Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid transzformátor
 
Témaindító: amex, idő: Jan 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 94
(#) Robi85 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Bocsi azt nemirtam hogy most igy 265Watt. Van még rajta egy 5 Volt is ami 0.5Amper.
(#) llaci56 válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
Az a lényeg, hogy az össz teljesítményét nem tudod "áthágni".
(#) troby hozzászólása Feb 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van nekem két kis toroid magom ami 37mm átmérőjű és 14mm magas. A fórumon volt valami gyakorlati képlet az alapján 6.3W ami nekem tökéletesen elegendő lenne egy füles erősítőbe. " A cm*2= gyök P w X 0.5 "
Tehát ahhoz szeretném a segítségeteket kérni, hogy ehhez a maghoz kellene számolni egy Primer tekercset és egy szekundert ami 2X15V lehetne.
A gyárak nem vállalták a megtekerését és ami ott kapható az meg min 25W-os toroid!

Üdv Robi
(#) troby válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 8, 2009 /
 
de sztem ez vas lenne mert látni hogy a lemez hogyan van feltekercselve szóval az eleje meg a vége picit kitüremkedik meg a mágnes is vonzza.
(#) Tribor hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Torid transzformátor "méretezéshez" szeretnék segítséget kérni. Adott az igény egy primer 220V-os szekunder 2x30V-os transzformátorra. Egy kivezetésen ha minden igaz, egyenirányítás és pufferelés után 40V lenne. Erre egy olyan eszköz lenne ami kötve aminek 20-50V szükséges (ez már ha minden igaz OK ) és 3A áram. És itt a kérdésem: A toroid hány VA-es kell hogy legyen, ha mind a két kivezetésére egy ilyen eszközt kötök? Képletet, magyarázatot, minden segítséget szívesen veszek.

Üdv: Tibi
(#) Tribor hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
A moderátorok áthelyeztek ide. És már meg is van szerintem a válasz, ha meg lehet bízni trafóméretező programban. De még várok tanácsokat , ha tudtok adni egy "lámának".
(#) krek hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok nem tugyátok véletlenül, hogy egy 800VA-es toroidnak mekora a primer oldal ellenálása kb-ra?
Előre is köszi.
(#) krek hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Sziasztok
Nem tugyátok véletlenül hogy egy 800VA-es toroidnak mekora a primerköri ellenállása?
Előre is köszi!
(#) _JANI_ válasza krek hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
A primer tekercs ellenállása megegyezik a huzal hosszának ellenállásával. Pontos értéket csak a tekercselés alatt lemért huzalhossza alapján lehetne kapni. Viszont jó becslésre ad lehetőséget a voltonkénti menetszám ismerete és a közepes tekercshossz lemérése...
(#) krek válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
szia. Értem! nekem a toroidon 1,6 Ohm és egy kicsit keveslem. De lehel hogy én tévedek!
Köszi
(#) gambler válasza szamóca hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia! A héten volt időm bemenni a mikroelektronikába, azt monták 1 hetes határidővel 12 lenne, és akkor itt olvastam valaki írta hogy van ott olyan hogy diákedvezmény, erre a nő aztmondja: jaja okos . És még majd megmondja mennyit tud engedi belőle.
Hát így kell ezt csinálni .
Üdv.
(#) szamóca válasza gambler hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Szia!
Műgyantás kiöntést is vállalnak? Nekem 400VA 4*30V-os kellene kiöntve, esetleg árnyékoló búrával. (megjegyzem én nem vagyok diák sajnos )
(#) gambler válasza szamóca hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
Így pontosan ezt nem kérdeztem, de eltudom képzelni, nem egy amatőr tekercselő műhelyük lehet, hanem valami céggel lehet szerződésük, ugyhogy nagy valószínüséggel válallják a műgyantakiöntöttet is. Ahogy néztem elég komoly a katalógus ahonnan megmondta kb mennyi is lesz. Valaki mással megrendelteted.Én amúgy már lekértem, jövő hét végefele megyek érte, ja és előleget kérnek valamicskét.
Üdv.
(#) szabi83 válasza gambler hozzászólására (») Feb 21, 2009 / 1
 
300VA és 30VA-s toroid 12 ezer?
(#) gambler válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 21, 2009 /
 
jó nem a 400 a végnek, és 16 a hangszínnek úgy egyeztem meg velük. Ezt amugy saccra mondta de sokkal több nem.
(#) gambler válasza szamóca hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Hali! Mikor voltam a trafómért kérdeztem , de azt mondta a nő hogy nem tudnak sajnos kiöntést vállalni. Lehet hogy nem aktuális, de azért szólok.
Üdv.
(#) szamóca válasza gambler hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) benocs24 hozzászólása Márc 5, 2009 /
 
Sziasztok!! zárlatos lett a toroidom egy beag végfokba!
Nem lehet ezt a hibát valahogy kiküszöbölni a trafón? Vagy venni kell egy másikat
(#) _JANI_ válasza benocs24 hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Az a kérdés, hogy a primer vagy a szekunder lett zárlatos.

Ha a szekunder akkor talán te is újra tekerheted ha van hozzá huzalod.
Ha a prímer, akkor egy új trafóval lehet hogy jobban jársz! (Vagy újra kell tekercseltetni a régit...)
(#) Flatlander hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy 11cm átmérőjű és 6cm magas trafóm.220v primer és 2x40 és 2x12v szekunder.Szerintetek kb hány wattotot tudhat?
(#) electricnusi válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szerintem mérd meg a szekunder tekercsek huzalátmérőjét, számold ki a keresztmetszetet és gondolj durván 3A/mm2 áramsűrűségre. Megtudod, hogy mekkora árammal nyúzható az egyik és a másik szekunder.
(#) Flatlander válasza electricnusi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Esetleg tudnál írni egy képletet? Most így nemtudom.Amugy a huzal átmérője 1,3mm kb.Azt tudom hogy P=U x I és az lesz a teljesítmény.Ebből az I-t hogy is számolom ki?
(#) llaci56 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ha 3A/mm2 az áramsűrűség, és 1,3 a huzal átmérője, akkor:
1,3 x 3 = 3,9 .. azaz 4A

(Az átm 1,3-as huzal keresztmetszete is 1,3 - persze mm2!)

Ha a 4A-t megszorzod a feszültséggel, az lesz a teljesítmény.

Ha a P=U x I -ből az I-t akarod kiszámolni, akkor:

I = P / U
(#) Flatlander válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Csak 160w lenne a trafó? Elvileg 400w-nak kéne lennie.
(#) llaci56 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Én csak a számítást végeztem el a megadott paraméterekkel. 7,7 A áramsűrűség mellett (ez elég magas!) elképzelhető a 400 W.
(#) Flatlander válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Hát elvileg egy eredeti végfokból van amin azvan írva h max 400VA.És tekereni szeretnék még rá olyan 4v-ot de csak 1,5mm-es huzalom van az sokat befolyásol?
(#) llaci56 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
VAstagabbat tehetsz rá nyugodtan.
(#) szabi83 válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Ezt szombaton követtem el(áttekerést).

No ez 425VA-s, 13cm átmérő, 6 cm magas, 3,5 kilógramm, 230vac / 4 * 40vac lett..

következő egy 630va-s lesz

Üdv

PIC_0006.JPG
    
(#) Flatlander válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Nekem olyan plusz 5v-ot kéne még rátekerni de nincs ekkora méretű rézkábelem(zománcozott)csak műanyag szigetelésű.Az is jó?Amugy szigszalaggal tekerted le?
(#) electricnusi válasza Flatlander hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
ÁCSI! :csodalk:
Melyik szekundered az 1,3-as huzalból való?
Mert valóban az 1,3-as huzal keresztmetszete is durván 1,3 ezt szorozva az áramsűrűséggel akkor kb 4A-t kapsz. Node, van 2x40 és 2x12 Voltod azaz összesen 80+24 Voltod összesen 104 Volt. Ehhez gondold hozzá a 4 Ampert és máris 416 VA-nél járunk!
Következő: »»   15 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem