Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Tirisztor működése
Összeraktam a mellékletben lévő móricka áramkört és mindjárt ki is derült hogy van némi pótolnivalóm teljesítményelektronika témakörben. A szkóp 1. csatornáján a tirisztor katódján a 4. csatornáján az anódján (Graetz +) lévő jelalak látszik. Az lenne a kérdésem, hogy mi indokolja az anódon lévő feszültség "beszakadását" a tirisztor nyitásának pillanatában. A jelenség gyújtási szögtől (így a graetz és a trafó terhelésétől) függetlenül jelen van.
(a tirisztor tipusa 2N6509) A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2020
Sok minden nem világos a rajzodbol, és a méréstechnika is kérdéses.
Elöször a föcim szerint TRIAC-rol beszélsz a 2. A rajzon meg a szövegben tirisztor van 3. nem tudni mi a GND a rajzon ( hova megy pl. a zener anodja). 4. a tirisztor a gaten a katodhoz viszonyitva kell vezérelni, ezért a terhelésnek a Graetz meg a tirisztor anidja között kellene lennie, s nem a katod meg a - üolus között. Tedd ezeket rendbe, akkor majd meglátjuk mire jutsz.
Valóban elírtam a címet, természetesen tirisztorról van szó(gyanítom ezt már nem tudom átírni). A GND a graetz(-), és a terhelés a graetz(-) és a tirisztor katód közt van.
Kösd át úgy, ahogy Massawa írta, utána jó lesz.
Üdv a fórumlátogatóknak! Sajnos a fórum ezirányú témáit végigböngészve nem igazán találtam kielégitő választ a problémámra, ezért kérdezek. Hozzájutottam több db MCD 95-16 tipusú tokhoz.
https://www.google.com/search?q=mcd+95-16&ie=utf-8&oe=utf-8...efox-b] Ezekből (2db) szeretnék egy Graetz-hidat kreálni, mégpedig úgy, hogy a tirisztorokat állandó diódaüzemre kényszeritem. Úgy gondolom, hogy a gate-jét kell állandóra kötni vagy az anódhoz, vagy a katódhoz, viszont lehet hogy nem közvetlenül. Sima 1 szekunderes hálózati transzformátor nem szabályozható nagyáramú (50 A) egyenirányitására kellene. Mivel nincs belőle töménytelen mennyiség, nem szeretnék kisérletezni, biztos receptre van szükség. Előre is köszönöm a segitő hozzászólásokat!
Biztos recept :
Használj 4 darabot , mindnek a diodajat.
Tirisztort diodanak bekötni olyan mintha a8 as mercivel akarnal szántani.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
De ha mindenképp ez a szándékod ,anód Gates közé 10- 100r , fesztol függ, mondjuk 24V rá 10 R , 240Vra 100r sorbakotve egy diodaval,pl 1n4007
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
Képekben.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
Épp ezt akartam írni, csak egy kis kapcsolással megtámogatva: Link
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ, a szimulátoros megtámogatás pedig kifejezetten hasznos volt, rögtön egyértelmű, minek oda az a plusz dióda. Megint tanultam valamit. 4 ilyen modulom van, nem akartam az összeset fölhasználni, most igy 2 db-ot spóroltam. Mégegyszer köszönöm mindkettőtöknek!
Én is ezt rajzoltam szinte , de még raktam a g-k közé záró diodat.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
Mindezt tedd meg azért is, mert a tirisztor,nem más mint egy vezérelhető dióda..
A vasútnál, sokmindenki utálja, pedig az összes szili"villanygép- ben van EZV-3, dobozban, kettő db.. még a 70es évekből. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
Hülyeségeket írsz, mert nagy teljesitményű áramirányítókban, mai napi használják, félig vezérelt egyenirányítókban, pl, 430", 630"- 460-as , /volt V46, szöcske/villamos mozdonyokban.
Láttál már Ruszki akkutöltőt(talán reszursz néven futott)- targonca akkutöltőt? Előszerettel használták-használják a féligvezérelt egyenirányítást 1 és 3 fázison is 2 dióda-2 tirisztor -- 3 dióda 3 tirisztor
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
A félig vezérelt egyenirányítással nincs gond, csak itt nem arról van szó.
Idézet: „a8 as mercivel” Ez egy kifejezetten jó kifejezése a kifejeznivalónak ![]() Mint az MTZ zetor Husqvarna stihl No, ha csak azt kapott ingyen, ami nagyáramú -hát abból építkezik. A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2023
|
Bejelentkezés
Hirdetés |