Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Sztereó DAC
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Szép, milyen egy PCM1794-hez képest?
Nem tudok erre mit nyilatkozni sosem hallottam PCM1794 -et .Meg.az a jovo zeneje , tervben van egy peldany megvalositasa.
Kár hogy majdnem 1000 €-ért akarja adni a srác, nagyon drága! Ha az összes modult, DSP-stöl, DAC-ostól külön-külön megveszem, akkor sem kerülök 500 felé. Ráadásul a stabik, kondik minösége is hagy kívánni valót maga után...
A legújabb verziója...
Szép-szép, csak azok a mini alkatrészek...
IC-s SMPS táppal jobb esetben méretezett LC szűrökkel közepes, olcsó hangminőséget lehet csak elérni. Sokféle kiemelkedő minőségű (tetlab, salas stb.) DIY shunt tápot lehet már akár készen megvenni, érdemes lenne ezek irányában kísérletezni.
Igazad lehet. Nem ismertem eddig ezt az LM2588S-t, de tényleg egy kapcsolóüzemü IC.
Szerinted mennyivel vagy miben jobb egy "shunt" táp mint egy normál kiszajú stabi kapcsolás? A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
Mi az az olcsó hangminőség és ezt mire alapozod?
Helytelenül fogalmaztam, nyilván ha több 1000 € kérünk érte akkor nem lesz tőle olcsó hangminőség mindenki úgy csinálja ahogy neki megfelel, és természetesen személyes tapasztalatra alapozom. Tettem egy próbát a saját tervezésű dac-ommal ami tartalmaz egy kazal ic-t amivel NOS módban DF nélkül hajtom a PCM1794-eket. Ezek 60 fok fölé fűtik a shunt táp fet-jét 0.6A környékén ezért megnéztem lm2596-al milyen. Azon kívül hogy kicsi helyet foglal és egyáltalán nem melegedett, és még csak I2S jelel volt kapcsolatban szörnyű lett a kapott hang nálam az én rendszeremben.
Mit jelent a "szörnyü" a Te olvasatodban? Nem szekálás képpen, de tényleg kíváncsi vagyok.
Zajos, dinamikátlan, sávkorlátolt, beszükült terü, nem részletgazdag, stb, stb...?
Kizárt dolognak tartom, hogy a kapcsolóüzemű DC-Dc konverter miatt hallottad rossznak a hangját, amiatt lehet zajos, ha rosszul van tervezve a nyák vagy áramkör, de nem hallasz különbséget a hangjában abban biztos vagyok.
Teljesen megszűnt a tér mélysége, olyan MP3-om szerű lett a hangzás. Nem sokáig probálgattam, mivel magamnak csinálom ami nagyon nem tetszik nem erőltetem.
Sziasztok!
Rég óta tervezem a DAC építését, de eddig szerencsére nem kezdtem el. CHZ vonalán akarok elindulni, az ő tervei nagyon tetszenek, sokféle van, lehet válogatni. Viszont egy dolgot módosítanom kell. Most vettem új számítógépet, és ezen nincs rca digitális kimenet, csak optikai. Ugye a DIR9001 bemenetére egy ferrit leválasztó trafón keresztül érkezik be a jel. Ennek az IC-nek az RXIN lábára közvetlenül ráköthetem a Toslink csatlakozó kimenetét, bármiféle leválasztás, vagy egyéb áramkörök nélkül? Még egy kérdés: Az ugye nem jó, ha mondjuk egy DVD lejátszóból bontott csatlakozót használok, mert ezek simplex, azaz egyirányú csatlakozók? Tehát vennem kell egy vevő oldali toslink csatit, és azt építem az áramkörbe.
A toslink jelét közvetlenül kötheted a DIR bemenetére és valóban egyirányúak, tehát fogadó aljzat kell, a beszerzés körülményes lehet.
Köszönöm a választ!
Ezt az aljzatot néztem ki, máshol nem is nagyon találtam, ennek még az ára is jó.
Igen, nem nagyon kapni mást, de ezek meg igencsak jitteresek, resample nélkül mérhető torzítást produkált nekem ugyanúgy DIR9001-el..
Sziasztok!
Megjött a Dacom, már 2-3 hete azt használom jelforrásként. Hangminőségre nekem jónak tűnik, leszámítva azt az apróságot, hogy keveslem a mélyeket. Csináltam egy mérést szkóppal. A 10 Hz-t is kiadja minimális torzítással, de nagyon keveslem az átvitelét. Szerintetek mi lehet a megoldás? Én a csatolókondik nagyobbra cserélésére gondoltam, de ahhoz vissza kéne rajzolnom az egész analóg részt. Digitálisan nem nagyon szeretnék EQ-zni, ha nem muszáj.
Az a sárga csíkos diagram a DAC átvitele? Mivel mérted?
Igen. Szkóppal mértem pár találomra kiválasztott frekvencián, és beírtam Excelbe.
Akkor itt súlyos gondok vannak szerintem. Javasolnám a PC-vel való frekvenciamenet mérést, akkor egyértelműen látszódna, hogy pontosan mi is történik a kimenetén.
Még úgy nem mértem sosem. Tudnál egy leírást(angol is jó) linkelni vagy esetleg a program nevét, amivel lehet ilyet csinálni?
Sokféle program létezik, én az ARTA-t használom, az oldalán van minden infó a használatáról is. Bővebben: Link
Ezt mutatja.
Kezdek arra gyanakodni, hogy a beültetés során elszúrtam valamit.
Ezt nem értem. Újraindítom a számítőgépet és:
Itt eleve nems timmel valami, mi az a nagy káosz ott a magas tartományban? A hangkártya kimenetével mit mutat?
Amúgy milyen hangeszközöd van amivel méred? Ha támogat ASIO-t akkor azt kell beállítani a szoftverben, a windows csodálatos dolgokra képes ki és bemeneti oldalon egyaránt, viszont az ASIO megkerüli a windows hangrétegét. Először érdemes ellneőrizni a hangkártya gyári ki és bemenetével, hogy mit tud, majd ahoz viszonyítani, ha nem ismert az ADC.
Nem tudom, szkópon jónak tűnik az a tartomány, és most hallásra is jó. Lehet valami zajt szed őssze, mert még nincs bedobozolva.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Ezért kell ellenőrizni magát a hangkártyát a gyárijával, mert jobbat felesleges is várni, mint amit a rajta lévő ADC tud. Amúgy milyen kártya ez? Mert úgy tűnik, hogy a bemenete igencsak problémás. Ha átnyomod az ARTA-t SPA-ra ott tudsz nézni THD-t is.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2016
Az alaplapi, mert az audigy 2 zs-el egyáltalán nem megy a progi.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |