Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 576
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 

ez mind oké,az immeres szervizkönyvet már majdnem kivülről tudom....legszivesebben lecserélném,de amit megengedhetnék egyelöre magamnak,szintén ez az árkat.és azok ugyanilyen konstrukciok...
Szoval mi a megoldás?Csak,hogy ne "b@k át"
A fütés inditásakor sem kapcsol a láng...teszteltem...Néha beindul a melegviznél a láng,de csak10-2szer..
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Kedves Erzsi!
Konkrétan írd le, hogy mit nem csinál!
A HMV vételezéskor el kell indulnia a keringető szivattyúnak, utána indul a ventillátor, majd gyújtás+gáz (kis lánggal). Ha jó az ionokus elektróda (tiszta oxidmentes) akkor a gázszelep nagylángra is felhúz. Esetleg próbáld a konnektorban a dugót fordítva bedugni!

:yes: :yes: :yes:
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A keringetö és a ventillátor elindul,mert hallani..mintha gyujtana is,mert a piezo hangját sztem hallom,de nem jelenik meg a kijelzön a kis lángjel és nincs gyujtás.Azért huzigáltam ki-be a konnektorbol,hátha gyogyul igy isVisszaolvastam azért amit irtatok másoknak is
Negyed évente baj van ezzel a vacakkal és szinte mindent a vizminöségre kennek a szervizesek,igy akár a jotállást ki is dobhatom
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Ha családi házban laksz, van-e gáztüzhelyed és működik-e?
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A garancia kizárólag a gyártási hibából adódó problémákra vonatkozik. A vízkőröl a gyártó nem tehet!
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Hibátlanul müködik a gáztüzhely....szoval akkor oxidálodhatott a gyujtófej?Jojo tudom a vizkö...de ezek olyan szuperérzékenyek,hogy inkább elgondolkodom lassan egy bojleren a melegvizhezAnyám 30éves hajduja kifogástalanul müködik,és a javitása 5évente a vizkötisztitást ki is meriti..Ez a fos meg viszi a pénzt..amit áramon és gázon sporolok többszörösét viszi a szerelö
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Ezt csak ezért irtam,mert ha multkor nem segitetek igy éteren át,60ropit gomboltak volna le rolam,mert az elromlott mágnesszelepzáro vagy miafranc cserét az immergas nem találta ki,csak azt,hogy a frissen savazott 1 éves höcserélötartályt gari nélkül cserélik és ha jön ujra a hiba akkor visszatéritik a költséget..ez bánt ,hogy minden okosságot tudtok,akkor a szakszervizes miért nem ért hozzá ?
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
A dolog egyszerű, más iskolába jártunk.
Minket érdekelt a kazán szerkezete és működése, Őt nem.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Azért egy gázzal készített HMV még mindig olcsóbb, mint ugyanezt villannyal.
A kazánok nem olyan érzékenyek, mint írod. Mindegyiknek van típus hibája. Vannak szerelők akik már belefutottak ezekbe és tudatukba vésték (ezek a javítók).
S vannak akik nem (ők a beüzemelők). :yes: :yes: :yes:
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 

Kedves Toro! Igazad van,csak kár ,hogy mindig kifogja az átlagember azt aki nem javitó
És az oxidálodott gyújtófejet mivel gyógyitják?Csere?Savaznak?
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Az immergasnál középen van a gyújtó-ionikus elektróda.
Csiszolóvászonnal (smirgli) kicsit meg kell pucolni! :yes: :yes: :yes:
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
kedves István!
Müszaki analfabéta vagyok ,de megprobálom megnézni a dolgotMég egy kérdés:ha a dugvillát forditva rakom be az miben tudja befolyásolni a hiba megoldását?Hülye kérdés,de annyi hozzászolásban olvastam..ez olyan varázsszer mint a régi munkácsy tv-re jo nagyot ráverni?Az is bejött néha
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A Munkácsy tv-t azért kellett ütni, mert az "KH"-s volt! Kontakt hiba.
A villásdúgó megfordítása hatással van az ionikus lángőrre, amikor is az elektródán a láng ionizáló hatására kialakul 2-25 mikroamper áramerősség. Ez elektromos műszerrel mérhető is. A Te esetedben az Immergas Eola 24 kazánnál az elektródának kettős szerepe van: 5-7 mp-ig egy 4-7 kV feszültségű gyújtást ad ki, majd a nagyfeszültséget levéve ionikus elektródaként funkcionál tovább - mint lángőr.
:yes: :yes: :yes:
(#) bbmt válasza bbmt hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok,
volt egy problémám egy Lambroghini Taura MC24 kombi kazánnal,hogy fűtéskor néha csak szikráztatni engedett 3-szor majd letiltott,de gázt nem adott.és reset-re működött csak, ami az érintkezők megmozdításával megszűnt, így gondoltam csak kontakt hiba volt...
Most meleg víz üzemben ugyan ezt a jelenséget produkálja,csak hiába reset-elek nem indul el újra.
A gázszelepbe menő kábelt megmértem,nincs szakadás és kiadja a feszültséget is a mágnes szelepnek.Tehát gondolom nem vezérlőpanel hiba.Próbáltam mérni a gázszelepen levő csatlakozó tüskéjén az ellenállást, de nem tudtam semmit sem mérni.egyedül az alulról a második tüskénél volt ellenállás,de ahhoz meg nem csatlakozik vezeték.(próbálok képet csatolni,hogy egyértelmű legyen ) Siemens szelep van benne.Lehet javítani külön vagy kuka?Illetve van-e egyéb ötlet...
(#) DodiT1 válasza bbmt hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A képek alapján nekem ugyanolyan szelepnek tűnik mint amijen a demrand solaris kazánnak van.A pontos típusmegjelölés szükséges lenne.Kocsiban is ritka a lam borgini-)
(#) gkhenrietta hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekünk Ariston kazánunk van. Cirkó fűtésünk van, gázzal melegíti fel a vizet, a csapvizet is az melegíti fel. Bocsi, hogy így írom le, de nagyon nem értek hozzá. Az lenne vele a gond, hogy nem rég bekapcsolt magától pedig jóval melegebb van, mint amire a termosztát be van állítva ,és a sárga lámpa villogott. Olyan hangja is volt, mintha folyna benne a víz vagy ilyesmi. A kémény hibajelző lámpa villogott. A termosztát nem is érzékelte, hogy bekapcsolt a kazán. Lekapcsoltuk, mert másképp nem hagyta abba. Kis idő múlva újra kezdte, akkor szintén lekapcsoltuk. Azóta tökéletesen működik. Nem rég volt benne panel cserélve egyébként. A kémény kivezetőjét, ami a fürdőszobába van, megnéztük és tiszta. (Remélem jól írtam le a nevét). Rendszeresen tisztítva van. A kazán is nem rég tisztították ki, amikor panelt cseréltek. Tudja valaki esetleg, hogy mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segítséget!!!

Heni
(#) gazszeres válasza gkhenrietta hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Több mint valószínű, az egyik mikrokapcsoló beégett, Ezt méréssel meg állapíthatod.
Írj vissza ha mégsem ez volt a hiba.
Sok szerencsét a javításhoz.
(#) gazszeres válasza bbmt hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Szia!
Ez a hiba leírás kissé kevés, nehéz ebből megoldást találni.
Lekélne írnod, hogyan áll fel a működés, és hol áll ki hibára.
Sokat segítene.
Még lehet az, hogy a táp trafó működését segítő kondenzátor elfáradt. Bár ha cseréltetek vez. panelt ez sanszos.
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
A szelep valószínűleg szinkronmotoros szelep. Amit mutatsz képet, az csak a biztonsági szelep tekercse. Hátul van egy szinkron motoros rész, kis feszültségű. :yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Jó estét mindenkinek, aki a +fedélzeten" van!
(#) storm28 válasza toro hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
:yes: hmmm valami dereng.....nagyjábol értem mit akarsz mondani.Lassan kihivom a szervizest,meghallgatom ő mit talál ki,és tálalom amit irtál Szerintem multkor sem voltam a szive csücske,amikor 2hét b@@@-s után elmondtam a ti verziotokat..Nagyon szépen köszönöm a segitséget
(#) toro válasza gkhenrietta hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Fényképezd le a belsejét, több képet tegyél fel!
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza storm28 hozzászólására (») Jún 7, 2011 /
 
Ok, írd meg mi történt!
(#) bbmt válasza DodiT1 hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A kazán típusa:
Lamborghini Taura 24 MC W TOP

A szelep típusa:

Siemens VGU54.A1109

Elméletileg a Ferroli Domicompact kazánban is ilyen van.

gazszeres:

Amikor vételezném a meleg vizet, elkezd szikráztatni,de a gázt nem adja hozzá,3-szor próbál szikráztatni majd leáll hibát jelezve.
A hibakód elég lazán fogalmaz, vagy a szikráztató,vagy a gáz szelep...

Átkapcsoltam fűtésre is,de ott is ugyan ez a helyzet.
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Nem tágan fogalmaz, hanem mivel a 2. sikertelen gyújtásra sem alakul ki a láng és nincs ion áram, a vezérlőpanel hibaként "veszi" és letilt. Ez adódig abból, hogy a szelep szinkronmotoros része nem engedi be az indító gázt. Lehet szelep, de lehet vezérlőpanel probléma is. :yes: :yes: :yes:
(#) bbmt válasza toro hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A vezérlőpanel kiadja a feszültséget a szelep felé,ezt kimértem.Kaptam egy tanácsot,hogy esetleg próbáljam kinyitni a szelepet úgy, hogy lehúzom a kábelt és a helyére teszek egy nyitófeszültséget,de fogalmam sincs mekkora V-t kellene,meg nem tudom,hogy jó ötlet-e...
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
A szelep, amelynek fényképét feltetted a biztonsági szelepi oldal. Írtam, a belső szinkron motoros szelep vagy nem nyit meg, vagy nem jó a vezérlőpanel feszültség szintje vagy elfüstölt ez az oldala.
:yes: :yes: :yes:
(#) Comohal hozzászólása Jún 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Saunier Duval Renovastar készülékem van. Az egyik radiátor csöpögése miatt el lett zárva a fűtőkör, és így még a meleg vizet tudtuk használni egy darabig. A termosztátom viszont minden éjfélkor forgatja egy percig a fűtővizet, és ekkor történhetett valami hiba, mivel vízelfolyás hangot hallottam, majd villogni kezdett a hibajelző LED. A nyomás rendben van, ha kikapcsolom majd vissza a készüléket, elalszik a hibajel, de amint megnyitom a vizet újra villogni kezd. Tud valaki segíteni mi lehet a baj?
(#) bbmt válasza toro hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Ja, most már értem...
(#) gkhenrietta válasza gazszeres hozzászólására (») Jún 8, 2011 /
 
Szia!

Köszönöm szépen!! A napokban jár erre a sógorom, meg is nézi. (én nem igazán merem szétszedni, úgy, hogy nem értek hozzá) Ugyan ezt mondta ő is, hogy ez lesz a gond. Ha még sem, akkor írok ismét.
Lenne még egy kérdésem. Van egy hibás panelunk, nem rég cserélték ki. Nem tudták megmondani, hogy pontosan mi a rossz rajta. Csak annyit mondtak, hogy ha tudjuk, akkor érdemes megcsinálni. Valahol itt már olvastam erről a problémáról, amit nekünk is csinált a kazán. Amikor fűtött állandóan adta tovább a szikrát. A szerelő szerint nem érzékelte, hogy már égett. Ezt hogy lehet kideríteni?

Heni
Következő: »»   38 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem