Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   7 / 93
(#) Dzsoni válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Érdekes mert én is azt éreztem hogy az ST151 inkább hangosítani jó, ahol annyira nem jönnek ki a részletek. Jó hangfalon Hifi-erősítőként használva kicsit "maszatos" és élettelen a hangja. A magastartomány sem valami finom.

De szerintem még mindig jobban szól mint a gyári asztali erősítők, pl. elektro-zenéknél nagyon élvezhető (és érezhető!) a basszus, azoknál a hagyományos Hifi erősítők "lefulladnak". Igaz nálam meg is kapta az ST a 10.000µF-ot csatornánként, kell a jó táp a jó hanghoz!

Gitárerősítőnek vagy pl. monitornak hangosításhoz ahol elég a 100W ott verhetetlen az ST, én rábíznék mindent mert több panelt megépítettem már, volt amit bontott fiókmélyéről összekapart alkatrészekből, és egyik sem gerjed (mint pl. Quadok szoktak néha), bírja a rövidzárat hosszú távon, és nem döglik meg ha kicsit spórolsz a bordával és már melegek a tranyók.

Szóval jó kis végfok, de audiofil célra én mást építenék ha építenék, pl KD Mester fórumtársunk B5-jét. (Gratula a cikkhez KD, szép munka!!!).
(#) Dzsoni válasza vtsoftware hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Ez is jó vétel 4000-ért (2*24V 250VA)
Bővebben: Link

2*35V-os trafó (+/-50Vdc táp) TÚL SOK az ST151-nek, nem bírja!!!
(#) djhans hozzászólása Jan 27, 2008 /
 
Épp folyamatben van az st151 megépítése. Toroidot a hqvideonál veszek 2x28V 300W-ost. Merthogy ekkora elég hozzá ugye? Kéredésem lenne még hogy kell hozzá lágyindító vagy a 10-es kismegszakító még épp elbírja?
(#) djhans hozzászólása Jan 27, 2008 /
 
Ekkora borda elég egy csatornához szerintetek?
(#) Peti_85 válasza djhans hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Ekkora sztem még 2-höz is bőven sok
(#) KD mester válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Szia!

B7 vs ST151 megvolt már? :yes:
(#) KD mester válasza Dzsoni hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Kösz szépen!
(#) szabi83 válasza KD mester hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Helló

Még nem :no:
(#) djhans válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Pedig oldalanként kap ekkora bordát!
(#) djhans hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Most élesztettem az egyik csatorna végfokát -+35V-ról 200 Wattos trafóval. Jól szól!!! Nemsokára megérkezik a 300 wattos fincsi toroid ami majd 2 ilyet hajt és +-40V lesz a táp. Egyébként elsőre működött, belapátoltam az alkatrészeket és kész. Persze elöször a tápágakba tettem 18ohmos 10wattos ellenállást mert ez volt itthon. Beállítottam a nyugalmi áramot aztán kivettema az ellenállatokat és rátettem egy 4ohmos 200wattos ellenállást és vele párhuzamban 47ohm és a hangfal. Torzítás határig toltam neki aztán így hagytam egy ideig. Stabil az erősítő. Dícséret a tervezőnek
(#) Kovidivi válasza djhans hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
"4ohmos 200wattos ellenállás" - erről raknál fel képet? Ha egyben van, durván nézhet ki...
Köszi
(#) Mzolee hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
Hali!
Elhatároztam, hogy nekiállok megépíteni az ST-t méghozzá 4 példányban (4X100W-os végfok)
Ez a sixtek által ajánlott pufferkondi mennyiség:
Idézet:
„tápágenként egy csatornához 10000µF/50V-os elkók (tehát sztereóhoz összesen 4db ilyen elkó kell)”

Van nekem itthon 6 db 63V-os ilyen kondi, de 8 db kéne bele a fenti indoklás miatt. Van-e különbség a között, hogy:
-8db újat vagy hogy
-6db használt + 2db új
kondit építek be? (Gondolom tápáganként 4-et 4-et kéne párhuzamosan kapcsolni, de milenne ha csak 6db használtat kötnék tehát 3-3 tápáganként?!)
(#) Mzolee válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Szóval?
(#) epyn hozzászólása Jan 29, 2008 /
 
150W@8ohm ra van valakinek ötlete az ST151-el kapcsolatban?ezt a kapcsolást akarom kiváltani...
(#) djhans válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
2db 2ohm 100W sorbakötve! Majd csinálok képet és teszek fel.
(#) djhans válasza epyn hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Egyszerűbb ha azt építed meg mert az st-ben az összes tranyót nagyobb feszültségűre kell cserélni pl.: a végtranyókat mj15003-4-re bc tranyókat mpsa42-92-re és a meghajtókat is nagyobb feszültségűre mert a tápfeszültséget meg kell növelni. Ja és persze a munkapont beállító alkatrészeken is módosítani kell.
(#) djhans hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Az elkészült st151 egyik csatornája 5mm L alakú alu lemezen. A másik már a bordán van.

kép 055.jpg
    
(#) Istike88 válasza djhans hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
jó lett, szép munka!
egy kérdés! van a tranyók alatt szigetelés? csak mert én nem látom :no:
(#) Peti_85 válasza djhans hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Tényleg nem látni... de amúgy jól néz ki
(#) Mzolee hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Tettem fel ezt a kérdést a múltkor: Bővebben: Link
Van valakinek esetleg vmi ötlete?
(#) Kovidivi válasza djhans hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Oké! Kíváncsian várom
(#) szabi83 válasza Mzolee hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Kérdés,
Mire lesz használva? (jó erősítés azon kívűl házimozi, buli, stb,..)
Mennyire lesz kihajtva?

Üdv
(#) Mzolee válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Óó, azért annyira elvetemült én se vagyok, hogy házimozi célokra ilyen nagy kakaót adjak...
Főleg bulira lesz, aztán nyártól hangosításra is.
Dance, disco, house zenék...
Gondolkodtam a hidalás megoldásán is.
Olyan 75-80%-ra azért tartósan szeretném, ha jól értesültem akkor ez a végfok ideálisan van méretezve (100W-hoz 4db BD, stb.) tehát nyilván bírnia kell, persze a hűtéssel nem fogok spórolni.
(#) cooler15 hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nekem sztereo jelem van akkor, hogy tudnám azt az előerősítőre rákötni úgy, hogy (ott a bemenet ugyebár mono) ne legyen veszteségem belőle?
Mer így rákötve hiába kötöm össze a sztereo vezeték két jel vezetékét. Sztereo zenéknél lehet hallani, hogy csak a felét játsza le...
Remélem félíg meddíg érthetően sikerült fogalmaznom...
Ha nem akkor bocs
(#) djhans válasza Istike88 hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Van alatta csilám csak ebből a szögből nem látszik.
(#) djhans válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Ha holnap megyek dolgozni akkor csinálok egy fotót a műterhelésről mert bent van meg a tápegység is. Veszek az elektrokonthában 230v/12V-os 200w-s toroidot kettőt. 3500/db. Aztán a szekundereket bent áttekerem 2x28v-ra. Már csináltam ilyet egy másik erölködőhöz és jó lett. Asszem a csatornákénti 200watt elég lesz neki.
(#) djhans hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Ime a műterhelés! 4ohm 200w
(#) lamalas válasza djhans hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Jo lesz! En is telj. ellenallasokbol csinalok muterhelest, csak annyi kulonbseggel, hogy kisebb teljesitmenyu ellenallasokat hasznalok (tobbet) es 4ohmos ill. 7.5ohmos muterhelest lehet majd osszeszerelni beloluk, mindket kiepitesben 200W-os lesz.
(#) Kovidivi válasza djhans hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
na ez aztán nem semmi! És mennyire melegszik? Kazán helyett is megteszi egy teszt során?
(#) djhans válasza lamalas hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Engem csak az zavar hogy nem lehet számítógéppel kihajtani teljesen . Számítógépről szoktunk házibulit csinálni és az eddigi végfokokat ki tudta hajtani pl.:vf2.
Csinálok neki egy műv. erősítős előfokot.
Következő: »»   7 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem