ha melegebb a cucc akkor sűrűbben csinálja.
Szerintetek mi okozhatja ezt?
Mit lehet vele kezdeni?
(#) Gyu válasza whisky hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Lehet, hogy meg van törve a hálózati vezeték, vagy valami kontakt hiba van.Mozgasd meg benne az alkatrészeket menet közben egy szigetelt csavarhúzóval és amikor ki kapcsol, valahol ott lesz a hiba.
(#) whisky válasza Gyu hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Próbáltam már menet közben megbirizgálni, de nem jártam sikerrel, csak a relére koppintva kapcsol ki. A vezeték nem valószínű, hogy meg van törve, mert folyamatosan stabil helyzetben van.
Én arra gondoltam, hogy ha a relé kis áramot kap, akkor old ki, ebből következhet, hogy talán ennyire érzékeny a hálózati ingadozásra? Vagy egyszerűen valamilyen rossz alkatrész miatt kis áramot kap.
(#) luxmanpower válasza whisky hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Át kéne nézni a forrasztásokat is szerintem.
(#) whisky válasza luxmanpower hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
alaposabban átnéztem, és egy pnp teljesítménytranzisztor (2SD2021) környékén lesz a hiba, mert nagyon melegszik. A főrelét működteti, valszínű ezért kapcsolgat ki. Már csak azt nem tudom, hogy vajon a relé, vagy a tranzisztor a hibás, vagy esetleg a tranzisztort vezérlő áramkör.
(#) dbase válasza whisky hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Az nem lehet hogy meghalt a végfok és kicsi egyen van a kimeneten?Mérj rá!!
(#) whisky válasza dbase hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Nem halhatott meg, mert ha be tudom kapcsolni, akkor szól mind a 2 oldal.
Úgy vélem hogy azzal a résszel van gond, ami a STANDBY funkciót irányítja, mert ha csak simán be van dugva a hálózatba, akkor is melegszik az a bizinyos tranzisztor. Úgy van megoldva a távvezérlés, hogy ugye külön tápról üzemel, így ki és be lehet kapcsolgatni az érdemi erősítő részt. Azt külön egy kisebb trafó hajtja, hogy kisebb legyen a fogyasztása.
Amint már írtam az a tranzisztor a meleg, amelyik az erősítő részt kapcsoló relét vezérli, szerintem ő a ludas.
(#) patexati válasza whisky hozzászólására (») Jún 21, 2006 / 4
 
Meg kéne nézni a relé érintkezői nincsenek e esetleg megégve vagy meg van e a készenléti tápfesz azt hiszem a Sonykban 12V-os!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem