Fórum témák
» Több friss téma |
Hello! Ezt az infót, azért ne tárold el magadban tanulságként, mert ez nem lehetséges. Valami árulás van ott, amit nem veszel észre. Trafóról, és egyenirányítóról hajtod a kapcsolást? Nem valami másról, és ezért a hiba? Mert én még nem láttam olyan 317-et, amiben "kapacitásmérő van", csak azért kérdezem.. üdv!
Sokan írták már, hogy terhelés nélkül ne mérd a kimenő feszültséget! Terhelés nélkül persze, hogy nem működik megfelelően az IC. Az egész problémának ez a gyökere!
Sima hálózati trafó + diódahíd + puffer a tápellátás. Nekem is furcsa a dolog, de legalább most jó. Így hagyom, de természetesen tudom, hogy nem okozhatna gondot a puffer kapacitása.
Üdv. Amikor elsőként jelentkeztem a problémával pont azt kérdeztem, hogy normális-e ez a feszültség ugrálás terhelés nélkül, vagy hibára utál. Te vagy az első aki azt írja, hogy normális. Ha az elején írsz, talán nem variáltam volna semmit.
Sziasztok!
Mi lehet a magyarázata a következő jelenségnek? LM317T gyári adatlap szerinti értékű alkatrészekkel megépített kapcsolás terheletlenül az előirtak szerint viselkedik, de már 5 mA kimeneti terheléstől felfelé bármilyen mértékű terhelésig az alacsonyra beállított kimeneti feszültség tartományban nem szabályoz, a beállított értéket nem tartja. Tehát ha szabályzó IC bemenetén 35V van és én beállítok kimenetre 2 V-ot, és terhelem, akkor nem szabályoz, de 13-14 V-tól felfelé beállított értékeknél már normálisan szabályoz. Valamint ha a potenciométerrel párhuzamosan kötött kondenzátort elhagyom, akkor minden tartományban és minden terhelésnél normális a működés. Meghajtás: sima transzformátor diódahíd pufferkondenzátor rendszerű, transzformátor 10A terhelést is bír a szekunderen, a diadhíd 25 A terhelésre van mérve a puffer 10 000 µF ra méretezve. Ugyanez a jelenség próbanyákon illetve ”légszerelt” felépítésben is. Minden alkatrész új, semmi nem melegszik, és ugyanez történik ha LM 338-at vagy LM 350 et használok is a gyári adatlapok által megadott kapcsolásokban. A képen megjelölt kondenzátor a probléma oka?
Itt is hasonló a probléma, kiegészülve azzal hogy még a 0-ra leszabályzás sem működik, pedig logikus a kapcsolás.
Hűtőbordának egy p4-es processzor régi hűtője van rátéve kevés ezüstös pasztával.
Hali!
A problémád abból adódik, hogy a potméterrel való szabályozás közben a szabályozó áram az elektrolit kondit tölti, ezáltal a szabályozó feszültség nem a megfelelő. Tegyél oda egy max. 100 nF-os kondit a poti által keltett zavarok szűrésére és jó lesz. Egyébként ha visszanézed a fórumot, nekem van egy olyan megoldásom, hogy a szabályozóáram nem változik a szabályozás függvényében, nem akarom ugyanazt mégegyszer lerajzolni. Üdv.: Glitter
Köszi, kicsit én lusta voltam. Ez kifogástalanul működik, és segít jozeftuza felhasználónknak.
Igaz, ez a negatív változat, a 100 mikrós a végére nem olyan fontos a 100 nanós igen. A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
Az a 100µF nagyon fontos. Nekem, nélküle hullámzott a kimenet.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, holnap módosítom a kapcsolást!
sziasztok az lenne a kérdésem hogy megépítettem ezt a kapcsolást : http://bsselektronika.hu/index.php?w=cduvE7PItL de a feszültség csak 0-8,5v-ig állítható(elég nagy léptékben. vegyek többfordulatú potit?) amikor a tápfesz 24V mi lehet a probléma? amiben eltértem a kapcsolástól: a 0,6R 1W helyett 0,68R 5W van benne az egyenirányányító diódák 1N4007-esek. Mi lehet a probléma a kapcsolást átnéztem minden jó benne továbba az is a problémám hogy az elvileg túláram kijelzésére szolgáló led folyamatosan ég akkor is ha nincs fogyasztó? mik lehetnek a problémák előre is köszönöm a segítségeteket.
Az R5 és a P2 értéke is jobb lenne, ha fele lenne.
oké holnap megveszem őket és kicserélem az mitől van hogy a potméter a felénél eléri a max feszültséget?
Alaposan tanulmányozd át.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2013
Légy szíves, és fordíts egy kis figyelmet a helyesírásra is! (Nagy mondatkezdő betűk, szöveg tagolása, stb.)
Köszönöm.
Hello! Vagy nagy a poti ellenállása, vagy hibás a poti, vagy logaritmikus. üdv!
A poti lineáris az ellenállásnál mennyit kellene hogy mérjek?
Hello! Lineárisnál középállásban a poti értékének felét.. Ha logaritmikus, akkor középállásban egyik oldal ellenállása sokkal kisebb lesz mint a másik oldalon. üdv!
A potinak nincsen baja akkor mi lehet a probléma?
Akkor meg kell nézni a felette lévő ellenállást, és számolni kell. A belső referencia 1,2V. Ez a feszültség van mindig az ellenálláson. Így az áram kiszámolható rajta. Ugyan ez az áram folyik át a potin. Ha az áramot beszorzod a poti értékével, és hozzáadod az 1,2V-ot, akkor megkapod a maximális feszültséget amit a potival be lehet állítani. (Feltéve, hogy a bemenő fesz is meg van hozzá, és az nem túl sok..) üdv!
Sziasztok!
Ezt a tápegységet szeretném megépíteni, de a kondenzátorok méretezésével(és elhelyezésével) még nem boldogulok, le tudná ezt írni nekem valaki? A 2 kapcsoláson, amit belinkelek, máshol vannak, hiába van "ugyan arról" a kapcsolásról szó... Segítségeteket előre is köszönöm! UI: ha esetleg ezen a kapcsoláson találtok valami kivetnivalót, szívesen várom az esetleges tanácsokat, módosításokat!
Szia!
Ha a GND-pontokat összekötöd, akkor máris ugyanott lesznek a kondenzátorok.
Hello!
- Nincsenek azok máshol-máshogy csak a GND pontokat össze kell kötni a baloldali rajzon. - A jobboldalin a bemeneten csak egy 100nF-os gerjedésgátló kondi van, a baloldalin meg egy 100µF-os pufferkondi. De mind két kondira szükség van, a 100nF minél közelebb az IC-hez. - A 100µF puffer csak akkor megfelelő értékű, ha a táplálás egyenfeszültségről történik (mint a rajz is mutatja). A diódahíd meg csak a véletlen fordított polaritású bekötés ellen van. Ha a táplálás nem egyen, hanem váltó, akkor a kimeneti terhelőáram függvényében amperenként kb. 2200µF szükséges. - A kimeneten meg jó úgy ahogy a baloldalon ábrázolja egy 10µF-os elkó, és egy 100nF-os kerámia vagy fémezett kondi. üdv!
Köszönöm a segítséget!
A graetz-hidat meg a földek összekötését tudom, hogy miért úgy van, ahogy, csak a kondik milyenségét nem tudtam(eddig) Az tévesztett meg, hogy a jobb oldali ábrán a C1 0,1u, a bal oldalin meg 100u(és elektrolit). Természetesen egyent fog kapni. És még egy kérdés: Be kell(vagy ajánlott?) tenni a kimenetre még egy védődiódát biztonsági szempontból? Készítek egy képet, a javaslatokat figyelembe véve, a változásokat pirossal bekarikázom. |
Bejelentkezés
Hirdetés |