Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   451 / 607
(#) reloop hozzászólása Jan 25, 2014 / 1
 
(#) zotya1983 válasza pjg hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Hídast építek ám kösz,akkor máris megy bele 2db graetz 25a s.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Hali! Bővebben: LINK ez elég erős hogy meghajtsa a 2db tda 7294-em? Mert ha jó akkor rendelek egyet... Csak feleslegesen nem akarok venni...
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Szia! A teljesítménye bőven elegendő. A 2x30V szekunder akkor jó ha 8 ohm-os hangsugárzóid vannak, 4 ohm esetén 2x24V-os trafót ajánlok.
(#) t4nt1zjeee válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Oké köszi! igazábol 6ohm-os hangládáim vannak... az akkor nem jó?
(#) Kovidivi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Szia! Akkor vedd a két ajánlott tápfesz. érték számtani közepét!
(#) t4nt1zjeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Hali! És az mi lesz? Mindenhol más értékeket olvasok... De ha úgy vesszük a 24V 4 ohmhoz kell a 28 8ohmhoz. ugye? tehát akkor ha jol sejtem nekem 26Vos táp kell?
(#) reloop válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Az általad linkelt oldalról egy kisebbet választanék. Még ezzel is akkora teljesítményt tudsz előállítani amivel végkitérésig vezérelheted a hangszóródat. A kisebb tápfeszültség hűtési oldalon nagyon hálás tud lenni
(#) Alkotó válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Esetleg néz utána, mint alternatív lehetőség a gyártatásnak is, mert ennyiért szerintem már tetszőleges feszültséggel tudsz toroidot csináltatni.
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Rendicsek! Köszi srácok! de az nem baj hogy ennek a secunderei csak 4,5Amper?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2014
(#) Alkotó válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Elég lesz, ne aggódj.
(#) Kovidivi válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
(30+24)/2= 27V. De ettől el lehet térni kis mértékben, ez csak ajánlás. A hálózat sem 100% pontos, a terhelésed sem 6ohm, a trafód szekunder feszültsége sem kőbe vésett 27VAC lesz, és ez még terheléstől is függ. Szóval kiindulási alapnak vedd ezt a feszültség értéket!
(#) t4nt1zjeee válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Oksa köszi! Akkor jó lesz a 2x25V is szerintem...
(#) varada hozzászólása Jan 26, 2014 /
 
Tisztelt fórumtársak!

Még tavaly fogtam bele a TDA7294 es erősítő építésébe a végfokok meg is vannak tökéletesen működnek. Idő hiányában nem építettem meg hozzá az előerősítőt és hangszínszabályzót. Most újra nekiálltam a dolognak de nem találom a beültetési rajzot. Emlékszem hogy ebbe a fórumba volt egy előfok rajz amiben egy NE5532 és egy LM1036 os IC vel megvalósított kapcsolás volt. A NYÁK terve meg van de a beültetési rajzom eltűnt. Hálásan köszönném ha valaki segítene előkeríteni azt a rajzot mert nézegettem a fórumot de nem találtam.
(#) reloop válasza varada hozzászólására (») Jan 26, 2014 /
 
Szia! Itt keresd!
(#) varada válasza reloop hozzászólására (») Jan 27, 2014 /
 
Sikerült megtalálnom köszönöm szépen
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Készülget a táprész a Tda 7294 hez, egy kérdésem lenne ha nem gond...Elég a diódahídnak a passzív hűtés? Természetesen közte és a hűtőborda közt hővezető paszta van így vannak egymásra fogatva a borda pedíg alul szellőzőnyílásokon vezeti majd el a hőt a diódahídról.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Szia! Elég közvetlen a lemezburkolatra fogatni, a bordára nincs is szükség. Melegszik ugyan, de nem jelentősen. Akkor egy dióda-híd lesz?
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Igen 1 diódahíd lesz,de ha 2 vel jobb irányítani 1-1 oldalt oldalt akkor megcsinálhatom úgy is.?
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Jobb!
(#) zotya1983 válasza pjg hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Értem, köszi szépen!
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Persze, csak, ha két különálló szekunder tekercsed van- Ha csak középleágazásos akkor egy Graetz.
(#) zotya1983 válasza pjg hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Okok akkor marad az egy, mert középcsapolásos.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Tanulmányozd ezt a képet! Fontos, hogy kövesd a huzalozását.

Bekötés.png
    
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Köszönöm reloop tudom melyik ág honnan jön majd le a panelhez Csak azért bontottam szét, mivel vastagabb keresztmetszetű kábelekre cserélem a kondikon a tyúkbelet+ a diódahídat átrendezem forrasztgatom sarusra mégis csak biztosabb mint egy forrasztás...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
A lényeg: a pufferekig legyen a vezeték minél rövidebb, a testet és a tápfeszültséget a jelölt pontokról hozd el! Nem lehet akárhová kötni mert búgni fog! Bővebben: Link
A tápfeszültséged jó nagy. Ennek folyományai: hatalmasat fog szólni, elképesztő hatékonyan kell hűteni!
Nézd meg mi az a hűtőtönk! Szükséged lesz rá.
Esetleg erre is.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Igen amit berajzoltál onnan kívántam lecsapolni a petrolt, a hűtőtönk c. fejezetet kiolvastam már,hasonló megoldást szeretnék jó nagy bordákkal és legalább 2X 8 cm ventivel.
A jpg- t azért elmentettem magamnak hogy véletlen se másképp szedjem le az áramot a végpanelhez. Keresem jelenleg a megfelelő jó hosszú nagy hűtőfelületű bordát.
Jelenleg várok alkatrészeket, biztosítékok lágyindító, saruk, és egyéb kisebb dolgokat.
Folyt köv...
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Ne feledkezz meg róla, hogy legyen biztosíték a trafó előtt is! A kísérletek során különösen fontos!
Miről fogod a ventilátorokat táplálni? Nincs kedved pár külső menetet felhajtani arra a toroidra? A ventilátor mellett a hangsugárzóvédelemet is gazdaságosan táplálhatnád.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Erről szeretném táplálni a kopigátlót,és a ventillátorokat.Vagy hasonló transzformátorról.Megfelelő hűtés mellett muszály piszkálni a trafót?... Mekkora biztit tegyek be a toroid elé? Én T 4 A -s ra gondoltam kb.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 28, 2014 / 1
 
Primer biztosítéknak még lágyindító nélkül is elég a lomha 3A-es. Mivel kezdő építő vagy, bármi megtörténhet, oldjon az a bizti minél könnyebben.
A külön transzformátort rád bízom. A toroidra tekerés pár perces munka. Drót, szigetelő és némi kézügyesség kérdése. Ha fenntartásaid vannak vele szemben, vagy ez irányban még nincs semmi jártasságod akkor nem erőltetem
Következő: »»   451 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem